PDA

View Full Version : имам нужда от малко помощ :(



just like you
05-15-2008, 13:04
трябва да напиша биография на Жосеф Луи Пруст обаче нещо не мога да намеря в google.bg.Ще ви помоля да ми помогнете ако имате някакви материали... Благодаря предварително :) :-)

Pepincetyy
05-15-2008, 13:18
Търсих ама излизат само некви на руски език,няма на български

just like you
05-15-2008, 13:30
мерси все пак... ако някой друг намери нещо ще съм мн благодарна :)

sexa_na_kompleksa
05-15-2008, 13:33
И аз нищо не намирам, по-добре потърси в някоя библиотека. ;)

just like you
05-15-2008, 13:39
мхм сигурно ще отида ,но ще изчакам още няколко дни пък да видим :) има време ,не бързам. Благодаря ви много :mrgreen:

sweet_isabel
05-16-2008, 21:01
(26.09.1754 - 1826 г. )

Френски химик, член на Парижката Академия на науките, професор в артилерийска школа в Испания и ръководител на кралската химическа лаборатория в Мадрид.
Установява закона за постоянния състав на химичните съединения, който гласи: Всяко химично съединение, имащо молекулен строеж, независимо от метода на получаването си, се характеризира с постоянен състав. Доказва, че металите могат да образуват повече от едно съединение с кислорода и сярата, но всяко от тях има постоянен състав. Открива металните хидроокиси и предлага термина "хидрат". Работи също в областта на органичната химия и химическия анализ. Установява наличието на сребро в морската вода; изолира захар от гроздето и установява съществуването на няколко вида захари.
На негово име е наречен минерала прустит с яркочервен цвят и диамантен блясък. Големи находища от него има в Мексико, Чили, Перу, Боливия и др. Пруститът е един от най-разпространените сребросъдържащи минерали, които се използват в металургията на среброто.