PDA

View Full Version : Проблем с вирус



BlueDevil
05-13-2008, 20:46
Predvaritelno iskam da se izvinq za latinicata, ama v momenta ne moga da pisha na kirilica, a pyk kirilizatoryt na foruma mi se gubi neshto... :(

Ta taka... imam problem. Dnes po edno vreme antivirusnata mi (Avast!) se razvika, che imam zarazen file. Tova stana kogato se opitah da startiram Mozilla Firefox. Zarazeniqt file beshe newdll.dll v WINDOWS\System32. Ok, ne e za pryv pyt da mi izskochi virus, kazah da go iztrie, sled nqma 5 sekundi pak pishti, pak triq, pak pishti, i pak, i pak, i pak... Kazah mu da go "premesti v kletkata", kakvoto i da oznachava tova, i se uspokoi polojenieto. Da ama ne. Sqdam taq vecher, a da smenq ezika na BG da pisha, ne shte. Polzvam FlexType po princip. Mychih go malko, pak ne shte. Zatorih Flex Type, poneje si misleh, che greshkata e v nego, no kogato se opitah da go startiram pak mi kaza, che mu lipsva file newdll.dll (Predstavete si!). Preporycha mi da preinstaliram FT i az nali sym poslushna - preinstaliram. Da ama kato stigne do edno polojenie v instalaciqta i reve - zarazen file, diagnoza Malware (?!), ne moga da prodylja i pak syshtite izpylneniq. Hm, dobre, shte polzvam kirilizatora na Windows... da ama ne! BG Phonetic kategorichno otkkazva da se zaredi, prichina - qvno syshtata. Inache grycki, nemski, srybski, vsichko zarejda normalno shto gode, nashenski ne shte. I taka, v momenta sym s edna gola latinica i strashno se iznervqm.
Blagodarq na tezi, koito imaha nervi da prochetata celiq toq roman na shliokavica, i ako moje nqkoi da pomaga, shtoto ne mi se iska da preinstliram Win-a za takava glupost.

P.S. Ako moje nqkoi mod, ili prosto nqkoi, da se hvane i da mi prevede temata na kirilica, shte sym mu mnogo blagodarna ;)


Нарушение на т. 7 от правилата! (от Ruthless)

Xanibal
05-13-2008, 20:52
абе не можа ли по обширно да го напишеш баси :D честно казано аз толкова дълги писания не съм чел през живота си освен субтитрите във филмите ама не съм сигурен дали те са достатъчно дълги за сравнение със това съчинение разсъждение :D Брат ако можеш кажи с 2 изречения :)

ziky
05-13-2008, 21:05
Извод... - скъпи деца..не ползвайте мозила файър фокс за да не купувате лекарства когато се заразите с вирус и ви лагне системата...интересно как само от едно отваряне и има вирус...нямам антивирусна никога не съм и имал и никога не ми се е случвало от едно отваряне да се ебе....начин за да го избегнеш преинсталираш уиндолса и тва е :) Аз права така не боли :) Отнема 20 минути и ако знаеш как да си запазиш нещата после да не качваш и да не търсиш като гламав сичко се оправя :P
Другия път просто кажи че имаш вирус и проблема е от еди коя си прорама и не използвай сложни термини като кирилизатор за уиндолс.. :P

BlueDevil
05-13-2008, 21:39
Phah, ama i vie mi pomognahte, che se zapilqhte. Opisvala sym obshirno, zashtoto pyrvo imam kofti navika da se razlivam, i vtoro - za da izbegna sledvashtite maloumni vyprosi za obstoqtelstvata (Ama koe, kak, zashto, koga, koi ... bla bla...) Znam, che e gadno da se chete na shliokavica tolkova mnogo, az ako bqh shtqh da go podmina, ama kakvo da se pravi - shans...
Shefa predi men, znam kak se preinstalira Winbose, znam kak da si zapazq shashkaniite, ama dalech ne sa 20 minuti i chestno kazano nqmam nervi, ama ako se naloji... :x
Kolkoto do tova kak ot edno otvarqne na browsera stava magiqta - emi qvno predi tova sym go lepnala, pyk togava se proqvi.
Ta taka, nqkoi shte se smili li nad men i da mi obqsni nqkoi po-prost nachin ili utre-vdrugiden da si mobiliziram nervite i da go pochvam...?

P.S. Pak se olqh :oops:

CucAgMuH
05-14-2008, 00:22
Sledvash tochno i posledovatelno stypkite:

(Predpolaga se che polzvash WinXP)

:arrow: 1. Svalyash si NOD32 ot http://arenabg.com/details.php?id=872824bd760b16944c8ee253c00b355e8a1 eb105 ili otkydeto drugyde go namerish chitav

:arrow: 2. Izkliuchvash Avast.

:arrow: 3. Instalirash NOD kakto e opisano na torenta.

:arrow: 4. Deinstalirash Avast. (sled kato NOD e vkliuchen i raboti...)

:arrow: 4. Puskash pylno skanirane ot NOD na kompiutyra si. Triesh vsichko koeto e zarezeno. Ako tova vkliuchva i Windows, syjelyavam - preinstalirash i preskachash vsichki stypki po-dolu.

:arrow: 5. Dyrpash tozi fail http://free.hit.bg/injinera/downloads/CYR_XP_SFX.exe

:arrow: 6. Razarhivirash(SFX e, lesno kato detska igra). Zaminavash tam kydeto e razarhivirano(po podrazbirane c:\injinera\). Namirash direktoriyata ..\injinera\xp_bul\pho_2\ Tam syshtestvuva fail s imeto "BgKYBSXP.inf". Peresh mu desen buton otgore i izbirash "install".

:arrow: 7. Otivash v nastroikite na windows(otkydeto po princip se vadi bylgarskiyat ezik) i si izkarvash "Bulgarian Phonetic". Chestita kirilica.

:arrow: 8. Premahvash nishtojniyat FlexType s CCleaner(mojesh da si go svalish ot http://download.bg ili koyato i da e podobna na neya programa.

Tova e v obshti linii. Sistemata bi sledvalo da e zakyrpena.

Regards, Sys.

Christ
05-14-2008, 05:43
Браво, Сисадмине! :) Флекс тайп е боза.

Ruthless
05-14-2008, 06:50
CucAgMuH, до някъде добре, обаче не и всичко. Blue_Devil{F}:

Изтегли: http://www.trendsecure.com/portal/en-US/th.../HiJackThis.zip (http://www.trendsecure.com/portal/en-US/threat_analytics/HiJackThis.zip)

1. Сваляш го в негова собствена папка, например C:\HiJackThis
2. Преименуваш го на "Program"
3. Влизаш в него
4. Избираш до Do scan system and save a log file
5. Копираш, каквото се появи в Notepad и го copy/paste в следващия си коментар тук.

BlueDevil
05-14-2008, 08:43
Taka, tp vsichko hubavo, sledvam uj kakvo ste pisali, obache se iznervih. Izlqzoha edna kamara prostotii - virusi i greshki. Na vsichkoto otgore mashinata vyrvi kato Pravec 8: CPU Usage pochti postoqnno e na 100%, ne che e koi znae kolko moshten, ama po princip ne se dyrji taka. Zabravq nastroiki, pravi si malko kakvoto si znae, qdosa me i mu predstoi format na celiq hard i nov Windows. Tykmo me beshe qd, che harda e nekadyrno razdelen, i tova shte opravim. Blagodarq na vsichki za pomoshtta, zatvarqite temata i stiskaite palci ;)