PDA

View Full Version : как е във вашето у4илище?



LoLi_PoP
05-14-2008, 21:31
хайде казвайте кой как се 4увства и дали се разли4ава от българското :) сорри 4е не пиша ch,но не го намирам и за това пиша 4 :-D

[B]a[N]D[i]T[k]a
05-14-2008, 22:04
да определено е по различно! в канадско училище съм и .. училището ми е едно от наи лошите до колкото разбрах.. аз мн го харесвам но след като няямам реализация вътре какво да правя.. а и днес имах да правя една презентация за тиинчетата и алкохола.. ако имах да правя това в България щеше да е друго.. в Бг учителите които съм имала винаги са ми давали 6ци защото мисля добре и това което съм направила е различно от това което масата ученици са направили и е оригинално .. тук не е така. .. направих го като историика ест не се отклонявах от темата и супер много факти имаше просто беше вмъкнато нещо като случка.. като почнах и сички млъкнаха да ме слушат а след 2 минути учителката ме спря и каза да спра защото било ДЪЛГО.. МОЛЯ!? аз това вкъщи като го четях за 5 минути го четях а като го разказвах минаваше и за 3.. а ограничението беше да е МАКСИМУМ 6 7 минс ... ужасно кофти ми стана че съм го направила по различен начин от другите .. в смисъл то като съдържание не е грешно но.. явно те тук искат всички по 1 начин да мислят а аз винаги съм мислила различно :( :shock: много ми стана гадно идеше ми да ревна .. супер е зле това.. наистина много ми липсва българското училище .. изобщо България ми липва...

P.S aко си с фонетична .. или е на ` или е на q ..... моита фонетична е друга затова ти го написах второто :)

xXxScreamxXx
05-15-2008, 05:37
хайде казвайте кой как се 4увства и дали се разли4ава от българското :) сорри 4е не пиша ch,но не го намирам и за това пиша 4 :-D

''Ч'' се намира на мястото на ` ~ ;)

LoLi_PoP
05-15-2008, 13:27
мерси много намерих я :grin:
много е кофти така като не знаеш какво правят те... :? но според мен не трябва да се отказваш от твоите идеи :)
сега аз ще разкажа за моето училище .. тази година аз трябваше да уча езика и се паднах в частно училище.. (униформи,богаташчета..абее всичко е различно) в началото ми беше супер трудно,но сега му свикнах,но не означава,че ми харесва .. и искам да попитам .. има ли някфо разделение между чужденците и другите деца? специално в това училище,където съм - да има.. и ако има с кой сте в училище :) и дали най-доброто образование е българското ? уу мн въпроси,но ми е интересно как мислите :-D

dhjb
05-15-2008, 21:15
маистина добра тема....аз за съжаление нямам какво да споделя ,но ще я следя с интерес :)

vra4ka
05-15-2008, 21:37
Тази тема много ми харесва! Та и аз да се разпиша

Такам сега живея във Виена и уча в интернационално училище. Частно е и получаваш дипломата International Baccalaureate, която я предлагат в БГ в училище Златарски ( ако някой се сеща). Учиии се много, поне 4 пъти повече отколкото в БГ, трябва да разработваш много неща и прочие! 11 и 12 продължава и накрая се явяваш на изпити.
Това е що се отнася до ученето. Иначе хората са интересни всеки идва от различен край на света, няма неща като игнориране на чужденци.Сприятеляваш се бързо с много хора.
Като материална база е също на много високо ниво- кабинетите са оборудвани, има страхотна библиотека, компютри с интернет на свободно ползване и тн. Учителите са свестни като цяло, помагат, обективни са, но не са върха на сладоледа де :) Това е общо взето, доволна съм , въпреки че ученето ми идва доста нанагорно, а винаги съм се справяла добре.

Преди това живеех в Германия и учех в един вид класическо училище, водеше се като едно от водещите в града. Като отидох там в началото на 5ти клас почти не знаех немски и ми беше трудно, но с времето свикнах. Много си обичах тамошния клас, много забавно си прекарвахме. Учехме много смислени работи, участвахме в проекти, някои от учителите ми бяха СТРАХОТНИ, до ден днешен ми е мъчно за тях. Много научих в това училище, научих се да мисля, имахме разнообразни занимания в извънкласно време, много ми липсва.
Там деление между чужденци и нечужденци също нямаше- имах доста съученици които имаха корени от различни страни, но в никакъв случай не се деляхме на такива групи!

И в крайна сметка за българското образование- имаме много добро начално образование и до там се стига някъде. В гимназията всичко зависи кажи речи от самия ученик - ако има амбиции ще учи! Слава Богу аз имах такива и имат основни знания и добих едно прилично ниво на език! В БГ съм попадала на страшно добри, умни и ерудирани учители, но те просто така и не получиха възможноста да преподават и да предадат знанията си! Въпреки това повечето от тях са специалисти по предмета си, а не педагози и от там идва голямата дупка.Нооо то трябва да има и материален стимул за тях..

Мисля, че всеки знае проблемите на българското образование! По мое мнение има много добри предпоставки и кадърни хора, но я няма системата. Сега с новия министър нещата добиват някакъв ход, но естествено мързеливия български ученик не иска матура, не иска оценка за поведение... Е то и от нас трябва да дойде нещо.... Не за всичко са виновни политиците и учителите!

Малко се овляках, за което съжалявам... :-o

[B]a[N]D[i]T[k]a
05-17-2008, 18:19
в моето училище може да се каже че има .. и не само.. в смисъл хората са разделени според езика които говорят.. за съжаление няма българи а хората с които почнах да се движа са испанци и .. кофти работа като не ги разбираш :-o .. а образованието всички казват че в Б-я не е хубаво .. нз как е уча тук от месец така че нямам впечатления.. но българите с които говоря тук казват че в българската система се учат доста излишни работи и едва ли не системата те учи като пораснеш да можеш да решаваш кръстословици :-D а тук още от гимназията хората знаят с какво искат да се занимават и си се занимават само с това .. винаги съм се притеснявала че ще доиде един момент в които ще свърша 12 клас и няма да знам какво ще искам да правя .. а сега това нещо трябва да го знам още от сега.. кофит кофти и различно много различно .. и и и нз на мен поне не ми е много розово но .. как да е :-o

LoLi_PoP
05-17-2008, 20:44
и аз съм забелязала,че тук се учат по-конкретни неща...но според мен си е добре да си имаме общата култура .. примерно тук което уча в момента просто аз не мога да разбера кое ми се отдава... имам супер тъпи предмети.. а като в бг там може да учиш повече предмети и да ти се обогати общата култура..сега аз съм на това мнение..знам,че има хора,които не мислят така ... но аз така ги виждам нещата :) според мен мястото за учене на нещо конкретно е университета .. :)

[B]a[N]D[i]T[k]a
05-18-2008, 00:52
Къде учиш?? лолипоп? (:
аз да ти кажа говорих с татии преди време за това и тои каза .. "ти кфо си мислиш .. от туи сичкото дет сме го учили само по биология и химия ме има (щот нали е лекар) и едно събиране и изваждане с умноение и деление са ми остаанали в главата.." ддз и на мен ми харесваше с много предмети .. донякъде защото като са много иии са по 45 минс а сега 1ния ми час е с продължителност час и 17 минс .. просто след 2рата минута вече искам да свършва и едва изтраивам докрая..

бтв ваште часове колко им е продълителността :) :D

LoLi_PoP
05-19-2008, 16:10
ха ами аз съм в испания ами значи един час е 60 мин..и имаме едно малко междучасие от 30 мин и едно голямо 1 час и тряя задължително да се прибереш у вас да ядеш или да останеш в училище да ядеш.. и на мен в началото ми беше кофти ама се свиква с този режим .. бтв тва е свързано с училището и също може да споделяте.. 8) :-D

MissBitch
06-25-2008, 12:05
:) аз мн харесвам училището си ,то е интернационално и се говори английкси ... :-o уча 5 езика но усилието си заслужава :) все пак ще имам Интернационална диплома :) ето и снимка :
http://www.album.bg/lady_g/images/4588444/ 8)

у4а в Холандия...am при мен 1 час е 45 мин , но са по 2 часа и след това почивка 20 мин....+ почивка за обяд 1 час..тоест напримерно ...
испански
холандски
ПОчИВКА
математика
английски
ПОчИВКА
математика
френски
ОБЯД

4eere6ka_kiss
06-25-2008, 19:39
nzz :D

summer_moon31
06-25-2008, 20:37
ха ами аз съм в испания ами значи един час е 60 мин..и имаме едно малко междучасие от 30 мин и едно голямо 1 час и тряя задължително да се прибереш у вас да ядеш или да останеш в училище да ядеш.. и на мен в началото ми беше кофти ама се свиква с този режим .. бтв тва е свързано с училището и също може да споделяте.. 8) :-D

Къде в Испания си? :shock: При мен е така: часовете са 50 мин с едно голямо междучасие 25 мин. От 8:30 до 14:20 (шест часа) или до 15:15 (седем часа).

aqweR
06-26-2008, 01:25
екстра ми е уни-то ;) определено по-различно от тези в БГ... хората са готини.. ама мамка им мръсна не можеш да мързелуваш тук... имат си начини да те карат да учиш нон стоп :(

Presley
06-30-2008, 21:17
Не мога да се сдържа.
Българските училища са пълна миэерия.И не само сградите.Те че са раэвалини-раэвалини са.Но и обраэованието е на същото дередже.Жалко е.После ще се чудим эащо младите искат коолкото се може по-рано да эаминат-говоря эа тея,които са си с акъла.Малко са ,но ги има эа щастие.Аэ лично искам да уча в муэикалната академия и ще успея-эа там поне энам,че ще получа това,което искам.Но открито и честно-училищата в България са БОКЛУК.Най-вече началните,не че гимнаэиите отстъпват-даже там нивото на беэхаберие се повишава.Лични наблюдения.

Wrathchild
06-30-2008, 21:59
Аржентина е по-зле. Съпругът на майка ми е аржентинец, та от тях знам, че тук образованието е направо цвете. За жалост не само началното и гимназията, а и висшето. Съпругата на брат му как се е записала да следва медицина просто... не достигали студенти, отиваш и се записваш. Няма да ти видят дипломата, да те изпитат... разбирам да беше нещо друго, но тази откровено малоумна жена ако не беше прекъснала по собствено желание и не се беше дипломирала щеше да е лекар. Уж учила английски... братовчедките на сестра ми (тоест нейните деца) и те в училище уж го учат, ама какво е учене да не ви казвам. Ако им чуете английския най-много да изпопадате от смях. Дори българин, който само по филмите е слушал английски ще каже нещо по-смислено.
И това само от лични наблюдения в семейната среда, та какво остава за останалите. И аз мислех, че тук е зле, но от както чух какво е там (а това, което казвам не е всичко) просто тук ми се стори рай...

Vikitooo
07-01-2008, 04:48
Аз живея в Chicago, US. Тук не само ,че хората, начина им на живот е различен, но и самите училища са много по-различни от тези в България. Цялата им образователна система е различна сравнение с тази в България.

High School и Elementary (middle) school са различни сравнени сами по себе си. Сега не ми се обяснява за правилата, образователната система в middle school. За мен лично в high school е много по весело и има повече емоции. Можеби защото сме вече по-големите там. Та така как минава един мой учебен ден в high school :)

Сутрин имаме 3 звънеца- в 7 и 30, в 7.35 и последният (в които вече трябва да си в час) 7.40. След последният звънец се смяташ за закъснял! Имаме си униформа- бяла, сива, роял blue т-ширт и дунки/черни панталони. Всяка сутрин на входа стои охрана, която следи за реда. Гледат най вече за униформа. Слагаш си чантата в дитекторите, минаваш и ти. Забравих да кажа че си имаме и ИД, което трябва да носиш до края на учебният ден. И след като минеш охраната се минава през шкафа и след това се почва тичнето по коридорите. За разлика от БГ всеки час имам различни съученици. Програмата ми е всеки ден една и съща, в един и същи ред са ми часовете. Имам 1 час lunch всеки ден. Свършваме в 2 и 30. Общо взето домашните ми са пресентации и работа ма компютър.
Сравнение с БГ е мн пооо различно. Всеки предмет си има определен брой часове които трябва да вземеш през годината. Тези часове ти дават цредити и в зависимост от това дали си събрал нужният брой точки( credit) завършваш. ГПА( Grade Points Average) е системата по , която изчисляват крайният резултат. За по хубавите и престижни университети/ колежи търсят ГПА от 3.00 нагоре.

Wrathchild
07-01-2008, 09:30
Да вметна само, че думата lunch има и български еквивалент - обяд.

tItEufFf
09-03-2008, 16:13
Az sega sym vyv kolej poneje ne sym navyrshila 15. Dneska za pyrvi pyt vlqzoh v daskaloto. Bqh strashno panikiosana, obyrkana, nervna i t.n. Nai-veche zashtoto nishto ne razbiram ... ne sym uchila frenski. Nameriha mi prevodach, s kogoto si govorim na anagliiski vypreki che trudno go razbiram, zaradi akcenta mu. Klasniqt mi izglejda pekan. Klasyt syshto. Ot nikoi ot syychenicite mi ne sym usetila negativno otnoshenie. Samo se usmihvaha milo. Nai-golqmo vpechatlenie mi napravi disciplinata v chas. Moje da si razmenqt dve-tri dumi prez chasa, no ne e aktivno govorene kakto beshe v moq klas i kakto praveh az samata ... Na 10 imam kontrolno po istoriq i ne znam kakvo shte pravq, no mislq da gi nazubrq neshtata. Nqmame uniformi :grin: Abe haresva mi, no cql den sym nespokoina i mi e mnogo nervno ... dori v momenta...

bg_baby
09-03-2008, 17:45
Hey;)Ami az ucha v Germaniq na 17 godini sym sega ucha v berufsfachschule toest neshto kato gimnaziq samo che se nablqga na profeiite koito iskash da uchish..slojno e za obqsnenie.V klasa mi ima samo momicheta ot koito 10 sa 4ujdenki a drugite germanki i se 4uvstvam dobre zabavno e nqma negativno otnoshenie.Uchitelite sa svestni i ne delqt uchenicite koeto e hubavo:)Pravi mi vpechatlenie che izobshto v cqloto uchilishte ima mnogo chujdenci no tova po nikakuv nachin ne drazni germanchetata pone tezi koito poznavam.Chasovete mi zapochvat v 8.00 i svur6vat kum 3.00 chasa v zavisimost ot tova po kolko chasa na den imash.
Moga da kaja che sa hubavi uchilishtata klasnite stai sa dosta po razlichni ot v bulgariq..no puk v bulgariq e druga situaciqta;)Na men mi lipsva stariq mi klas i ponqkoga sujalqvam che se izmestihme v chujbina..no vsqko zlo za dobro;) :)

Lian
09-03-2008, 17:50
ууу тези неща, които говорите са изключително интересни.Аз си уча в Бг ама нещата които говорите наистина са интересни.Особено това в Холандия...

tItEufFf
09-04-2008, 13:15
Abe na vas zabranqvat li vi da si izvadete telefona? Az go izvadih da se obadq na mama v golqmoto mejduchasie i mnogo byrzo me skastriha. Izobshto na teritoriqta na daskaloto telefonite ne se pipat. Kazaha mi, che za da ne se fukat teq koito ima hubavi telefoni. Nali znaete ...

kuklichka_bg
09-05-2008, 13:05
Аз живея в Chicago, US. Тук не само ,че хората, начина им на живот е различен, но и самите училища са много по-различни от тези в България. Цялата им образователна система е различна сравнение с тази в България.

High School и Elementary (middle) school са различни сравнени сами по себе си. Сега не ми се обяснява за правилата, образователната система в middle school. За мен лично в high school е много по весело и има повече емоции. Можеби защото сме вече по-големите там. Та така как минава един мой учебен ден в high school :)

Сутрин имаме 3 звънеца- в 7 и 30, в 7.35 и последният (в които вече трябва да си в час) 7.40. След последният звънец се смяташ за закъснял! Имаме си униформа- бяла, сива, роял blue т-ширт и дунки/черни панталони. Всяка сутрин на входа стои охрана, която следи за реда. Гледат най вече за униформа. Слагаш си чантата в дитекторите, минаваш и ти. Забравих да кажа че си имаме и ИД, което трябва да носиш до края на учебният ден. И след като минеш охраната се минава през шкафа и след това се почва тичнето по коридорите. За разлика от БГ всеки час имам различни съученици. Програмата ми е всеки ден една и съща, в един и същи ред са ми часовете. Имам 1 час lunch всеки ден. Свършваме в 2 и 30. Общо взето домашните ми са пресентации и работа ма компютър.
Сравнение с БГ е мн пооо различно. Всеки предмет си има определен брой часове които трябва да вземеш през годината. Тези часове ти дават цредити и в зависимост от това дали си събрал нужният брой точки( credit) завършваш. ГПА( Grade Points Average) е системата по , която изчисляват крайният резултат. За по хубавите и престижни университети/ колежи търсят ГПА от 3.00 нагоре.

qkooooooooo......

krisiiiiito
09-13-2008, 17:08
темата я следя с интерес макар че нямам какво да разкажа - живея си бг и уча тук .. за съжаление наистина няма възможност за цялостно развитие.. училищата не са на ниво и просто самата наша държава прави така че младите искат да я напускат

iPurple
09-14-2008, 15:38
темата я следя с интерес макар че нямам какво да разкажа - живея си бг и уча тук .. за съжаление наистина няма възможност за цялостно развитие.. училищата не са на ниво и просто самата наша държава прави така че младите искат да я напускат да и аз следя темата.. и аз съм си в бг и нямам кво да кажа така че нека другите разкажат.. много ми е интересно тва с униформите аз винаги съм искала да съм в даскало с униформи ама някви яки катоо по филмите ама знам ли.. :)

hardball
09-14-2008, 15:56
Hey;)Ami az ucha v Germaniq na 17 godini sym sega ucha v berufsfachschule toest neshto kato gimnaziq samo che se nablqga na profeiite koito iskash da uchish..slojno e za obqsnenie.V klasa mi ima samo momicheta ot koito 10 sa 4ujdenki a drugite germanki i se 4uvstvam dobre zabavno e nqma negativno otnoshenie.Uchitelite sa svestni i ne delqt uchenicite koeto e hubavo:)Pravi mi vpechatlenie che izobshto v cqloto uchilishte ima mnogo chujdenci no tova po nikakuv nachin ne drazni germanchetata pone tezi koito poznavam.Chasovete mi zapochvat v 8.00 i svur6vat kum 3.00 chasa v zavisimost ot tova po kolko chasa na den imash.
Moga da kaja che sa hubavi uchilishtata klasnite stai sa dosta po razlichni ot v bulgariq..no puk v bulgariq e druga situaciqta;)Na men mi lipsva stariq mi klas i ponqkoga sujalqvam che se izmestihme v chujbina..no vsqko zlo za dobro;) :) И аз съм в такова училище с МТК. Ти с какво си? При мене почват от 8 без петнайсет и са по блог 90 минути час и 15 почивка.Инак всичко ми е 1 към 1 като теб, дори носталгията.
Практика правиш ли?
В кой бундесланд си?

hahavteen
09-14-2008, 16:04
Hey;)Ami az ucha v Germaniq na 17 godini sym sega ucha v berufsfachschule toest neshto kato gimnaziq samo che se nablqga na profeiite koito iskash da uchish..slojno e za obqsnenie.V klasa mi ima samo momicheta ot koito 10 sa 4ujdenki a drugite germanki i se 4uvstvam dobre zabavno e nqma negativno otnoshenie.Uchitelite sa svestni i ne delqt uchenicite koeto e hubavo:)Pravi mi vpechatlenie che izobshto v cqloto uchilishte ima mnogo chujdenci no tova po nikakuv nachin ne drazni germanchetata pone tezi koito poznavam.Chasovete mi zapochvat v 8.00 i svur6vat kum 3.00 chasa v zavisimost ot tova po kolko chasa na den imash.
Moga da kaja che sa hubavi uchilishtata klasnite stai sa dosta po razlichni ot v bulgariq..no puk v bulgariq e druga situaciqta;)Na men mi lipsva stariq mi klas i ponqkoga sujalqvam che se izmestihme v chujbina..no vsqko zlo za dobro;) :) И аз съм в такова училище с МТК. Ти с какво си? При мене почват от 8 без петнайсет и са по блог 90 минути час и 15 почивка.Инак всичко ми е 1 към 1 като теб, дори носталгията.
Практика правиш ли?
В кой бундесланд си?

Адашке до скоро беше тука при мене в Дрезден даже се познаваме ма сега замина за Дортмунд. :(

LoLi_PoP
09-16-2008, 18:14
ха ами аз съм в испания ами значи един час е 60 мин..и имаме едно малко междучасие от 30 мин и едно голямо 1 час и тряя задължително да се прибереш у вас да ядеш или да останеш в училище да ядеш.. и на мен в началото ми беше кофти ама се свиква с този режим .. бтв тва е свързано с училището и също може да споделяте.. 8) :-D

Къде в Испания си? :shock: При мен е така: часовете са 50 мин с едно голямо междучасие 25 мин. От 8:30 до 14:20 (шест часа) или до 15:15 (седем часа).

sorry че скоро не бях писала но бях в бг :grin: :grin: значи аз съм в мадрид тии къде си...
така искам да кажа също,че ще сменям май училището и дано да съм в държавно и ще видя как е режима там и ще разказвам :) :) а това с ученето на много езици е супер яко и аз искам така...предпочитам само езици да уча :-o

Cameo
09-20-2008, 23:08
Значи започваме във 9:05 сутринта, където имаме 2 учебни часа преди обедната почивка в 12:02.Часовете са разделени на блокове - сутрешен и обеден. Всеки час е по 86 мин.Честно, евам се издържа да седиш на едно място за толкова много време. Малките междучасия са по 5 минути, стигат колкото да си смениш стаята и да отидеш за другият час. В интерес на истината нямаш абсолютно никакво време, тъй като по коридорите е истински ужас - на стълбите се събират близо 400 души, които се качват и слизат и после става едно чакане докато се разминем... Обедната почивка или голямото междучасие, е 37 минути. Имаме си кафетерия или стол, вътре можеш да си купиш нещо да седнеш да си изядеш обяда. Към 12:39 бие звънеца и отивам за 3ти час, който се води в обедният блок. И след като свърши, имаме 5 минути междучасие и после идва последният час...

Като цяло даскалото си е ОК, но се радвам се че съм 12 клас и това ми е последната година =).

tItEufFf
09-24-2008, 13:41
Аз вече съм в две училища. В едното съм в интернационален клас, а в другото съм със французите. А защо съм и на двете места? В интернационалното не ме искат. Миналата година е дошъл някакъв ръмунец, който нищо не е учил и накрая е заминал някъде другаде. Така че аз съм им трън в очите. За това решиха следното - понеделник и сряда съм цял ден във френското училище. Вторник, четвъртък и петък съм в интернационалното като съм там само половин ден. Като дойде време за голямото междучасие си отивам във френското училище, ям там и си продължавам там часовете. А и във това интернационалното ще съм сигурно само до Нова година. Просто гледат да ме разкарат. А във френското нямат избор - в техния район съм, задължени са да ме приемат. Мен лично ми е малко обидно, въпреки че не усещам никакво негативно отношение. И все пак...не е приятно.
В интернационалното училище сме девет човека в клас. Четирима японци, двама от Косово, един албанец и един алжириец. Някои от тях са на 16, 13, 10 ... абе на различни възрасти сме. Учителката е готина. Вътре училището е страхотно. Много е красиво, само дето в класните стаи е кучи студ. Учим френския като първокласници - всичко е с картинки. Не се шегувам, отначало си помислих, че са ме завели в клас за бавноразвиващи се ... Бая се уплаших тогава. 8-)

IvanY
11-07-2008, 03:57
Аз съм в Чикаго или по-точно в събърбите на Чикаго...пък най-точно в Northbrook.
Vikitooo, ти в downtown ли живееш? Питам, защото ми стана интересно кви са тея училища с униформи...доколкото знам, имало е някаква такава идея, да вкарват униформи..обаче върховния съд я е отхвърлил понеже такъв закон би отнел още от правата на учениците (и без това нямаме почти никакви). Ама аз не съм много в час с политики раоти, тъй че сигурно греша..
Ииии, да те питам какво ти е GPA-то..? :-D Моето е 2.2 някъде :lol: (GPA, среден успех предполагам, е от 0 до 5,..да поясня)
Ми... училищата в Щатите (в които съм учил) са коренно различни от училища в България (в които съм учил). Аз бях до шести клас в България, и в моя клас бяха най-големите отворковци в даскалото. Почти всеки ден някви се бият, на даскалите не им дреме, или и да искат да направят нещо, не могат. Аз си спомням, че като дойдох в Чикаго очаквах да ми е много трудно най-вече, защото не познавам "газарите" в даскалото..пък то кво се оказа..нямало такива :lol: Един приятел, който е дошъл една година преди мен, беше набил някакъв манго, тъй де, черен, и са му взели акъла..цялото даскало знае, че той набил някой :lol: Това беше в средното училище (middle school).
В гимназията (high school) е по-интересно, както каза Vikitooo :-D . Моето даскало се казва Glenbrook South High School. Сградата е доста голяма, има два големи стадиона, единия футболен (европейски фубол), другия за ръгби (ли американски футбол ли там кот му се вика :lol: ). Има и едно голямо бейзболно игрище и няколко по-малки "поялнки" (общата им площ е колкото 2-3 стадиона някъде), които се ползват са сякви спортове. Има един голям и един по-малък физкултурни салони, фитнес зала, зала за танци, и зала за борба. Един басейн, сега строят и един по-голям, тъй че скоро ще има два. Сградата е на два етажа, към 500 стаи. 2800 ученика и 200 даскала (ужс). Както Vikitooo каза, тука всеки час си с различни съученици, и всеки ден една и съща програма. Започваме в 8 сутринта и дремим там до 15:15. 50-минутни часове и 5-минутни междучасия. Обикновено отнема 5 минути да стигнеш от единия край на сградата до другия..Та, аз имам осем часа:
1. English (Английски)
- 5 мин междучасие
2. U.S History (История на Щатите :-D )
- 5 мин междучасие
3. Physical Education (физическо...)
- 5 мин междучасие
4. Lunch (обяд - също 50 минути)
- 5 мин междучасие
5. Computer Science (програмиране там някво)
- 5 мин междучасие
6. German (Немски)
- 5 мин междучасие
7. Precalculus (Математика няква)
- 5 мин междучасие
8. Physics (Физика)

Даскалите по принцип отиват по-рано в училището и си тръгват по-късно. Тва с цел винаги да има наличен акъл на някой ако му трябвала помощ да си я получи. Можем да стоим в библиотеката и във фитнес залата до 16:00 часа, след което ги затварят. Ааа, библитеката. Има един билюк книги (незнам колко, не съм ги броил :-P ) и един билюк компютри, към 70. Отделно си има и още 5-6 компютърни зали. Контра не можем играем, нито пък скайп имаме...за ко са тез компютри незнам :D Имаме концертна+театрална зала..мноо готини представления правят от време на време :wink: то туй на, друго не мога да измисля. Аз познавам 10-ина българи, едва ли сме повече от 20..
Викат, че GBS било едно от най-престижните училища в страната, и все пак то се намира в Щатите.. а Щатите не могат да се сравняват с България 8) БЪЛГАРИ ЮНАЦИ!! :smt006
Хората в Щатите и начина им на живот като цяло са много различни от нашите и това е нещо, с което не мога да свикна аз лично. Мога да живея тука обаче изпитвам огромна празнота от това, че съм толкова далече от родината си. Разбира се имам си и друга причина (по-голяма и то) да искам да се върна...слънчице, ако четеш това знай, че те обичам безкрайно :-) :) (сигурно ставам малко досаден ама не мога да се сдържам :oops: )


Да вметна само, че думата lunch има и български еквивалент - обяд.
И аз да вметна, че думата "еквивалент" има и българска равнозначна... :-P

adelaida
12-29-2008, 18:49
otvratitelno... mnogo e zle.ima kameri nasqkade dori iv kafeto a i ne e kfe kato v bg a edno 2 na 2 kupuva6 i izliza6 qma kade da sedne6,nito n6to i ot u4ili6te ne moje6 da izliza6 sedi6 i v dvora i fakti4eski ti kupuva6 samo tova koeto ima v tqhnoto kafe,posle tuk si4ki hodqt s edni smotani ancuzi
ako sloji6 ne6to drugo t gledat ujasno....

pussycat_dolls15
01-02-2009, 08:18
Нашето училище не е от добрите училища,може да се правят всякакви конкурси,но с това само се замазва положението му.

iPurple
01-02-2009, 09:08
Kato kazvate "na6eto u4ili6te" ili "moeto u4ili6te" dobre 6te e da kazvate kude jiveete : )

PebblesNF
01-07-2009, 06:26
Аз живея в Chicago, US. Тук не само ,че хората, начина им на живот е различен, но и самите училища са много по-различни от тези в България. Цялата им образователна система е различна сравнение с тази в България.

High School и Elementary (middle) school са различни сравнени сами по себе си. Сега не ми се обяснява за правилата, образователната система в middle school. За мен лично в high school е много по весело и има повече емоции. Можеби защото сме вече по-големите там. Та така как минава един мой учебен ден в high school :)

Сутрин имаме 3 звънеца- в 7 и 30, в 7.35 и последният (в които вече трябва да си в час) 7.40. След последният звънец се смяташ за закъснял! Имаме си униформа- бяла, сива, роял blue т-ширт и дунки/черни панталони. Всяка сутрин на входа стои охрана, която следи за реда. Гледат най вече за униформа. Слагаш си чантата в дитекторите, минаваш и ти. Забравих да кажа че си имаме и ИД, което трябва да носиш до края на учебният ден. И след като минеш охраната се минава през шкафа и след това се почва тичнето по коридорите. За разлика от БГ всеки час имам различни съученици. Програмата ми е всеки ден една и съща, в един и същи ред са ми часовете. Имам 1 час lunch всеки ден. Свършваме в 2 и 30. Общо взето домашните ми са пресентации и работа ма компютър.
Сравнение с БГ е мн пооо различно. Всеки предмет си има определен брой часове които трябва да вземеш през годината. Тези часове ти дават цредити и в зависимост от това дали си събрал нужният брой точки( credit) завършваш. ГПА( Grade Points Average) е системата по , която изчисляват крайният резултат. За по хубавите и престижни университети/ колежи търсят ГПА от 3.00 нагоре.

В Канада е почти същото като в Америка... Аз съм в Католическо училище обаче и ходя с униформа и уча религия уж като предмет :? Почваме в 8 и свършваме в 2.32 точно ..е как са го преценили незнам. Един час ни е 80 минути и имаме по 4 часа на ден.. всеки си учи каквото му трябва за да влезе в университет или колеж... и каквото му е интересно. Лошото е че всеки ден програмата ти е една и съща и писва до няква степен. Аз в момента съм 12 клас и кандидатсвам за университет в Канада. Ако искам да ида в Америка ще трябва да взема няколко изпита мисля че бяха OSP и ASP не съм сигурна. Поне за нашите университети тука няма изпити. Избират те по оценките и ако срещаш изискванията им те приемат пак ако не се справяш с матеряла втората година може и да те изгонят... :o Имаме си шкафчета като по филмите и си слагаш всички неща там и ходиме само с по една папка в часовете.

SuNsEt
01-07-2009, 16:51
Леле,не мога да си представя абсолютно нищо от това,как живеете.Звучи ми много смахнато и плашещо(за мен!) всеки ден да съм с различни ученици,часовете да са по 50 мин. ,а малките междучасия само по 5 мин. Искам да живея извън България за няколко месеца,искам да видя как е.От вашите разкази мога само да гадая...

PebblesNF
01-07-2009, 17:12
Леле,не мога да си представя абсолютно нищо от това,как живеете.Звучи ми много смахнато и плашещо(за мен!) всеки ден да съм с различни ученици,часовете да са по 50 мин. ,а малките междучасия само по 5 мин. Искам да живея извън България за няколко месеца,искам да видя как е.От вашите разкази мога само да гадая...

абе те да беха по 50 минути много добре ама мойте са по 80 почвам в 8 и свършвам във 9.20 първия час. но се свиква времето минава като нищо вече. Първата ми седмица беше ужас и исках да не ходя на училище изобшто :o .. а също така всяка сутрин трябва да станем за националния химн без значение колко ти се спи :? :( а мойто като е католическо трябва да станем за химна И молитва.. :shock:

SuNsEt
01-07-2009, 17:36
Леле,не мога да си представя абсолютно нищо от това,как живеете.Звучи ми много смахнато и плашещо(за мен!) всеки ден да съм с различни ученици,часовете да са по 50 мин. ,а малките междучасия само по 5 мин. Искам да живея извън България за няколко месеца,искам да видя как е.От вашите разкази мога само да гадая...

абе те да беха по 50 минути много добре ама мойте са по 80 почвам в 8 и свършвам във 9.20 първия час. но се свиква времето минава като нищо вече. Първата ми седмица беше ужас и исках да не ходя на училище изобшто :o .. а също така всяка сутрин трябва да станем за националния химн без значение колко ти се спи :? :( а мойто като е католическо трябва да станем за химна И молитва.. :shock: Леле,тези училища в България са нищо в сравнение с чужбина...

Darkkiss
01-18-2009, 02:56
хайде казвайте кой как се 4увства и дали се разли4ава от българското :) сорри 4е не пиша ch,но не го намирам и за това пиша 4 :-D

Супер яко е бе неам думи!!! Учителката ми по бизнез ми обеснява как знае повече от мене за моята държава и моят език.... и учебника е 100% грешен и като спора с нея тя ме гони от стаята.... имам ~50% и нз дали ще искласа само защото нещата които учиме съм ги видял и знам истината а не "Северна америка над всичко"

adelaida
01-19-2009, 07:14
Учителката ми по бизнез ми обеснява как знае повече от менe!!! pak znae6 pove4e :lol: aman ot takiva mnogoznaikovci,ne e zle da po4ne6 da gi izptva6 tuko vi6 sa te izbrali za direktor s tolkov znaniq :lol: :lol: ama parvo si opravi malko i ti pisaneto 8) 8) 8) i darjanieto ;)

Darkkiss
01-19-2009, 16:10
Учителката ми по бизнез ми обеснява как знае повече от менe!!! pak znae6 pove4e :lol: aman ot takiva mnogoznaikovci,ne e zle da po4ne6 da gi izptva6 tuko vi6 sa te izbrali za direktor s tolkov znaniq :lol: :lol: ama parvo si opravi malko i ti pisaneto 8) 8) 8) i darjanieto ;)

Добре ще цитирам учебника но ще ти го преведа и ще го посъкрата така за да ти е по лесно да го схванеш:
Всички в света говорят Англииски и хората който не го говорят живеат в хотели( бъмове ) ако човек реши да не говори на англииски то 100% тои е некой много прост човек, въпреки че англииския е единствения език на света много хора предпочитат да говорат на собствения си език за това тези хора с малки бизнеси не могат да се израстнат.

2. България е с африкански стандарти от 1970 година когато България се отцепи от африка и стана самостоятелна държава. Много е трудно да се отиде там защото хората се избивят и се ядат взаимно.

3. Дисней париж не печели никакви пари защото хората там са гнусни и нечистоплътни и са много груби докато в дисней токио те печелят пари нищо че париж е 3 мил а токио 32...

4. Франция е 1 от най бедните държави в целия свят. Толкова е бедна че те не могат да си позволят да имат климатик и даже не знаят какво е това. В франция живеат най бедните хора и дори няма шанс да влезне в ЕС

Да продължам ли селяко?

Kalena
01-20-2009, 13:54
леле ще го снимаш ли тоя учебник? не мога да ти повярвам чак!искам да го видя с очите си!

Dundy
01-20-2009, 15:45
Учителката ми по бизнез ми обеснява как знае повече от менe!!! pak znae6 pove4e :lol: aman ot takiva mnogoznaikovci,ne e zle da po4ne6 da gi izptva6 tuko vi6 sa te izbrali za direktor s tolkov znaniq :lol: :lol: ama parvo si opravi malko i ti pisaneto 8) 8) 8) i darjanieto ;)

Добре ще цитирам учебника но ще ти го преведа и ще го посъкрата така за да ти е по лесно да го схванеш:
Всички в света говорят Англииски и хората който не го говорят живеат в хотели( бъмове ) ако човек реши да не говори на англииски то 100% тои е некой много прост човек, въпреки че англииския е единствения език на света много хора предпочитат да говорат на собствения си език за това тези хора с малки бизнеси не могат да се израстнат.

2. България е с африкански стандарти от 1970 година когато България се отцепи от африка и стана самостоятелна държава. Много е трудно да се отиде там защото хората се избивят и се ядат взаимно.

3. Дисней париж не печели никакви пари защото хората там са гнусни и нечистоплътни и са много груби докато в дисней токио те печелят пари нищо че париж е 3 мил а токио 32...

4. Франция е 1 от най бедните държави в целия свят. Толкова е бедна че те не могат да си позволят да имат климатик и даже не знаят какво е това. В франция живеат най бедните хора и дори няма шанс да влезне в ЕС

Да продължам ли селяко?
ооолеле направо не вярвам.То бива да са изостанали,ама чак толкова не може

tItEufFf
01-20-2009, 16:04
Звучи ми адски нереалистично..

Darkkiss
01-20-2009, 19:00
Ест че ви звучи то нали америка големата сила бати умрелото сметище трябваше да върна учебника преди 2 дена.... Ако искате ми вярвайте ма аз си казвам истинате те ти казват че трябва да говориш истината и само истината и като се оплачеш от учебника те се праат че не те чуват а даже днеска имам 0(2-ка) на 10 страници проект само защотото проекта ми беше за македониа и аз написах че това е било част от БГ и те говорат моят език и че това име е краднато от Гърция и тн. и то даже го бях потвърдил с доказателства и тая ми писа 0-ла което е ваща 2-ка.....

Sp00ky
04-28-2009, 05:21
Zna4i az jiveq v Hamburg , Germaniq v moeto u4ili6te cqlata sedmica imame po 7 4asa sled purviq ima6 5 min po4ivka sled 2-riq 4as ima6 po4ivka ot polovin 4as sled tovo o6te 2 4asa i kakto po gore sum kazal po mejdu si 5 min po4ivka i idva taka nare4enata Obedna po4ivka koqto trae 1 4as
i za drugite 2 4asa koito ostavat e su6toto pak s po 5 min po4ivka.Moeto u4ili6te e internacianalno ima pove4e 4ujdenci ot kolkoto nemci az sum vuv podgotvitelen klas v koito ima 14 deca + men i v nego sme : Amerikanec(Los Angelis) ,1 ot Afrika nz to4no ot de,3ma ot rusiq , 1 momi4e ot kolumbiq .... ne mi se izbroqva no seki idva ot mainata si ...!Est tuka u4i6tata sa po golemi no tuk sa prusnati smisal sgradite sa na po 2 etaja
i sa razprusnati sgradi ,a nai visokata e 4 -5 etaja i taka tva be6e za u4ili6teto kudeto az u4a ako imate vuprosi pitaite

P.S. sorry za pravopisnite gre6ki...

Кирилицата е задължителна
slun4ice

LifeIsGood
04-28-2009, 15:51
Abe na vas zabranqvat li vi da si izvadete telefona? Az go izvadih da se obadq na mama v golqmoto mejduchasie i mnogo byrzo me skastriha. Izobshto na teritoriqta na daskaloto telefonite ne se pipat. Kazaha mi, che za da ne se fukat teq koito ima hubavi telefoni. Nali znaete ...

Да и при мен беше така!! Аз съм в САЩ вече завърших училище и съм в университет ама преди като бях беше така...Абе простотия. В САЩ като си под 18 години и си на училище те третират все едно не си човек...

[B]a[N]D[i]T[k]a
04-29-2009, 01:01
Abe na vas zabranqvat li vi da si izvadete telefona? Az go izvadih da se obadq na mama v golqmoto mejduchasie i mnogo byrzo me skastriha. Izobshto na teritoriqta na daskaloto telefonite ne se pipat. Kazaha mi, che za da ne se fukat teq koito ima hubavi telefoni. Nali znaete ...

Да и при мен беше така!! Аз съм в САЩ вече завърших училище и съм в университет ама преди като бях беше така...Абе простотия. В САЩ като си под 18 години и си на училище те третират все едно не си човек...

да.. и никакви музикални устройства хD ужас :shock:

windowlicker
04-30-2009, 21:54
Аз живея в САЩ и съм втора година студентка. Първата година бях в колеж, който е само за 2 години, но определено не ми харесваше и се преместих в университет. Та в колежа не ми харесваше, защото той беше по-скоро за хора с работа, с деца, по-възрастни (в някои часове имаше хора на по 40+ години). Никакъв социален живот...всеки си ходи на час, и като свърши часа си събира нещата и си заминава...Та като се преместих беше много по-различно. Сега живея в общежитие, излизаме си с пушачите :D пием си...по-трудно е в университет, мнооого по-скъпо, но пък си заслужава. Всеки клас съм с различни хора, имам понякога класове с по 400 човека... Почти никой не преписва! А ако някой те види да преписваш най-вероятно ще те издадат на учителя( виждала съм такива случаи). Всеки семестър сам си избираш какви часове да имаш за следващия. Има нали някакъв списък все пак горе долу да знаеш, ама ти си ги избираш кога, с кой учител. И само чакаш деня, в който можеш да се регистрираш и започва борбата със всичките други студенти опитващи се да се регистрират по интернет за тоя час. Иначе студентите са учтиви, все пак почти всеки е отишъл там по желание...и така :) иначе социалния живот: моя универститет е в града, което поне моя щат е не толкова популярно. Ама аз именно затова го исках, че в гората не ми се живее. Та има клубове, ама не струват поне според мене. Само рап музика и черни девойки и младежи танцуващи все едно правят секс...аз много ми стана интересно първия поът като видях такова нещо :D иначе аз по купони ходя. Главно студенти си ходят по тях. Знаем се. Иначе повечето хора ходят да учат в библиотеката, че иначе много по-интересни неща има да се правят( то и аз сега трябва да уча, ама...) и така :)

anonim4e2
05-05-2009, 20:52
здравейте.аз съм за последно тази година в бг,ще се местя със семейството си във фрайбург,германия.досега всичко което прочетох ми се стори изключително интересно и въпреки това малко се поуплаших :-D интересува ме дали има някой,който учи във фрайбург и да разкаже и за обстановката там.в този град дали има такова интернационално училище?мерси :) :-)

DevilWish
05-06-2009, 15:28
Здравейте!Много интересна тема наистина ,поздравления.
Ами аз съм вече 2ра година на училище в Белгия.Тук е 100000000 пъти по-добре.В България както някой вече каза училищата са пълна мизерия- не само сградата, но обучението ,но не учителите са виновни, а учениците, които правят всички учители просто луди.
Тук сме на училище от 8:30 до 15:30 имаме само 2 паузи.Едната е в 10:10 и е за 10 минути, другата е в 12:00 и продължава до 13:00.Уроците ни се поднасят по интересен начин, така че да има желание да се слуша.Никой не говори в час има дисциплина.Всеки ден имаме поне по 1 тест, понякога и повече и за това се учи тук.Има 2 или 3 пъти годишно изпити и те са най-важни за крайната оценка.Няма поправителни изпити и ако си много зле ,оставаш директно да повтаряш.Сигурно си казвате как мога да кажа, че тук е по-добре след като трябва да се учи- но така е ,по-добре е, тук имаш бъдеще и всичко.Устройват ни най-различни неща.Много често сме някъде с класа.И имам доста повече ваканции от колкото в Б-я.Иначе почваме на 1ви септември.Общо взето това е ;)
А и учителите са много скъпо платени :)

firefighter111
05-06-2009, 21:48
В мойто даскало има 3500 човека и сме само една смяна ииииии трябва да спазваш правилата щото ако не ги става мн лошо...

anonim4e2
05-07-2009, 17:46
а навсякъде ли е една смяна-от сутрин до обед всички които са писали досега са така и е наистина по-добре :)

windowlicker
05-11-2009, 18:15
а навсякъде ли е една смяна-от сутрин до обед всички които са писали досега са така и е наистина по-добре :)

Аз мога да кажа само за САЩ, но съм почти сигурна, че и за другите страни е така. Тук са само първа смяна, по простата причина, че си има отделни сгради примерно от 1-4 клас се води elementary school, после 5-8 middle и накрая 9-12 вече си е high school. За съжаление в България поради липса на сгради трябва всички да са на едно място и следователно 2 смени :(

4you
05-11-2009, 19:09
здравейте.аз съм за последно тази година в бг,ще се местя със семейството си във фрайбург,германия.досега всичко което прочетох ми се стори изключително интересно и въпреки това малко се поуплаших :-D интересува ме дали има някой,който учи във фрайбург и да разкаже и за обстановката там.в този град дали има такова интернационално училище?мерси :) :-)

незнам за училищата там, но ходих на гости на едни приятели за 2 седмици...и беше много приятно адски тихо е..просто плашеща тишина хаха спокойно градче е и много красиво разбира се :) успех

Aniiiii
05-23-2009, 13:10
Аз съм в колеж в Лондон. На мен ми харесва многоо.
Значи, почваме в 9 или в 11, зависи. Аз уча Понеделник, Сряда, Четвъртък и Петък. Вторник - Не. Някои учат 3 дни в седмицата, други пък 5. Свършвам всеки ден различно. Например в Четвъртък в 4 и 30, но в петък в 1. :P
Всеки ден имам една почивка от един час ( Четвъртък 2 часа) ии една или две по 20 минути или 10, зависи в колко свършвам. Часовете са ни по 60 или 120 минути. Понякога имам и 3 часа един и същ предмет, но имам например 20 минути почивка между тях.
Ии Да - По интересно е от колкото в Бг, защото аз като си спомня, не можех да издържам по 40 - 45 минути в един час, а тук не се усеща времето. Например госпожата ни даде да пишем нещо и ни пусне музика тихичко. А бе интересно е! :grin: :)
Тестове имаме на месец, два по един по всички предмети. Но аз уча например само Физика, Химия, Биология, Математика, Английски и ИТ. Последните три са задължителни, а другите си ги избираш ти.
Ваканции имаме МНОГО често. Ако не за дълго .. за по 4-5 дни!
Колежа ми е много хубав, има много развлечения. На почивките никога не е скучно. Имаме Една голяма зала с маси - за обяд. Има друга зала с диванчета, където можеш да гледаш Тв, слушаш музика..
Зала с компютри, зала за игри (тенис на маса, билярд), Игрища за волейбол, футбол и т.н, фитнес зала, огромна библютека, басейниии, кино, Двора е огромен с пейки ии полянки. А бе супер ее!
Имам още 3-4 години там иии съм мноого щастлива! :)

[B]a[N]D[i]T[k]a
05-29-2009, 03:45
а навсякъде ли е една смяна-от сутрин до обед всички които са писали досега са така и е наистина по-добре :)


и в Торонто е така.. 1 смяна цялото училище ... училището ми има към 800 човека но всички си се събират в стаите.. да не говорим че 11 и 12 клас могат да имат само 3 часа на ден не 4.. което значи че и те опразват 1 2 стаи хD

untouchedbby
05-30-2009, 14:30
Такамм ... ами аз уча в американско училище,така нареченoто high school.По принцип като дойдох тук майка ми искаше да ме записва в бг училище,но аз категорично отказах.Щом съм дошла тук,не исках да се деля.
В моето училище не мисля,че има разделение.Имам си всякакви приятели-бели,черни,българчета,амер канчета,всякакви.Всички ме приемат като една от тях.Може би отначало им бях някаква странна,но свикнаха.
Всички сме една смяна.Единственото,което не ми харесва е,че всичко е прекалено строго.Отначало ми беше много трудно да свикна,но вече не ми прави впечатление.Може би ако се върна да уча в бг училище,ще ми бъде толкова странно,колкото както отначало в USA.
Но като цяло всичко е много по-добре отколкото в България.Вярно е че тази свобода като в бг училището я няма,но пък откакто съм на такъв режим аз самата се усещам,че доста се промених.Вече съм по-отговорна и сериозна.Като правя нещо,го правя докрай,а не както преди да го захвърлям при първия проблем.

SuNsEt
05-30-2009, 19:18
Ами на колко години се започва начално училище? 5 или 7? И ...аз сега в България съм на 15-8 клас...примерно в Америка или Испания кой клас ще бъда?

tItEufFf
05-31-2009, 09:51
Искам да ви попитам - вас в кой клас ви записаха? С връстниците ли ви или с една-две години по назад? Повтаряхте ли?

Всички ми казват, че аз трябва да повтарям. Нормално е за един чужденец. Имаме едни приятели българи, и двамата им сина са били записани с 2 години назад, и са били най-най-добрите в класа. Аз съм с връстниците си. Разбира се, във всеки клас има 5-6 човека които повтарят, нищо, че са французи. Ако премина ще отида в гимназия, където нивото е доста по-високо. Но там ще уча точно това, което искам - Икономика и социология и три езика - английски, немски и руски. Въпреки, че малко неща зависят от мен, се чудя дали да се боря?! Между другото нищо, че тука съм с хора на моята възраст, ще завърша училище една година по-рано от съучениците ми в България.

Някой ако може да ме посъветва.

SuNsEt
05-31-2009, 11:08
^^^На колко си години?

Aniiiii
05-31-2009, 11:29
tItEufFf аз ако бях на твое място щях да се помъча да не повтарям, смисъл да си искарам с връстниците. Може да ти е трудно малко ама после ще си горда че си успяла а не вярвам да ви натоварват кой знае колко :)

hahavteen
05-31-2009, 12:10
tItEufFf как така ще повтаряш? За българите в чужбина е нормално и точно за това ни смятат за по-глупави. Защото изобщо не се борим за това което искаме. Аз като дойдох в Германия не знаех думичка за немски и ме сложиха в помощен клас 2 години назад. Е извинете но се чувствах ужасно! До края на учебната година вече бях в гимназиум което е най-престижното училище (тука системата е такава че след 5-ти клас в зависимост от оценките те разпределят в даскало до 9-ти, до 10-ти или до 13-ти клас). Тръгнах от помощен клас в най-ниското и за една учебна година стигнах до най-трудното и то в нормалния клас в който трябваше да бъда. Изобщо не се оставяй някой да ти казва че така не става и че никой не го местят и бла бла глупости. Всичко става стига да искаш :) Успех!

tItEufFf
06-01-2009, 03:36
Учебната система между Франция и Германия е огромна. Знам, защото имам две братовчедки в Германия.
Не съм сигурна дали ще имам право на избор. Майка ми във вторник има среща с класния, ще говорят.

Тука от рано се решава кой какво иска да работи. И нали всички си влизат в гимназия според желанията. Аз си харесах една. Но класния ми каза, че ако вляза първа година в гимназия и не успея да се справя другата година ще ме сложат в клас, в който да се уча да работя (продавачка, готвачка...). Но честно не вярвам да е толкова сложно. Брат ми е в най-елитната паралелка в града и вчера се върна с 11,5 от 20 по френска литература! А всички, включително и той казват, че аз съм мнооого по-добра по френски.

Нямам представа какво да правя, наистина.. Но майка ми вика да не се самонавивам за нищо, на практика нямам аз последната дума.

darkness848
11-23-2009, 15:27
Аз уча в Испания. Сутринта първият час започва в 08:30.След него започва направо втория час без почивка между тях. Един час е равен на 60 минути. След тези два часа имаме 30 минути почивка. В 11 часа започва следващия ни час. После караме оше два часа без почивка между тях и ни пускат в една почивка, която трае час и половина, за да се наобядваме. След почивката караме още два часа без почивка между тях и часовете ни свършват в 16:30 испанско време. То е с един час назад от бълграското. Аз попаднах в частно училище в град Мондрагон, но няма униформи. И тук всички учители са равни. Няма значение дали е директор или какъвто и да е. И това е общо взето. :-P

Aniiiii
11-23-2009, 21:26
^^ Като каза че всички учители са равни се сетих нещо.
Значи тук при нас (в колежа) учителите не дават да им казваме SIR ili MISS a искат да ги наричаме с първото им име лол.
Аз не ги наричам така, защото ми е някъкси безреспектно.
И като кажа Мисс, и тя винаги ми казва - Ама аз нямам ли си име, та ще ми викаш мис :-D

SimplementeYoOo
11-27-2009, 17:57
ха ами аз съм в испания ами значи един час е 60 мин..и имаме едно малко междучасие от 30 мин и едно голямо 1 час и тряя задължително да се прибереш у вас да ядеш или да останеш в училище да ядеш.. и на мен в началото ми беше кофти ама се свиква с този режим .. бтв тва е свързано с училището и също може да споделяте.. 8) :-D

Къде в Испания си? :shock: При мен е така: часовете са 50 мин с едно голямо междучасие 25 мин. От 8:30 до 14:20 (шест часа) или до 15:15 (седем часа).

mai navsqkade v Ispaniq e razli4no :D moite 4asove bqha po 50 min,golqmo mejdu4asie 30 min..predi ima6e i mejdu4asiq po 5 min no gi mahnaha.i ne si dlajen da si hodi6 y vas da qde6,tva ot de go izmisli? :D
Dokolkoto kakva e razlikata mejdu BG daskalo i 4ujdo.. razlikata za men e 4e ne se cepqt ot boi po koridorite,ne obarvat momi4etata po kenefite i t n..

[B]a[N]D[i]T[k]a
11-28-2009, 00:12
хах, аз не съм с врасници тук .... всички съученици които имам са 1 година по малки от мен :( много е дълга и сложна историята... в об6ти линии, аз напуснах Бг към средата на 9 клас и като дойдох тук ме сложиха в 10... и щеше супер да се върже ако бях в училище което е разделено на семестри... обаче не, бях в едно което не беше ииии там казаха че понеже съм там за поселдните 2 3 месеца нямало да ми зачетат този 10 клас и др година един вид tr повтарям 10... (въпреки че ебати повтарянето... съучениците ми в бг също бяха 10..) и така... кофти ми е, даже исках да се запиша с някаква програма за интензивно учене само и само да си наваксам материала и да съм с връсници, но ме избраха за prefect в училище и едно от правилата на това да си задържиш поста е да НЕ взимаш такива интензивни програми ... и се отказах какво да се прави... дефакто не съм повтаряла нищо просто не съм си със връсниците тук... това е всичко ... :-o

относно tItEufFf не се притеснявай.. винаги ще има хора които ще ти казват колко е трудно и как трябва много да учиш и т.н., ама ако никога не се опиташ НИКОГА няма да успееш!!! така че горе главата и се стягай ;) не вярвам да е толкова лошо колкото ти казват.. (то btw същата история е и тук.. в 10 клас цяла година те плашат "ауууу 11 е толкова трудно!! ще ви съдерат от учене.." ем.. трънки на глогинки с извинение, е да по трудно е ама чак кой знае колко по трудно не е! :shock: (ся след като казах това имам чувството че ще стане трудно! :D :D :D )

caretoomuch
11-28-2009, 20:36
не съм някъв юбер патриот ама да ми приказвате за българия с тема като тази си е за шибана анатема :р

Kittyyy
01-09-2010, 19:20
ох, и аз тази година ще ходя да уча в Лондон Southgate College .. може ли да кажете вие в кой колеж учите..

DaNi2
01-12-2010, 20:45
Аз съм в Италя,и мога да кажа със сигурност че италиянското училище е доста по добро от българското.То в моя клас секи 15-20 мин е почивка :D .Часовете ни са по 45 мин.единственото гадно нещо е че междучасието е само 17 мин. :(

Linns
01-13-2010, 00:13
Аз съм в Италия и уча икономика.. определено училищата тук са много по-добре от тези в България.. Видях, че сте писали за повтарянето, лично аз не съм повтаряла когато дойдох, но имам приятели който са, затова мисля, че го решават имайки напредвид успеха с който идваш.. Иначе съм чувала, че ако знаеш език те слагат в по-горен клас, защото в България взимат повече материал в началното училище .. Колкото до самата система, по-различна е от тази в Бг.. Започва се с elementare, и са от първи до пети клас, след това се мени изцяло училището и се отива в media което е от шести до осми клас.. След пети и осми клас има изпити на целия материал от пети и осми клас следователно.. В осми клас си спомням, че ни развеждаха из разни училища за да решим какво да учим и кое училище да изберем.. Има униформи само от първи до пети клас и до колкото знам в първоначалното училище казват и молитви, но не съм сигурна дали е във всички училища.. По принцип италианците са си доста набожни.. Иначе от първи до пети клас са по цял ден на даскало, смисъл от 8 сутрин до 5 следобяд, от шести до осми е различно (лично аз смених две училища и в първото бяхме понеделник, сряда и петък до 4, другите дни до 2), след осми клас се учи и събота, всички дни до 1.30 .. Говоря за публични училища, колкото до частните си зависи от училището, но пък там всичко е различно.. Ние имаме само едно междучасие след третия час, има училища които имат две междучасия, след втория и след четвъртия час.. Иначе колкото до материала тъпкаме по доста време на едно нещо, малко са си тъпички и бавно загряват затва.. 13ти клас задължителен.. Матурите са писмени по всички предмети и устен изпит по всички, което си е доста гадно .. В момента за друго не се сещам, но е доста стегнато положението, не е като в България дето всеки си прай квот иска.. Определено има много повече контрол и ако не се учи се повтаря доста често.. Ние в девети клас бяхме четири класа с по 20 човека, 10ти бяхме 3 класа с по 15 човека, миналата година (11ти клас) 2 класа с по 20 човека, тая година сме два класа - един с 20 и другия с 13 човека.. В 13ти клас в момента има само 7 души.. Страшна е работата наистина.. Ах, относно това оценките са до 10 като всичко под всичко под 6 е лоша оценка, защото оставаш да повтаряш с по-малко от 6 .. Ако накрая на годината имаш повече от 3 предмета с по-малко от 6 оставаш, ако имаш 1,2 или 3 оставаш на изпит септември.. Напрайха го много смотано, преди две години ако имаше 1,2 или 3 предмета с по малко от 6 имаше изпит следващата година октомври и ако не го минеш друг февруари, а сега септември един и е мн тъпо .. И така ..

Aniiiii
01-19-2010, 16:01
ох, и аз тази година ще ходя да уча в Лондон Southgate College .. може ли да кажете вие в кой колеж учите..

Аз съм в West Thames College.
Като дойдох ми го предложига и там си и останах..
Ти какво ще учиш?

go6i
01-21-2010, 15:34
Попринцип аз съм роден в Хановер, Германия. Бях там до 7-годишна възраст. Там съм учил до първи клас, после дойдохме тук, в България. Не съм казвал на никого от моя клас, защото ме е срам, не за длуго, ами защото не знам и една дума на немски, само да броя до 10. После моите родители настояваха да уча руски. От тогава никога не съм се връщал в Германия. А честно да се каже аз нищо не си спомням от там, за което ми е малко мъчно. Моля ви се, ако някой има същата съдба, или не знам как да го кажа, нека сподели сподели как се е справил с този, така да се каже, прорлем. Благодаря

mikeshinoda137
07-31-2010, 18:37
Ами аз се преместих преди месец и още не съм ходила на училище тук, но до колкото знам часовете са по 90 мин. има 3 срока и оценката ти се прави от това колко участваш в час, работа в група, тестове, присъствие. Нещо такова.

mikeshinoda137
07-31-2010, 18:41
Забравих да кажа още нещо :D . Струва ми се ужасно на 90 мин. час 10 мин. междучасие. Трябва да свикна. На ден имаш 6 часа като между 3 и 4 имаш 1 час почивка, в който си ходиш вкъщи.

mikeshinoda137
07-31-2010, 18:46
Още нещо. Тук никой не знае кога е първия учебен ден. Аз се чудих в началото как може да не знаят, но накрая разбрах. Министерството всяка година казва кога може да се започва училище. Например от 10 до 16 септември и след това всяко едно училище си избира кога да започне в рамките на този период.

Paolita
09-05-2010, 09:36
Аз живея в швеция и уча в швецко училище и е много по различно от Българските училища . Ето как е един обикновен понеделник е в Швецко училище . Понеделник имам час 20 мин и си говорим кво сме правели в почивните дни . След тва още 20 мин учителките ни казват кво ще правим цялата седмица . После имам география (аз съм седми клас) . И в часъ по география оцветяваме крата на някакава държава или гледаме филм за държавата която учим . След тва имам 1 час и малко междучасие и после имам патематика (аз съм седми клас но по математика уча неща които съм ги учила в бг като бях 4 клас ) например как се решава задача с неизвесно или пък как се решава задача с скоби . После имам музика и ни разделят на групи всяка група влиза в вдна стая и в стаята има 3 китари (бас . ел. и акостична) барабани пиано и йоника и 2 микрофона . Избираме си песен която искаме да учим и казваме на учителя след тва тои идва и ни казва как да я свирим след като научим песента свирим пред цялото дск . след тва имам голямо междучасие тогава цялото училище отива в стола и яде (това е задължително) всеки ден има различна храна дават ни някфо месо ориз или спагети или макарони с някаф сос и различни видове салати, има и вегитарянска кухня . Голямото междучасие е около 2 часа . И така цяла седмица но имаме различни часове ( като час по готвене или физическо час по компютри) всяка седмица има някакво състезание (като бягане ,барзо ядене или пеене ) понякога си правим и дикотеки в дск . Денят преди коледната ваканция цялото училище се сабира в един огромен салон и танцуваме (коледната ваканция е 1 месец ) Правим още мн неща ама ся ако трагна да ги пиша сичките... Най якото е че не ни дават повече от една домашна на седмица а понякога даже и зобщо не ни дават и имаме 1 4ас в месеца когато гледаме филми . Но ДСК В БГ Е ПО ДОБРЕ ЗАЩОТО ПОНЕ КАТО ПОРАСНЕШ ЗНАЕШ НЕЩТО . УЧИТЕЛЯТ МИ ПО ХИМИЯ НЕ МОЖЕ ДА ПИЩЕ И НИЕ МУ ОПРАВЯМЕ ГРЕШКИТЕ КАКТО И МН ДР ХОРА .. :D * СОРИ АКО ИМАМ ГРЕШКИ АЗ ЛИЧНО НЕ МОГА ДА ПИША ПРАВИЛНО НА БГ :D 8-)

xIVxHYPNOSIAx
09-25-2010, 14:16
емии аз съм в Испания от 2 год. и учаа много пове4е отколкото у4их в България ... :( хД ии незнам какво още да кажаа :-D ..

xIVxHYPNOSIAx
09-25-2010, 14:23
аа тези които сте от Испания от къде от Испания стее ??? :-D

xIVxHYPNOSIAx
09-25-2010, 14:30
ха ами аз съм в испания ами значи един час е 60 мин..и имаме едно малко междучасие от 30 мин и едно голямо 1 час и тряя задължително да се прибереш у вас да ядеш или да останеш в училище да ядеш.. и на мен в началото ми беше кофти ама се свиква с този режим .. бтв тва е свързано с училището и също може да споделяте.. 8) :-D

Къде в Испания си? :shock: При мен е така: часовете са 50 мин с едно голямо междучасие 25 мин. От 8:30 до 14:20 (шест часа) или до 15:15 (седем часа).

mai navsqkade v Ispaniq e razli4no :D moite 4asove bqha po 50 min,golqmo mejdu4asie 30 min..predi ima6e i mejdu4asiq po 5 min no gi mahnaha.i ne si dlajen da si hodi6 y vas da qde6,tva ot de go izmisli? :D
Dokolkoto kakva e razlikata mejdu BG daskalo i 4ujdo.. razlikata za men e 4e ne se cepqt ot boi po koridorite,ne obarvat momi4etata po kenefite i t n..


и При мен е точно като при Summer_moon31 !!

mikeshinoda137
12-27-2010, 19:51
Аз съм в Португалия и пиша вече за не знам кой път в тази тема, но вече мога да опиша по - добре училището тук. Започваме в 8.30 всеки ден. При всяко влизане и излизане от училище трябва да си носиш училищната карта ( прилича на кредитна карта ) и тя трябва да мине през един апарат (не знам как да го обясня по-добре ). Имаме обикновено по 4 часа на ден по 90минути, но на всеки 45 мин бие звънеца, защото понякога в 1 час (90мин) имаме 2 предмета. Винаги има по 1 час и 30 мин почивка на обяд. Нямаме класни стаи и нямаме право да стоим по коридорите. Има само един определен коридор, където има пейки, шкафчетата ни, библиотеката, тоалетните, книжарницата, стола ( там се обядва, който иска ) и бара. В училище не купуваш с пари ами си зареждаш с пари тази карта, с която влизаш в училище и купуваш всичко с нея. Всеки час сме в различна класна стая. Във всяка класна стая има компютър и мултимедия. Почти винаги ни предават урока така, чрез мултимедията. В началото на всеки час учителите пишат в една програма на компютъра нещо като резюме за часа (какво ще се прави) и ние трябва да го препишем. Оценките са от 1 до 5, но никой не пише 1. Ако накрая на годината имаш три 2-ки не минаваш класа. Ще ви кажа за някои по интересни часове. Например по музика: Господина пуска песен от youtube и намира текста и трябва да пеем, а той някой път свири на китара. По физическо има определен брой часове, в които да се прави един вид спорт: гимнастика ( трамплин, коза и т.н. ), баскетбол, лека атлетика ( бягане с препядствия, ролери, скейтборд...), бадминтон, тенис и други. В началото на часа бягаме около 10-15 мин. (обикаляме в салона ) след това правим 4 вида коремни преси всяка по 20 пъти и други упражнения. Последната седмицата преди всяка ваканция се правят състезания (баскетбол, бягане ... ). Даже преди Коледната ваканция бяха се събрали децата и пееха една коледна песен. Всичко беше организирано от учителите по музика. В фоайето винаги има нещо като изложба. Показват се нещата направени от учениците. Имаше украса за Хелоуин, за Коледа... Общо взето е това и е супер яко. Нещото, което не ми харесва е, че в португалските училища няма парно и зимата трябва да стоиш с якето вътре и да се свиваш от студ. Макар, че на учениците не изглежда да им е студено. Те даже не носят якета. :D Също мога да кажа, че тук всеки 2-ри повтаря. Аз съм в 8 клас и имам съученици на по 16, 15 години. Има даже и на 12. В моето училище е пълно с чужденци (китайци, бразилци, украинци, молдовци, румънци ). Специално в моя клас от 18 човека има 8-9, които не са португалци. Аз естествено съм една от тях. :D

FataMorgana
12-28-2010, 21:15
Аз съм в Дубай. Интересното тук е че училището започва във Неделя и свършва във четвъртък тъй като е мюсюлманска държава.

Аз съм в интернационално училище (Emirates International School- Meadows), но тук има много Арабски, Индийски, Руски, Френски, Американски, Английски, а бе всякакви училища, тъй като тя и държавата си е интернационална, с хора от много народности.

Имаме униформа, която е супер стриктна. Нося светло синя риза с лого и тъмно сини панталони или пола (до коленете или глезена по избор). Също трябва да носим черни обувки с бели чорапи. Праят ни проблем ако носим грим, друг цвят чорапи, лак, неофициални обувки или дънки.

Всеки ден имаме десет минути с класния където ни чете какво интересно ще става през седмицата, примерно имаме много благотворителни каузи които се събират пари за нещо и продават сладкиши или гривни (за рак на гардата примерно).

В 10-11 клас задължително учим Английски език и литература (отделни предмети), физика, химия, биология и математика, също език (френски, немски, испански или арабски, аз уча френски), и после избираме от лист с предмети какво друго искаме да учим, те са 3. Аз уча историа, театрални изкуства и икономика, има също география, бизнез, компютри, счетоводство, музика, рисуване, хранителна технология и физическо (въпреки че всикчки имаме минимум два часа физическо на седмица).

В 11 клас си преговаряме сериозно материала от двете години, както и пишем много есета които пращат до Англия защото са част от димпломната ни оценка. В края на годината държим изпити. Тези оценки отиват в дипломата ни за IGCSE.

Ако имаме необходимте оценки, имаме право да постъпим във 12 клас за IB, иначе или повтаряме годината или отиваме в училише където Академичната страна не е толкова сериозна. В IB се учат 6 предмета, пише се есе 4,000 думи и трябва да имаш минимум 150 часа CAS, което горе долу значи да бъдеш доброволец за различни неща.

Имаме много извън класни занимания от които можем да изберем които включват спортни отбори, плуване, рисуване, Театрален клуб, музикален клуб, училищен весник, MUN, Паркур и други.

Има страхотна система от 10ти клас на горе да ни помогне да изберем какво да правим с живота си по нататък. Има психолози в училището които са винаги на лице, както и много изложби от различни университети по света. Особенно внимание е обърнато на 12-13 клас, където имат много сесии през които дискутират плановете си за бъдещето и най удачните варианти да ги достигнат.

Хората като цяло не са лоши, училището не търпи олигофренчета и има много които си тръгват всяка година зареди лошо държание или оценки. Имаме високи стандарти, но за това пък по голямата част от хората тук влизат в университети като Станфорд, Харвард, Оксфорд и т.н. То си е до човек де. Работата е много, но има и награди- прием в добър университет.

monics
01-21-2011, 20:33
[b]Била съм в 2 испански училища (la pobla del duc и Benej

Daisy11
01-24-2011, 13:27
Aз съм в Австрия. В моето у-ще започваме в 8.00 един час е по 50 мин., а междучасията са по 10 мин. Няма голямо междучасие. След 6-ят час междучасието е 5 мин., а нататък въобще няма междучасия.Аз имам по 6 часа на ден,само във Вторник имам 7 и четвъртък 4. Тук по повечето предмети учим нещата с 1 год на зад. Двора ни е ужасно малък сравнение с този в БГ, но тук е така на всякъде. Като цяло изискват повече отколкото в БГ, но учат по-малко.

mecho8888
01-25-2011, 22:10
Моето училище е като 25 ваши по големина :)

cutexstrawberry
05-06-2011, 08:16
Аз съм в HIGH SCHOOL (Гимназия) в Лондон.Макар да съм шести клас ;дд :grin: :P Значи започваме в 9 Свършвам в 14:00 точно. С униформи сме.Момичешката е : бяла риза , плетен зелен пуловер, пола (стига до коляното) , вратовръзка. Също така трябва да си на плитки или с вързана коса. Пуснатата коса не е много приемлива. Ще ви подредя програмата с която съм всеки ден :
1.АНГЛИЙСКИ
2.БИОЛОГИЯ
ОБЕДНА ПОЧИВКА 1ч.
3.ХИМИЯ
4.ИСПАНСКИ (не при всички ученици е испански някои учат френски или друг език , но в моето даскало е Испански)
5.Математика.
6.История.
Часа ми е 50 мин.Амии домашните ми работи са най-вече есета и проекти. Или пък работа на компютър.Забравих да ви кажа , че тези от 8 клас имат стаи който са пълни с компове. Тоест се едно решаваш задачи по математика на компютъра и ги пращаш по И-мейла на господина. За съжаление ние нямаме такива :x :x Ем , мисля ,че тва е всичко. На мен ми беше ужасно трудно миналата година .. т.е. 5 клас. Нищо не им разбирах първия един месец. След тва някак си се вписах в обстановката и започнах да се сприятелявам с учениците.
Майка ми искаше да ме запише в БГ училище за първите 2-3 години. Аз отказах.Не исках да се деля. Сега ми е супер лесно.Нямам проблем с английския. Гадното тука е ,че просто нямаш начини да мързелуваш.
Ако започнеш да мързелуваш или да напраиш няква "беля" или чистиш двора (които е ОГРОМЕН!) или оставаш след часовете! Ония ден имах за домашно да напиша за Бунзеновата горелка (спиртна лампа) и за калиевия преманганант!Тоест да опиша експеримента , които сме направили в час. Оценяването е с букви "A" - шестица ; B- "петица" C - "четворка" D- "троика" F- "двоика". Нещата ми се струват адски лесни. Повечето съм ги учила в четвърти клас в БГ. Но тук учебниците са различни.Па математика има три учебника - Геометриа , Алгебра и там един друг .. На които дял си с този учедник си караш.
Имаме си шкафчета. Така ,че не ти трябва да носиш раница. Само като имаш да мъкнеш домашно може с папка или такава дамска чанта , но не от кожа ;дд Нз защо ;дд :) Сега имам едно есе да напиша за любимия ми автор. Всеки от класа ще пише за различен автор. Есето ми е чак за 16 май . Тоест имам десет дни , за да го напиша. Но има и есета които са ни за по един - два дена. Но те не са толкова големи.
Правя и есета на книги. Тоест прочиташ зададена от гопсожата книга и пишеш за нея имах такова есе за "Том Сойер" имах 20 дни да го направя. Само да знаете ,че като ви дадат повечко дни имат предвид есето да е голямо и да е смислено. Ако есето ти примерно е около 7-8 страници или по-малко може да ти свалят оценката за това. Имаме и проекти. На 3-ти трябваше да предам преокт за делфините. Като се каже "проект" значи трябва да има много снимки или рисунки. Проекта обикновенно се предава на картон със снимки и малко текст. Най-хубавите доклади се закачат в класната ни стая и стоят за седмица - две.Преди малко бях писала за доклад на тема "бунзеновата лампа" нали ? Ами тоя доклад ми беше 19 страници голям формат (А4).Правих го една седмица. :D :D Емм ако имате въпроси питайте ;дд

ch0c0late44
05-15-2011, 15:44
здравейте.аз съм за последно тази година в бг,ще се местя със семейството си във фрайбург,германия.досега всичко което прочетох ми се стори изключително интересно и въпреки това малко се поуплаших :-D интересува ме дали има някой,който учи във фрайбург и да разкаже и за обстановката там.в този град дали има такова интернационално училище?мерси :) :-)

Мацка,гледам коментара ти е от 2009 година,значи си от 2 години там.
Все пак,ако още влизаш във форума кажи как е,намери ли училище?Какво?Интернациона лно или немско?Как се справяш в езика?Бързо ли го научи?Разказвай,моля ти се ;д Защото и аз със фемилито ще се местя в Германия,Рендсбург.Ходила съм милиони пъти в града,знам какво е.Притеснява ме и че в града няма интернационално училище,и ще трябва да уча в немско..А от езика грам думичка не знам.Естествено,сега започвам да го уча.Имам време да го науча добре,няма да заминаваме толкова скоро.Може би 1-2 години,може и повече,и по-малко.Та..проблема е че най-близкото интернационално у-ще е на км 200км разстояние..А няма как два пъти на ден да пътуваме до там и обратно.Дали ще има нещо като интернационални класове в немското у-ще?
Имам още много въпроси,но спирам до тук (за сега ;д) Моля ви ако някой знае нещо да каже.Мерси. :-)

Daisy11
05-15-2011, 16:18
Мацка,гледам коментара ти е от 2009 година,значи си от 2 години там.
Все пак,ако още влизаш във форума кажи как е,намери ли училище?Какво?Интернациона лно или немско?Как се справяш в езика?Бързо ли го научи?Разказвай,моля ти се ;д Защото и аз със фемилито ще се местя в Германия,Рендсбург.Ходила съм милиони пъти в града,знам какво е.Притеснява ме и че в града няма интернационално училище,и ще трябва да уча в немско..А от езика грам думичка не знам.Естествено,сега започвам да го уча.Имам време да го науча добре,няма да заминаваме толкова скоро.Може би 1-2 години,може и повече,и по-малко.Та..проблема е че най-близкото интернационално у-ще е на км 200км разстояние..А няма как два пъти на ден да пътуваме до там и обратно.Дали ще има нещо като интернационални класове в немското у-ще?
Имам още много въпроси,но спирам до тук (за сега ;д) Моля ви ако някой знае нещо да каже.Мерси. :-)

Аз съм във Виена от началото на тази учебна година. Ще направиш голяма грешка ако тръгнеш в интернационално у-ще, това ще забави научаването на езика. Аз в началото на учебната година можех да кажа само от къде съм, как се казвам и какво съм правила лятото. Сега в края разбирам почти всичко от учебниците, но все още правя малко граматически грешки и се притеснявам да говоря. Познавам други тук и всички казват че след 2 година вече са се оправяли с езика. Та поне в Австрия.предполагам и в Гермния има два вида у-ща, за учениците с добър успех след 4 кл и такива с лош . И да, има някакви класове за новодошли, но ако се запишеш в такъв после ще имаш доста проблеми...Аз съм в нормален клас, но се водя за нередовна ученичка т.е. имам право 2 години да не бъда оценявана (това го оценява учителя по дадения предмет, напр ако си за 2 (българска 2) защото не се справяш заради немския ) ,но накрая на двете год, трябва да държиш изпити по предметите където не си била оценена,може и да се справиш още след 1 год тогава те изпитват само на матеряла от 1 год. Аз май още от 1 год ще бъда вече оценена по всичко и ще стана редовна ученичка (тая по физика нещо не ме харесва :( ) Т.е. няма да държа изпити, защото съм оценена. Ако имаш още въпроси питай

ch0c0late44
05-15-2011, 16:39
^
Аха,ясно.Баща ми каза че е добре да карам една нулева година (т.е. да повтарям последния клас който съм била в БГ,за да навляза в нещата).Чувала съм също и че те в чужбина учат по-малко от нас,но сигурно ще ми падне успеха заради езика (няма да ме разбират,или пък аз тях).Теб как те приеха класа?

Daisy11
05-15-2011, 16:53
^
Аха,ясно.Баща ми каза че е добре да карам една нулева година (т.е. да повтарям последния клас който съм била в БГ,за да навляза в нещата).Чувала съм също и че те в чужбина учат по-малко от нас,но сигурно ще ми падне успеха заради езика (няма да ме разбират,или пък аз тях).Теб как те приеха класа?
Аз си карам годината която трябва да си карам и в Бг, то и без това нещата тук ги учим с една година на зад. Моите оценки също не са най-прекрасните,но не е трагично. По математика съм за 5 (българска,тук 1–6,2-5 и т.н)По немски за 3 8-) (българска) по география 5(бг),история 4... Ами добре ме приеха, в началото винаги ми помагаха като не се ориентирам. През март имахме ски седмица и се спиятелих с доста от моя клас.

ch0c0late44
05-16-2011, 11:48
Ок,мерси много за отговорите.Ако се сетя нещо ще питам.Между другото и в Германия по същия начин оценяват. 8-)

starx12
06-05-2011, 07:02
Виждам,че темата е от 2008 ама все пак да питам ако все още някой влиза : Може ли малко информация за образовнието в САЩ и най-вече за Middle School ? Мерси предварително :-) :-) :-) :-) :-)

crazydivane
06-14-2011, 16:05
Аз уча в Австрия,Виена.На 13 години съм,уча в интернационално училище,музикална паралелка.Не знам много добре езика,поради това не ме оценяват в доста предмети.Само по физическо,английски и математика.Голямото междучасие е 20 минути,за което много ме е яд.Не ти дават да излизаш извън училище,но за сметка на това всеки нормален ден имаме 5 часа.Свършваме на 2 юли,но имаме доста почивни дни през годината. :)

starx12
06-17-2011, 14:42
Според вас Като отидеш в друга фържава къде е по-добре да учиш ?
ВъВ Интернационално или в Нормално. :дд :( :-D

ch0c0late44
06-19-2011, 18:22
Според вас Като отидеш в друга фържава къде е по-добре да учиш ?
ВъВ Интернационално или в Нормално. :дд :( :-D

Ако оставаш в държавата където ще се местиш за постоянно,е по-добре нормално,за да може да научиш езика,да контактуваш и т.н.В интернационалното ще имаш проблеми,както бяха казали по-долу.Прочети коментара на Daisy11,може да ти е полезен.

crazymen
07-19-2011, 23:59
здр аз уча в Италия училището е мн трудно учим около година по-назад дискриминацията е огромна всичко е наред докато не кажа че сам българин реакцията е оооооо .......
Там не се излиза въобще през цялото време си на чина няма междучасия постоянно ме питат неща от сорта на вие имате ли къщи. :-x :-x

xXxXnIkKyYxXxX
07-25-2011, 19:29
Ами .. Аз съм в САЩ в Мидъл скуул ;д Мноого е забавно ;Д Лесни са нещата който учим и няма особенно много домашни ;д

james95
01-15-2012, 22:06
Та и азз да се изкажа! Уча в Лондон, Великобритания (Столицата на света babyy) сутринта почваме в 8:30 под формата на registration. До 08:50 сме така и се запътваме към първия си час, който е в продължение на един астрономически час. След тва още 1 час и почивка от 20 мин. После имаме др час и идва голямата почивка която е час а има и случаи в която е 2 часа, зависи от Timetable-а.Следват 1 или 2 часа в зависимост колко е била дълга голямата почивка и свършваме в 15:00. Всичко е идеално. 12 клас съм на 16 г. Малките (1-11) носят униформи а големите (12-13) са облечени както са искат. Кеф майна, осигурени компи (когат си в почивка, няма да мислиш как да се напусиш ами си сядаш на компа и си правик квот си искаш) И още нещо коет искам да вмъкна. Тука няма как да преписваш на изпит както българите правят. Ще преписваш ама друг път! Всичко се прибира като влезеш в стаята и има 5-6 квестори които постоянно наблюдават + ако си искараш телефона ти анулират работата. Ай препиши да та видим :D

nicolle94
01-22-2012, 18:08
Още хора от Лондон? Суперр :D Моя час започва в 9:00.Имаме 1 час lunch break.Нямаме униформи ходим както си искаме.Абе общо взето е много по-добре от България.Училищата не са занемарени както повечето (че да не кажа и всички) български училища.Свършваме в 15:00

SunFlower95
02-02-2012, 16:01
Аз съм в Германия и уча в Gymnasium, което е тяхната най-висока степен в училищната система (малко е сложно)..Часовете ни са по 45 мин. Започваме в 7:30 и междучасията ни се сменят - по 5 и 15 мин през 1 час. Всеки ден имаме по 6 часа (до 12:45) и един ден в седмицата имаме часове следобед (така нареченото Nachmittagsschule). Това са най-често 2 часа Музика или Рисуване. Училището е огрооомноо, сигурно 5 пъти по-голямо от моето и има ученици от 5-ти до 13-ти клас. В стаите има DVD player, CD player, компютър..много често гледаме филми. Учителите винаги са усмихнати и наистина са винаги готови да ти помогнат (е, след като вземат толкова по-големи заплати от българските си колеги е нормално). Всички в класа искат да имат високи оценки, независимо момичета или момчета..няма го това клише, че момчетата не учат и т.н. И все пак тук всичко е обективно, за да изкараш оценка 1 (=6 по бг система), трябва да си наистина много добър по дадения предмет. Нямаме училищни униформи. В началото ми беше много странно, че не ни разрешават да стоим в класните стаи по време на междучасията, трябва задължително да сме на 1-вия етаж или навън..има учители, които следят да няма ученици по коридорите. И така .. като цяло се набляга много повече на математика, постоянно се чертаят графики и т.н., докато ние в България наблягаме повече на езиците..

scrooper
02-02-2012, 18:28
В началото ми беше много странно, че не ни разрешават да стоим в класните стаи по време на междучасията, трябва задължително да сме на 1-вия етаж или навън..има учители, които следят да няма ученици по коридорите.
На какво се дължи това :?

SunFlower95
02-02-2012, 18:56
На какво се дължи това :?

Ами нали германците са луди на тема здравословен начин на живот и имат закон на колко минути трябва да се прави пауза, да се излиза на въздух и т.н. И един вид за да може да се видим с приятелите си, да подишаме малко чист въздух и уж да говорим за нещо различно от училище...обаче лично аз го намирам за тъпо, понеже като се съберат 1000 човека на двора и още повече те заболява главата от толкова много хора на едно място. Особено децата 5-6 клас като се разтичат с едни раници по-големи от тях самите става ужасно :D

ch0c0late44
02-03-2012, 15:31
Аз съм в Германия.Часовете ми започват в 7:40.Когато имам пет часа свършвам в 12:20,когато са шест часа 13:15,когато са седем в 14:30.
Междучасията са различни - след първия час междучсието е 5 мин.,след втория час ни е първото голямо междучсие от 20 мин.,следващото междучасие е 5 мин.,после следва другото голямо от 25 мин.,след това 10 минути преди шестия час,а преди седмия час имаме 30 минути междучасие 8-) Малко терсене ми беше в началото да ги запомня :D
Аз съм в клас където уча само езика (немски) и там по принцип на ден са по четири часа,но аз влизам и в нормални часове (в нормален клас,този който трябва да си бъда и в бг и там си карам в някой дни нормална програма (от 7.40 до 13.15)) С материала са много назад,ама много.В часовете по Физическо играят някакви тъпи игри,изобщо я няма тая дисциплина от бг която я помня.Друго какво да кажа..Учителите са млади,като ги ядоса класа си викват,ама не държат такава голяма дисциплина.Аз понеже не съм и в много елитно уч-ще и за тва сигурно е по-разпуснато.Ама ми се налага да съм в тва даскало защото нашия град не е много голям и нямат в другите училища класове за чужденци,а ми се налага в началото да съм в такъв клас за да науча езика.

ch0c0late44
02-03-2012, 15:37
Ами нали германците са луди на тема здравословен начин на живот и имат закон на колко минути трябва да се прави пауза, да се излиза на въздух и т.н. И един вид за да може да се видим с приятелите си, да подишаме малко чист въздух и уж да говорим за нещо различно от училище...обаче лично аз го намирам за тъпо, понеже като се съберат 1000 човека на двора и още повече те заболява главата от толкова много хора на едно място. Особено децата 5-6 клас като се разтичат с едни раници по-големи от тях самите става ужасно :D

пф,и при нас ни карат да излизаме през междучасията..много ги мразя ;/ особено в тоя студ сега направо е ад.Даже и дъжд,сняг да вали пак трябва да кибичим на вън докато бие звънеца.Някой гледат да се скатават по тоалетните ;dddd ама навсякъде има учители и по класните стаи......гонят те веднага

raptor5
02-08-2012, 15:02
Немското "1" е по-високо от българското "6".

При преобразуване на българска диплома за немски университети за ползва приблизително следното отношение:
6.00 – 5.90 --> 1.0

5.90 – 5.80 --> 1.1

5.80 – 5.70 --> 1.2

5.70 – 5.60 --> 1.3

Да не говорим пък за точковата им система (от 15=1+, 14=1 и т.н. и BE-системата за отношение на успеха от конкретно контролно-Klausur-Klassenarbeit към точковата). Там вече става наистина трудно да се поддържа висок успех в рамките на 1.0-1.3 и сравняването с българското 5.70 не е особено уместно.
Горното все пак е личното ми мнение, от опит. :)

nIkEnCeTy_bE
02-08-2012, 15:43
Навсякъде е хубаво, освен в България. Винаги е по-хубаво да заминеш от малко, по-бързо свикваш и после е лесно. Ако сега някой замине да учи, ще има да мрънка, защото е свикнал на несериозността тук и лошата система. Ние сме свикнали тука да бягаме от часовете, само да задуха вятър или да завали сняг и ни пускат от училище и всички сме на кеф. Направо като чета, още повече искам да замина, особено в Германия.

ch0c0late44
02-11-2012, 19:45
Немското "1" е по-високо от българското "6".

При преобразуване на българска диплома за немски университети за ползва приблизително следното отношение:
6.00 – 5.90 --> 1.0

5.90 – 5.80 --> 1.1

5.80 – 5.70 --> 1.2

5.70 – 5.60 --> 1.3


Вярно е..Тука учителите почти никога не пишат '1' (поне в моето уч. така съм забелязала) ..някой ако получи '2' (на нещо което не е тест) много се кефят,все едно това им е най-високата оценка 8-)

flawless_
02-12-2012, 13:54
Навсякъде е хубаво, освен в България. Винаги е по-хубаво да заминеш от малко, по-бързо свикваш и после е лесно. Ако сега някой замине да учи, ще има да мрънка, защото е свикнал на несериозността тук и лошата система. Ние сме свикнали тука да бягаме от часовете, само да задуха вятър или да завали сняг и ни пускат от училище и всички сме на кеф. Направо като чета, още повече искам да замина, особено в Германия.

Всъщност, образованието тук си е на доста високо ниво, противно на приказките на хора, които не са си показвали носа извън България или просто не са осведомени как стоят нещата навън. Знаеш ли че има училища в Канада, в които учат историята и географията само на тяхната си провинция? Знаеш ли че има немалко деца, които иначе растат и учат в много проспериращи държави, а си мислят че Япония е в Европа, да не говорим за по-малките и неразвити държави? Знаеш ли че в почти всички училища в САЩ си имат резервни дни, и като завали сняг/стане хлъзгаво моментално затварят, без да се чакат решения от министри и т. н.? Тук сме си много добре. В къде-къде по-проспериращите страни се мислят за единствени, за какво им е да знаят в големи подробности историята и културата на по-отдалечените и неголеми държави. Излез, излез навън, пожелавам ти да имаш възможността да посетиш Америките и да видиш болшинството колко са ограничени там.

deniid
02-25-2012, 23:51
Аз съм в Германия и уча в Gymnasium, което е тяхната най-висока степен в училищната система (малко е сложно)..Часовете ни са по 45 мин. Започваме в 7:30 и междучасията ни се сменят - по 5 и 15 мин през 1 час. Всеки ден имаме по 6 часа (до 12:45) и един ден в седмицата имаме часове следобед (така нареченото Nachmittagsschule). Това са най-често 2 часа Музика или Рисуване. Училището е огрооомноо, сигурно 5 пъти по-голямо от моето и има ученици от 5-ти до 13-ти клас. В стаите има DVD player, CD player, компютър..много често гледаме филми. Учителите винаги са усмихнати и наистина са винаги готови да ти помогнат (е, след като вземат толкова по-големи заплати от българските си колеги е нормално). Всички в класа искат да имат високи оценки, независимо момичета или момчета..няма го това клише, че момчетата не учат и т.н. И все пак тук всичко е обективно, за да изкараш оценка 1 (=6 по бг система), трябва да си наистина много добър по дадения предмет. Нямаме училищни униформи. В началото ми беше много странно, че не ни разрешават да стоим в класните стаи по време на междучасията, трябва задължително да сме на 1-вия етаж или навън..има учители, които следят да няма ученици по коридорите. И така .. като цяло се набляга много повече на математика, постоянно се чертаят графики и т.н., докато ние в България наблягаме повече на езиците..

и при нас е така, ама следобед обикновено имаме интензивийрунг. И на мен ми беше странно това със слизането на първия етаж, но свикнах. При мен доста си наблягат и на ученето на езиците. Аз съм в Бавария, но доколкото знам няма кой знае колко голяма разлика с другите бундесрепублики. Всички са много мили. В началото все ме питаха дали ги разбирам като ми говорят.

Steff9423
03-03-2012, 14:02
Аз уча в Сеговия,Испания.Макар и не толкова голям град образователната им програма е на ниво.
Както се казва,има за всеки по нещо...
Като се почне от Основно образование,Средно и след това може да избираш между много други неща с които да се захванеш.Било то Бакалавър,или специализирани курсове зависимост от професията която искате да работите...
Но направо да мина на моето училище,или по-точно школа.

След като завърших средното училище,се записах да уча за Бакалавър в школа по изкуствата.
Първата ми година е в там и се чувствам невероятно.
Имаме различни предмети,но най-вече наблягаме на изкуствата.
Нямам биология,нито математика,нито физика и технология дори.Уча Испански език и литература,английски,Науки за околния свят,Аудио-визуална култура,Фотография,Скулпту ра,Художествено Рисуване и Философия.
Всеки ден имам различен брой часове,най-много в Сряда а именно 8 часове.

LoveAndLife
03-03-2012, 15:27
Ми, аз не мога да се похваля, че съм учила в в училище в чужбина. Надявам се някой ден да замина, където и да е, за да разширя хоризонтите си, възможностите си. Мога да ти кажа мнението ми за училището, в което уча - 18 СОУ ''Уилям Гладстон'' в София. Доста родители и техните деца се навалят да са там, защото има богати предложения за изучаване на език (английски, немски, френски, испански, руски, японски, корейски, китайски, арабски). Това е единственото СОУ в София с преподаване на западни и източни езици едновременно. Сигурно звучи супер, но не е такова, каквото изглежда. Директорката, меко казано, не прави абсолютно нищо за уредбата и осъвременяването на сградата. Единствено се включва в проекти и конкурси от България и Европа, за да симулира дейност. Имаше няколко репортажа от известни телевизии за нашето училище, където директорката толкова очевадно лъжеше, че мен ме хвана срам...Базата на училището я няма никаква - много показателно е, че само отпред са боядисали стените, а откъм двора (който не се почиства, няма нормален асфалт, не е изравнено) е пълна скръб. Дори една година в двора на училището намерихме тлъст, почнал да се разлага плъх. Аз кандидатствах в това ''лелеяно'' училище след 7-ми клас и мога да ти кажа, че оттогава не спирам да съжалявам за лошия си избор. Родителите ми също изпитват люта неприязън към училището, което скоро ще завършвам. Най-гадното нещо е отношението на самата директорка, а и на учителите към отделните класове. Ако си в английската, немската, френската, японската и корейската паралелка - горе-долу си добре. Но ако си в китайската (като мен) или арабската - все едно си в калта. Това се водят паралелки, в които децата са с нисък бал и лошо поведение, съответно ни дойде учителка по английски, която е изкарала само курсове по английски...защото за нашата паралелка се чу, че няма смисъл ''най-добрите учителски кадри да отиват за ТЯХ!!!''
Имахме в класа няколко отлични ученици по съответния език (включително и мен) - едно момче и едно момиче. И двамата направиха така, че да имат 15 неизвинени отсъствия, за да може училището да ги принуди да си търсят място някъде другаде. Единствено аз останах, а с течение на времето картинката става все по-лоша. Просто чакам да завърша и да елимиминирам 5-годишния кошмар, наречен 18 СОУ. Ако трябва подробно да описвам всичките проблеми, касаещи училището ми, бас държа, че ще ти стане скучно. Достатъчно е да ти кажа, че намразих самата дума 'образование' и се чувствах много, ама много по-щастлива в бившето ми даскало. Но имам още малко, пък и аз съм си борец!

Eli_Leti
03-06-2012, 14:43
Аз съм в Испания от 9 месеца. За първа година уча тук. За щастие не ме върнаха една година назад, но тук много ученици повтарят, не е като в БГ всички да минават. 11 клас съм, тук се води Бачийерато и не е задължително. Само до 10 клас е задължително да се ходи на училище. Оценките са от 0 до 10. Ако имаш под 5 за срока, все едно имаш 2, трябва да поправиш оценката, иначе повтаряш. Реално погледнато, 5 тук е като 3 в бг, но тук петицата не се вади много лесно. Нямаме устни изпитвания, само контролни правим. Учителите искат да се пише по много, поне 2 листа всяка контролна. Часовете ни са по 55 минути, имаме само 2 междучасия. В началото часовете ми минаваха супер бавно, но после свикнах. Учителите са много мили и винаги са готови да помогнат. Е, има и особняци. Много държат на всички предмети, включително на музика, информатика и физическо. В България изобщо не им обръщаме внимание, а тук трябва и по тях да се учи. По физическо има контролни. Нямаме дневници, нито бележници. Всичко се пише на хвърчащи листове. Започваме от 08:15 и свършваме в 02:20. Гледаме доста филми. Направи ми и впечатление, че на испанците им е много трудно да научат английския и още по-трудно да го произнасят. Оценките на повечето от класа ми са потресаващи, а ужасното е, че и госпожата ми по английски не говори добре, чудя се как е завършила в университета. За друго не се сещам, но като цяло тук има повече перспектива за изява.

mi66i7o
03-11-2012, 05:34
Sujelqvam che ne pisha na bulgarski... moje bi sum i zakusnqla s temata.. no eto sega malko informaciq i za men. Na 15 godini sum i v momenta ucha v Bulgariq . Drugata uchebna godina imam planove da ucha i jiveq v Avstriq (Innsbruck) pri maika mi. tq jivee i raboti v Avstriq ot dulgi godini, no problema e che ne e napulno legalna.. i moje bi tova shte precaka planovete mi. nashte sa naviti da zamina za tam, no sega vsichko e v neinite ruce... imam plan.. lqtoto (2011) si namerih otbor tam kudetp da treniram, zashtoto inache shtqh da izgubq 2 meseca. p.s. az hodq pri neq vsqko lqto :) i taka de misulta mi e ot moq club tuka v Bulgariq da napravim neshto kato transfer na nepulnoleten v Avstriq , i ot otbora da mi osigorqt obshtejitie i vsichko ot koeto ima nujno i za uchilishte , a puk bashta mi ili maika mi da go plashtat, smisul da davat teq pari na otbora i toi da pokriva vsichki vnoski?? Kakvo mislite.. molq ako nqkoi ima nqkakva ideqda pishe :SS

DisappointedDreamer
03-11-2012, 06:56
^СъжеЛяваш, че не пишеш на български? ъъъъ, ти добре ли си? Пишеш на латиница, но на български. По-добре си стои в БГ.

mi66i7o
03-11-2012, 10:35
Извинете "DisappointedDreamer" Писах от друг компютър и съм допуснала грешка. Извинявам се..

mi66i7o
03-11-2012, 15:30
На 15 съм и другата година имам планове да уча и живея при майка ми в Австрия. Тя живее и работи в Австрия от дълги години.. баща ми също е навит да замина при нея. Проблема е, че тя не живее напълно легално в сраната.. и това е проблемът.. моля някой който е по запознат да ми пише...
имам друг вариант който е чрез трансфер: демек от моя клуб да ме предоставят на клуба който е в градът на майка ми (инсбрук) и от клуба там да ми осигурят общежитие п.с. лятото за 2 месеца тренирах в този клуб и мисля , че ще се съгласят, и да се води, че те ми осигуряват престоя както и всичко необходимо за училище.. но в действителност всичко ще плаща баща ми? какво мислите/... моля помогнете ми...

classy
06-17-2012, 20:35
Аз уча във Париж,Франция,но за лятото съм си при нашите във Пловдив. :) Та да ви разкажа как стоят горе долу нещата при мен.

Уча в частно училище.Значи сутрин часа започва в 8:30. Часовете са ми по 50мин. и 10 минути малко междучасие.
Във всички френски училища , учениците задължително трябва да изучаваме френски език, история, география, 2 чужди езика, философия, математика и наука, физкултура и по желание един или два свободно избираеми предмета. Първо имаме блок от няколко часа (в зависимост кой ден е) след това 1 час почивка за обяд.След това блок от 4 часа. Попринцип,тук съм със настойник,така де,истинските ми родители са в България,аз тук съм с настойник,близка приятелка на майка ми. Харесва ми,но ми е някак си странно,като не съм си в БГ.

HollyGolightly
07-05-2012, 20:15
Уча в САЩ ( или по-точно учих, тъй като завърших тази година) и наистина е много по-различно. Самите хора са различни, разбиранията им както и държанието им. Никой не си позволява да се държи нагло с учителите или да си прави каквото си иска в час, понеже ще има последствия , например ще те оставят след часовете или ще те извикат на съботно училище, което обикновено означава, че ще събирав боклуци от училищния стадион и около него.
А иначе както каза някой преди мен има 3 вида училища Elemntary School- 1-5 клас Middle School - 6-8 клас и High School - 9-12 клас.
Аз имах възможностт да бъда само в High School, започвахме в 7:28 сутринта и свършвахме в 2:10 на обяд. През деня имаш 7 часа един от които е свободен и тогава е времето през което ядеш. Часовете бяха по 56 мин със 6 мин междучасие което не стига за нищо повече от това да се предвижиш от едната класна стая до сругата или най-много да можеш да идеш до шкафчето си и да си вземеш учбниците. Знам какво се говори за образователната система тук, и не мога да се съглася, да има неща които са много лесни, но всеки един клас е разделен на различни нива СР level ( aka College Prep) е най-ниското ниво тоест нещата които учиш са лесни и не ти дават толкова много извънкласна работа, Honor level е малко по-трудно , за да преминеш на това нио трябва да си имал/а поне В предишната година, след това е Gifted за да минеш на това ниво по определениш предмет трябва са издържиш тест. Най-високото ниво е AP, взимаш същия мятериял, който се учи в колежите и накраш на годината държиш тест и ако изкараш добра оценка на него, ншма нужда да взимаш този предмет в колежа.
За хора които идват от други страни има специални класове по английски в които ти помагат и на края на годината държш тест, ако го минеш те местят в обикновен клас, но като цяло всичко е направено така, че да ти помогне, постоянно има хора които те питат дали всичко е наред, нещо което може да стане досадно, но се свиква.


Иначе моето училище беше огромно , 4500 ученика, class of 2012 бяхме 850 човека .
Оценките са A B C D F или в проценти тоест
6= А = 90%- 100%
5= В = 80%- 89%
4= С = 75%- 79%
3= Д = 70%-74%
2= F = 0%- 69%

SÜß
07-09-2012, 16:13
Екстра..като изключим старото даскало в Мünchen :(