PDA

View Full Version : Проблем с компютъра



Angle_f
05-11-2008, 19:17
Вентилатора на захранването мн бръмчи :( Въпроса ми е мога ли да оставя компютъра включен или да не го пускам докато не сменя вентилатора :-o

CucAgMuH
05-11-2008, 19:23
Щом още се върти => охлажда => няма проблем.

ПС. Пробвай лекичко да го хлопнеш, по принцип се намества. Но ако искаш да се оттървеш от звука - сменяш.(или хлопаш докато откачиш)

xaxa
05-11-2008, 19:25
според мен се нуждае от пролетно почистване 8-)

Xanibal
05-11-2008, 19:25
просто го почисти ,ако се наложи свялане компа по добре да е изкл.

MakeMeLaugh
05-11-2008, 19:46
според мен се нуждае от пролетно почистване 8-)
+ малко термопаста и смазка.

Или -> сервиз и замяна с нов и се разделяш в едни бързи 20-30 лв ;д;д

xaxa
05-11-2008, 19:48
според мен се нуждае от пролетно почистване 8-)
+ малко термопаста и смазка.
е утре и аз ще почистя мойта машинка :oops: нахъсахтеме :-) :D

LGPznew
05-11-2008, 19:58
е утре и аз ще почистя мойта машинка :oops: нахъсахтеме :-) :D
Мини и през нас,де ... 8-)

rammstein
05-11-2008, 20:04
по добре го смени

MajeStic
05-11-2008, 21:44
Един приятел си мислеше, че му е от захранването и като отворих компютъра звука идваше от вентилатора на процесора ^-^ Внимавай да не си се объркала и ти ^-^ Може да отвориш компютъра и да видиш дали ще има възможност да се смаже с машинно масло. Ще свърши чудесна работа. Ако наистина е от захранването или ще го чакаш да ти бръмчи докато не изгори някой ден( не казвам, че ще е скоро 8-) ) или си вземи ново. И все пак внимавай да не си сбъркала от къде идва това бръмчене:)

CucAgMuH
05-11-2008, 22:08
Закъснели сте с чистенето :-P


* Warning: Servers scheduled shutdown in 15 minutes. Reason: "Mechkata se mie chisti v potocite srebristi, ima li za sysadmina prechka da postypva sys syrvyra vse edno e mechka? Sistemata shte funkcionira na 6-7% ot normalnoto za perioda 1 May 2008 4:00 AM - 1 May 2008 7:00 AM".
* Warning: Servers scheduled shutdown in 5 minutes.
* Topology change: MobileFairy is now backup hub(bHUB). bHUB(LANChippy) is now leaf of mHUB(LocalFairy).
* Warning: Servers scheduled shutdown in 1 minute.
* Link to DataFairyHUB disengaged.
* Connection to DataServer1, DataServer2, DataServer5, DataServer7 lost.
* Connection to BurgasLocalFairy disengaged.
* Connection to LocalFairy lost. MobileFairy topology raised to Primary HUB.
* Connected to BurgasLocalFairy. BurgasLocalFairy topology changed from mHUB to bHUB.
* Reporting: System estimated stability is 97,3% at connection speed 1gbps.
* Now playing: "Стефка Съботинова - Притури Се Планината" on AngryPlayer[MobileFairy:zOS-OS/420]

Бай дъ уей, колко време ви отнема да си почистите машината? :) Пълно разглабяне, с нови термопасти, излъскване на перките на вентилатора и тем подобни... При мен - за около 2 часа и половина опуках 7 компютъра(домашната система). Не беше чистена от около 7-8 месеца, така че имаше доста... :oops:

Xanibal
05-11-2008, 22:59
Час и 4 мин :D

Chipsan
05-12-2008, 07:53
aбе хора как ще оправяте шум от захранване с потупване на кутията!??!?!
вие за токови удари чували ли сте? тва не е шега. едно захранване(обикновено) струва 50 лв.
смяната на перка трябва да стане само в сервиз(Аз бих отишъл в мултирама - много добър персонал)

CucAgMuH
05-12-2008, 13:03
aбе хора как ще оправяте шум от захранване с потупване на кутията!??!?!
вие за токови удари чували ли сте? тва не е шега. едно захранване(обикновено) струва 50 лв.
смяната на перка трябва да стане само в сервиз(Аз бих отишъл в мултирама - много добър персонал)

едно захранване(обикновено) струва 50 лв. > 21,50 лв. e...

Za potupvaneto da ne sporim :P Tryabva da uluchish tochnoto myasto i tochnata sila :) bih mogyl da demonstriram, no nyamam pod ryka podoben ventilator...

LGPznew
05-12-2008, 14:52
Моят вентилатор на видео картата така бръмчеше,смазах го и после пак бръмчеше.След това го замених и сложих 1 от хладилник на кутията ... и нямах проблеми :D

ziky
05-12-2008, 23:51
Бате незнам или не ви се е случвало или незнам...щом почне да ми се подпичкосва вентилатор веднага го сменям или просто го смазвам с графично масло.Последния път така от бръмченето цитирам докато "загрее" замина захранването.Почне ли да подбръмва начи не е къпан от одавна и му се е понасъбрало повечко....в случая при мене скакалец живееше...сменяй не са толкова скъпи!Рискувай вентилатор...спаси захранване!

Angle_f
05-13-2008, 08:11
От два дни не бръмчи вече нз поради каква причина. :-o

Chipsan
05-13-2008, 08:17
Бате незнам или не ви се е случвало или незнам...щом почне да ми се подпичкосва вентилатор веднага го сменям или просто го смазвам с графично масло.Последния път така от бръмченето цитирам докато "загрее" замина захранването.Почне ли да подбръмва начи не е къпан от одавна и му се е понасъбрало повечко....в случая при мене скакалец живееше...сменяй не са толкова скъпи!Рискувай вентилатор...спаси захранване!


От два дни не бръмчи вече нз поради каква причина :-o .

скакалецът е умрял :D

LizZz
05-13-2008, 08:43
Бате незнам или не ви се е случвало или незнам...щом почне да ми се подпичкосва вентилатор веднага го сменям или просто го смазвам с графично масло.Последния път така от бръмченето цитирам докато "загрее" замина захранването.Почне ли да подбръмва начи не е къпан от одавна и му се е понасъбрало повечко....в случая при мене скакалец живееше...сменяй не са толкова скъпи!Рискувай вентилатор...спаси захранване!


От два дни не бръмчи вече нз поради каква причина :-o .

скакалецът е умрял :D :razz: :razz:

ziky
05-13-2008, 13:26
Бате незнам или не ви се е случвало или незнам...щом почне да ми се подпичкосва вентилатор веднага го сменям или просто го смазвам с графично масло.Последния път така от бръмченето цитирам докато "загрее" замина захранването.Почне ли да подбръмва начи не е къпан от одавна и му се е понасъбрало повечко....в случая при мене скакалец живееше...сменяй не са толкова скъпи!Рискувай вентилатор...спаси захранване!


От два дни не бръмчи вече нз поради каква причина :-o .

скакалецът е умрял :D :razz: :razz:

Споко бе скоро може др живот да се зароди ;) :D:D:D

LizZz
05-13-2008, 17:14
Бате незнам или не ви се е случвало или незнам...щом почне да ми се подпичкосва вентилатор веднага го сменям или просто го смазвам с графично масло.Последния път така от бръмченето цитирам докато "загрее" замина захранването.Почне ли да подбръмва начи не е къпан от одавна и му се е понасъбрало повечко....в случая при мене скакалец живееше...сменяй не са толкова скъпи!Рискувай вентилатор...спаси захранване!


От два дни не бръмчи вече нз поради каква причина :-o .

скакалецът е умрял :D :razz: :razz:

Споко бе скоро може др живот да се зароди ;) :D:D:D
Сега е ред на една дебела хлебарка, която ще прецака захранването... :grin:

ziky
05-13-2008, 21:01
Бате незнам или не ви се е случвало или незнам...щом почне да ми се подпичкосва вентилатор веднага го сменям или просто го смазвам с графично масло.Последния път така от бръмченето цитирам докато "загрее" замина захранването.Почне ли да подбръмва начи не е къпан от одавна и му се е понасъбрало повечко....в случая при мене скакалец живееше...сменяй не са толкова скъпи!Рискувай вентилатор...спаси захранване!


От два дни не бръмчи вече нз поради каква причина :-o .

скакалецът е умрял :D :razz: :razz:

Споко бе скоро може др живот да се зароди ;) :D:D:D
Сега е ред на една дебела хлебарка, която ще прецака захранването... :grin:

Ама от тия мошните хлебарки..сочните дето са с по три крила и говорят доакто спят...ква беше породата..човека мечка прасе нещо такова...цяла книга има :D :razz:

Xanibal
05-13-2008, 21:22
най-добре се смазва със машинно масло :)

huligana90
06-15-2009, 19:52
Едно захранване за 20 лева ще те оправи най добре Иначе почуквания песници и тем подобни няма да те оправят само ще се ядоснаш :o

SolusChristus
06-15-2009, 20:41
aбе хора как ще оправяте шум от захранване с потупване на кутията!??!?!
вие за токови удари чували ли сте? тва не е шега. едно захранване(обикновено) струва 50 лв.
смяната на перка трябва да стане само в сервиз(Аз бих отишъл в мултирама - много добър персонал)

едно захранване(обикновено) струва 50 лв. > 21,50 лв. e...

Za potupvaneto da ne sporim :P Tryabva da uluchish tochnoto myasto i tochnata sila :) bih mogyl da demonstriram, no nyamam pod ryka podoben ventilator...

Съгласен с админа.

И аз яко тупам захранването... :lol:

sexmaniaka
06-15-2009, 21:03
aбе хора как ще оправяте шум от захранване с потупване на кутията!??!?!
вие за токови удари чували ли сте? тва не е шега. едно захранване(обикновено) струва 50 лв.
смяната на перка трябва да стане само в сервиз(Аз бих отишъл в мултирама - много добър персонал)

едно захранване(обикновено) струва 50 лв. > 21,50 лв. e...

Za potupvaneto da ne sporim :P Tryabva da uluchish tochnoto myasto i tochnata sila :) bih mogyl da demonstriram, no nyamam pod ryka podoben ventilator...

Съгласен с админа.

И аз яко тупам захранването... :lol:

Ако питаш мене правиш голяма грешка [-X При всяко потупване има шанс да се счупят перките на вентилаторите и също така учителят ми по информационни технологии каза, че при всеки удар се размества вътре хардуера и може да стане по - сериозно от това да ти ръмжи вентилатора ;)

ivanstef
06-16-2009, 17:13
Добре де, заслужава ли си играчката като един къв да е вентилатор струва под 5лв, а един хубав под 10. Не си заслужава според мен като се има предвид, че гаранциите покриват ежегодно сменяне.

Genetix
06-16-2009, 20:43
според мен се нуждае от пролетно почистване 8-)

Не ми напомняй и аз съм затънал в прах и омотани кабели не знаеш кой към кой компютър кара :D Трябва да се разчистя ...

huligana90
06-16-2009, 20:50
според мен се нуждае от пролетно почистване 8-)

Не ми напомняй и аз съм затънал в прах и омотани кабели не знаеш кой към кой компютър кара :D Трябва да се разчистя ...


Да нямаш клуб във вас :D

Genetix
06-16-2009, 20:53
хаха :D Само 3 машини. Но ако имаш нужда заповядай у нас не взимам скъпо :D