PDA

View Full Version : Къде да намеря надежда...



AnotherDay
05-12-2008, 20:25
Темата ми няма много общо с раздела, но не виждам друг по-подходящ за темата... Дори незнам що пиша точно тук пушейки поредния си фас и размишлявайки даже незнам над какво... Едва на 18 години съм а вече се чудя къде да открия надеждата за живот... Какво прави най-много един млад човек? Идват ви наум много неща от които повечето простотии, но отговора е един - мечтае! Това съм и аз - млад човек мечтаещ за много неща, кои по-прости, кои по-сложни... Според мен не е голяма мечта да мечтаеш за едно момиче което да те обича и за приятели, но добри... Но и 2-те неща ги няма и вече губя надежда дали ще ги има... Плюс това имам още куп проблеми в даскало и в дома и тн... Живея без пряка родителска обич... (наще са в чужбина вече 3 години). Сигурно това ме е накарало да се разпусна и да стана несериозен, неамбициран и тн. На повечето от вас на думи ще ви се стори гот да живеете сам самички в къщата си и да правите квото искате... Ама не е така! И така... паля вече 3-ти фас докато пиша темата и дори незнам какво съм писал до сега... дори незнам защо искам съвети от аудитория, която в голямата си част е малолетна... Но просто имам нужда да споделя, и всеки съвет би ми бил ценен, независимо от кой ще е. Помогнете ми хора :( Къде да намеря надеждата да живея, в какво да я намеря.... какво може да е това което да ме амбицира да се стегна, да живея отново, да мечтая, да бъда нормален тийн ............ ;(

MiMcHeToOo
05-12-2008, 20:36
Споко човек, спри да ги мислиш тея неща. И гадже и приятели ще си намериш, няма да останеш сам :)

*.~*` *~* anaRial *.~*.`*
05-12-2008, 20:42
Ami, tursi si priateli.. Ako rabotish nqkude ili trenirash neshto.. ili se zanimavash s kakvoto i da e.. mogesh lesno da zavurgesh poznanstva, koito da se prevurnat v priatelstva.. Ako ne se zanimavash s nishto, zapishi se nqkude.. nameri si nqkakvo hobi , neshto, koeto ti e interesno i te kara da se chuvstvash dobre.. Napravi si registracia v sait za zapoznanstva, ako shtesh:) Tam sushto mogesh da se zapoznaesh s razlichni hora, koi znae vse pak.. Izlizai po - chesto, pone s poznati, ako imash takiva.. vse ima kakvo da se izmisli, uspeh i ne se otchaivai, hora vinagi se namirat :)

heroine
05-12-2008, 20:46
Учи,занимавай се с нещо..ако имаш хоби-още по-добре.В училище нямаш ли приятели?Ако нямаш...намери си,колкото и да ти е трудно,но внимавай при избора си,защото "с които се събереш,такъв ставаш",имам в предвид наркоманите и от този сорт...хора,които не искат да приемат реалноста и живеят в собствен свят,които рано или късно ще се срине.И пак казвам-УЧИ,колкото и да е "модерно" сега да си бунтар,двойкар и да бягаш от училище,за да се правиш на интересен,въпреки че това обикновенно пубертетите го правят.Ти като по-голям от малолетната аудитория ни докажи,че си нещо повече от някои хора,които не желаят да мислят за бъдещето си.УЧИ,като учиш постигаш всичко...ще си намериш хубава работа,постепенно ще си намериш и сериозна приятелка...Да не мислиш,че някой би харесал такъв като теб,неамбициран... (не се засягай,но това е самата истина).
И колкото и смешно да ти звучи това,казано от някаква си 13 годишна е самата реалност.

donkihot
05-12-2008, 20:51
приеми моя съвет-не мисли негативно,а се старай да откриваш хубавото във лошото

sibi_vd
05-12-2008, 21:00
Трябва да гледаш добрите страни на живота ,малките неща а не да се се вглъбваш във всичко лошо което ти се случва.. Няма как всичко да е перфектно и всеки има свои кофти моменти които трябва да преодолее,защото след дъжд...винаги изгрява слънЦе ... ;] :smt003 :) :) :)

hahavteen
05-12-2008, 21:11
Джани Родари - Надежда

Ако можех да имам едно
магазинче със две полички ,
бих продавал … познайте какво ?
- Надежда ! Надежда за всички .

“Купете ! С отстъпка за вас !
Всеки трябва надежда да има ! “
И на всеки бих давал аз ,
колкото трябва за трима.

А на тоз , който няма пари
и само отвънка поглежда ,
бих му дал, без да плаща дори,
всичката своя надежда.

nekuv_tam
05-12-2008, 21:22
Братле,АДСКИ СИ ПРАВ,ЧЕ МЛАДИЯ ЧОВЕК НАЙ-ВЕЧЕ МЕЧТАЕ! И за мен това е най-хубавото-мечтите! Там най-вече е спасението.Но не трябва да се живее изолиран от света,не говоря за теб,а по принцип.
Мен също често започва да ме избива на подобни песимистични изблици и то точно за нещата,които ти изброи,или поне някои от тях(липсата на свестни момичета за гадже,както и действията на някои,хора,които не оправдават доверието ти...).
Аз съм ти набор.Мисля,че и двамата трябва да осъзнаем,че живота си има както хубавите,така и лошите страни-че плюсовете и минусите се редят.Късметът за съжаление е нещо много важно.Казвам за съжаление,защото той обикновено винаги е с едни и винаги е против други.И в това няма особена логика-просто е така.И обикновено когато видиш как на някой пикльо му върви всичко,просто защото е целунат от съдбата,а ти колкото и да се стараеш,все ти изниква още някаква пречка,тогава ти става много гадно.Знам как е,въпреки че доколкото те разбирам,твоята ситуация е далеч по-сложна.Мога да ти напиша още много неща,но основното е едно-КАКВОТО И ДА СТАВА,ТРЯБВА ДА ПРОДЪЛЖАВАШ НАПРЕД! ВСЕ ПАК ИМА ОЩЕ ДОСТА КАКВО ДА СЕ ВИДИ ОТ ТОЗИ СВЯТ...ОТРИЦАТЕЛНИТЕ ЕМОЦИИ ГИ ПРЕВРЪЩАЙ НЕ В ОТЧАЯНИЕ,А СЕ НАДЪХВАЙ ОТ ТЯХ И ЖИВЕЙ И СИ ПРАВИ КЕФА БЕЗ ЗНАЧЕНИЕ ПО КАКЪВ НАЧИН,ВАЖНОТО Е ДА ТИ ДОСТАВЯ УДОВЛЕТВОРЕНИЕ НА ТЕБ САМИЯ! ПРАВИ ГО ДОРИ И САМО ЗА ТОВА ДА Е НАПУК НА ГАДНИЯ КЪСМЕТ!

Това е засега от мене,ае лека и успех :)

punkrock
05-12-2008, 21:24
Оф и аз съм така. Нямам никаква мотивация, нито желание...
Може да се запишеш да спортуваш нещо, аз сега тва мисля да направя..

Ама, такъв е живота! :(

nightelf4e
05-12-2008, 21:26
здравей..ами попринцип в тези тинейджърските години не е много лесно да се намира надежда и смисъл...сега е времето да се търси..ще ти кажа че и аз така нищо не намирах и ми беше едно сво доста време..после ей така без да исках се записах да тренирам кендо (бойно изкуство японско) и без да се усетя всичко се пооправи..намерих приятели..идеи..желание смисъл и надежда..просто идеята ми е че е най-хубаво да си избереш нещо- било спорт или друго подобно занимание..танци, фотография..зависи от теб..и там срещаш различни хора..различни светове.. хубаво е.. :)

AnotherDay
05-12-2008, 21:31
Приятели и познати имам доста. Мисълта ми беше, че повечето са хубавци които подвиват опашката когато се налага да ти помогнат :)

punkrock
05-12-2008, 21:42
Приятели и познати имам доста. Мисълта ми беше, че повечето са хубавци които подвиват опашката когато се налага да ти помогнат :)
Ммда.. Ама толкова ли нямаш поне 1 свестен истински приятел, на който да можеш да разчиташ? :( Сигурно имаш!
Винаги има надежда! Ако нямаш сега истински приятел, то все ще си намериш скоро. И за любов има време.
Все пак живееш сам бе човек, аз само мога да си мечтая да съм на твоето място! Знаеш ли колко възможности имаш пред себе си! Можеш да правиш каквото си поискаш, когато си поискаш, без да се съобразяваш с никой.
Ето и лятото идва. Искай ваште да ти пращат повече пари идвай някъде към морето и си лудей тука на воля докато можеш. Намери си една работа, нещо което да спортуваш и всичко ще се нареди.

Просто не осъзнаваш каква възможност имаш пред себе си :grin:

ziky
05-12-2008, 22:46
Надеждата винаги умира последна....за приятелка не е кой знае какъв проблем...а за приятели .. трябва да е имало причина за да нямаш приятлеи и да не си останал с приятели...даскалото - след по малко от година применро завършваш...намери си работа..там ще откриеш нови приятлеи в случая колеги..бъди искрен с тях отнасяй се подобаващо докажи им че си точен човек за да ти отвърнат със същото.....просто незнаеш какво ще ти поднесе живота занапред...не се отчайвай и не губи надежда....има те;първа още много...живи и здрави разбира се...

gPa3HuTeJl
05-13-2008, 07:08
К'во има в Надежда? 8-)

kato` limonche
05-13-2008, 08:12
Приятели и познати имам доста. Мисълта ми беше, че повечето са хубавци които подвиват опашката когато се налага да ти помогнат :)

Да, познатите ни се много. Но ще е хубаво да се примириш, че ще имаш 2-3-ма приятели, които ще ти пазят гърба и, за който ще знаеш, че ако не могат да ти помогнат, то и няма да ти навредят :). Аз съм на 16 и само факта, че стоя на пс-то ми подсказва, че съм изгубила динамиката на живота, а веднъж оставиш ли се да плаваш по течението, то те понася и не можеш да спреш, пък и не искаш просто, защото си свикнал. Имала съм много познати, имала съм и достатъчно гаджета, но в един момен, започваме да искаме сериозна връзка, да чувстваме топлота и сигурност, да делим и деня и живата си с някой, за когото ни дреме и на когото му дреме за нас и ни е мъчно, когато такъв човек няма. Вярвай, че хубавите неща се случват неочаквано. Последното изречение ще го прочетеш само ако изтърпиш горната част :-P.. малко се поувлякох :).

kato` limonche
05-13-2008, 08:13
К'во има в Надежда? 8-)

В Надежда има динени бостани :-P

Pliok0019
05-13-2008, 21:18
Смисълът е в бъдешето. А с мечти ще се опитаме да го направим по-светло.