PDA

View Full Version : ЗНАЕТЕ ЛИ



vaca
05-12-2008, 16:03
ЗНАЕТЕ ЛИ ДАЛИ ХОМО САПИЕНС И кроманьонец СА ЕДНО И САЩО НЕ ЩО МОЛЯ ВИ КАЖЕТЕТЕ МИ ЧЕ МИ ТРЯБВА ДОКЛАД ЗА УТРЕ ПАК КАТО НАПИША В GOOGLE кроманьонец НИЩО НЕ ИЗЛИЗА

tItEufFf
05-12-2008, 16:07
Напиши го правилно и ще ти кажа :)

vaca
05-12-2008, 16:17
SORRY ЗА ПИСАНЕТО НО КЛАВИАТУРАТА МИ Е РАЗВАЛЕНА И 100 ЧАСА ПИША 1 ДУМА А ПО ЛЕСНО МИ Е НА ЛАТИНИЦА

unfaithful1234
05-12-2008, 16:19
Напиши го правилно и ще ти кажа :)
Пита дали кроманьонец и Хомо сапиенс е едно и също.
Он топик:Преди 40-35 хил год. пр Хр. се появяват най-ранните представители на съвременния човек,наречени кроманьонци.Ппреди около 100 хил.години се появяват неандерталците.Те,заедно със съвременния човек принадлежат към т.н разумен човек-Homo Sapiens.
Кроманьонците и неандерталците живеят в епоха,наречена палеолит (от 100 хил.г. пр.Хр до 8 хил.г. пр.Хр) Е две думи:не е едно и също...

unfaithful1234
05-12-2008, 16:20
SORRY ЗА ПИСАНЕТО НО КЛАВИАТУРАТА МИ Е РАЗВАЛЕНА И 100 ЧАСА ПИША 1 ДУМА А ПО ЛЕСНО МИ Е НА ЛАТИНИЦА
а на каква тема доклад ти трябва?Ще се опитам да ти помогна ;)

Govnyo
05-12-2008, 16:21
Не ги слушай, едно и също са.

vaca
05-12-2008, 16:23
АМИ ЗНАЧИ ДОКЛАДА МИ Е ПО БИОЛОГИЯ И ОБЩО ВЗЕТО ВСЯКАКЪВ МАТЕРИАЛ ЩЕ МИ БЪДЕ ПОЛЕЗЕН

Govnyo
05-12-2008, 16:33
Значи, принципно хомо сапиенс и кроманьонец са едно и също, като основоположната разлика е единствено, че кроманьонците произхождат от Каспийско море, докато хомо сапиенс са от долината Неандертал. Не знам дали това ти помага, ако имаш допълнителни въпроси питай - аз съм с профил "Биология" в гимназията и с удоволствие ще ти помогна.

unfaithful1234
05-12-2008, 16:37
АМИ ЗНАЧИ ДОКЛАДА МИ Е ПО БИОЛОГИЯ И ОБЩО ВЗЕТО ВСЯКАКЪВ МАТЕРИАЛ ЩЕ МИ БЪДЕ ПОЛЕЗЕН
За неандерталци мога да ти кажа,че:Правят първата ясна стъпка към променяне на природния свят и създаване на собственочовешки свят.Те погребват близките си в земята в различни пози,украсени с нанизи от черупки-доказателство,че притежават разум и въображение.За това свидетелства и по-големият размер на черепа им...За сега това се сещам,опитвам се да си намеря учебника по история и там ако има нещо ще допълня...
Кроманьонците:Те са най-разнните предтсавители на съвременния човек.По физически белези (ръст,мозък с развити зони на съзнание,разум и въображение,говорен апарат) те не се отличават съществено от нас.Способността да говорят и разсъждават пълноценно им позволява да общуват и да живеят в общество.Прехранват се с лов,пиболов и събиране на плодове.Живеят в пещери,но строят и жилища,обличат се в кожи.Обработват кости и камък за сечива и оръжие,правят статуетки,рисуват по стените на пещерите,правят погребения..

unfaithful1234
05-12-2008, 16:38
Значи, принципно хомо сапиенс и кроманьонец са едно и също, като основоположната разлика е единствено, че кроманьонците произхождат от Каспийско море, докато хомо сапиенс са от долината Неандертал. Не знам дали това ти помага, ако имаш допълнителни въпроси питай - аз съм с профил "Биология" в гимназията и с удоволствие ще ти помогна.
ами в моя учебник защо пише,че са различни? :(

Govnyo
05-12-2008, 16:39
На нас преподавателката доц. Цонкова ни предупреди, че в учебника има грешки. Отвори който си искаш учебник по химия и ще видиш, че това което казвам е истина.

unfaithful1234
05-12-2008, 16:44
На нас преподавателката доц. Цонкова ни предупреди, че в учебника има грешки. Отвори който си искаш учебник по химия и ще видиш, че това което казвам е истина.
Добре,все пак ти си с рофил Биология.Няма проблем,щом казваш.Обаче в учебника ми по история пише така... :(

vaca
05-12-2008, 16:45
ами в такъв случай ако имаш възможност ми напиши по важното от това което знаеш каквото ти прецениш за кроманьонец

Govnyo
05-12-2008, 17:02
Хомо сапиенс са по произход от долината Неандертал, която се намира в съвременно Холандия, която поради тази причина се нарича в много езици Нидерландия. Характеризират се с умението си да вървят на четири, три или два крака, в зависимост от стадия на развитие, в който се намират. Неандерталците са общували помежду си на език, който бегло напомня съвременния немски. Речникът им е бил силно ограничен, до около 30 думи, много от които могат да се открият в съвременните индоевропейски езици.

През палеозоя хомо сапиенс опитомяват свинята и кучето, като съществуват и стабилни научни доказателства, че са протичали опити за опитомяване на змията. Според мнозина това води и до появата на библейския мит за Адам, Ева и змията. През еолита хомо сапиенс постепенно започват да придобиват европеиден вид, което довежда и до затвърждаването на бяла раса като доминантна в развитието на европейската цивилизация в най-ранните години на човешката история.

Кроманьонците произтичат от Каспийско море - най-голямото безоточно езеро на планетата. Предполага се, че именно високата соленост на водите в района, която позволява придвиждването без потъване, е спомогнала за зараждането на живот в тази област. Точният произход на кроманьонците не е установен, но е сигурно, че поради драматични изменения в климата на региона мигрират към Африка. Предполага се, че там се стига и до почерняването им под влиянието на Слънцето и биологичния принцип stare decisis.

Не е известно много за езика на кроманьонците, освен че вероятно е бил по-развит от прото-индоевропейския. Техните миграции довеждат до културно обогатяване, поради което още в неолита същите строят пирамидите в Египет. Египет е първата кроманьонска цивилизация. В днешно време хората от кроманьонски произход са с по-тъмен отенък на кожата и биват конгоански негри, пакистано-индийски монголоиди и цигани, за които е неизвесто дали произходжат от монголоидното или египетското племе.

Това е горе-долу което имам в тетрадката, ако ти трябва още ще се разровя по енциклопедиите.

mizantrope
05-12-2008, 17:05
[quote]The Neanderthal (IPA: /niːˈ

vaca
05-12-2008, 17:06
ами ако имаш нервите и желанието не бих откзала още малко информация за кроманьонец(но само ако имаш време разбира се )ще ти бъда мн благодарна

Govnyo
05-12-2008, 17:07
Мисля че щом Уикипедия ти е източника на академично познание няма смисъл да отговарям на меко казано безсмисления ти въпрос.

Govnyo
05-12-2008, 17:24
Обратно към темата за кроманьонците, от енциклопедията:

Кроманьонските окултистки вярвания до ден днешен са повод за интензивен академичен дебат, най-вече в сферата на индологията, лингвистиката и теологията. Счита се за сигурен факт, че кроманьонците са издигали в култ бога на слънцето Кемилис - полу-жираф, полу-човек. Неговата роля се е транслирала в живота на племенните членове посредством шамани - вероятно първата организирана форма на религиозни вярвания в човешката история (Герчев 1993). Счита се, че жирафът като форма е бил и вдъхновението в построяването на пирамидални структури, които по-късно се пренасят в египетските вярвания по широко известния начин. Не е известно развитието на окултната секта след развития палеозой, когато култът към Кемилис попада и постепенно бива изместен от други вярвания.

Кроманьонците са имали силно разслоено общество, което до ден днешен оцелява в Индия и частично в Пакистан. Религиозните вярвания, чийто източник е неуточнен, със сигурност сочат към разслоение на човешкото общество, като се е считало че всяка личност има определена дхарма (според мнозина - виж Мурдаров, "Кемилис и култът към него - модерни интерпретации", 2003 ИК Просвета - от тази дума е и произходът на модерното индийско карма), която определя съдбата му. Поради тази причина е бил силно разпространен и фатализма, както и вярата в прераждането и извървяването на човешкия път през неколкократни реинкарнации.

Законодателството на кроманьонците се е извършвало от управителен орган с неизвестно име. Поради липсата на закони те са се предавали устно, като традицията е била съдебни решения да се взимат от шамани те, които са се считали за най-компетентни да тълкуват както божественото, така и човешкото слово.

Това достатъчно ли е или да търся и още?

vaca
05-12-2008, 17:49
ами горе долу става ама ще може ли още малко ако не е мн нахално от моя страна :oops:

Govnyo
05-12-2008, 18:15
Ванко Мурдаров, "Генеза на българския народ: нови тенденции и модерни интерпретационни методи", стр. 214 (ИК "Просвета" 2001)

Въпреки че твърдението многократно е било критикувано, най-вече от академици с по-националистически уклон, безспорен е факта че първите заселници по българските земи са били с кроманьонски произход. Племената на татарите, гагаузите, арапите и кермаците, които пристигат по нашите земи през неозоя, трудно биха могли да бъдат причислени към хомо сапиенс. Още повече, в техните религиозни вярвания може да бъде проследен общият култ към Кемилис - както в изработката на глинени оръдия на труда, които са украсени с фигури, които подозрително напомнят така добре известната на антрополозите фигура на жирафа, така и в идеята за шамана както като правораздавател, така и като тълкувател на божественото.

Критиката, която се насочва към това твърдение, е най-често от източници с подчертано съмнителни доводи, които твърдят, че прото-българите биха могли да бъдат причислени към хомо сапиенсите. Истината е, че докато езиково сходства биха могли да бъдат открити, то по нито един друг критерий не може да се съди, че първите българи са били хомо сапиенс. Същото се отнася и с пълна сила за андалусците в Южна Испания, където до ден днешен оцеляват както архитектурни доказателства за култа към Кемилис, така и местни митове, които са сходни с това, което е достигнало до нас за митологичните вярвания на кроманьонеца.

Това достатъчно ли е? И аз не знаех, че българите са кроманьонци, ама го намерих в една от книгите, които уж трябваше да чета за лятото.

vaca
05-12-2008, 18:18
миси мн мн мн мн мн имам да те 4ерпя казвай каде и кога

vaca
05-12-2008, 18:20
ъъъм момиче си нали :oops:

Govnyo
05-12-2008, 18:24
Няма нужда да ме черпиш, и за мен беше полезно малко да си пообогатя общата култура. Иначе съм момче, както личи от прякора - не се притеснявай де, бира пием всички :D

vaca
05-12-2008, 18:33
ем мерси мерси мн без тебе щях да има най мн 4 щот в интернет няма нищо а за бирата от кой град си може и да се знаем аз съм от бургас

Govnyo
05-12-2008, 18:37
А аз по принцип бях във Варна до преди 2 години, сега обаче уча в София. Като се спусна към морето ще се издължиш 8)

vaca
05-12-2008, 18:44
ем може да аз много често съм във варна хахххаххаха много як град