PDA

View Full Version : Къдрене с парцали?



stikER
05-15-2008, 10:44
Чух от няколко мои приятелки и от фризьорката ми, че съществува "къдрене с парцали", но не знам как става. Ако някой знае нека да сподели. Мисля, че за много момичета ще е от полза! :)

Pepincetyy
05-15-2008, 10:48
къдрене с парцали , чувам го за пръв път :oops:

Iria
05-15-2008, 10:58
Ами има да. Увиваш си кичур от косата около парцалче(става подобно на ролките)

donkihot
05-15-2008, 11:43
амии...ако не се бъркам...след като се изкъпеш..като ти се поизсуши косата..я навиваш като на ролки,но...на парцали...и така 4акаш известно време и косата ти е къдрава..съмнявам се да действа!

BlackWings
05-15-2008, 11:56
амии...ако не се бъркам...след като се изкъпеш..като ти се поизсуши косата..я навиваш като на ролки,но...на парцали...и така 4акаш известно време и косата ти е къдрава..съмнявам се да действа!

Напротив действа даже доста - аз съм се къдрила така.
като си измия косата и още докато е влажна и нарязвам от някъде тънки и дълги парцалчета или хартийки - ефекта е съчия , и хвашам кичур по кичур и навивам около парцалчетата(като на ролки) , и накрая се завързват двата края на парцалчето и на косата става нещо като охлювче. Трябва да престои така цяла вечер , и когато искаш да го махнеш развързваш двата края на парцала и пускаш къдрицата. Понеже нали парцала или хартийката е по тънка от ролка , и резултата е доста ситни къдрици , аз заприличвам малко на овца в главата :razz:
Но има ефект и ако искаш ситни къдрици без да си увреждаш косата с маши това е начина. :)

Undying
05-15-2008, 11:56
Действа разбира се,но не на всеки тип коса седи хубаво.

Carmen_Kass
05-15-2008, 14:04
амии...ако не се бъркам...след като се изкъпеш..като ти се поизсуши косата..я навиваш като на ролки,но...на парцали...и така 4акаш известно време и косата ти е къдрава..съмнявам се да действа!

Напротив действа даже доста - аз съм се къдрила така.
като си измия косата и още докато е влажна и нарязвам от някъде тънки и дълги парцалчета или хартийки - ефекта е съчия , и хвашам кичур по кичур и навивам около парцалчетата(като на ролки) , и накрая се завързват двата края на парцалчето и на косата става нещо като охлювче. Трябва да престои така цяла вечер , и когато искаш да го махнеш развързваш двата края на парцала и пускаш къдрицата. Понеже нали парцала или хартийката е по тънка от ролка , и резултата е доста ситни къдрици , аз заприличвам малко на овца в главата :razz:
Но има ефект и ако искаш ситни къдрици без да си увреждаш косата с маши това е начина. :)

+1

Anabel
05-15-2008, 14:11
амии...ако не се бъркам...след като се изкъпеш..като ти се поизсуши косата..я навиваш като на ролки,но...на парцали...и така 4акаш известно време и косата ти е къдрава..съмнявам се да действа!

Напротив действа даже доста - аз съм се къдрила така.
като си измия косата и още докато е влажна и нарязвам от някъде тънки и дълги парцалчета или хартийки - ефекта е съчия , и хвашам кичур по кичур и навивам около парцалчетата(като на ролки) , и накрая се завързват двата края на парцалчето и на косата става нещо като охлювче. Трябва да престои така цяла вечер , и когато искаш да го махнеш развързваш двата края на парцала и пускаш къдрицата. Понеже нали парцала или хартийката е по тънка от ролка , и резултата е доста ситни къдрици , аз заприличвам малко на овца в главата :razz:
Но има ефект и ако искаш ситни къдрици без да си увреждаш косата с маши това е начина. :)
А може ли това като се направи после да се напправя с пяна и да се получи хем къдраво хем едно такова като мокър ефект....?нз дали ме разбра....

st1ka
05-15-2008, 14:49
Аз лично този метод съм го чувала от майка ми, защото по нейно време е нямало маши, преси и т.н. и за по-голямо начупване на косата са използвали парцали или някаква по-твърда хартия...Навива се както с ролки и се закрепва с нещо...

PollyPoi
05-15-2008, 15:16
Ne si go pri4inqvai :D :D

love_veselka
05-15-2008, 16:07
Ne si go pri4inqvai :D :D


И защо? мога да ти кажа от личен опит,че стават много по-хубави къдрици отколкото с ролки или маша.
Просто хращаш долния край на кичура навиваш,спиш така и после развръзваш.

ELiTyYy
05-15-2008, 16:07
аз ставам като офца като се направя на парцал4ета...
по-добре става с маша...

enola
05-15-2008, 16:22
аз ставам като офца като се направя на парцал4ета...
по-добре става с маша...
+1

BlackWings
05-15-2008, 17:40
амии...ако не се бъркам...след като се изкъпеш..като ти се поизсуши косата..я навиваш като на ролки,но...на парцали...и така 4акаш известно време и косата ти е къдрава..съмнявам се да действа!

Напротив действа даже доста - аз съм се къдрила така.
като си измия косата и още докато е влажна и нарязвам от някъде тънки и дълги парцалчета или хартийки - ефекта е съчия , и хвашам кичур по кичур и навивам около парцалчетата(като на ролки) , и накрая се завързват двата края на парцалчето и на косата става нещо като охлювче. Трябва да престои така цяла вечер , и когато искаш да го махнеш развързваш двата края на парцала и пускаш къдрицата. Понеже нали парцала или хартийката е по тънка от ролка , и резултата е доста ситни къдрици , аз заприличвам малко на овца в главата :razz:
Но има ефект и ако искаш ситни къдрици без да си увреждаш косата с маши това е начина. :)
А може ли това като се направи после да се напправя с пяна и да се получи хем къдраво хем едно такова като мокър ефект....?нз дали ме разбра....

Ами то всъщност стават много ситни къдрици и охлювчета , затова ако не искаш да приличаш на офца даже е желателно да сложиш пяна да се попригладят малко , иначе изглежда малко рошаво. Развързваш кичура - слагаш пяна , развързваш следващия - пак слагаш и така.
Иначе незнам , може и с маша да става по-хубаво , но според мен ако не искаш да си вредиш на косата това е начина.

TasteOfSin
05-15-2008, 19:04
Да опитвала съм ама нещо не ми се получи :? ,явно аз не съм го направила като хората.С ролки ми е по лесно.

sweet_baby_cool
05-15-2008, 19:23
Аз лично този метод съм го чувала от майка ми, защото по нейно време е нямало маши, преси и т.н. и за по-голямо начупване на косата са използвали парцали или някаква по-твърда хартия...Навива се както с ролки и се закрепва с нещо...

i na men maika mi kaza za tozi na4in samo kadeto e s vestnici i lis4eto se sgava na 2 i krai6tata se promu6vat sled kato se navie ki4urat

TopTa
05-15-2008, 19:48
ako se napravi kakto trqbva se polu4ava stil dvaisette :) trqbva na mokra kosa, malki ki4ur4eta da se naviat stegnato i da stoqt dokato isuhne kosata. i ne se polzvat parcal4eta a pamu4ni par4enca plat :)

mulgore
05-15-2008, 22:53
амии...ако не се бъркам...след като се изкъпеш..като ти се поизсуши косата..я навиваш като на ролки,но...на парцали...и така 4акаш известно време и косата ти е къдрава..съмнявам се да действа!
А не бе,баш.
В 3-ти клас трябваше да ходим на дискотека с класа и макя ми ме беше накъдрила така.
Като се събудих сутринта не можах да повярвам,че съм аз.
Като косите на негърките имах. 8-) Едно бухнали,къдрави.
Ужас. :-D

Нещо такова се получи:
http://www.svatbata.bg/images/news/coiffure_40_374.jpg

o0ps
05-16-2008, 08:02
Да опитвала съм ама нещо не ми се получи :? ,явно аз не съм го направила като хората.С ролки ми е по лесно.
+1

SunShinePearl
05-16-2008, 11:45
az taka samo 1 pat sam se pravela ama ne s parcali a vestnici ama ne prespah s tqh.Na men mi se polu4i dosta dobre bih kazala haresah se.Mn pati i s ma6a sa me praveli i az sam se pavela i nz i dvete mi haresvat oba4e ako neiska6 da si gori6 kosata s vestnici.Praveli sa me i s rolki stanah kato pudel be6e ujas hi4 ne se haresah.Spored men nai dobre taka ili ma6a

LoLi_PoP
05-16-2008, 18:33
Ами има да. Увиваш си кичур от косата около парцалче(става подобно на ролките)
да,така е .. на мен мама ми беше казала за това :D

TheNewReligion
05-16-2008, 19:11
Днес ще пробвам , но с вестници ! Дано да стане ... Нали беше на мокра коса , ама не така да капе вода , а мокра ! :lol:

Spider4eto
05-16-2008, 20:06
вестниците от мокрото според мен ще се накъсат

borovinkaa
05-16-2008, 20:12
вестниците от мокрото според мен ще се накъсатКъдрила съм се много пъти с вестници и никога не се накъсват, но преди да се навия си суша косата 5 мин. и тя става леко влажна.Друг вариант е на суха коса просто да мокриш всеки кичур преди да го навиеш:)

[B]a[N]D[i]T[k]a
05-17-2008, 02:50
вестниците от мокрото според мен ще се накъсатКъдрила съм се много пъти с вестници и никога не се накъсват, но преди да се навия си суша косата 5 мин. и тя става леко влажна.Друг вариант е на суха коса просто да мокриш всеки кичур преди да го навиеш:)

да и аз когато съм се правила не се късат.. таи де нз на мен ми е адски трудно да се правя сама .. наи добрата ми фр все ги измисляше едни ...

къдрене с вестници
къдрене с парцали .. :D
изправяне с фиби..

идеята е както ти обясниха взимаш 1 кичур и използваш парцала като ролка.. ама не става хубво по добре е с маша :) или ако нямаш и ролките са вариант но рядко стават добре.. ддз поне при мен не се получава :)

MeLikesPie
02-02-2011, 12:59
http://www.youtube.com/watch?v=rDgd4gR9ZfM

teenems
02-02-2011, 14:06
Не съм сигурна точно как се прави,но са ми правили.Виж в нета..
Става много готино иначе :)

blackworldgame
03-20-2011, 17:13
Дали ще стане същия ефект ако си изсуша косата преди да легна?! :)

nessparty
03-20-2011, 17:22
Чух от няколко мои приятелки и от фризьорката ми, че съществува "къдрене с парцали", но не знам как става. Ако някой знае нека да сподели. Мисля, че за много момичета ще е от полза! :)

http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=393050 <--- ;)

Pamaa
03-20-2011, 17:37
Дали ще стане същия ефект ако си изсуша косата преди да легна?! :)

даже, ако я изсушиш напълно и след това махнеш парцалите, на другата сутрин косата стои много по-добре :-)

xfakexsmilex
04-29-2011, 15:28
http://vbox7.com/play:c391962b вижте как става :)

eindji
05-03-2011, 20:20
правих се преди малко на парцли .. леле незнам за мене е ужасно трудноооооо надявам се ефекта на сутрнита да е добър за да не са мси играла половин един час напразно :( :(