PDA

View Full Version : Няколко въпроса за лазерната епилация..?



Sls
05-12-2008, 08:08
1.Къде в София има хубави центрове с качествена лазерна епилация?
2.Когато се отиде какви трябва да бъдат космите, на съответното място - дълги,къси...?
То евентуално нещо друго ако ми трябва...като отида в някой център ще питам,въпроса е да намеря ;)
Мерси предварително !

sodomicdream
05-12-2008, 11:44
нямам напредстава колко си наясно с метода, но аз имах възможността подробно да разпитам из центрове, дерматолози и т.н. за този метод. Истината е, че не се знае как ще ти повлияе, космите могат да изчезнат за еди-колко-си-време, но имай напредвид, че тази напаст не се маха завинаги! И... другото, което може да стане е след като спреш процедурите космите да се утроят!! Имам една позната, която ходи на назерна епилация 3 години (99% бяха поддържащи процедури), но финансово вече изнемогваше и приключи с епилацията. До 3 месеца приличаше на мъж! Имаше добре оформена брада и мустаци, да не говорим подмишниците и интимните зони на какво бяа заприличали... Лично ми показа всичко.

Та... относно въпроса ти - окосмяването трябва да си е естествено - не трябва да е скубано, подстригвано или бръснато скоро, за да има някакъв ефект. Процедурата е подходяща за хора със светла кожа и тъмни косми. (това не съм сигурна дали обаче за цвета на космите на важеше за фотоепилацията...)
Процедурата е леко болезнена и резултатите принципно трябва да се появят след 4-5 процедура най-късно, но не и по-рано. Ако не се появят до тогава, означава, че лазерът не е настроен както трябва и.. само си даваш парите за "печене".
Преди обаче да се подложиш на такава процедура, трябва да видиш от какво встество ти е окосмяването (ако е в по-големи количества) - хормонален дисбаланс или нещо друго. Консултирай се с лекар за по-сигурно. Друото, което трябва да знаеш преди да се подлагаш на такова "чудо" е, че не трябва да си ходила преди това на солариум или на плаж или... пигментацията на кожата да не е много голяма, за да няма по теб останали бели петънца, които са малко неприятни за гледане. И.. след всяка процедура местата, които са ти обезкосмявани ще са ти зачервени и може леко да ти парят около 15-20 минути.


Това е основното, с което съм запозната за лазерната епилация. Самата аз не смея да се подложа, защото като видях тази жена заприличала на горила... се изплаших!
Нямам намерение и теб да стряскам, но искам да имаш напредвид какво може да стане...
Ако имаш още въпроси, пиши ЛС, защото едва ли скоро ще се сетя да се разровя в тази тема пак ;)