PDA

View Full Version : Проблем след бръснене там долу...



vistata
05-11-2008, 17:55
Бръсна се за 2ри път и първия път ми след бръсненето ми излязоха куп гнойни пъпки. Голяма гнусотия.. както и да е. Прецених, че може би не съм дезинфекцирала бръсначката. Вчера се бръснах отново, спиртосвах самобръзначката, спиртосвах и "мястото" преди и след бръснене и сега забелязвам, че историята май се повтаря. Защо се получават? При вас има ли го същия проблем? Моля не ми се смейте, а помогнете. Благодаря!

TheBeliever
05-11-2008, 18:07
Възможно е да излизат гнойни пъпки ако бръснеш в посока противоположна на разтежа на косъма, така наречената контра. Кожата там е много чувствителна и от най-малкото се раздразва.

vistata
05-11-2008, 18:13
Ами взъщност точно така се бръсна - обратно на посоката на растеж. не трябва ли? Понеже в другия случай няма да стане гладко. Оттам изхождам аз, но ако наистина това е проблема няма да го практикувам повече.

LeVski_fen
05-11-2008, 18:14
Възможно е да излизат гнойни пъпки ако бръснеш в посока противоположна на разтежа на косъма, така наречената контра. Кожата там е много чувствителна и от най-малкото се раздразва.
+1 :smt023 :smt023 :smt023
Така е,преди време се бръснех под мишниците с самобръсначка-на контра и също ми излизаха пъпки,от както започнах да бръсна по посока на косъма нямам такива проблеми ;)

vistata
05-11-2008, 18:23
А сега след като вече съм направила гафа мога ли да се предпазя от тези пъпки, че наистина е ужасно...

olive_oil
05-11-2008, 18:32
Възможно е да излизат гнойни пъпки ако бръснеш в посока противоположна на разтежа на косъма, така наречената контра. Кожата там е много чувствителна и от най-малкото се раздразва.
+1 :smt023 :smt023 :smt023
Така е,преди време се бръснех под мишниците с самобръсначка-на контра и също ми излизаха пъпки,от както започнах да бръсна по посока на косъма нямам такива проблеми ;)
аз под мишниците ги махам и в двете посоки, но на контра никога не съм имала проблеми

splendour
05-11-2008, 18:35
spirt :shock: ne 6tipe li :? probvai po posoka na rasteja nomoje kojata ti da e mn 4yvstvitelna taka 4e moje bi trq da smeni6 na4ina na obezkosmqvane ako i sledva6tiq p1t ima6 p1pki

ioancheto
05-11-2008, 18:39
AZ ne se se6tam kak osven da se brasnesh na drugata posoka

vistata
05-11-2008, 20:28
Ок, следващия път ще пробвам на другата страна. А за спирта - да, щипе, гадно е, но го предпочитам пред пъпките. И пак да питам някой знае ли сега вече след като съм направила гафа как да предотвратя пъпките? :(

l2p4fs
05-11-2008, 21:35
Ок, следващия път ще пробвам на другата страна. А за спирта - да, щипе, гадно е, но го предпочитам пред пъпките. И пак да питам някой знае ли сега вече след като съм направила гафа как да предотвратя пъпките? :(
Просто изчакай да се махнат, без да се бръснеш няколко дена. Съмнявам се да ти е толкова голям проблем да изчакаш след като това ти е 2ри път.

Slawi92
05-12-2008, 09:05
ходи на козметик да ти ги махат с кола маска поне така прай приятелката ми

erma
05-12-2008, 13:46
намажи ги с крем здраве много помага

scanadal
05-12-2008, 16:18
Еми мацка недей да се бръснеш на контра,няма да е така гладко,понеже част от косъмчетата ще се подава над кожата,ама по-добре от колкото да си съсипваш иначе нежната кожа на това място.А за пъпчиците опитай с крем "здраве"-незаменим е :wink:

samonervi
05-13-2008, 10:12
Ами пъпките може да са ти се появили ако някой ти е ползвал самобръсначката или ако ти ползваш чужда.Спирт недеи да изпозлваш.Купи си пяна за бръснене на Жилет мисля ,че от нея няма да имаш този проблем