PDA

View Full Version : пъПки по.....Ръцете



bubenceee
05-12-2008, 17:44
искам да ви питам как мога да си премахна малките дребни пъпчици по ръцете,защото са много гадни и дори не мога да ходя по къс ръкав :( :? много са дребнички и така все едно имам едно петно по тъмно и друго по-светло просто е много гадно :)

sexa_na_kompleksa
05-12-2008, 17:45
Аз се мажа със спирт. ;)

olive_oil
05-12-2008, 18:45
Аз се мажа със спирт. ;)
помага ли? И аз имам същия проблем. Колко пъти се мажеш и след колко време ти минават? А какъв спирт ползваш? (концентрация и вид)

nicolepcd
05-12-2008, 18:50
Ами май имаш така наречената "гъша кожа"
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=162536

ice_cream_f
05-12-2008, 18:50
:( I az imam nekvi gadni pup4ici po rucete...mooo e shit :-o

bubenceee
05-12-2008, 18:55
Ами май имаш така наречената "гъша кожа"
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=162536
Абе,глупости!Моето е само на ръцете и е от няколко години не е от като съм се пръкнала!!!. И са много дребни пъпчици ,но например през лятото намаляве не се махат,но срравнително по-добре :?

olive_oil
05-12-2008, 19:03
Ами май имаш така наречената "гъша кожа"
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=162536
Абе,глупости!Моето е само на ръцете и е от няколко години не е от като съм се пръкнала!!!. И са много дребни пъпчици ,но например през лятото намаляве не се махат,но срравнително по-добре :?
на мен пък като стане топло ми се появяват

BlueCat
05-13-2008, 12:55
И при мене като стане топло се появяват :?

emoti0nal_girl
05-13-2008, 18:14
И аз имам същия проблем и сега като е топло ми е много гадно ама вече съм свикнала.И много хора са ми казвали,че е нормално :)

kuklichka_bg
05-13-2008, 19:17
Има на AVON :P ексфолант против акне по кожата аз го ползвам и е супер

sladka_macka123
05-14-2008, 16:13
da be xora i az imam te sa mi o6te ot malka ot lak1tq na gore v4era si kupix salicilov spirt dano pomogne :grin: :grin: :grin:

sexa_na_kompleksa
05-14-2008, 16:58
Аз се мажа със спирт. ;)
помага ли? И аз имам същия проблем. Колко пъти се мажеш и след колко време ти минават? А какъв спирт ползваш? (концентрация и вид)

При мен помогна, но всяка кожа е различна и не е гаранция, че и на теб ще ти помогне. Можеш да пробваш, нищо не губиш. ;) Спирта, който ползвам е салицилов (1%) и е покрай 70-80ст. в аптеката. Преди като имах повече пъпки се мажех сутрин и вечер и след това с някакво по-мазно кремче, защото по приницп спирта изсушава(примерно Бочко), но сега се мажа само веднъж и то рядко.

SunnyWinter
05-01-2011, 09:51
За да не правя нова тема, ще питам тук. Аз също имам такива пъпки, само че те са ми по рождение, като първоначално бяха само до лакътя, а като влязох в пубертета вече започнаха и нагоре.. Не знам какво да правя и с какво да опитвам да ги махна.. Ако някой знае нещо ефикасно да каже, така ще е от полза на всички.

GrippingBosh
05-01-2011, 10:13
Имала съм този проблем миналата година,след употреба на епилатор....Козметичката ме беше посъветвала всяка вечер обилно да мажа с крем Здраве.След това отидох на море и там от морската сол и мокрия пясък разтърквах малко и от слънцето и окончателно се оправих.

GunSnSteelflowers
05-02-2011, 17:05
Ами май имаш така наречената "гъша кожа"
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=162536
Абе,глупости!Моето е само на ръцете и е от няколко години не е от като съм се пръкнала!!!. И са много дребни пъпчици ,но например през лятото намаляве не се махат,но срравнително по-добре :?

От слънце се махат, нали? Не са глупости това, гъша кожа е. И аз имам. По същия начин не ми е било винаги там, а се появи преди 2-3 години. Ходих на лекар и ми казаха, че е гъша кожа- просто е по-суха там. Препоръча ми да я третирам с хидратанти.

Colouring
05-02-2011, 18:07
Този проблем и аз го имам,даже днеска се ядосвах,като видях какви ми са ръцете като сложих тениска.
Еми,аз свикнах уж,защото тези пъпчици ми са от години вече и нищо не помага,а съм ползвала доста неща.При мен лятото,когато почвам да разголвам ръцете,ми се появяват доста повече,отколкото през зимата.И,да,'гъша кожа' се нарича.
Ще пробвам това със спирта,дано помогне. :)

ZaicheNaXeroin
05-02-2011, 20:37
много момичета го имат това по ръцете.. гадничко е прилича малко на обрив :( най-добре питай лекар и той ще ти каже как да го махнеш (ако е възможно)

StolenBliss
05-02-2011, 20:58
Мойте не са такива дребни, като обрив, а направо си акне. Уж от пубертет ала бала ама 5-6 години постоянно излизат. Той побертета ме остави вече.. Кожата ми е много чувствителна, може и да съм алергична към някой плат без дори да знам. Лятото като си дойда в България съм се решила най накрая да ида на козметик или направо дерматолог, а мисля и да пробвам със силициловия спрей. Ако помогне, ще съм благодарна до живот на sexa_na_kompleksa :grin: :grin: