PDA

View Full Version : Има ли право при три поредни двойки да ме остави на изпит?



psihqsala
05-13-2008, 21:08
По предмет,който оценките са ми 3,5,2,2,2,но да не забравяме,че учебната година не е свършила,заплашват ме,че ще ме оставят на изпит по предмета,ами ако вдигна ръка и ми пишат хубава оценка? Има ли право учителят да откаже да ме изпита и може ли при три двойки директно да ме остави? Питам,защото не става дума за учител,а за умопобъркан цербер..По закон има ли такова право или не?

psihqsala
05-13-2008, 21:16
По предмет,който оценките са ми 3,5,2,2,2,но да не забравяме,че учебната година не е свършила,заплашват ме,че ще ме оставят на изпит по предмета,ами ако вдигна ръка и ми пишат хубава оценка? Има ли право учителят да откаже да ме изпита и може ли при три двойки директно да ме остави? Питам,защото не става дума за учител,а за умопобъркан цербер..По закон има ли такова право или не?
Още едно пояснение,че забравих да отбележе-по въпросния предмет нямаме оценка за първи срок,това са оценките ми за годината до момента.

LipSoFAnAnGel
05-14-2008, 06:07
Съмнява ме да те остави на изпит.Може би просто те заплашва да почнеш да учиш..Вдигни ръка ако изкараш 6 няма да те остави на изпит ама ако нещо си се заяла с теб може като нищо да ти се направи и да не иска да те изпита

psihqsala
05-14-2008, 07:20
]Съмнява ме да те остави на изпит.Може би просто те заплашва да почнеш да учиш..Вдигни ръка ако изкараш 6 няма да те остави на изпит ама ако нещо си се заяла с теб може като нищо да ти се направи и да не иска да те изпита
Тя хубаво,да се е заяла с мен,ама има ли право да ми откаже да ме изпитва? Аз не мисля... :?

maackata
05-14-2008, 07:23
Ami i az mislq 4e te zapla6va samo ,to i v na6to daskalo taka si prikazvat.A az ako bqh stqgam se i gi popravqm ako ne iska da te izpita diga6 skandal kazva6 4e 6te ide6 pri direktora i otiva6 pak moje i do prosweta da se obadi6 no nqma pravo da ti otkaje da te izpita a i ima vreme do kraq na god. :D

XceSS
05-14-2008, 07:34
Аз миналата година за втория срок имах 2,2,2,2,2 по математика, а беше края на май, ама не ме остави на изпит, направих класното с 4 изпита ме преди него-4 и на края за оформянето ме кара да решавам задачи у дома и ме изпита в/у тях, ама иначе си е рекорд пет двойки :D :D :D

AliceSw
05-14-2008, 11:13
има право да направи каквото иска...може да те остави на изпит по преценка на учител, може да ти пише 6 за годината...всичко може...да, може и да не те изпита, въпреки че искаш...

s1NNer
05-14-2008, 11:22
Аз миналата година за втория срок имах 2,2,2,2,2 по математика, а беше края на май, ама не ме остави на изпит, направих класното с 4 изпита ме преди него-4 и на края за оформянето ме кара да решавам задачи у дома и ме изпита в/у тях, ама иначе си е рекорд пет двойки :D :D :D

Хах ... кво са 5 двойки бе ... ние в нащо даскало паралелките ,които не са модулно имат по 7 2ки ... 8-)

Lucho
05-14-2008, 11:24
По предмет,който оценките са ми 3,5,2,2,2,но да не забравяме,че учебната година не е свършила,заплашват ме,че ще ме оставят на изпит по предмета,ами ако вдигна ръка и ми пишат хубава оценка? Има ли право учителят да откаже да ме изпита и може ли при три двойки директно да ме остави? Питам,защото не става дума за учител,а за умопобъркан цербер..По закон има ли такова право или не?


Принципно,ако ти те изпита и искараш 5 или 6,и ако искараш оценка различна от 2 и 3 на изходното ниво имаш шанс за минимум 3, аи ако аок искараш 6-ци на изпитването и изходното може и 4 да ти пише,ама пак не е сигурно - :? всичко зависи от даскала.В моето училище например,ако веднъж им направиш лошо впечатление на биоложката , и оценките ти да са 6,6,6,6,6,6,6 може като нищо 2 да ти напише... :o

hgfh
05-14-2008, 14:54
ъъ аз по алгебра имам 2 2 2 а по геометрия 3 3 кво ще правя и аз незнам :o :( не искам да остана на поправителен :(

Lucho
05-14-2008, 15:45
ъъ аз по алгебра имам 2 2 2 а по геометрия 3 3 кво ще правя и аз незнам :o :( не искам да остана на поправителен :(

Подмазваш се на даскалицата и готово... 8) 8) 8)

Spook
05-14-2008, 19:21
Какво означава има ли право. Никъде в правилника не пише, че учител трябва да оформя по среден успех, последна тенденция в оценките и тн. както сме свикнали всичко да става най-често. Оценката е по-преценка на преподавателя, но понеже сме все по-затъпяваща нация, всички преподаватели и училищни и университетски гледат да пускат куцо и сакато та белким има кой да учи в горните курсове. Така че не само има право, ами и пъ основание в твоя случай. 8)