PDA

View Full Version : сваляне



gogom34
05-11-2008, 16:59
интересно ми е с каква програма или с каквото там се прави
възможно свалянето на филм, сериал или нещо такова от тв

sky_l
05-11-2008, 17:30
stava po tozi na4in 4rea Windows Media Player
1.Влизате в сайт примерно- www.neterra.tv или www.iptv.bg(аз конкретно ще говоря за IPTV.bg)
2.Пускате някой канал и избирате честота-Hi Res или Lo-Res(вие си решавате според скоростта на интернета ви)
3.Влизате в него като давате да е с WMP(Windows Media Player)
4.Давате на екрана дясно копче и избирате Properties
5.Когато ви излезе има по-долу Location и копирате кода, който е там.
6.Включвате VLC Media Player
7.Давате File-->Wizard...-->Transcode/Save to file-->Next-->Choose...-->Слагате отметка на Caching и при Customize слагате копираният код-->OK-->Next-->Отметка на Transcode Video и сменяте 1024 с 2048(bitrate/kbps)-->Отметка на Transcode Audio-->При Encapsulation Format избирате MPEG-1-->Next-->Choose-->Избирате къде да запаметите файла и пишете име-примерно BTV.avi-->OK-->Finish
И записа ще започне :)
Ако не сте разбрали от обяснението ми ето ви и нагледно:http://vbox7.com/play:29c0e89b

Tova e obqsnenie ot vbox-a
stava su6to i s Flash Get ,no nz kak to4no

olive_oil
05-11-2008, 18:34
BitComet, дръпни си я от замундата

Xanibal
05-11-2008, 18:50
UTorrent не се занимавай с глупости като флаш гет или бит комет

olive_oil
05-11-2008, 18:57
UTorrent не се занимавай с глупости като флаш гет или бит комет
каква е разликата м/у UTorrent и бит комет, какви са положителните качества на първата програма? Питам, щото не чатвам мн от компири

xaxa
05-11-2008, 19:09
UTorrent не се занимавай с глупости като флаш гет или бит комет
каква е разликата м/у UTorrent и бит комет, какви са положителните качества на първата програма? Питам, щото не чатвам мн от компири
аз щи кажа, че разлика няма с 1 скорост ще дъпраш така, че FlashGet!

CucAgMuH
05-11-2008, 19:11
uTorrent = оптимизиран за добра работа и заемане на по-малко системни ресурси

Bit = наблегнато на визуалното, за сметка на КПД...

Bit съм ползвал 2 дена, след което инсталирах uTorrent(говорим за преди доста години) и оттогава не съм имал проблеми с него(=> не съм си губил времето да тествам друг торент клиент)

Чувал съм хора които да се оплакват от Bit. Лично аз съм имал проблеми с uTorrent(съответната машина забиваше ако програмата остане включена повече от 72 часа) но проблемът не беше в uTorrent :oops:

xaxa
05-11-2008, 19:23
Намен ми заприлича на ставнение междо Firefox Mozilla и Internet Explorer доколкото ми казваха, че Мозила била по лека и по бъро зареждала страниците уверих се, че не е така. На мен Flash-a не ми е правила проблем доволен съм от нея и не мисля, че зема мн ресурси...

CucAgMuH
05-11-2008, 19:33
Намен ми заприлича на ставнение междо Firefox Mozilla и Internet Explorer доколкото ми казваха, че Мозила била по лека и по бъро зареждала страниците уверих се, че не е така. На мен Flash-a не ми е правила проблем доволен съм от нея и не мисля, че зема мн ресурси...



Overall report for process "µTorrent":
Physical RAM used: 132 KB
RAW SWAP used: 3 KB
CPU Usage: 0 %


Бий това :-)

Към автора на темата:
Всеки си има предпочитания. Кой за производителност, кой за външен вид, кой за по-готино име на програмата(и такива съм срещал... :) ). Така че - хващай една програма от тези които ти казахме за ушите, пробвай. Ако не ти хареса - следващата :P Все някоя ще ти допадне и ще си я ползваш

gogom34
05-12-2008, 11:58
BitComet, дръпни си я от замундата

и как става тегленето с bitcomet-a :neutral:

Otka4eniq
05-12-2008, 15:13
stava po tozi na4in 4rea Windows Media Player
1.Влизате в сайт примерно- www.neterra.tv или www.iptv.bg(аз конкретно ще говоря за IPTV.bg)
2.Пускате някой канал и избирате честота-Hi Res или Lo-Res(вие си решавате според скоростта на интернета ви)
3.Влизате в него като давате да е с WMP(Windows Media Player)
4.Давате на екрана дясно копче и избирате Properties
5.Когато ви излезе има по-долу Location и копирате кода, който е там.
6.Включвате VLC Media Player
7.Давате File-->Wizard...-->Transcode/Save to file-->Next-->Choose...-->Слагате отметка на Caching и при Customize слагате копираният код-->OK-->Next-->Отметка на Transcode Video и сменяте 1024 с 2048(bitrate/kbps)-->Отметка на Transcode Audio-->При Encapsulation Format избирате MPEG-1-->Next-->Choose-->Избирате къде да запаметите файла и пишете име-примерно BTV.avi-->OK-->Finish
И записа ще започне :)
Ако не сте разбрали от обяснението ми ето ви и нагледно:http://vbox7.com/play:29c0e89b

Tova e obqsnenie ot vbox-a
stava su6to i s Flash Get ,no nz kak to4no
При мен това не става! :o

Xanibal
05-12-2008, 16:01
не е до скоростта а до това коя е с по удобен интерфейс и коя не натоварва компа в случая Бит комет е по натоварваща и има 3 пъти по некачествени и непълни версий и интерфейсът не е въобще удобен докато при Utorrent е много по удобно :)

rammstein
05-12-2008, 16:51
Мн ясно че Utorrent защото при бит комета има багове
Примерно като си истегля някои торент от бита и реша да изтрия и задачата дето е в бита ми изчезва целия торент е тва е мн гадно 8)

gogom34
05-12-2008, 19:24
абе хора какво общо има bitcomet или каквато и да е др програма за сваляне на Торенти?

темата ми беше за програма (но не торент програма), а програма с коята да свалям нещо от телевизията директно

само sky_l се озова на въпроса, но брат нещо при мен не ми се получават нещата. гледах клипа ти в vbox, но в линка там дето го даде го отварям нали, но нямам никъде категория TV, а само разди радиа :(

ziky
05-13-2008, 00:03
абе хора какво общо има bitcomet или каквато и да е др програма за сваляне на Торенти?

темата ми беше за програма (но не торент програма), а програма с коята да свалям нещо от телевизията директно

само sky_l се озова на въпроса, но брат нещо при мен не ми се получават нещата. гледах клипа ти в vbox, но в линка там дето го даде го отварям нали, но нямам никъде категория TV, а само разди радиа :(

http://iptv.bg само че виж дали си поддържан в списъка с доставчици които могат да ползват услугите..аз съм на пауърминет и ме има.. :D

Chipsan
05-13-2008, 07:48
абе хора какво общо има bitcomet или каквато и да е др програма за сваляне на Торенти?

темата ми беше за програма (но не торент програма), а програма с коята да свалям нещо от телевизията директно

само sky_l се озова на въпроса, но брат нещо при мен не ми се получават нещата. гледах клипа ти в vbox, но в линка там дето го даде го отварям нали, но нямам никъде категория TV, а само разди радиа :(
намесиха се торент-клиентите, защото в много тракери се качват ТВ-сериали и др. такива.


относно спора - "bit comet vs utorrent"
бит комет над версия 0.80 е смешен
ако ще се ползва тая програма - 0.70. тая версия съм я ползвал доста време и проблеми рядко съм имал. че натоварва компа - така е. особено хората с бърз нет (говоря на 30-40mbit/s) е сериозен проблем, ако нямат бързи машинки.
Utorrent го ползвах най-дълго време докато бях с Windows. програмата е достатъчно добра и има достатъчно функций. елементарно се работи с нря и е много лека. естествено, че и при нея се увеличава потреблението на ресурси при по-високи скорости, но не са някви сериозни ресурси необходими.....и така. иначе аз на линукс-а си ползвам Ktorrent, който е подобен на Utorrent, само дето тегля с 1000кб/с отгоре :D