PDA

View Full Version : Да отворим Морския сезон



morsmordre
05-13-2008, 12:35
Много от вас може да мислят, че все още е рано да се мисли за море, но, като се има предвид каква треска за квартири беше през последните две години, съмнявам се, че тази ще е по-различно. И така, давайте предложения :) Къде бихте искали да отидете това лято (Карибските острови и Хаваите не се броят), дайте предложения за добри места по българското черноморие (тази година), споделете кой къде е бил миналата година и (не) одобрява местото и т.н. ...
Аз миналата и по-миналата година бях в Приморско. Чисто съвпадение, първият път бяхме сефте там с брат ми и компания, а вторият път се случи да съм там на лагер с приятели. Не бих казал, че е лошо. Оценявам го като средностатически български морски град. Градче. Има денонощни магазини, от които можеш да си набавиш нужния алкохол на сравнително добри цени. Морето беше shit миналата година, ама това е, защото го хванахме точно в периода, в който имаше най-много водорасли и медузи. Затова предимно се пекохме. Плажът не беше по-препълнен от обикновено, но, признавам, дЕцата много дразнят като ти фърлят пясък в очите. Дискотеките са на ниво, както и нощните барове, като изключим хлебарките, които наизлизват в края на юли :) 8-) По-миналата година бяхме точно по това време (последните пет дни на юли) там и се принудихме да спрем да посещаваме бара на Impulse, именно заради хлебарките. Както и да е, ако сте там в периода от 17-25 (да речем), съмнявам се, че ще си изкарате лошо.
На мен тази година не ми се ходи там, вече става банално. Затова много се надявам да дадете някои добри идеи :)

[personal opinion]НЕ ХОДЕТЕ В СТАНЦИЯ ЧЕРНОМОРЕЦ!!![/personal opinion]

RoyTheReaper
05-13-2008, 12:45
Миналата година изкарах няколко уикенда във Варна (и един ден в Бургас), както и още седмица за море във Варна, като плажа след Аспаруховия мост ме грабна с това, че е доста безлюден, спокойно е и за разлика от централния е и доста по-чисто. Има и много приятна рок кръчма на плажа със страхотна кухня (и сервират Ариана!!!!!!!!!!!!!).


Тотално смятам да го посетя. 8-)

miloto_girl_4e
05-13-2008, 13:56
НЕ ХОДЕТЕ В СТАНЦИЯ ЧЕРНОМОРЕЦ!!!


По-миналата и по по миналата бях там на лагер и.., еми на мен ми хареса...Яденето биваше, особено закуските бяха много яки..
Не знам кое не ти е харесало на теб?
Явно е западнало вече, не знам, но когато съм била аз е било лудница, имаше и доооста спортисти отседнали там...
Аз миналата година бях в Китен, а по-миналата в Приморско, но от двете по ми харесва Приморско, та тази година мисля да ходя там, някъде на квартирка, за мен е важно квартирата да не е на майната си
най-важното да има хладилник за пиенето, и ако остане място и за ядене... :D
Била съм и в Созопол, но хич не ме кефи, супер претъпкано е, а и цените са.. wow...
Най по джоба са ми Приморско и Китен, има супер много млади хора и приятни клубчета и дискотеки :)
Средата на август мисля да се разпиша по моретоооо :)

hottie
05-13-2008, 14:02
аз съм на южното черноморие целият месец август :P и после септември на сърф в Турция - какво всяка година.

Silviqn
05-13-2008, 15:16
Според зависи от човека и намеренията му!Варна е доста хубаво има много клубове има какво да се прави,но плажа е доста мръсен и е пълна лудница там.Златни Пясъци е един много добър вариант...ще си избухвате сред всички яки клубове и няма да има селяни!

sh3_1s_7h3_0n3
05-13-2008, 17:07
Морския сезон за мен е във Варна, освен ако не започна работа в Балчик... o.0


Според зависи от човека и намеренията му!Варна е доста хубаво има много клубове има какво да се прави,но плажа е доста мръсен и е пълна лудница там.Златни Пясъци е един много добър вариант...ще си избухвате сред всички яки клубове и няма да има селяни!

Това с иронична нотка ли го каза илиии сериозно го твърдиш?! http://www.ue-varna.info/images/smilies/hmm.gif

Златни пясъци е строителна площадка в момента...

Аз само не мога да разбера какво дирят хората НЕ-от-Варна на градския ни плаж?! Това е мястото за мързеливи варненци да ходят да си киснат краката, 'щот ги мързи да мръднат 5км по-нагоре.
Т'ва е сигурно най-отвратителното място да си пльоснеш там кърпата, откъдето и да го погледнеш... :?

RAWRRR
05-13-2008, 17:30
Аз ве4е открих сезона 8-) .

Изборът на курорт зависи и от какво имаш нужда в момента..

Ако имаш нужда от социален живот избираш Слън4ев Бряг,Златни пясъци или пък по-големите 4ерноморски градове..Варна,Бургас.

Ако имаш нужда от по4ивка и спокойствие,избираш местата със селски туризъм,аз препоръ4вам Лозенец,намира се на южното 4ерноморие,близо до Ахтопол.Има сравнително малко хора,предимно 4ужденци и по-малко селяни.Плажът е много 4ист,водата е по-топла откъдето и да е другаде.
Има една дискотека и няколко бара/кръ4ми.Квартирите са на нормални цени. :)

Decu
05-13-2008, 17:37
^^Звучи примамливо.

Аз все още ходя с родителите ми. Миналата година бяхме в Равадиново, на няколко км от Созопол. Хубаво беше. :)

TellMeYourName
05-13-2008, 17:40
Слънцев бряг го направиха на гъз :?

Най-обичам в Приморско,супер приятно място :)

air_J
05-13-2008, 17:45
Аз лично съм влюбен в Несебър и определено бих препоръчал него. Супер градче си е, пък и ей ти го къде е Слънчев бряг ако ти се приискат по-сериозни забавления, или решиш да трошиш пари по казина... Най-зле е в Обзор, но това си е лично мнение, де. 8)

LoLi_PoP
05-13-2008, 18:20
minalata godina bqh v Malaga :( ne mi haresa .. nqma da komentiram zashto..inache tva lqto shte otida vyv Varna 100% i vse oshte s priqteli ne sme reshili do koe gradche shte otskochim za malko :-D

Boot
05-13-2008, 18:53
Мен Черноморец ме изкефи бая. Само плажа беше леко гаден, но ние ходехме на един далечен, чист, почти безлюден и с вода като чай. Екстра си беше.

Тази година искам някое спокойно място и да лежа по цял ден на плажа и да умра от слънце, вода и пясък. Единствените ми изисквания са. Преди няколко часа гледах стари снимки от морета разни и ми идеше да ревна, ч е поне още два месеца ще съм тук и море няма да пипна много.

Kaos_Urbano
05-13-2008, 20:08
Ми аз препоръчвам пък на хората,който искат да са на спокойствие да отидат на "Яйла"(Местност представляваща приморска скална тераса,ограничена от Добруджанското плато и Морето).Мястото е супер красиво,спокойно,има пещери,морската вода е невероятно бистра.Гадното е само,че малко трудно се стига до там.Понеже се намира преди Червен Бряг и се отбива от пътя и се минава по черни пътища.. :x .Иначе На Иракли(ако не са го застроили).Според мене по градовете за почивка е много гадно.И в Созопол ми харесва там съм изкарвала доста време.Смокиня вече няма:(
И в Ахтопол е що-годе добре!...

morsmordre
05-13-2008, 21:13
Pyrvo, izvinqvaite, 4e pi6a na latinica, no mi se e razvalil flex type, a sega nqmam vreme da go opravqm.. Ostavqm nastoq6tiq post v proizvola na moderatorite...
Vtoro, miloto_girl-4e, minalata godina xodix v 4ernomorec. Blagovolix da se qvq na zakuska edva na devetiq den (posledniq). Togava syjalix, 4e ne sym xodil po-4esto, no zakuskata be6e edinstvenoto xubavo ne6t0, zaedno s golqmoto prostranstvo. Ina4e "baseinyt", koito se namira do stolovata, e napylnen dogore s ujasna xlorirana voda, mrysno e navsqkyde okolo nego (i v nego) i te zadyljavat da si izmie6 krakata v edno, deto mn prili4a na 0b6tinska toaletna za rabotnici ot stroej -.- ... Kato se nastanixme v staqta, pyrvata ni rabota be6e da se preoborim s vreditelite (edna desetsantimetrova stonojka i neinite malko po-malki brat4eta, xlebarkite). Pod odealoto mi ima6e troxi, kakto i pod vyzglavnicata mi.. Edin prozorec s4upen i.. tva mai iz4erpva vsi4k0..
Ina4e razbrax, 4e v Nesebyr e qko, ama ne e li skypi4ko?

RoyTheReaper
05-13-2008, 21:15
^Скъпо е. ;)

BulgariaZaBulgarite
05-13-2008, 21:22
Че кой почива още в кочината България? Може би само на оня, на който му се гледат цяло лято мутри и бетон по плажовете.

hottie
05-13-2008, 21:37
За Несебър съм съгласна, не е хич лошо :) макар, че предпочитам спокойствието на дивите плажове.
През Лозенец минах миналата година, не ми хареса. Прекалено много хора има за това малко селце, без резервация не можеш да се навечеряш никъде, освен ако извадиш късмет.

BulgariaZaBulgarite
05-13-2008, 21:52
Че кой почива още в кочината България? Може би само на оня, на който му се гледат цяло лято мутри и бетон по плажовете.

истински патриот си!

мрънкало...

Някой от вас ходил ли е в Созопол или, Несебер , например, да разбере за какво иде реч? По-гнусно място без грам зеленина между нацвъкани на по два метра сгради не съм виждал...Не си кривете душите, ами проумейте, че строим гробници-и по черноморието, и по планините.

BulgariaZaBulgarite
05-13-2008, 21:58
Не се коси. бетонната мафия и това райско кътче няма да пощади.

Kaos_Urbano
05-13-2008, 21:59
Че те Синеморец го строят!!!

b0Nb0n
05-13-2008, 22:14
be ko mu sa 4udite elate v pomorie :D stariq grad :grin: :grin:

Kaos_Urbano
05-13-2008, 22:18
be ko mu sa 4udite elate v pomorie :D stariq grad :grin: :grin: :lol: Бахти замалялата работа е тва Поморие.... :?

techCandy
05-14-2008, 01:50
Морския сезон за мен е във Варна, освен ако не започна работа в Балчик... o.0


Според зависи от човека и намеренията му!Варна е доста хубаво има много клубове има какво да се прави,но плажа е доста мръсен и е пълна лудница там.Златни Пясъци е един много добър вариант...ще си избухвате сред всички яки клубове и няма да има селяни!

Това с иронична нотка ли го каза илиии сериозно го твърдиш?! http://www.ue-varna.info/images/smilies/hmm.gif

Златни пясъци е строителна площадка в момента...

Аз само не мога да разбера какво дирят хората НЕ-от-Варна на градския ни плаж?! Това е мястото за мързеливи варненци да ходят да си киснат краката, 'щот ги мързи да мръднат 5км по-нагоре.
Т'ва е сигурно най-отвратителното място да си пльоснеш там кърпата, откъдето и да го погледнеш... :?
Аз много харесвам Варна, решила съм като селяните ми задръстат
града да емигрирам при вас...Почти като София, но с море. Явно аз съм единствения човек, който се кефи на централния плаж, ако около мене няма лудница и мръсотия не се чувствам в собствени води. По темата...не мога да бъда обективна, щото си обичам Варна-та и никъде другаде неща да хода....

hottie
05-14-2008, 07:15
Палатки... в дивото.

Който има против строителството - Action direct!

подкрепям с двете си ръце :grin:

morsmordre
05-14-2008, 18:57
[offtopic]Otnovo pi6a s lainqnata latinica, no nqma kak.. Iam virus v kompa -.- [/ofttopic]

Kakvo e tva Sv. Vesla? Nikoga ne sym go 4uval :o Kyde se namira, diskoteki ima li, kak e s cenite, plaja? :)

V Lozenec bqx predi dve godini i ne bqx mnogo o4arovan. Plajyt ne be6e l06, kato za pretypkano selce. Ima6e golemi vylni, no sy6t0 taka samo edna diskoteka. To daje ne be6e diskoteka.. Nqma6e kakvo da se kupi mnogo-mnogo ottam, taka 4e go otpisvam. No kvartirata be6e super, tova go priznavam.

V Pomorie edva li 6te se vyrna otnovo. Ama to i Slyn4ev Brqg e skypo... Xora, kvi ste takiva paralii :D Ne mojete li da predlojite ne6t0 0t klasata na Primorsko :)

b0Nb0n
05-14-2008, 19:20
emi tva sv vlas e do sl brqg naprao sa svarzani :D predi be6e selo no ot nqkolko godini e grad po evtino e ot sl brqg za plaja mi stava abe qko si e ne e zle

B3B0K
05-15-2008, 08:42
kiten .. ot klasata na primorsko az li4no go predpo4itam i tazi godini mislq tam da otida palno e s narod no pa sa mladi i zabavni horica

simonchety
05-16-2008, 15:00
..

kPuCkA
05-16-2008, 18:27
Аз лично сезона го откривам средата на май месец по разбираеми причини :) Иначе тази година сме се насочили към Китен с няколко приятели за края на лятото,чувам само добри отзиви за там :)

InitialD
05-16-2008, 18:43
Че кой почива още в кочината България? Може би само на оня, на който му се гледат цяло лято мутри и бетон по плажовете.

+1
По-скоро бих се самоубил отколкото да "почивам" на българското черноморие .. аз съм за Гърция .. пък нека някой да ми разправя колко е зле там! :lol:

RoyTheReaper
05-16-2008, 21:03
Аз честно казано като си помисля каква селения е по Черноморието, ми се дохожда на планина. :-D

x3m4et0_f
05-23-2008, 21:19
Аз съм от Варна, но много рядко ходя там на плаж.Централният е ужасен.Ходя на къмпинг Арапя-Между Лозенец и Царево на южното черноморие.Там е просто уникално. :grin:

Гаден Метъл
05-23-2008, 21:32
Аз честно казано като си помисля каква селения е по Черноморието, ми се дохожда на планина. :-D

И аз така. 8-)

pampers
05-23-2008, 22:18
Аз съм от Варна, но много рядко ходя там на плаж.Централният е ужасен.Ходя на къмпинг Арапя-Между Лозенец и Царево на южното черноморие.Там е просто уникално. :grin:

ммдааа определено там е мега якото.. и в Царево не е зле :D :grin:

kuklichka_bg
05-23-2008, 22:41
albena :P

gangstata
05-23-2008, 23:41
мм..миналата година бях в Лозенец и си изкарах супер..тази година пак по южното-Китен ..до сега не съм ходила,но има добри отзиви за него..

5StaR
05-24-2008, 00:17
Аз всяко лято съм абониран за Слънчев бряг -Несебър, по цяло лято съм там, ако някой ще ходи да каже :)

BlueDevil
05-24-2008, 00:40
Миналата година бях на къмпинг Смокиня и сега от вас чувам какво се е случило там :x Честно казано много ме доядя. Страхотно място беше! Една седмица изкарахме там, аз за това време точно веднъж излязох от къмпинга, защото мойте тикви искаха да ходим в Созопол. Невероятно просто. Първото впечатление ми беше от водата - по-чисто море не бях виждала, плажа също, имаше разни капанчета и магазини, за да не умрем от глад, всичко точно, само дискотеки нямаше, но не ни и липсваха. Щях горещо да го препоръчам, но след като го няма вече - тичайте на Каваците, докато не са ги затрили и тях.
Влюбих се в това място, а сега го няма и си търсим ново :( Засега мислим някъде покрай Ахтопол да ходим, ама всичко е под въпрос. Предлагайте ми разни къмпинги, подобни на Смокиня - да се стига лесно дотам и в същото време да не е лудница. Очаквам предложения ;)

TheNewReligion
05-24-2008, 00:56
Аз миналата година бях в Приморско през септември в хотел "Нептун" и съм ревала като луда , защото 10 дена в тоа мизерен хотел щях да умра . Не уцелихме най-хубавото време , но за сметка на това ходихме всяка сутрин и вечер до Китен пеша . Обикаляхме и самото Приморско . По 8 часа седяхме на плажа , защото не исках да се прибирам . Хубавотот беше , че ни беше осигурена храната (закуска , обяд и вечеря) и поне тя беше вкусна . Първия ден отидох на плажа с маратонки и имаше голямо вълнение . Не съобразих , че се приближавам много до водата и една вълна ме наморки до кръста цялата ! :lol: :lol: :lol: Абе , не беше кой знае колко лошои , но страшно трудно свикнах с обстановклата в хотела . Там най-често се пращат лагери от у-щата и има много деца , което е хубаво , защото все с някого ще се запознаеш .
По-миналата година бях на Влас . Това е най-хубавия курорт , в който някога съм била ! Великолепно е ! Бях с леля , братовчедите ми и сестра ми и си изкарахме много добре в частна къща . Много луксозна , чиста , абе супер беше , само да не се бях разболяла . Ужас беше ми толкова лошо , но се оправих още на първия ден като видях морето ! 8-) Лошото е , че бяхме само 3 дена ...
За тази година нямам планове ,защото предимно ходя с леля ми , защото мама няма никакво време да ни води на море . Леля каза ,че ще мисли къде ще ни води тази година ! :grin: Дано да успеем да се завлечем и тази година на някое хубаво местенце ! :lol:

hottie
05-24-2008, 11:33
Миналата година бях на къмпинг Смокиня и сега от вас чувам какво се е случило там :x Честно казано много ме доядя. Страхотно място беше! Една седмица изкарахме там, аз за това време точно веднъж излязох от къмпинга, защото мойте тикви искаха да ходим в Созопол. Невероятно просто. Първото впечатление ми беше от водата - по-чисто море не бях виждала, плажа също, имаше разни капанчета и магазини, за да не умрем от глад, всичко точно, само дискотеки нямаше, но не ни и липсваха. Щях горещо да го препоръчам, но след като го няма вече - тичайте на Каваците, докато не са ги затрили и тях.
Влюбих се в това място, а сега го няма и си търсим ново :( Засега мислим някъде покрай Ахтопол да ходим, ама всичко е под въпрос. Предлагайте ми разни къмпинги, подобни на Смокиня - да се стига лесно дотам и в същото време да не е лудница. Очаквам предложения ;)

Смокиня е супер - ако търсиш друго подобно място можеш да пробваш Градина ( между Черноморец и Созопол).
Тези места - Смокиня,Градина и пр... са единствените места останали в България(по черноморието), където не цари селения!
А Китен е направо ужааааааааснооо :?

fake
05-24-2008, 15:07
моето сърце от миналото лято е в Созопол. там отивам ако ходя някъде след изпитите и т.н. .....
невероятно е

Felis_Dirus
05-24-2008, 15:10
моето сърце от миналото лято е в Созопол. там отивам ако ходя някъде след изпитите и т.н. .....
невероятно е


О, и аз съм така.. Созопол, текила бар, нощно къпане. Баси, казвала съм го милиони пъти, но няма да ми омръзне... :grin:

fake
05-24-2008, 15:27
^ малката текила, а после нощно къпане....ех, споменииии....
никога не бях виждала толкова много яки хора на едно място :D

RoyTheReaper
05-24-2008, 15:33
Слънчев е най-райското... :lol:

FOOTSOLDIER
05-24-2008, 15:48
Слънчев,Св. Влас и Несебър - райското кътче на България... :smt006

w0sh
05-24-2008, 15:56
Живея на 10 минути от плажа с кола. Не съм особено заинтересован от вашите намерения :)

kPuCkA
05-24-2008, 16:14
Живея на 10 минути от плажа с кола. Не съм особено заинтересован от вашите намерения :)Ех,не пропускаш да се изфукаш значи,аз пък съм на 10 мин от плажа без кола :-P

w0sh
05-24-2008, 16:18
Живея на 10 минути от плажа с кола. Не съм особено заинтересован от вашите намерения :)Ех,не пропускаш да се изфукаш значи,аз пък съм на 10 мин от плажа без кола :-P

Да ама с кола е по-яко. Пък и плажа на центъра е гаден и миризлив. Плажа на Дружба е по-як.

Макар да мразя да ходя на плаж.

kPuCkA
05-25-2008, 01:50
Макар да мразя да ходя на плаж.Не знаеш колко хора ти завиждат...

hottie
05-25-2008, 11:09
абе най-хубаво е да си опънеш палатката и да си живееш на плажа от сутрин до вечер. Ставаш със слънчевите лъчи, скачаш в морето за добро утро ..прекарваш си денят там и за лека нощ - звездите ! :grin:

Puky
05-25-2008, 11:24
Слънчев Бряг RUllZ :grin: :grin: :grin:

BulgariaZaBulgarite
05-25-2008, 12:43
"Сънито"....................само комплексираните селяни ходят там и се кефят!!!!!!!
Мир на праха мy. Хубав курорт беше.