PDA

View Full Version : Как става избора на мод и...



Stamera
05-13-2008, 09:06
И така де, не ми е ясно във форума как се избират модератори и как стават тези схеми със ранговете?? Гледам под никовете на някои вместо "мега фен" им пише разни други работи, как става това ?? Има ли възможност един обикновен потребител да стане модератор ?? sry ако темата се дублира

HePeAJIeH
05-13-2008, 09:29
Yooo man what`z crackin` 8-)

Значи относно цепията с онея надписи вместо ранг-Получават се при спечелването на някакъв форумен конкурс или при определен принос към форума

Модераторство-получава се при наистина пмного голяма помощ към форума като се следят поведението и отношението на желаещия да бъде модератор към другите потребители и самия начин на израз и помощ.


Начи т`ва е ман! Ае здраве да е ши идем кифтета,hommie 8-)

air_J
05-13-2008, 10:11
За да стане даден потребител модератор няма ясно изразени критерии. Тези неща със помоща и отзивчивоста са за наивниците - тук съм от 4 години и половина и съм виждал как се става модератор, как се губят модераторски права и тем подобни. А за това със смяната на ранга и аз съм възмутен, щото и за него не е ясно на какъв принцип се сменя ранга. Уж някакви есета трябваше да се пращат, но ме съмнява толкова потребители да са пратили. Е, най-малкото, макар и вероятно фиктивни при даването на нов ранг все пак има критерии... 8)

Lucho
05-13-2008, 13:34
....

Lucho
05-13-2008, 13:53
Е с връзки,много ясно... :( :( :(

krem4et0
05-13-2008, 13:57
то пък ранга е голям бенефит...


да си модератор пък е ужасно, не можеш да си простееш, трябва да се занимаваш с кретени... абе работа си е, а не забавление :(

Не е така !
Аз на много форуми съм бил,а и на много съм :) ,и мога да ти кажа че ако всяваш страх и ужас у потребителя няма да те дразни толкова.... 8) това с опит съм го доказал...

В един форум бяха такива идиоти като влязох,и щом станах модератор....първите 3-ма дето не спазват правилата ги бан-нах, а от там натам другите да му мислят....и за момента форума върви на добре.

И пак ви казвам: Бан му е майката,само бан....и всичко ще е ОК 8-)

А за тука,трябва модераторите да се разделят не като глобални,а само като форум модератори,например при форума Любов - един мод и т.н....
Модераториге в този форум нямаме правото да налагаме бан.
С глобалните модератори е по-добре, защото всеки при нужда може да отреагира навсякъде, ако има спам да речем, а не да търсиш колегата, който точни сега може да е на морето.

exploitedteen е прав-модерирането си е като работа. Определно носи морално удволетворение, но често е изморително и много отговорно.

Lucho
05-13-2008, 14:08
Под бан,имах предвит спиране на акаунта от модератор,
тоест,ако ти спреш акаунта на някой за 6 дни например,форума го индексира като обикновен потребител, :)

така е поне при IPB....за phpbb нз много...

krem4et0
05-13-2008, 14:55
Под бан,имах предвит спиране на акаунта от модератор,
тоест,ако ти спреш акаунта на някой за 6 дни например,форума го индексира като обикновен потребител, :)

така е поне при IPB....за phpbb нз много...

Нямаме такива функции. Освед да предупредим някой и да докладваме за нарушенията му...

Lucho
05-13-2008, 14:56
10x че си початихме..и научих нещо интересно..

swords1010
05-13-2008, 19:58
модератор си в много форуми, а не знаеш разликите между двата най-използвани формата? Яко...


Ако си модератор не можеш да простееш, защото веднага цяла глутница лумпени ще скочат да си играят на справедливост и да мрънкат, защо еди-кой-си модератор си позволява еди-какво-си...
Скучна работа...
Ооо, да определено си я има тая глудница. Там е проблема... Никой не си гледа своите задължения и това с което той се занимава, а само поглежда в чуждата паничка. :)