PDA

View Full Version : Нужни ли са частните уроци?



BOOK_FAN
05-11-2008, 15:49
Ходите ли на частни уроци или сте доволни от образованието,което получавате в училище?

unfaithful1234
05-11-2008, 15:56
няма ли "зависи"?На някои хора са им нужни,а на други-не! :)

BOOK_FAN
05-11-2008, 15:59
няма ли "зависи"?На някои хора са им нужни,а на други-не! :)
Имаше ,,зависи" и ,,нямам мнение",но не знам защо не се показаха!

krisi_bep
05-11-2008, 16:15
Аз ходя,защото без тях не мисля,че ще се представя на нивото,което искам.Като виждам,примерно,сега за изпитите след 7ми клас ще правим трансформиращ преразказ,а в училище сме правили само 3-4....ако не бяха уроците нямаше да съм на ясно с нищо. :?

Naman07
05-11-2008, 16:32
няма ли "зависи"?На някои хора са им нужни,а на други-не! :)
Именно,за това има -да и не..

Pedigree
05-11-2008, 16:33
Първо, да кажа, че съм седми клас.

Лично аз, определено се нуждая. Не, че или не разбирам в училище, или не преподават добре - просто в училище няма толкова време за упражнения, тестове и като цяло не се задълбава толкова, колкото ще мога, когато отида на урок. Остави, че ми е нужно за изпитите, па и не виждам лошо от повече знания. :)

Kurvata
05-11-2008, 17:04
Аз също ходя,въобще ако се разчита само на тва в даскалото... :?

Duvessa
05-11-2008, 17:20
Според мен по принцип образователната система си е добра. Това, че някои не учат или не внимават в час е друг въпрос. Разбира се, винаги има изключения, като учители, които не обясняват нищо. Но като цяло според мен не са нужни частни уроци, освен за тези, които ще кандидатстват.

Sweet_Play_F
05-11-2008, 17:25
Obrazovtelnata sistema e ujasna!Vsi4ki u4iteli gledat da ne predavat kakto trqbva,za da im se hodi na 4astnicite uroci ili v dop1lnitelni 4asove,za koito s16to se zapla6ta! T1pa B1lgariq!

sexa_na_kompleksa
05-11-2008, 17:29
За сега нямам нужда от уроци. Може би по-натам за кандидатстудентските изпити ще ходя.

MaLkaTa_LaDy
05-11-2008, 17:35
Ами аз също съм 7ми клас и естествено ми трябва повече подготовка за изпитите, за това по български ходя. Не че даскалката ни не преподава добре, просто в час не може да се каже всичко, а и така повтарям материала и го запомням доста по-добре. Друг е въпроса, че не уча, а просто слушам и като ми разкажат уроците по два пъти и готоо вече ги знам. 8) А по математика не ходя, понеже в даскало ми дават предостатъчно добра подготовка. :D

MoonAngel
05-11-2008, 18:30
За съжаление образователната ни система е такава, че за влизане във ВУЗ са нужни частните уроци.

bEbsI
05-11-2008, 18:48
Ходя на частни уроци по испански,тъй като искам да го науча,а в училището ми не е включен като чужд език.Иначе по-нататъка сигурно ще ходя на частни и за кандидатстудентските изпити.10 клас съм,ако има значение. :)

П.П И да нужни са,защото подготовката в училище,особенно по някой предмети е много слаба..

SuNsEt
05-11-2008, 18:55
Ходите ли на частни уроци или сте доволни от образованието,което получавате в училище? Ми 7ми клас съм..ходя на курсове по БЕЛ и мат. :) Доволна съм,само не ми харесва,че понякога трябва да идвам извънредно :-D Иначе курсовете са много добри.Казват се АРЕТЕ :)

besnicataa
05-11-2008, 18:59
мноу доволна

LostInMe
05-11-2008, 19:27
Ходите ли на частни уроци или сте доволни от образованието,което получавате в училище? Ми 7ми клас съм..ходя на курсове по БЕЛ и мат. :) Доволна съм,само не ми харесва,че понякога трябва да идвам извънредно :-D Иначе курсовете са много добри.Казват се АРЕТЕ :)

къде е това бе?

slavito007
05-11-2008, 19:32
Еми както казаха по-горе заивиси. Зависи от училището, в което учиш и зависи от самия човек. На частните уроци могат да ти отделят повече внимание.

_FaShIoN_
05-11-2008, 19:39
Ти ако не искаш да научиш нещо,или ако учителя по частните уроци знае по малко от тебе :grin: на каквито уроци да ходиш,нямаш да научиш нищо...защото това че ходиш на уроци не значи че знаеш нещо... :D

LaDy_DaQnA
05-11-2008, 19:48
da hodq na uroce i ne sym osobeno dovolna ot obrazovanieto v u4ili6te

ThunderGoddess
05-11-2008, 20:10
Нем. Изпитите след седми клас съм ги минала с едно книжле, което прочетох два пъти. А трансформиращи разкази ми дайте - това трябва да го правят трети клас. Или сте толкова малоумни, че не сте уверени, че може да смените няколко местоимения и формата на глаголите? Че вие да не сте чужденци, бе?! Нали на БЪЛГАРСКИ говорите? Учих в шибано, селско, гадно училище. Влязох в елитна гимназия. БЕЗ УРОЦИ. Зависи от човека и това колко труд полага. Това е.

Duvessa
05-11-2008, 20:30
Obrazovtelnata sistema e ujasna!

Не разбирам, защо все си търсите виновен. Потърсете веднъж и вината в себе си. Сега пък, образователната ни система не била добра. Специално за основното и средното ни образование е на добро ниво. Имате ли представа, това, което тук сме го учили в 6-ти клас примерно, в други, дори по-добре развити страни го учат в 8-ми? Като цяло имаме добра подготовка, предава ни се много повече информация, което прави и учебния процес малко по-труден, но които учат, реално остават с доста знания. По-голямата част от учителите са наистина много ерудирани хора, които умеят да преподават и добре да обясняват материала, стига да има кой да ги слуша. Замислете се и за множеството българи, печелили международни олимпиади, проекти и т.н. Основният проблем е липсата на дисциплина и мързела на повечето от учениците. Мисля, че с мерките, които искат да бъдат наложени и затягането на реда и дисциплината, нещата трябва да се подобрят. А вие слушайте в час и учете повече, вместо все да се оплаквате. На всичкото отгоре, на някои родителите им дават маса пари за частни уроци, защото те не си правят труда да запомнят нещо в час или да седнат да поучат. :?

ThunderGoddess
05-11-2008, 21:12
Obrazovtelnata sistema e ujasna!

Не разбирам, защо все си търсите виновен. Потърсете веднъж и вината в себе си. Сега пък, образователната ни система не била добра. Специално за основното и средното ни образование е на добро ниво. Имате ли представа, това, което тук сме го учили в 6-ти клас примерно, в други, дори по-добре развити страни го учат в 8-ми? Като цяло имаме добра подготовка, предава ни се много повече информация, което прави и учебния процес малко по-труден, но които учат, реално остават с доста знания. По-голямата част от учителите са наистина много ерудирани хора, които умеят да преподават и добре да обясняват материала, стига да има кой да ги слуша. Замислете се и за множеството българи, печелили международни олимпиади, проекти и т.н. Основният проблем е липсата на дисциплина и мързела на повечето от учениците. Мисля, че с мерките, които искат да бъдат наложени и затягането на реда и дисциплината, нещата трябва да се подобрят. А вие слушайте в час и учете повече, вместо все да се оплаквате. На всичкото отгоре, на някои родителите им дават маса пари за частни уроци, защото те не си правят труда да запомнят нещо в час или да седнат да поучат. :?
+1 - напълно подкрепям

AliceSw
05-11-2008, 21:29
Obrazovtelnata sistema e ujasna!

Не разбирам, защо все си търсите виновен. Потърсете веднъж и вината в себе си. Сега пък, образователната ни система не била добра. Специално за основното и средното ни образование е на добро ниво. Имате ли представа, това, което тук сме го учили в 6-ти клас примерно, в други, дори по-добре развити страни го учат в 8-ми? Като цяло имаме добра подготовка, предава ни се много повече информация, което прави и учебния процес малко по-труден, но които учат, реално остават с доста знания. По-голямата част от учителите са наистина много ерудирани хора, които умеят да преподават и добре да обясняват материала, стига да има кой да ги слуша. Замислете се и за множеството българи, печелили международни олимпиади, проекти и т.н. Основният проблем е липсата на дисциплина и мързела на повечето от учениците. Мисля, че с мерките, които искат да бъдат наложени и затягането на реда и дисциплината, нещата трябва да се подобрят. А вие слушайте в час и учете повече, вместо все да се оплаквате. На всичкото отгоре, на някои родителите им дават маса пари за частни уроци, защото те не си правят труда да запомнят нещо в час или да седнат да поучат. :?
+1 - напълно подкрепям

нем, всъщност, образователната ни система наистина е доста западнала...учат се неща, които никога няма да бъдат необходими на хората...особено след основното образование (само прегледайте учебника по История и цивилизация, изд. Свят, наука за непрофилирана подготовка - 340 стр при максимум 2 часа седмично, седя и чета как френските войници играели карти и пиели вино в окопите по време на Странната война)...пълно е с недомислици като т.нар. подготвителен клас...по простата причина, че уча/учех (остават ми 10-тина учебни дни) в езикова гимназия получих дипломата си за основно образование 10-ти клас, а ще завърша средно с учебниците за 11-ти по някои неща...уотевър...та при кандидатстването във ВУЗ се оказва, че нещата не стоят съвсем като хората...говоря за определени ВУЗ-ове и определени "лимитирани" специалности - на мен ми предстои кандидатстване в подобен - УАСГ, архитектура - имам 3 изпита по рисуване и те без уроци няма как да се вземат, имам приятели в СХУПИ и други подобни, те не знаят какво е нужно за изпитите в УАСГ, макар че са в художествени училища, защото изпитите са специфични, а местата 60...и не е само за там, навсякъде е така и не е до човека, поне не винаги...

05-12-2008, 06:23
Obrazovtelnata sistema e ujasna!

Не разбирам, защо все си търсите виновен. Потърсете веднъж и вината в себе си. Сега пък, образователната ни система не била добра. Специално за основното и средното ни образование е на добро ниво. Имате ли представа, това, което тук сме го учили в 6-ти клас примерно, в други, дори по-добре развити страни го учат в 8-ми? Като цяло имаме добра подготовка, предава ни се много повече информация, което прави и учебния процес малко по-труден, но които учат, реално остават с доста знания. По-голямата част от учителите са наистина много ерудирани хора, които умеят да преподават и добре да обясняват материала, стига да има кой да ги слуша. Замислете се и за множеството българи, печелили международни олимпиади, проекти и т.н. Основният проблем е липсата на дисциплина и мързела на повечето от учениците. Мисля, че с мерките, които искат да бъдат наложени и затягането на реда и дисциплината, нещата трябва да се подобрят. А вие слушайте в час и учете повече, вместо все да се оплаквате. На всичкото отгоре, на някои родителите им дават маса пари за частни уроци, защото те не си правят труда да запомнят нещо в час или да седнат да поучат. :?
Не сори, зле е.
Писнами от даскали тип учителката ми по бел, която е твърдо против комунизма, ама имаме комунистическа атмосфера в часовете.
А също и пак нейното "сри, моето мнение е най-право".
особено се кефя, когато по някой предмет, в който трябва да се анализира нещо, някой си налага собственото мнение (от даскалите , пак визирам литературата).
Другото което ме кефи, също е като не искат да си признаят грешката.
Ти им я показваш, сочиш и те не желаят да си приязнаят , ами те и преебават. :-) :-) :-)
Също се кефя и на даскали, дето не могат да овладеят мороните в класа и почват веднага "ще ти пиша 2, аре вадете един лист" и само кракят изтерично.
Най се кефя обаче, на мегаломаните, дето си мислят че са нещо повече от теб и се опитват да ти налагат колко са умни и ПО-ПО-ПО-НАЙ от теб (чакай, 90% от учителите???)
Другия тип , който си го изкарва на учениците , което е супер непрофесионално (а, чакай май визирам 90% от даскалите?).
Това че ние сме учили нещо 6ти клас , те 8ми е супер смешен аргумент.
Имам приятел в Англия, който учи тук до 10ти клас и просто там където учи сега, такива сладки истории не съществуват.
Аре аре, ебаси якото. Това че имате, яки даскали не значи че другите могат да се похвалят с същото нещо.

alex4ii
05-12-2008, 07:27
Първо, да кажа, че съм седми клас.

Лично аз, определено се нуждая. Не, че или не разбирам в училище, или не преподават добре - просто в училище няма толкова време за упражнения, тестове и като цяло не се задълбава толкова, колкото ще мога, когато отида на урок. Остави, че ми е нужно за изпитите, па и не виждам лошо от повече знания. :)Da taka e bez 4astni ne moje6 da vleze6 v nqkakvo elitno daskalo a v nqkakva mijiturna gimnaziika.Poznavam hora koito minalata godina ne hodeha na 4astni i sega sa v nai-6ibanoto daskalo.Ne 4e ne moje6 da vleze6 bez 4astni no podgotovkata e savsem druga :-P :P :-P :P :-P :P

Duvessa
05-12-2008, 20:14
alice sw - Затова не споменах висшето. ;) Има някои дупки в системата, като примерно това, че няма добра връзка между средното и висшето- логично е изпитите да са над това, което се учи в училище, обаче явно не е съвсем така. Но като цяло в средното образование се включват доста неща, които ще ни трябват за бъдеще… и досега не съм срещнала излишни неща в учебниците по история (но пък съм и на друго издателство). Повечето от информацията, която ни се предава в основното и средното намира приложение, пък и доста обогатява общата култура. Повече лоши отзиви чувам от висшето образование, познати се оплакват, че системата е поостаряла и се учат неизползваеми неща, които не са потребни в практиката. Но не мога и да говоря де- има време докато стана и аз студентка. Но според мен до тук нещата са си добре.

Majestic12, има и учители, които си налагат мнението, обаче си преподават уроците, нали? Това не ти пречи да научиш добре материала. Такива трябва да се игнорират просто, важното е, че си успял/а да изградиш собствено мнение над въпросната тема.
Иначе, ти как искаш да овладеят положението в час? Ако днес през теб минат 2-3 идиотчета от всеки клас, които да ти пречат да си преподаваш и да няма нормална атмосфера в часовете, на теб няма ли да ти писне? И учителите са хора. И те имат нерви. Ако всички се държите нормално, няма да има крясъци от тяхна страна. И са по-умни от теб и от мен, и изобщо от учениците- да. Хората се опитват да ни предадат знания, да изградят в нас едни добри членове на обществото и полагат труд за да го направят. Обаче вместо да отвръщат с уважение, някои се държат като идиоти. Ем, и аз на тяхно място не бих се държала нормално с тях.
За пример за държава мога да ти дам Франция. Преди време бях чела материал, в които 2 училища – българско и френско поддържат връзка, математици от България влизат в часовете им и се оказва, че материала, който там го учат в 8 клас, тук се предава в 6-ти. Ако намеря статията ще ти я дам.

heroine
05-12-2008, 21:23
На мен са ми нужни.
Ходя на математика.
Има един проблем обаче...като отида в училище не показвам знания,както правя на урока,ами оставям госпожата да реши задачите на дъската и всъщност не правя абсолутно нищо...
Даскалката е доста разочарована от мен. :(
А и на контролните чакам някой да ми даде отговорите,а дори не поглеждам какви са задачите...
:( :(

Virtuallll
05-12-2008, 21:39
Аз хода на частни уроци, защото в училище немогат да ме подготват толкова добре, че да вляза някаде след 12 клас... и просто уроците са ми нужни и гласувам с да, въпреки, че се срещат много рядко, но все пак се срещат училища в които учителите заслужават повишение на заплатите / а не като в повечето училища само да дрънчат и да немогат да научат учениците на проста математика и граматика/ В България образованието в повечето средни училища е под всякаква критика за жалост :(

superb
05-12-2008, 22:43
Зависи най-вече от човека,ако се подготвя достатъчно добре в училище не му трябват уроци,но ако не е сигурен в знанията си няма лошо да се възползва от частните уроци.

Mademoiselle
05-13-2008, 05:10
az vse pak si mislq,4e vsi4ko zavisi ot jelanieto na 4oveka za u4ene,no i rolqta na u4itelq ne ostava po-nazad.4astnite uroci sa dopalnitelna pomo6t i mislq,4e sa neobhodimi,kogato se poqvqt nqkakvi trudnosti po predmeta ili u4enikat iska da e po-dobre podgotven.

05-13-2008, 06:17
Majestic12, има и учители, които си налагат мнението, обаче си преподават уроците, нали? Това не ти пречи да научиш добре материала. Такива трябва да се игнорират просто, важното е, че си успял/а да изградиш собствено мнение над въпросната тема.
Иначе, ти как искаш да овладеят положението в час? Ако днес през теб минат 2-3 идиотчета от всеки клас, които да ти пречат да си преподаваш и да няма нормална атмосфера в часовете, на теб няма ли да ти писне? И учителите са хора. И те имат нерви. Ако всички се държите нормално, няма да има крясъци от тяхна страна. И са по-умни от теб и от мен, и изобщо от учениците- да. Хората се опитват да ни предадат знания, да изградят в нас едни добри членове на обществото и полагат труд за да го направят. Обаче вместо да отвръщат с уважение, някои се държат като идиоти. Ем, и аз на тяхно място не бих се държала нормално с тях.
За пример за държава мога да ти дам Франция. Преди време бях чела материал, в които 2 училища – българско и френско поддържат връзка, математици от България влизат в часовете им и се оказва, че материала, който там го учат в 8 клас, тук се предава в 6-ти. Ако намеря статията ще ти я дам.
Сори, не са хора.
Даскали са , работата им е да имат корави нерви. Както биха казали идиоти кежуали на форума "яко двойки по главата" му е майката.
Като шуми си има изпитване. Ама да не коментирам, хилядите учители, който просто спират да преподават и чакат да спре викането.
Нали знаеш, че самото преподаване е една 1/3 от всичко. Има си едно нещо наречено мотивиране и предразполагане към ученето. Трудно бивам мотивиран да правя каквото и да е, след като знам , че ако то е различно от мнението на "по-умния и коравия" , аз ще съм го направил за нищо. А мегаломанията , изтеричността и другите неща който съм написал в горния си пост, трудно ме предразполагат да уча. Пък това с френските училища -> системата им е достатъчно добра за да излизат подготвени кадри след като я завършат а и не са на този хал като нас? (само не ми казвай робство и комунизъм ,има много други страни който са били още по-зле от нас, но сега просперират).

Ivalinka
05-13-2008, 12:26
образованието ни е скапано и има нужда от частни уроци :(