PDA

View Full Version : 2 въпроса за Photoshop - малко помощ



XaMcTePKa
05-13-2008, 08:55
С Photoshop 6.0 съм (компа ми е е слаб) та единия ми въпрос е защо от филтрите в менюто липсва Liquify, а др-то е защо не мога да пиша на български там а излиза на "маимуница".Е айде помагайте ако можете, мерси предварително :)

ПС : сори за тъпите въпроси, но съм начинаеща ;)

samonervi
05-13-2008, 08:58
На български може да се пише само със някой от шрифтовете и обикновено са най - тъпите ,тези дето ги има и в Word.Може да си свалиш отнякъде различни,но пак трябва да се пробват един по един за да разбереш с кой може да се пише на бг

XaMcTePKa
05-13-2008, 09:01
мерси :) а нещо друго забравих липсват много от Custom Shape Tools трябва да ги смъкна от някъде или.....?

Frupy_Boy
05-13-2008, 11:59
мисла че трябва да си дръпнеш фотошоп 7 (поне) въпреки почти всички уроци са с cs2 но 7 е пак по добре от 6 ;) ......

samonervi
05-13-2008, 12:07
За custom shapes, трябва да влезеш в меню edit след това в preset manager,след което от падащото меню избираш custom shapes,появяват ти се тези който ги имаш,ако имаш нови свалени натискаш на load посочваш кои да вмъкнеш след което натискаш на save set и готово.В zamunda.net има много и различни,от там можеш да си свалиш

MaLkaBira
05-13-2008, 18:58
мисла че трябва да си дръпнеш фотошоп 7 (поне) въпреки почти всички уроци са с cs2 но 7 е пак по добре от 6 ;) ......
Деветата версия на photoshop CS2 е най-добра ,дръпни си я и няма да имаш никакви проблеми нито с филтри ... нито с image rady :-D

lmao
05-13-2008, 19:16
еми не съм работил с 6-цата, но явно там липсва Liquify
@MaLkaBira photoshop9=photoshop CS 2, че неразбрах какво значи девета версия на cs2 :?

ThunderGoddess
05-13-2008, 19:43
Шестицата е слаба работа, сревна - нормално е да липсват филтри и шейпове, че и други неща - нали затова излизат нови версии.

XaMcTePKa
05-14-2008, 08:31
Не пуснах темата за да обсъждате коя версия е по-добра, а за малко помощ.samonervi мерси :)

MaLkaBira
05-17-2008, 12:29
еми не съм работил с 6-цата, но явно там липсва Liquify
@MaLkaBira photoshop9=photoshop CS 2, че неразбрах какво значи девета версия на cs2 :?
Така,значи аз говорих за photoshop CS 2 , 9 версия !
Тва е има всичко в нея ,ако искате ви давам линк ,обяснявам ви горе доле как да я инсталирате и вие ми благодарите ,след това всички са доволни :D
A da ... i smotano-f ако не смениш версията няма как да си решиш проблема,или пък с течение на времето ще изникне друг