PDA

View Full Version : Как се прави колаж? (по-скоро, ако може, спешно ми е :))



MoOnLiGhT_ShAdOw
05-12-2008, 08:56
Признавам си, че въобще не се оправям с компютри. :( В момента проблемът ми е, че се чудя дали с някоя програма от тези, които имам (Adobe Photoshop, Microsoft Picture Manager, Paint), мога да направя колаж или поне някак си да свържа 2-3 снимки заедно. И най ми е интересно как аджеба би станал този номер.
Благодаря на всеки отзовал се. :)

П.П. Ако не става с някоя от гореизброените програми, нямам време да тегля друга, затова смятам да си остана без колаж. :)

Chipsan
05-12-2008, 09:22
с фотошоп става :)
отваряш го. после натискаш Ctrl+O, изибираш едната картинка. после пак същото за другите картинки
ще ти се отворят в различни документи.
после ако не виждаш отделните картинки, натсикай F, докато можеш да си наместиш и виждаш вс документи.
после селектираш 2рата картинка(т.е 2рия документ), и после селектираш Layer-a (в десния панел) и го влачиш и пускаш в 1вия документ. после същото и за останалите картинки, за да получиш най-накрая в първия документ, layer-и на всички останали
после натискаш V и избираш 1вия леър(1вата картинка и си я наместваш, където ти е удобно) после избираш 2рия леъри т.н и т.н
после си изибраш различни ефекти ако искаш (от Filter менюто -> Filter menu)
и .... това :)

напиши колаж във photoshop-bg.com и чети, щото аз не съм много по обясненията :)

MoOnLiGhT_ShAdOw
05-12-2008, 09:37
Благодаря! :)

Anf3tamin4o
05-12-2008, 20:45
Ми аз имам една дето примерно не ти трябва фотошоп ако искаш пиши ЛС и ще се разберем как да ти я пратя

ziky
05-13-2008, 00:06
Дълго и сложно...The Logo Creator няма значение коя версия колкото по нова толкова по добре.за начинаещи е прекрасна...я скивай къв колаж си направих ;)
http://ziky.org/images/radioo.jpg

nadit0o
07-06-2008, 14:00
еми можеш да правиш наи различни колажи с photo-collage-studio и photo-collage-maker :-)

moncho
07-06-2008, 14:03
nadit0o стига вади стари теми
Хората вече са си оправили проблемите не мислиш
Тази тема е от месец май