PDA

View Full Version : домашни маски



girl4eety
05-15-2008, 10:04
Давайте идей за правене на домашни маски,казвате как се приготва и за какво е.Надявам се темата да ви харесва.ето и една маска от мен
СГРЯВАТЕ ОЛИО В КУПИЧКА НА ПЕЧКАТА И ПОСЛЕ СИ ПОТАПЯТЕ РЪЦЕТЕ И НОКТИТЕ СТАВАТ ПО ЗДРАВИ И НЕ СЕ ЧУПЯТ ТОЛКОВА..хайде вие сте

bubenceee
05-15-2008, 10:36
ами аз ноктите ги потопявам в морска сол много е еФикасно! много често си правя за лицето Мед и Лимон и седи 10 мин!отмивасе Много дОбре. :-D за коса почнах да си правя жълтък и кисело мляко за изтощена и суха коса. Да ви КАжа честнО до сега най-ефикасното нещо за коса ,коетто съм пробвала(а те са много) е копривата!става за всичко и за пърхот и замазна коса и за суха коса...Това е перФектната маска просто! само я запарваш и с водатаси отмиваш косата,но преди това не трябва да у миеш с шампоан.Ами това са най-ефиктните маски.ако се сетя за други ще кажа :-) :-D

Pepincetyy
05-15-2008, 10:40
Маска за лъскава коса

Сока на 2 лимона се смесва с 1 с. л. масло от пшенични кълнове. Втрива се в корените и по дължината. След 20-30 мин. се измивате и накрая изплаквате косата си с подкиселена вода с 2 с. л. лим. сок.

Маска против косопад с бира

При косопад помага и горещата бира. С нея се намазва косата и се увива със затоплена кърпа. Тази процедура обаче се прави поне 5 поредни дни.


Билков балсам за подхранване на суха коса

Билков балсам за подхранване на суха коса. За целта ви трябват 300 мл зехтин. Към него се добавят по една супена лъжица от следните билки: лайка, коприва, розмарин, босилек, здравец и хвойна. Сместа трябва да престои на тъмно и топло място 40 дни. След това се прецежда и се добавя сокът на един лимон. Втрива се в корените на мокра коса.


маска за мазна коса

С белтък, 1 ч. л. сол и сока на един лимон също се приготвя маска. Тя се държи половин час и е подходяща за мазна коса.

ioancheto
05-15-2008, 10:48
Маска за блясък

1 ампула или 1 лъжичка бадемово маслo, 1 с. л. сок от лимон или оцет (за предпочитане ябълков), 1 с. л. алкохол без значение какъв (ракия, водка, уиски или др.), 1 жълтък, 1 с. л. кисело мляко
Съставките се разбъркват в съд, поставен на котлона, до получаването на хомогенна, леко затоплена смес. Намазват се първо корените на главата, а след това и краищата. Главата се завива с кърпа и с найлонова торба. Маската трябва да седи около 1.30- 2 часа. Прави се веднъж месечно.

BlackWings
05-15-2008, 11:13
ЗА ЛИЦЕ: Най-най-ефикасната маска която съм ползвала до сега въобще е тази с хума , препоръчвам ви я горещо , хумата е вълшебна.
1-2 с.л. хума
1 ч.л. мед (по възможност истински мед)
сокът от половин лимон
малко кисело мляко , толкова , колкото да се получи кашица.
Маската се нанася на лицето и шията , стои 20 мин и се измива , върху мен ефекта наистина беше страхотен - кожата става по-мека и гладка и се свиват порите.Прави се 2 пъти седмично.

ЗА КОСА:
отново няколко с.л. хума (3/4) и 150гр оцет (или пак колкото да се получи кашица) се смесват и се нанасят по цялата дължина на косата , престоява 20 мин и се измива , може и без шампоан , защото хумата напълно замества неговото действие. Оцетът е за постигане на блясък и заглаждане. Прави се 2-3 пъти седмично.

donkihot
05-15-2008, 11:40
ейй страхотна тема! за лице(ексфолираща)-жълтък и алкохол...стой се 10 мин. и се изтърква с твърда гъба,....мн добре действа на пъпкитеее гаднитееее

за коса:_хума,оцет,жълтък-смесва се на каша,нанася се и...след 15 мин се измива...страхотно е във всяко отношение за косата!


благодаря на тези,които пуснаха маски за ноктите,защото на мене мн ми трябват!!! Мн благодаря