PDA

View Full Version : И що така!?



kato` limonche
05-12-2008, 09:31
Напоследък се опитвам да си обясня защо правим, или съответно не правим нещо?! Тъпи ли сме?!
- Защо се борим с всякакви средства за нещо, а когато го получим не го ценим?
- Защо толкова се стараем да живеем за мига, че накрая го изпускаме?
- Защо живеем по максимата "Не искам аз да съм добре, искам Вуте да е зле?... Какво ни носи чуждото нещастие?
- Защо плачем, когато загубим някого, а в мига, в който си го върнем, започваме да повтаряме грешките си?
- Защо искаме все да пораснем, като след това цял живот ще сме големи?
- Защо така и не можем да се научим как да не се нараняваме сами?
Има още много "защо", можете да споделите вашето. Аз мисля, че е хубаво да си припомняме по-често максимата на Ларошфуко: " Преди да пожелаем силно каквото и да било, трябва да узнаем щастлив ли е онзи, който го притежава..."

gPa3HuTeJl
05-12-2008, 10:02
В1проси с повишена трудносТ!

sladko_dete
05-12-2008, 10:48
- Защо се борим с всякакви средства за нещо, а когато го получим не го ценим?
:arrow: Защото обикновено битките са били толкова жестоки, че накрая нямаме сили да му се порадваме...
- Защо толкова се стараем да живеем за мига, че накрая го изпускаме?
:arrow: Много малко са хората, които не само на думи живеят за мига, повечето си поставяме въпроса "А после? А утре?"; или в стремежа си да не ни пука и да се отпуснем се страхуване още повече и "мига" вече е отминал...
- Защо живеем по максимата "Не искам аз да съм добре, искам Вуте да е зле?... Какво ни носи чуждото нещастие?
:arrow: Утеха... колкото и да ни е лошо положение, на другия може да е по-лошо...
- Защо плачем, когато загубим някого, а в мига, в който си го върнем, започваме да повтаряме грешките си?
:arrow: Защото можем да сме актьори на сцената, но не и безгрешни в живота...
- Защо искаме все да пораснем, като след това цял живот ще сме големи?
:arrow: Защото ни е писнало от пренебрежението на възрастните, и искаме и нашият глас да бъде чут!
- Защо така и не можем да се научим как да не се нараняваме сами?
:arrow: Защото книгата на живота е доста дебела, и се изпитва на собствен гръб...

Това са мойте скромни разсъждения...

jujulinkaa
05-12-2008, 10:49
В1проси с повишена трудносТ!

+1 :D

Sladinka_f
05-12-2008, 10:53
Напоследък се опитвам да си обясня защо правим, или съответно не правим нещо?! Тъпи ли сме?!
->Еми или правим или не..
- Защо се борим с всякакви средства за нещо, а когато го получим не го ценим?
->може би толкова много сме се борили и накрая ни е станало безинтересно
- Защо толкова се стараем да живеем за мига, че накрая го изпускаме?
->С това не съм точно съгласна
- Защо живеем по максимата "Не искам аз да съм добре, искам Вуте да е зле?... Какво ни носи чуждото нещастие?
->Мен лично не ме интересуват "другите",важни са хората на които държа и естествено на тях няма защо да им желая нещо лошо...
- Защо плачем, когато загубим някого, а в мига, в който си го върнем, започваме да повтаряме грешките си?
->Това е живота,но не винаги е така разбирасе...
- Защо искаме все да пораснем, като след това цял живот ще сме големи?
->Защото искаме да навлезем в неизвестността,да опитаме нещо ново,а когато видиме,че всъщност неизвестността или бъдещето не са розови просто ни се иска да се върнем пак от където сме тръгнали
- Защо така и не можем да се научим как да не се нараняваме сами?
->Защото когато правим нещо,което много искаме сме заслепени от него до някаква степен и не виждаме минусите му!

Chacho
05-12-2008, 10:58
Това са въпроси, на които като ти отговорят, ще чувстваш че отново не си получил(а) това, което търсиш. И да знаеш, и да не знаеш отговорите - нещата ще продължат да се случват по този начин. Плюс това всеки може да даде различен отговори и всичките ще бъдат вярни. Във живота нещата просто действат по един начин, а не по друг. По-добре не се замисляйте много защо, а просто се пуснете по вълната.

~Чачо

Ifchencety
05-12-2008, 11:15
Напоследък се опитвам да си обясня защо правим, или съответно не правим нещо?! Тъпи ли сме?!...... Не, не сме тъпи. Просто не всичко го осъзнаваме тогава когато ни се случва и след време си блъскаме главите.
- Защо се борим с всякакви средства за нещо, а когато го получим не го ценим?......Защото несъзнателно правим нещата заради тръпката, а не заради резултата.
- Защо толкова се стараем да живеем за мига, че накрая го изпускаме? :?
- Защо живеем по максимата "Не искам аз да съм добре, искам Вуте да е зле?... Какво ни носи чуждото нещастие? Еми, на повечето хора това им доставя удоволствие и им харесва да мачкат другия.
- Защо плачем, когато загубим някого, а в мига, в който си го върнем, започваме да повтаряме грешките си? :? Еми, хората не пренадлежат на промяна и не ценят това, което имат, а тогава когато вече е късно
- Защо искаме все да пораснем, като след това цял живот ще сме големи? ....Защото си мислим , че на големите живато е по-хубав, а жестоко се лъжем!
- Защо така и не можем да се научим как да не се нараняваме сами? Защото сме наивни!
Има още много "защо", можете да споделите вашето. Аз мисля, че е хубаво да си припомняме по-често максимата на Ларошфуко: " Преди да пожелаем силно каквото и да било, трябва да узнаем щастлив ли е онзи, който го притежава..."

splendour
05-12-2008, 11:38
teq v1prosi imat mnogo otgovori.seki trq da nameri svoq na dymi e lesno no na dela ne.ako ne po4yvstva6 vsi4ko tova nqma kak da go opi6e6 s tolkova smis1l.........imame cql jivot za da otkriem cennostite si,lybovta,dori i samite sebe si.za6to ima4e 6te jiveem tolkova?ima peperydi ednodnevki ili krokodili na po 300 godini.........za6to jiveem tolkova?za6toto ne sme jivqli p1lnocenno dotogava dokogato ne znaem tezi otgovori na svoi sobstven gr1b.tova e i pri4inata po starite xora da sa po m1dri..............

mese4ka
05-12-2008, 12:32
Напоследък се опитвам да си обясня защо правим, или съответно не правим нещо?! Тъпи ли сме?!
- Защо се борим с всякакви средства за нещо, а когато го получим не го ценим?:booooomb: това си е човешката природа винаги се стремим към това което нямаме,а когато го получим го заравяме и започваме да се стремим към друго
- Защо толкова се стараем да живеем за мига, че накрая го изпускаме? :booooomb: като сме вглабени толкова в нещо че забравяме кои сме и за какво се борим
- Защо живеем по максимата "Не искам аз да съм добре, искам Вуте да е зле?... Какво ни носи чуждото нещастие?:booooomb:отново всичко опира до човешката природа
- Защо плачем, когато загубим някого, а в мига, в който си го върнем, започваме да повтаряме грешките си? :booooomb: грешки винаги ще има ако ще и неволни
- Защо искаме все да пораснем, като след това цял живот ще сме големи? :booooomb: защото искаме да видим как е света на големите,но след като го видим осъзнаваме че да си малък е незаменимо богатство
- Защо така и не можем да се научим как да не се нараняваме сами? :booooomb: имаше един спомен "нямам нужда от приятели който да ми съсипят живота това го направих и сам" чесно да си кажа на това не мога да отговоря...

DjuDjiTo
05-12-2008, 12:37
В1проси с повишена трудносТ!

+1 :D

+2

BWald0rf
05-12-2008, 12:44
1.Защото..едно нещо ни е интересно докато е недостъпно (в повечето случаи е така) и губи магията си щом го спечелим ;)
2.Защото ни се иска всичко наведнъж и накрая нищ0 ;)
3.Тфа е типичен пример за човешката злоба .. Навсякъде ги има и такива.Това не е истински живот,живот без щастие.Тази максима не важи за мен
4.Защоту толкос ни е акъла ....
5.Аз не искам да пораствам :P 8)
6.Защото само когато ни боли усещаме,че сме живи :)

Мда има много 'защо'..и не всяко 'защо' има своя отговор,но това е живота ;)

MaLkaTa_LaDy
05-12-2008, 13:35
- Защо се борим с всякакви средства за нещо, а когато го получим не го ценим?
Нещо е итересно, докато не стане твое.
- Защо толкова се стараем да живеем за мига, че накрая го изпускаме?
Защото се страхуваме да не сгрешим точно в този единствен миг.
- Защо живеем по максимата "Не искам аз да съм добре, искам Вуте да е зле?... Какво ни носи чуждото нещастие?
Просто завист. А какво ни носи... утеха.
- Защо плачем, когато загубим някого, а в мига, в който си го върнем, започваме да повтаряме грешките си?
Нещо е итересно, докато не стане твое. Отново го казвам....
- Защо искаме все да пораснем, като след това цял живот ще сме големи?
Нямаме търпение да правим нещата, за които още не сме дорасли. Забраненото е най-сладко.
- Защо така и не можем да се научим как да не се нараняваме сами?
Защото не осъзнаваме грешките си.

Едит... Сори _WiTh`LoVe_ че отговора на първия въпрос ми е същия, но не бях ти прочела мнението.

Grazy_a.k.a._RaLsS
05-12-2008, 15:37
- Защо се борим с всякакви средства за нещо, а когато го получим не го ценим?
Много често щото оставаме без сили след "битката"...
- Защо толкова се стараем да живеем за мига, че накрая го изпускаме?
Толкова се впрягаме за тва да живеем за мига,че дори забравяме за него...А и много хора,казващи че живеят за мига,дори незнаят кво значи тва..Ноо тва е др тема..
- Защо живеем по максимата "Не искам аз да съм добре, искам Вуте да е зле?... Какво ни носи чуждото нещастие?
Просто с чуждото нещастие или забравяме напълно нашето лично или се убеждаваме че не ние сме най-зле...А когато ние го причиняваме..ми то води до казаното малко по напред :wink:
- Защо плачем, когато загубим някого, а в мига, в който си го върнем, започваме да повтаряме грешките си?
Просто живеем на принципа:Или е мой..или ще бъде...А когато е мой...се тая...
- Защо искаме все да пораснем, като след това цял живот ще сме големи?
Аз лично неискам,но ще говоря общо... Най-просто казано-щото ни изглежда,че кат си голям е мого по яко,ноо като пораснеме осъзнаваме,че не е така...
- Защо така и не можем да се научим как да не се нараняваме сами?
Просто неосъзнаваме с какво и как се нараняваме...Или го осъзнаеме късно,когато вече сме се наранили с друго...

le_ni_to
06-12-2008, 15:50
Za6toto jivota e takav moje da gubim mn mojem da spe4elim mn no nikoi ne e bog .... i ne e zastrahovan ot nepriqtnosti .... jivota ponqkoga e kofti ne6ty no trqbva da se zapomni samo edno ...[color=violet][size=18] jivota e kofti za6toto nie sami go pravim takav .... :neutral:

[B]a[N]D[i]T[k]a
06-12-2008, 15:56
между другото .. винаги съм се старала да оценявам това което имам винаги... е не винаги се е получавало но това е друг въпрос.. и почти винаги съм била доволна от това което имам и от това че имам хубав живот и не гледам в паницата на другия както е израза.. но понякога се чувствам толкова сама в тези ми неща .. когато заминах от България и поне 10тина човека ми казаха че не са оценявали времето прекарано с мен .. предполагам искаха да кажат по свои начин че им липсвам но за мен беше малко обидно .. бахти бе оценяваите нещо докато го имате !! като го загубите е вече късноо ... :(

punkrock
06-12-2008, 16:21
Ако знаехме нямаше да правим така.

MiMcHeToOo
06-12-2008, 16:23
Защото сме хора, затова!

sabaku_no_gaara
06-12-2008, 16:32
А защо всичко е както в поговорката "за да намериш нещо(даже в съвсем скорошна моя случка някой) трябва да спреш да го търсиш"?

Защо винаги се случва точно това което най-малко очакваш се случва,а колкото и да искаш нещо,и то не нещо невъзможно-то няма да се случи?

Втория въпрос е малко безсмислен,но това са двата най-гадни закона за живота според мене,особено напоследък :С

MonSitY
06-12-2008, 17:07
много въпроси но още по-много отговори.няма смисъл да се повтарям.ценя това което имам и правя всичко възможно да получа това,което искам :)