PDA

View Full Version : Проблем със забиването на компютъра ми



gPa3HuTeJl
05-13-2008, 08:22
Значи имам следния проблем...реших да се допитам и до вас..

PC-To e :

Core 2 Duo 2gh'z
2GB RaM
500 GB HDD
512 MB video Ati Radeon X1650pro..
Захранването май беше 350W..

та... проблема е следният.
От известно време насам когато тр1гна да играя, независимо каква игра, играя максимум 5-10 минути и компют1ра забива и трябва да го изклуча от копчето и след това да го включа пак..
П1рвоначално мислех, че е от Windows-a..Преинсталирах го, но уви..
След това се сетих, че може драйв1рите на видео картата да са калпави.Намерих в1зможно най - новите... инсталирах ги, но отново не стана..
Сега седа и се чуда какво може да е...
Бих искал ако е някак1в софттуерен проблем да си го реша сам, а не онези с гаранцията да ми бават компют1ра, защото имам работа на това PC , която е неотложна.. и немога да чакам пичовете да ми го бавят 3-4 дена..

Ще с1м ВИ благодарен, ако заедно измислим нещо и оправим PC-To..


Нарушение на т. 7 от правилата! (от Ruthless)

Xanibal
05-13-2008, 08:39
Еми мисля че 350 W е прекалено малко за захранване на подобни компоненти като горепосочените :?

Chipsan
05-13-2008, 08:40
начи слагаш си програмата EVEREST, пускаш някоя игра, отваряш програмата и отиваш в секцията за температурите на компа и играеш. след 5 минути спираш играта и веднага гледаш в ЕВРЕСТ кви са температурите на различните компоненти. видеото е нормално да е До около 60градуса(ако е със заводското охлаждане). проца трябва да е до около 50градуса(60градуса). ако температурите са с повече от 10-15 градуса над тия стойности си смени охлажданията на въпросните компоненти или за по-лесно - сложи една перка на кутията(ако кутията има въможност), за да може по-ефективно да се охлажда системата.
ако проблемът не е в темпераутрата си сложи аваст/касперски и софтуер за шпиони други подобни твари. сканирай и ако намериш нещо - триеш :)

действително захранването е малко, но ако е примерно fortron или някоя друга добра марка - не би трябвало да има проблеми. клоквал ли си?

gPa3HuTeJl
05-13-2008, 09:45
Не с1м клоквал, и проблема не е в температурите.. гледал с1м ги... видео си подд1ржа 20-30 градуса, а двата процесора са по 25 макс 27 градуса.. ам..
К'во имаш предвид по софтуер за шпиони... нещо по конкретно ?

Chipsan
05-13-2008, 09:54
Spyware Terminator
CCleaner
Ad-Aware
Spybot S&D
Advanced WindowsCare V2 Personal

сложи си и avast pro или kaspersky и сканирай с тях
повечето програми ги има в замунда

sky_l
05-13-2008, 10:07
i az prdi imah takuv problem,za6toto imah 3 igri simulatora i vse mi zabivaha.Su6to kato teb imah 2 gb ram i frs mi kazaha ,4e 2 gb ne e dostatu4no za celi 3 igri i si go smanih na 4gb i sega nqmam problemi.Ta vuzmojno i pri teb da e taka,ako ram-a ti e mn natovaren ot nqkolko igri.Tva e edna ot vuzmojnostite da ti pravi taka nz sus sigurnost.

gPa3HuTeJl
05-13-2008, 10:15
Ам... е извинявам на немога да играя само Counter Strike и един skype да е пуснат и това PC и да ми забива..Ще извиняваш ма това просто го отписвам... Все пак Counter Strike играя на другият компют1р, който е с 1 ГБ рам и си в1рви перфектно..
А това PC с1м го взе специално за по - силнит игри, които излезнаха на днешно време... е и работа да в1рша на него, но повечето за игрите..

Chipsan
05-13-2008, 10:18
Ам... е извинявам на немога да играя само Counter Strike и един skype да е пуснат и това PC и да ми забива..Ще извиняваш ма това просто го отписвам... Все пак Counter Strike играя на другият компют1р, който е с 1 ГБ рам и си в1рви перфектно..
А това PC с1м го взе специално за по - силнит игри, които излезнаха на днешно време... е и работа да в1рша на него, но повечето за игрите..
що не каза по-рано за цс-а, да отпадне възможността за температурата... :)

бтв - имаш ли icq?(май така се пишеш - става дума за чат-прогрмата)

gPa3HuTeJl
05-13-2008, 10:23
Skype - n0c0nn3c7

gamercheto_
05-13-2008, 15:31
Захранването май беше 350W.. според мен това е малко...

Chipsan
05-13-2008, 18:28
Skype - n0c0nn3c7
не бе....щото двуядрените процове и icq нещо се бяха карали и за тва
мн хора бяха пищяли преди време от тоя конфликт

BLaCKBLooD
05-13-2008, 19:03
След като забие PC-то излиза ли син екран?

gPa3HuTeJl
05-13-2008, 19:33
Не просто забива. ПРимерно пускам Windows Media Player и Counter Strike, намалям sound-a на counter strike-a и слушам музика и играя..След около 5 минути картината забива, нищо немога да правя ( пробвах с ctrl+shift+dell - не става ), а музиката си свири...Трябва да изгася PC-то от копчето, да изчакам 4-5 секунди и да го пусна... и така всеки п1т, когато поискам да играя някоя игра...

BLaCKBLooD
05-13-2008, 19:53
Може да си попаднал на бъгаво XP, всякакви боклуци има из нет-а. Ако проблема е хардуерен би трябвало да ти се рестартира PC-то, да излизат сини екрани или просто тотално да ''замръзне'' ОС. Факта, че продължава да работи Media Player, това ме навежда на мисълта, че проблема е софтуерен. :)

Chipsan
05-13-2008, 20:01
Може да си попаднал на бъгаво XP, всякакви боклуци има из нет-а. Ако проблема е хардуерен би трябвало да ти се рестартира PC-то, да излизат сини екрани или просто тотално да ''замръзне'' ОС. Факта, че продължава да работи Media Player, това ме навежда на мисълта, че проблема е софтуерен. :)
и на мем ми се случвапе понякога да ми замръзне играта, а музиката да си свири и тогава проблема беше софтуерен.
сканирай със софтуера, който ти казах, като почнеш с Advanced windows care

BLaCKBLooD
05-13-2008, 20:25
...като почнеш с Advanced windows care...

Най-много окончателно да скапе Windows. Ако самият релийз е бил прецакан, няма как да се оправят нещата. Рядко давам съвети за преинсталация, но в този случай май ще се наложи.
В ArenaBG има SP3-интегриран, директно свален от MSDN, тоест е от гарантиран произход. Сваляй го, качвай го на диск (гледай да не е от евтините) и инсталирай като форматираш съответния дял от диска.
След като го инсталираш, ако има проблем поне ще бъдеш сигурен, че не е причината XP-то.

Eто (http://arenabg.com/details.php?id=ff93f76538bbf544db7ba0747c6f99ae1fc 8685f) линк за сваляне на торент-а.

Успех!

gPa3HuTeJl
05-13-2008, 21:00
Ам.. пичове ще ви зарочаровам, но с1м дал 80 лева за слагане на оригинален Windows и там офис пакетите.. Не е от windows-a гарантирам.Сега ще пробвам с тая програма..

LizZz
05-14-2008, 07:16
Що не пробваш със смяна на плейъра..?

Chipsan
05-14-2008, 08:34
Що не пробваш със смяна на плейъра..?



sloji si Service pack 3. oma go navsqkude i ne se pla6ta. moje i da pomogne

Ruthless
05-14-2008, 08:48
Що не пробваш със смяна на плейъра..?



sloji si Service pack 3. oma go navsqkude i ne se pla6ta. moje i da pomogne

10% производителност на SP3 спрямо SP2, голям напредък с около още 10-20 SP ще достигнат максимума, може би.

gPa3HuTeJl
05-14-2008, 10:31
Пак ще ви разочаровам... хахахха

Не става! :lol:
То се е видело, че ще го носа на ремонт..
Благодаря Ви помощта..
Темата Ако може да б1де заключена, за да не се спами..

LizZz
05-16-2008, 07:01
Пак ще ви разочаровам... хахахха

Не става! :lol:
То се е видело, че ще го носа на ремонт..
Благодаря Ви помощта..
Темата Ако може да б1де заключена, за да не се спами..
Не може да си сигурен, че не е от уиндоуса, след като не си проверил.
Всеки уиндоус може да се скапе...
Пробва ли да слушаш музика на друг плейър??
Като пускаш тема поне слушай съветите!
Ама кво ли се ядосвам...

gPa3HuTeJl
05-18-2008, 18:56
РС-то е оправено, проблем1т е бил в1в видео картата...
Благодаря на хората отзовалисе да помогнат..
Ще черпа..;)