PDA

View Full Version : Африка и Азия след Втората световна война



why^n0t
05-15-2008, 13:55
Ами има го в помагало, ако може да ми го копирате тук, че не съм плащал там...

IdiOtKa
05-15-2008, 20:59
много сте изостанали ние тоя урок бая отдавна го зехме ... както и да е ..
африка след 2рата световна война ..
начи нали знаеш че в африка всичко е завзето от различни колонийки ...африка бива разделена между франция, великобритания, португалия, германия, испания и италиа ... главно най-най-много колоний има франция и великобритания .. франция е предимно в западната част +мадагаскар(нз как точно се пише), като колонийте на франция 1957 биват обявени за независими вече, там имаше нещо общо с шарл дегол ....
в момента колонийте на португалия са най-най-бедни(ангола и мозамбик) ...
нещото което ми беше най-интересно от всичко бешетова че етиопия и либерия бяха независими през 2рата световна война за разлика от останалата част от африка ...
общо взето етиопия бива превзета от италиа, но великобритания се претича на помошт и етиопия е отново независима ..етиопия очаства във втората световна война, като е с/у италия ... общо взето малко по малко след 2рата световна война държавите започват да обявяват независимоста си някой по насилствен начин други по доста мирен ... повечето са по мирен начин ...
а нещото което не е за африка но е любопитно ... първата държава коята се обявява за независима и е била колония на франция е Хаити ...
тва е общо взето за африка ...за азия не съм много сигурна ..там се говори за индия и т.н. ..индия е била колония на великобритания ..азия не ми е интересна ...
на кратко тва е ...
виждам си грешките и изпуснатите запетайки и главни букви но ме марзи да ги опраам сори ..

why^n0t
05-17-2008, 12:26
Мерси, някои от тези работи не ги знаех :] Иначе аз си мислех, че даже сме напред :)

IdiOtKa
05-20-2008, 06:49
хмм нз ...ама сякаш май тоя урок го минахме ...както и да е ....