PDA

View Full Version : За женската половина от форума.



Canis_Dirus
05-15-2008, 17:18
Австралийско "Ръководство по Домакинство", издание от 60-те години

1. Помнете, че винаги трябва да сте готова да посрещнете съпруга си, когато той се прибира от работа.
2. Пригответе децата, измийте ги и ги облечете в чисти дрехи. Те трябва да стоят и да посрещнат своя баща, когато той влезе през вратата, за да го поздравят.
3. Вашият външен вид трябва да е изряден, сложете си чиста престилка и панделка в косата.
4. Не започвайте разговор със съпруга, той е изморен, че му се налага да ходи всеки ден на работа и то заради вас - нахранете го и след като прочете вестника си може и да се опитате да го заговорите


Вестник "Домашно домакинство" (САЩ), 13 май 1955 г.

1 .Вечерята трябва да е готова навреме. Планирайте я сутринта (най-добре е предната вечер, за да не забравите нещо). Предложете му какво смятате да сготвите и го обсъдете. Това означава, че вие се притеснявате за него и се интересувате от нуждите му. Мъжете винаги се прибират гладни в къщи и на масата очакват да ги посрещне любимото им блюдо.
2. Пригответе се. Отделете 15 минути, за да се освежите. Оправете дрехите си, косите - трябва да сте весела и свежа, когато той си дойде.
3. Бъдете приятна събеседница. Необходимо му е да повиши настроението си, да забрави за служебните неприятности, да почуства домашния уют.
4. Почистете къщата. Убедете се, че всичко е подредено и е на мястото си.
Приберете учебниците, играчките, вестниците. Забършете прахта навсякъде.
5. В студените месеци - разпалете огъня в камината. Съпругът ви трябва да почуства, че се намира в оазис на почивка и ред, и ще се зарадва. Освен това, грижата за неговият комфорт ще ви достави истинско удовлетворение.
6. Погрижете се за децата, те трябва да са чисти и спретнати. Пазете тишина. Когато той се прибере, изключете миячната машина, пералнята, сушилнята. Постарайте се да убедите децата да не шумят.
7. Бъдете щастлива от това, че го виждате и нека той да усети това щастие.
Приветствайте го с топла усмивка и покажете искрено желание да го зарадвате.
8. Слушайте го. Вие може да имате да му казвате нещо много важно, но не го правете в момента, когато той се връща от работа. Дайте му възможност той да се изкаже - помнете, неговите теми за разговор са по-важни от вашите.
9. Никога не се оплаквайте, ако се е прибрал късно и е трябвало да го чакате. Нито му правете забележка, ако е отишъл да се позабавлява без вас.
10. Вашата задача - да гарантирате, че домът е място на спокойствие, ред, мир, където мъжът може да отпочине телом и духом.
11. Не го занимавайте с вашите проблеми.
12. Не се оплаквайте, ако той пропусне да се прибере някоя вечер.
13. Създайте му комфорт. Нека най-удобното кресло в къщата да е неговото.
14. Винаги имайте под ръка топла или хладна напитка, която да му подадете.
15. Говорете с тих, успокояващ и приятен глас.
16. Помогнете му да се съблече. Събуйте обувките му.
17. Помнете - той е глава на семейството - не искайте от него да ви обяснява действията си или да ви дава сметка за тях.

И накрая най-култовото:

И още от <Ръководство по домакинство>, от частта <Съвети за мъжете>След като свършите интимния акт със съпругата си, вие трябва да й позволите да отиде до банята, даже да не й е необходимо. Дайте й време да остане за малко сама. Тя може да иска да поплаче.

Учете се, млади дами, за да стане добри съпруги и жени!

kocko
05-15-2008, 17:30
e така трябва да е еи :grin:

November
05-15-2008, 17:35
Ако съпругът ми(бъдещият) иска това от мен - просто няма да е познал!!!
Че ние робини ли сме?!
Да, това е от преди доста време, но все пак...струва ми се като робска работа!
Не знам, ако трябваше да слугувам така на съпруга ми, то аз ще избягам или няма да се женя...
Всъщност не мога да съм много сигурна, защото тогава това си е било нормално и така са си били възпитавани...но аз бих се възпротивила!

Magi4eska_Kiss
05-15-2008, 18:35
Ако съпругът ми(бъдещият) иска това от мен - просто няма да е познал!!!
Че ние робини ли сме?!
Да, това е от преди доста време, но все пак...струва ми се като робска работа!
Не знам, ако трябваше да слугувам така на съпруга ми, то аз ще избягам или няма да се женя...
Всъщност не мога да съм много сигурна, защото тогава това си е било нормално и така са си били възпитавани...но аз бих се възпротивила!
+1 Абсолютно си права. Аз също бих постъпила като теб...

XxPunkyStreetXx
05-15-2008, 18:39
12. Не се оплаквайте, ако той пропусне да се прибере някоя вечер


Даа бе...! И когато сме ходили да пазаруваме и се приберем в къщи и заварим мъжъ си в семейната спялня с някоя... колежка, да не се оплакваме...?! Мнооого умноо... :!:

beti_niki
05-15-2008, 18:44
aко мъжа ми бъде тъкъв не е познал ние жените не сме роби

comics
05-15-2008, 18:45
Ако съпругът ми(бъдещият) иска това от мен - просто няма да е познал!!!
Че ние робини ли сме?!
Да, това е от преди доста време, но все пак...струва ми се като робска работа!
Не знам, ако трябваше да слугувам така на съпруга ми, то аз ще избягам или няма да се женя...
Всъщност не мога да съм много сигурна, защото тогава това си е било нормално и така са си били възпитавани...но аз бих се възпротивила!
А ти какво искаш? Мъжът ти да се грижи за всичкои всички, а ти само да си чешеш пу*ката ли ?

psychopath
05-15-2008, 18:48
12. Не се оплаквайте, ако той пропусне да се прибере някоя вечер


Даа бе...! И когато сме ходили да пазаруваме и се приберем в къщи и заварим мъжъ си в семейната спялня с някоя... колежка, да не се оплакваме...?! Мнооого умноо... :!:еми да...

November
05-15-2008, 19:03
Ако съпругът ми(бъдещият) иска това от мен - просто няма да е познал!!!
Че ние робини ли сме?!
Да, това е от преди доста време, но все пак...струва ми се като робска работа!
Не знам, ако трябваше да слугувам така на съпруга ми, то аз ще избягам или няма да се женя...
Всъщност не мога да съм много сигурна, защото тогава това си е било нормално и така са си били възпитавани...но аз бих се възпротивила!
А ти какво искаш? Мъжът ти да се грижи за всичкои всички, а ти само да си чешеш пу*ката ли ?



Ха...ти какво искаш да кажеш - че ние трябва да ви слугуваме и да правим всичко по заповедите ви?
Да бе!
И мъжете, и жените трябва да имат еднакви права и задължения!
И двамата ще си печелят пари, и двамата ще си помагат и т.н.! :?

comics
05-15-2008, 19:09
Ако съпругът ми(бъдещият) иска това от мен - просто няма да е познал!!!
Че ние робини ли сме?!
Да, това е от преди доста време, но все пак...струва ми се като робска работа!
Не знам, ако трябваше да слугувам така на съпруга ми, то аз ще избягам или няма да се женя...
Всъщност не мога да съм много сигурна, защото тогава това си е било нормално и така са си били възпитавани...но аз бих се възпротивила!
А ти какво искаш? Мъжът ти да се грижи за всичкои всички, а ти само да си чешеш пу*ката ли ?



Ха...ти какво искаш да кажеш - че ние трябва да ви слугуваме и да правим всичко по заповедите ви?
Да бе!
И мъжете, и жените трябва да имат еднакви права и задължения!
И двамата ще си печелят пари, и двамата ще си помагат и т.н.! :?
виж сега вече съм съгласен с теб. Извинявам се за нападките, но от предния ти пости ми заприлича на една от ония разглезени момиченца, чакащи вечно на мама и тати (за момчетата също се отнася! )

Canis_Dirus
05-15-2008, 19:13
Доскучало му на Адам в Рая и се оплакал на Господ. Дълго мислил Господ и накрая казал:
- Мога да създам една жена да ти прави компания.
- Какво е това "жена"? - попитал Адам.
- Ами - отговорил Господ - това е едно изключително красиво, интелигентно, мило и нежно същество. Тя ще се грижи за теб, ще те обича, ще те подкрепя, ще изпълнява всяко твое желание.
- Чудесно, направи ми жена - казал Адам.
- Но това ще ти коства доста. Ще трябва да използвам една ръка, един крак, едно око и едно ухо от тебе за да я създам.
Замислил се Адам и казал:
- А за едно ребро какво мога да получа?


Жените са по-ниско от мъжете. Дори в Билията го пише
"Отпред вървяха мъжете, а отзад животните и жените"

Имайте страх от Бога!

comics
05-15-2008, 19:21
Доскучало му на Адам в Рая и се оплакал на Господ. Дълго мислил Господ и накрая казал:
- Мога да създам една жена да ти прави компания.
- Какво е това "жена"? - попитал Адам.
- Ами - отговорил Господ - това е едно изключително красиво, интелигентно, мило и нежно същество. Тя ще се грижи за теб, ще те обича, ще те подкрепя, ще изпълнява всяко твое желание.
- Чудесно, направи ми жена - казал Адам.
- Но това ще ти коства доста. Ще трябва да използвам една ръка, един крак, едно око и едно ухо от тебе за да я създам.
Замислил се Адам и казал:
- А за едно ребро какво мога да получа?


Жените са по-ниско от мъжете. Дори в Билията го пише
"Отпред вървяха мъжете, а отзад животните и жените"

Имайте страх от Бога!
Е, все пак да не изпадаме в садистични и сектантски подробности ;)

Canis_Dirus
05-15-2008, 19:26
Е, все пак да не изпадаме в садистични и сектантски подробности ;)
Това не е садизъм, а шовинизъм. Освен това цитата си е според оригинала на Библията.
Например в Библията навсякъде се говори за "мъже" вместо "хора" и "синове" вместо деца".

Пише "Исаак роди Авраама" и тн. Жените никъде не се споменават. АКо ви попадне Библия от преди повече от 30-40 години ще се убедите.

Напоследък я "адаптират" към прогресивно западащото вече феминизирано общество"

Както казва Ал Бънди

No Ma'am

National
Organisation of

Man
against
amazonian
Masterhood!

comics
05-15-2008, 19:30
Е, все пак да не изпадаме в садистични и сектантски подробности ;)
Това не е садизъм, а шовинизъм. Освен това цитата си е според оригинала на Библията.
Например в Библията навсякъде се говори за "мъже" вместо "хора" и "синове" вместо деца".

Пише "Исаак роди Авраама" и тн. Жените никъде не се споменават. АКо ви попадне Библия от преди повече от 30-40 години ще се убедите.

Напоследък я "адаптират" към прогресивно западащото вече феминизирано общество"

Както казва Ал Бънди

No Ma'am

National
Organisation of

Man
against
amazonian
Masterhood!
:D хубаво - донякъде си прав (според мен!), но... не знам .
Не споделям абс всичко :)

November
05-15-2008, 19:36
Ако съпругът ми(бъдещият) иска това от мен - просто няма да е познал!!!
Че ние робини ли сме?!
Да, това е от преди доста време, но все пак...струва ми се като робска работа!
Не знам, ако трябваше да слугувам така на съпруга ми, то аз ще избягам или няма да се женя...
Всъщност не мога да съм много сигурна, защото тогава това си е било нормално и така са си били възпитавани...но аз бих се възпротивила!
А ти какво искаш? Мъжът ти да се грижи за всичкои всички, а ти само да си чешеш пу*ката ли ?



Ха...ти какво искаш да кажеш - че ние трябва да ви слугуваме и да правим всичко по заповедите ви?
Да бе!
И мъжете, и жените трябва да имат еднакви права и задължения!
И двамата ще си печелят пари, и двамата ще си помагат и т.н.! :?
виж сега вече съм съгласен с теб. Извинявам се за нападките, но от предния ти пости ми заприлича на една от ония разглезени момиченца, чакащи вечно на мама и тати (за момчетата също се отнася! )


Ами...трябвало е да се обоснова по-добре, но все пак съм много далече от тази мисъл за пълно господство на жената...хаха.

Black_JAG_Bundy
05-15-2008, 19:42
Поклон за темата! :grin:
МЪЖЕ ОТ ВСИЧКИ СТРАНИ - ОБЕДИНЯВАЙТЕ СЕ!!!
MAN POWER!!!

November
05-15-2008, 19:59
Поклон за темата! :grin:
МЪЖЕ ОТ ВСИЧКИ СТРАНИ - ОБЕДИНЯВАЙТЕ СЕ!!!
MAN POWER!!!


Да, ама не можете без нас!
Каквото и да казвате, истината боли...

Canis_Dirus
05-15-2008, 20:05
Поклон за темата! :grin:
МЪЖЕ ОТ ВСИЧКИ СТРАНИ - ОБЕДИНЯВАЙТЕ СЕ!!!
MAN POWER!!!


Да, ама не можете без нас!
Каквото и да казвате, истината боли...
йозеф Фритцъл си беше решил проблема. Жената заключена в мазето и я ползва само за разплод!

Ашколсун на тоз човек!

mulgore
05-15-2008, 20:12
^ При това дъщеря му! :?

Абе не сме по-ниско от вас!
Всички сме хора!

November
05-15-2008, 20:31
Поклон за темата! :grin:
МЪЖЕ ОТ ВСИЧКИ СТРАНИ - ОБЕДИНЯВАЙТЕ СЕ!!!
MAN POWER!!!


Да, ама не можете без нас!
Каквото и да казвате, истината боли...
йозеф Фритцъл си беше решил проблема. Жената заключена в мазето и я ползва само за разплод!

Ашколсун на тоз човек!

Това какво значи - всички да се превърнат в откачалки...?

morsmordre
05-15-2008, 20:41
Your Nightmare, jenite, koito tvyrdqt, 4e trqbva da ima ravnopostavenost mejdu texniq i myjkiq pol, obiknoveno se oplakvat, 4e nqkoi ne6ta sa prekaleno tejki za tqx, za6t0t0 sa jeni. Ti iska6 li da se otnasqt po opredelen na4in kym teb, za6t0t0 si jena (po-skoro momi4e, no i jena stava zasega)? Moje da mi kaje6 "ne", no na jenite tova si im e v prirodata da iskat ne6t0 po-leko ot tova, koeto se iziskva za edin myj. Davam samo primer: normativite po fizi4esko vyzpitanie v u4ili6te. Kato tolkova mnogo revete za ravnopostavenost, otkyde-nakyde nie trqbva da ti4ame 600m, a vie 300m? Tova e samo primer. Ima momi4eta, koito ne se oplakvat, no sa mnogo po-malko na broi ot onezi, koito vednaga po4vat da krekat kolko mnogo iskat ot tqx, a vsy6tn0st e ne6t0 po-malko ot tova, koeto iziskvat na myjete.

Vypreki tova, ne sym na mnenie, 4e jenite sa po-dolni sy6testva (verno, 4e mnogo deistvat kato melezi, no takiva ima mnogo i sred myjete, taka 4e da ne stava duma za tova "koi pol e po-..."). V bibliqta moje i da sa slojili jenite v edna kategoriq s kravite, no po onezi vremena e imalo patriarxalno gospodstvo. 6t0m ste tolkova sklonni da se vyrnete tolkova nazad vyv vremeto, neka izminem 06te malko vremevo prostranstvo i stignem do pyrvobitnite myje, koito sa vla4eli jenite za kosite. Da posledvame li primera im?

Kolkoto do pri4inata za tezi razmisli... Spored men tova, koeto e napisano, e prekaleno. No kakvo l060 ima v tova da pomisli6 za myja si? Tova s ky6tata perfektno iz4istena, decata izkypani pet minuti predi da se pribere, da ne go zagovarq6, dokato ne si pro4ete vestnika... Tova sa absoliutno banalni gluposti. I vse pak, pomislete ot na6a gledna to4ka - kysame si zadnicite ot rabota, za da ne kajete "Bedni sme, napuskam te" (tyi kato mnogo semeistva s bili razru6avani, imenno za6t0t0 jenata ne moje da byde s myja si v tozi truden period, v koito bi trqbvalo da byde neotly4no do nego i da go podkrepq..), za da ne kajat decata "syu4enicite mi se smeqt, za6t0t0 nqmame pari", za da ne byde podlagano semeistvoto na li6eniq i t.n. ... Ta na fona na vsi4k0 t0va, tolkova neposilno li e za edna domakinq (a e 0b6t0prieto jenata da e domakinq.. dokazano e, 4e, ako jenata ne e domakinq, tq e biznes-dama, nqma6ta vreme za stabilno semeistvo) da prigotvi ve4erq za myja si, koito se pribira ot rabota sled mnogo tejyk den??? Edva li.

Vsi4k0 t0va vaji ne samo za jenata, no i za 40ve6kite vzaimootn06eniq. Roditelite mi mn0g0 4est0 pytuvat i to izvyn stranata. S brat mi ostavame dvamata sami i si razpredelqme zada4ite (kakto, spored men, bi trqbvalo da pravi vsqko edno semeistvo, za da proti4a vsi4k0 gladko i vsi4ki da sa dovolni). Az gotvq, dokato toi otide do leti6tet0 da pribere s kolata roditelite ni. Te se pribirat, vijdat iz4istenata ky6ta, vkusnata ve4erq na masata i 4uvstvat, 4e usiliqta im da ne podlagat na li6eniq 4lenovete na semeistvoto, ne sa naprazni i nqkoi ocenqva tova.

I za6t0 iz0b6t0 priemate tova kato sluguvane??? Vsy6tn0st, instruckiite, dadeni ot avtora na temata, naistina izkarvat jenite kato robini. No ne e tolkova trudno da se napravi nqkakvo razgrani4avane mejdu tova, koe e xubavo za polovinkata, i tova, koeto ve4e prevry6ta myja/jenata v rob/inq (tyi kato myjete mnooogo 4est0 popadat v kapana na jeni, koito gi interesuvat samo i edinstveno parite).

Ta, kajete mi sega onezi ot vas, koito imaxa tyrpenieto da iz4etat vsi4k0 (a se symnqvam, 4e ima takiva -.- ), naistina li namirate li4nite interesi i udobstva za po-vajni ot tova da zaradvate liubimiq?

hole
05-15-2008, 21:04
Хаха, много се впрягате.

RAWRRR
05-16-2008, 15:19
Ако съпругът ми(бъдещият) иска това от мен - просто няма да е познал!!!
Че ние робини ли сме?!
Да, това е от преди доста време, но все пак...струва ми се като робска работа!
Не знам, ако трябваше да слугувам така на съпруга ми, то аз ще избягам или няма да се женя...
Всъщност не мога да съм много сигурна, защото тогава това си е било нормално и така са си били възпитавани...но аз бих се възпротивила!


Хехе,типи4на женска реакция..

Не става въпрос за робуване,а за негласни,общоприети правила.Но явно не си дорасла за да го осъзнаеш,но спокойно,не си нито първата,нито последната феминистка.

Как може да говорим въобще за робска позиция,след като си склю4ила брак по любов?


П.С.
В интерес на внушението от цитатите,щеше да бъде да пропуснеш годините на изданията,защото те говорят красноре4иво за времената и нравите. :)

November
05-16-2008, 15:32
Ако съпругът ми(бъдещият) иска това от мен - просто няма да е познал!!!
Че ние робини ли сме?!
Да, това е от преди доста време, но все пак...струва ми се като робска работа!
Не знам, ако трябваше да слугувам така на съпруга ми, то аз ще избягам или няма да се женя...
Всъщност не мога да съм много сигурна, защото тогава това си е било нормално и така са си били възпитавани...но аз бих се възпротивила!


Хехе,типи4на женска реакция..

Не става въпрос за робуване,а за негласни,общоприети правила.Но явно не си дорасла за да го осъзнаеш,но спокойно,не си нито първата,нито последната феминистка.

Как може да говорим въобще за робска позиция,след като си склю4ила брак по любов?

Ако избереш мъжа да доминира вкъщи (тоест станеш домакиня,вси4ки тези изброени в статията неща,са твоя отговорност,е не описани по такъв налудни4ев на4ин).Ако решиш да не работиш,а да домакинстваш ти сама,с ясно съзнание,даваш карт бланш на мъжа си да е водещата фигура в семейството,защото той вади парите.

Твоя работа е да му готвиш вкусно,да 4истиш пода до блясък,да изпращаш децата на у4илище,но ти не го правиш от задължение,ами защото знаеш,4е така се скрепява семейство-всеки помага с каквото може.

Много банално зву4и,но поне мисля,4е е реалисти4но.

П.С.
В интерес на внушението от цитатите,щеше да бъде да пропуснеш годините на изданията,защото те говорят красноре4иво за времената и нравите. :)


Ами...не съм съгласна с теб, защото едно е да се омъжиш по любов, а съвсем друго е да се превърнеш в гореописаното...
Щом се омъжиш не значи, че автоматично се превръщаш в чистачка и т.н.
Виждам, че цитатите са от доста отдавна, но не прекалено и този факт само повече говори за това, че хората още не са разбрали, че всички са равни!
Изказването ми нямаше предвид, че жените не трябва да правят неща, а точно обратното - че не трябва по цял ден да чистят и да готвят вкъщи, а да реализират амбициите си...въпреки, че има индивиди, които си хабят времето с простотии, но това е дълга тема.
Въпросът е в това, че един човек, независимо дали е мъж или жена, има право да прави с живота си това, което иска, а не да е птиче в клетка...

shadow4e
05-16-2008, 15:43
Ще се става примерна съпруга :)

SINDEL
05-16-2008, 15:45
Ааама и нахално!
Тука мацките оревавате света, 4е мъжете трябвало да се грижат за жените, да са им подкрепа, да са нежни и внимателни, понеже жената била крехка и не знам си ква още.. И като стане въпрос за тва вие да направите нещо за мъжете "Аа! Оо! Ужас! Да не сме робини" и т.н.

Вси4ки трябвало да сме равни, мъжете и жените трябвало да имат еднакви права и задължения, тва не можело, онова не можело.. Вси4ките се извъдихте страшни феминистки, ама само когато на вас ви изнася..

RAWRRR
05-16-2008, 18:08
Ако съпругът ми(бъдещият) иска това от мен - просто няма да е познал!!!
Че ние робини ли сме?!
Да, това е от преди доста време, но все пак...струва ми се като робска работа!
Не знам, ако трябваше да слугувам така на съпруга ми, то аз ще избягам или няма да се женя...
Всъщност не мога да съм много сигурна, защото тогава това си е било нормално и така са си били възпитавани...но аз бих се възпротивила!


Хехе,типи4на женска реакция..

Не става въпрос за робуване,а за негласни,общоприети правила.Но явно не си дорасла за да го осъзнаеш,но спокойно,не си нито първата,нито последната феминистка.

Как може да говорим въобще за робска позиция,след като си склю4ила брак по любов?

Ако избереш мъжа да доминира вкъщи (тоест станеш домакиня,вси4ки тези изброени в статията неща,са твоя отговорност,е не описани по такъв налудни4ев на4ин).Ако решиш да не работиш,а да домакинстваш ти сама,с ясно съзнание,даваш карт бланш на мъжа си да е водещата фигура в семейството,защото той вади парите.

Твоя работа е да му готвиш вкусно,да 4истиш пода до блясък,да изпращаш децата на у4илище,но ти не го правиш от задължение,ами защото знаеш,4е така се скрепява семейство-всеки помага с каквото може.

Много банално зву4и,но поне мисля,4е е реалисти4но.

П.С.
В интерес на внушението от цитатите,щеше да бъде да пропуснеш годините на изданията,защото те говорят красноре4иво за времената и нравите. :)


Ами...не съм съгласна с теб, защото едно е да се омъжиш по любов, а съвсем друго е да се превърнеш в гореописаното...
Щом се омъжиш не значи, че автоматично се превръщаш в чистачка и т.н.
Виждам, че цитатите са от доста отдавна, но не прекалено и този факт само повече говори за това, че хората още не са разбрали, че всички са равни!
Изказването ми нямаше предвид, че жените не трябва да правят неща, а точно обратното - че не трябва по цял ден да чистят и да готвят вкъщи, а да реализират амбициите си...въпреки, че има индивиди, които си хабят времето с простотии, но това е дълга тема.
Въпросът е в това, че един човек, независимо дали е мъж или жена, има право да прави с живота си това, което иска, а не да е птиче в клетка...

А ти защо си мислиш,4е жените не искат да станат домакини?4е то4но в това не откриват своята реализация?4е то4но това е целта,към която се стремят?

Да,по-лесно е да си домакиня,отколкото работеща жена,но някои хора,го предпо4итат,нито от ленивост,нито за да минат между капките..те просто това искат-да перат,да гладят,да готвят,да гледат децата,да готвят на мъжа?С това те показват любовта и отношението си към него.Виновна е еволюцията,не се може да се обясни..

Ще ти дам един друг пример.Аз искам да стана у4ителка,защото това мисля,4е е моята професия.В универистета и извън него има предразсъдъци,4е педагогика записват хората,които не са ги приели нищо друго,само 4е мен ме приеха къде по-желани специалности.Знам,4е няма да пе4еля много,толкова колкото,ако бях станала икономист,но не ми дреме,защото знам 4е това е ,което искам.Не ми пука,4е моят успех,за някой е провал.

Същото е и при жените,избрали да заемат по-пасивната страна в семейството.Това не се слу4ва поради неспособността им те да доминират,ами заради вътрешната им нагласа..характер,ако щеш.

Няма нищо лошо жената да е кариеристка,но няма лошо и в това да е..просто домакиня.Индивидуален избор е и то4но,защото е такъв не може да се каже,4е жената слугинства,защото ако не й харесваше домашната работа,щеше да си е сменила отдавна заниманието.

white_chik
05-16-2008, 18:16
Хахаха,когато една жена изкарва почти толкова,а защо не и толкова пари,колкото съпруга си,домашните задачи трябва да се разпределят равномерно.така е справедливо.

Canis_Dirus
05-16-2008, 18:32
Респект за осъзналите се жени - RAWRRR, shadow4e и SINDEL!

Другите да си ядат ушите!

Boot
05-16-2008, 18:34
Абе важното е да имам време да поплача след секс. :|

MissSun
05-16-2008, 18:49
Your Nightmare, jenite, koito tvyrdqt, 4e trqbva da ima ravnopostavenost mejdu texniq i myjkiq pol, obiknoveno se oplakvat, 4e nqkoi ne6ta sa prekaleno tejki za tqx, za6t0t0 sa jeni. Ti iska6 li da se otnasqt po opredelen na4in kym teb, za6t0t0 si jena (po-skoro momi4e, no i jena stava zasega)? Moje da mi kaje6 "ne", no na jenite tova si im e v prirodata da iskat ne6t0 po-leko ot tova, koeto se iziskva za edin myj. Davam samo primer: normativite po fizi4esko vyzpitanie v u4ili6te. Kato tolkova mnogo revete za ravnopostavenost, otkyde-nakyde nie trqbva da ti4ame 600m, a vie 300m? Tova e samo primer. Ima momi4eta, koito ne se oplakvat, no sa mnogo po-malko na broi ot onezi, koito vednaga po4vat da krekat kolko mnogo iskat ot tqx, a vsy6tn0st e ne6t0 po-malko ot tova, koeto iziskvat na myjete.

Vypreki tova, ne sym na mnenie, 4e jenite sa po-dolni sy6testva (verno, 4e mnogo deistvat kato melezi, no takiva ima mnogo i sred myjete, taka 4e da ne stava duma za tova "koi pol e po-..."). V bibliqta moje i da sa slojili jenite v edna kategoriq s kravite, no po onezi vremena e imalo patriarxalno gospodstvo. 6t0m ste tolkova sklonni da se vyrnete tolkova nazad vyv vremeto, neka izminem 06te malko vremevo prostranstvo i stignem do pyrvobitnite myje, koito sa vla4eli jenite za kosite. Da posledvame li primera im?

Kolkoto do pri4inata za tezi razmisli... Spored men tova, koeto e napisano, e prekaleno. No kakvo l060 ima v tova da pomisli6 za myja si? Tova s ky6tata perfektno iz4istena, decata izkypani pet minuti predi da se pribere, da ne go zagovarq6, dokato ne si pro4ete vestnika... Tova sa absoliutno banalni gluposti. I vse pak, pomislete ot na6a gledna to4ka - kysame si zadnicite ot rabota, za da ne kajete "Bedni sme, napuskam te" (tyi kato mnogo semeistva s bili razru6avani, imenno za6t0t0 jenata ne moje da byde s myja si v tozi truden period, v koito bi trqbvalo da byde neotly4no do nego i da go podkrepq..), za da ne kajat decata "syu4enicite mi se smeqt, za6t0t0 nqmame pari", za da ne byde podlagano semeistvoto na li6eniq i t.n. ... Ta na fona na vsi4k0 t0va, tolkova neposilno li e za edna domakinq (a e 0b6t0prieto jenata da e domakinq.. dokazano e, 4e, ako jenata ne e domakinq, tq e biznes-dama, nqma6ta vreme za stabilno semeistvo) da prigotvi ve4erq za myja si, koito se pribira ot rabota sled mnogo tejyk den??? Edva li.

Vsi4k0 t0va vaji ne samo za jenata, no i za 40ve6kite vzaimootn06eniq. Roditelite mi mn0g0 4est0 pytuvat i to izvyn stranata. S brat mi ostavame dvamata sami i si razpredelqme zada4ite (kakto, spored men, bi trqbvalo da pravi vsqko edno semeistvo, za da proti4a vsi4k0 gladko i vsi4ki da sa dovolni). Az gotvq, dokato toi otide do leti6tet0 da pribere s kolata roditelite ni. Te se pribirat, vijdat iz4istenata ky6ta, vkusnata ve4erq na masata i 4uvstvat, 4e usiliqta im da ne podlagat na li6eniq 4lenovete na semeistvoto, ne sa naprazni i nqkoi ocenqva tova.

I za6t0 iz0b6t0 priemate tova kato sluguvane??? Vsy6tn0st, instruckiite, dadeni ot avtora na temata, naistina izkarvat jenite kato robini. No ne e tolkova trudno da se napravi nqkakvo razgrani4avane mejdu tova, koe e xubavo za polovinkata, i tova, koeto ve4e prevry6ta myja/jenata v rob/inq (tyi kato myjete mnooogo 4est0 popadat v kapana na jeni, koito gi interesuvat samo i edinstveno parite).

Ta, kajete mi sega onezi ot vas, koito imaxa tyrpenieto da iz4etat vsi4k0 (a se symnqvam, 4e ima takiva -.- ), naistina li namirate li4nite interesi i udobstva za po-vajni ot tova da zaradvate liubimiq?
За някои неща си прав.(прочетох го цялото)Но ние ли сме виновни за нормативите, че на вас са ви дали да бягате повече, а ние по-малко?!И изглежда така, че само мъжете работят, а жените мързелуват по цял ден.Не с всичко съм съгласна. :) , но все пак мисля, че всички трябва да сме с равни права и задължения. :)

sw3e7_baby
05-16-2008, 21:30
tiq kreteni da go d*hat ae 6i mu gotfq az i 6i 4istq i nqma da mu govorq da go e*a marzela cql den na 1 stol f ofisa a az da ne sam nenormalna fe a e posmql da mi go kaje tfa da smqta 4e e martaf (finger)

Muse_of_Madness
05-17-2008, 07:45
Реални стойности на човешките същества няма. Твърде много са потъпквани, за да останат.
Тоест в къщата управлява този, който е способен на повече и по-успешен терор и насилие.

Buhtaaa
05-17-2008, 08:07
а ние какво получаваме в замяна ?

quench
05-17-2008, 08:46
трябва само да кажа, че жената и мъжът трябва да си знаят мястото

мъжът е дмонинантният индивид в едно здраво семейство - той трябва да има не само правото да взема решения, но и авторитет, с който да ги подплати - т.е., той трябва да има много висок доход и да бъде достатъчно интелигентен и преживял достатъчно, за да може решенията му да имат реална сила

жената по природа не бива да се опъва или да манипулира мъжа си - тя трябва да се грижи за него и в замяна ще получи това, кото й се полага, защото един мъж като гореописаният не може да бъде несправедлив

всяка форма на отстъпление от тази рамка съсипва съвестният живот и на двамата, те не се чувстват щастливи и не знаят мястото си и целта си

ако жената се чувства твърде манипулативна и опърничава - тогава да знае, че няма да намери щастие в брака

ако мъжът не мисли, че отговаря на горните изсиквания, нека знае, че не бива да създава семейство и трябва да се усъвършенства

освен това, не забравяйте, че семейната хармония създава добри, умни и жизнепригодни деца!

SINDEL
05-17-2008, 08:56
Респект за осъзналите се жени - RAWRRR, shadow4e и SINDEL!

Другите да си ядат ушите!

Йей! Ай'м куул! :P

quench
05-17-2008, 09:04
^това го определям аз :o

ПП: купи ли ми мляко и бебешка каша? 8)

SINDEL
05-17-2008, 09:07
^това го определям аз :o

ПП: купи ли ми мляко и бебешка каша? 8)

:lol: омфг... сега о4аквам куп ли4ни с въпроси какво правим с млякото и бебешката каша ;)

И после се 4удя що на разни съфорумци (кхъм.. Канис.. кхъм) им забраняват да си играят с мен... :(

quench
05-17-2008, 09:09
мялкото се гълта, а горещата каша се духа....

quench
05-17-2008, 09:16
кво се занимавате с безсмислени спорове... Надуйте си хубава британска музика на компютъра,купете си Ариана и Хрупанки,и живейте спокойно...

спор може да има само тоносно факти, чиято истинност се клати - а тук нямаме този случай - само нервните изблици на няколко недорасли индивида от женски пол, които мислят, че могат с истерии да обърнат правилата, по които върви света, както миналата седмица с тръшкане са измъкнали пари от тате или мама за някое червило

аз съм спокоен 8)

Lunatic-
05-17-2008, 09:21
quench the mastermind ? :D

quench
05-17-2008, 09:26
haha, so funny that i'm gonna kill myself

8)

Muse_of_Madness
05-17-2008, 09:32
Зарежи го Фром бе Куенчи.
Мъжката и женската природа са си ебали майката. Благодаря на капитализма без грам ирония поне за това 8)

Pepincetyy
05-17-2008, 11:21
16. Помогнете му да се съблече. Събуйте обувките му.
Това просто ме уби. :x

mulgore
05-17-2008, 11:26
16. Помогнете му да се съблече. Събуйте обувките му.
Това просто ме уби. :x
:lol:

Briseis
05-17-2008, 11:57
Exploited e прав. Ако ще ставаш бизнес-дама не се жени. Ако нямаш такива амбиции, не се оплаквай, че си домакиня.

Познавам много момичета, които един ден се виждат точно домакини. Не ламтят за пари и кариери.

Както каза Раур, успеха за едни е провал за други. Всяка жена сама решава какво иска от живота, така че после и да циври сама си е виновна.
Ако тръгнеш да преследваш амбициите си, оставаш сама.
Ако се омъжиш, пак си недоволна...

Днес тези съвети са смешни, но си помислете в колко семейства нещатата стоят точно по този начин.
Дори мъжът да няма голям доход/житейски опит/интелигентност, той си остава мъж и си носи авторитета. И командва в къщи, понякога вика, бие...
А има и мъже пу*тки, чийто жени изкарват повече от тях и/или яко ги манипулират. Съжалявам такива мъже...

Carmen_Kass
05-17-2008, 13:07
Exploited e прав. Ако ще ставаш бизнес-дама не се жени. Ако нямаш такива амбиции, не се оплаквай, че си домакиня.

Познавам много момичета, които един ден се виждат точно домакини. Не ламтят за пари и кариери.

Както каза Раур, успеха за едни е провал за други. Всяка жена сама решава какво иска от живота, така че после и да циври сама си е виновна.
Ако тръгнеш да преследваш амбициите си, оставаш сама.
Ако се омъжиш, пак си недоволна...

Днес тези съвети са смешни, но си помислете в колко семейства нещатата стоят точно по този начин.
Дори мъжът да няма голям доход/житейски опит/интелигентност, той си остава мъж и си носи авторитета. И командва в къщи, понякога вика, бие...
А има и мъже пу*тки, чийто жени изкарват повече от тях и/или яко ги манипулират. Съжалявам такива мъже...

+1

BlackWings
05-17-2008, 16:41
Вижте какво , не съм феминистка , наясно съм че в библията пише , че жената е създадена след мъжа , за да му помага и за да му бъде другар. Съгласна съм. Съгласна съм и с това , че наистина навсякъде в библията се споменава "мъже" вместо "хора" и "синове" вместо "деца" . Казвам го да не обидя някой върл религиозен последовател. Но в библията пише жената да е другар и помощник , не "слуга" и "роб" и да мие краката на мъжа , да му сваля обувките , и още незнам си какво. Ако някой толкова подробно е чел библията и настоява да я цитира , да види че тя учи и на толерантност и уважение , а това ващо си е направо дискриминация.
Еееее ми изхвърлихте се вече вие , мъжете , с тва ващо превъзходство. Да кажа ли и аз "ГОРДОСТТА Е СМЪРТЕН ГРЯХ" - ИМАЙТЕ СТРАХ ОТ БОГА
ЕЕееее :-x :-x :-x :-x Глупава работа.

BlackWings
05-17-2008, 17:10
кво се занимавате с безсмислени спорове... Надуйте си хубава британска музика на компютъра,купете си Ариана и Хрупанки,и живейте спокойно...

спор може да има само тоносно факти, чиято истинност се клати - а тук нямаме този случай - само нервните изблици на няколко недорасли индивида от женски пол, които мислят, че могат с истерии да обърнат правилата, по които върви света, както миналата седмица с тръшкане са измъкнали пари от тате или мама за някое червило

аз съм спокоен 8)

Дам , тук нямаме този случай. Тук имаме случай, свързан с на няколко глупави индивида от мъжки пол , които чели - недочели за това кое "трябва" и кое "нетрябва" в съвременното общество , решават , че с малко богата фантазия и оригинални приказки ще разаснят "правилата , по които върви света", на горката невежа друга половина от човечеството. Прав си , "спор" към твоите компетентни изблици не може да има, защото положението е ясно.

П.С. Брей , май не всички женски индивиди били толкова недорасли

BlackWings
05-17-2008, 17:13
Мястото на жената е в кухнята!
Мястото на мъжа е зад бюрото!

ЯСНО?!?

Ххахаххахахахаха :lol: :lol: :lol: Добре бе , на вашите заповеди , мъжо... :lol: :lol: Детска работа.
не се заяждам , просто какви са тия глупави изблици :D

Canis_Dirus
05-17-2008, 17:33
Вижте какво , не съм феминистка...

Искаш ли да пием кафе някой ден?

BlackWings
05-17-2008, 18:33
Вижте какво , не съм феминистка...

Искаш ли да пием кафе някой ден?

Искам , хайде , само да не ме караш да ти събувам обувките и поднасям кафето със захарченца и бърша устичката с кърпичка и лигавниче :D :D :D При тия условия съм съгласна.

А оня с ташаците , брей , много си компеентен , хайде няма да ти оспорвам необоримите аргументи че ще вземеш да се комплексираш че някой по низък от теб ти подкопава авторитета :lol: :lol: :lol:
Но аз пък нали нямам какво да губя , и без това съм паднала на фронта , тъй че ще ти кажа - много си заблуден , горкичкия :lol: :lol:
Спирам... :razz:

Canis_Dirus
05-17-2008, 18:39
Искам , хайде , само да не ме караш да ти събувам обувките и поднасям кафето със захарченца и бърша устичката с кърпичка и лигавниче :D :D :D При тия условия съм съгласна.

Няма бе! По кавалерски ще платя сметката даже. кажи кога и къде.

BlackWings
05-17-2008, 18:40
ама и нищо смислено не каза... ;)
Ми да , нали съм низко същество. :)
Да съм имала претенции че говоря смислено?
Малко и ти си противоречиш с твойта логика :wink:

hole
05-17-2008, 18:42
8-)

psychopath
05-17-2008, 18:42
А има и мъже пу*тки, чийто жени изкарват повече от тях и/или яко ги манипулират. Съжалявам такива мъже...нали уж сте равни с мъжете... :D

BlackWings
05-17-2008, 18:48
ама и нищо смислено не каза... ;)
Ми да , нали съм низко същество. :)
Да съм имала претенции че говоря смислено?
Малко и ти си противоречиш с твойта логика :wink:

просто съм непоправим оптимист, но ти умело защити твоят пол :)

Добре хайде , без да се заяждам , обясни на глупавката ми главица как хем "нищо смислено не казах" хем "умело защитих своя пол" :) :)

Canis_Dirus
05-17-2008, 18:50
Black`Wings не ми отговори за къде и кога ще е това кафе ;)

BlackWings
05-17-2008, 18:51
Black`Wings не ми отговори за къде и кога ще е това кафе ;)
ся тука ли де като си толко навит пиши на лс :D :D

BlackWings
05-17-2008, 18:55
бълвайки един тон глупости, ти умело защити репутацията на твоя пол, подркепяйки тезата, че просто сте въздух под налягане и в реална дискусия не можете да използвате доводи, а разчитате на емоционални изблици и глуповат сарказъм.
:-| :-| \:D/
Само мисля че глуповатия сарказъм повече за теб се отнася. :)
Но иначе не разбирам защо си губиш времето да се мъчиш да водиш дискусия с мен в такъв случай.

Thoughtless
05-17-2008, 21:17
Ако мъжът ми се държи добре с мен и аз ще се държа добре с него. Аа съветите за това да е чисто и сготвено - е то е логично, няма да се живее в кочина.. :) Жената трябва да си върши домакинската работа, мъжът да плаща сметките.. (обаче не е задължително винаги да е така) :)

Briseis
05-17-2008, 21:40
А има и мъже пу*тки, чийто жени изкарват повече от тях и/или яко ги манипулират. Съжалявам такива мъже...нали уж сте равни с мъжете... :D

аз не твърдя такова нещо

Ivalinka
05-17-2008, 21:44
домашна идиотека...просто нямам думи !!!!!! ние да не сме роби,бе... :x

dar4enceto92
05-17-2008, 22:06
И аз не съм съгласна с теб. Това не значи, че трябва да е обратното. Не! Правата и задълженията на двамата трябва да са равни!!!

quench
05-18-2008, 07:25
И аз не съм съгласна с теб. Това не значи, че трябва да е обратното. Не! Правата и задълженията на двамата трябва да са равни!!!

но н са едни и същи

- мъжът защитава семейството от заплахи, грижи се да е финансово стабилно
- жената се грижи за домашният уют на мъжа и на децата, за възпитанието им и така

те са 2 прости нещица, които трябва да правят жените, но всички малки мацки тука викат "ние не сме робини"

а кво, аз ли да съм роб? 8)

nixx
05-18-2008, 08:57
Според мен лично...след една определена възраст повечето жени започват да осмислят мястото си в света именно като такива. Един доста висок процент от кариеристките, от жените, прекарващи 18 часа на ден на работно си място...всъщност копнеят за домашен уют и семейство. Но не признават дори пред самите себе си...защото така е `по-добре`. Добре им е самите те да си вярват, че е така. Че нямат нужда от никой, че са всесилни. В това да бъдеш жена, да даваш любов и грижи няма абсолътно нищо лошо. Това не прави жената по-малко жена или по-слаба. За мен лично е тъжно обратното-да се потъпква именно тази женска природа. Но наистина на възраст 14-17 е малко трудно за доста момичета (за мен също...) да си го представя. Смятам...че...доста от основните понятия в днешно време са объркани... Представите ни за нещата са твърде изкривени ии...наистина е трудно да се стигне до истината :)

FreAK_
05-18-2008, 09:43
Мили момчета, не се притеснявайте, след 50 години вие ще шетате вкъщи....
Само вижте откакто имаме право на гласуване има няма 100 години жените до къде стигнаха...
Едни от най- силните страни се оправляват от жени.
В Америка Хилари малко не и достигна за президентския пост.
Нещата се изравняват, променя се и морала.
Вече жените си спят с който пожелаят, гледат сами деца, командват мъже..

Да, да това ви очаква! С времето съвсем ще си загубите позициите, а ние ще ви оправляваме....
Така че няма да е лошо да понаучите малко ръкоделие и готварство!

ПП - Откога пък станахте толкова набожни и се оповавате на библията??? 8-)

Rock &amp; Roll King
05-18-2008, 09:48
Жените си имат своето място и задължения - да са домакини вкъщи. Това никога не трябва да се променя и да се разменят ролите, защото ще се развали баланса и ще се случат лоши неща :(

TheNewReligion
05-18-2008, 14:29
Ако съпругът ми(бъдещият) иска това от мен - просто няма да е познал!!!
Че ние робини ли сме?!
Да, това е от преди доста време, но все пак...струва ми се като робска работа!
Не знам, ако трябваше да слугувам така на съпруга ми, то аз ще избягам или няма да се женя...
Всъщност не мога да съм много сигурна, защото тогава това си е било нормално и така са си били възпитавани...но аз бих се възпротивила!
+1 ! Най-много да го напсувам тоя прошляк ! :lol: :lol: :lol:

Decu
05-18-2008, 14:55
Аре стига мрънкали бе.. http://www.cheesebuerger.de/images/midi/boese/a034.gif

tItEufFf
05-18-2008, 15:12
По-добре да си остана стара мома, отколкото да бъда робиня на някъв

simonchety
05-18-2008, 17:03
..

BlackWings
05-18-2008, 17:13
По-добре да си остана стара мома, отколкото да бъда робиня на някъв

щом да създадеш семейство, което да е нахранено и чисто е робство...
евала ви правя...

Никой , поне аз не оспорвам , че мъжът и жената са с различни функци и имат различни отговорности - мъжът полага повече усилия за изхранването на семейството и финансовите ресурси , а задължение на жената е да поддържа дома и домашния уют. Това си е факт и няма какво да се обиждаме жените.

Проблемът тук просто е доколко мъжете оценяват усилията на жените и дали въобще уважават тях и тяхният труд. Поне от това , което прочетох , ще го цитирам:
"Дайте му възможност да се изкаже - помнете , че неговите теми за разговор са ПО ВАЖНИ от вашите."
"Не го занимавайте с вашите проблеми"
"Никога не се оплаквайте нито му правете забележка"
"Помогнете му да се съблече , събуйте обувките му"
"Не се оплаквайте ако пропусне да се прибере някоя вечер."

Повечето момичета от тук казаха "Няма да сме робини" - защото, exploitedteen , това са задълженията на робите - да си вършат работата , да мълчат , да нямат право на глас , да се примиряват - тези горните правила насочват към точно същото. Жената до край света ще чисти къщата ще готви на съпруга си ще гледа децата - това на нея и носи удовлетворение . Но за да се поддържа семейството нахранено и чисто е нужно и взаимно уважение.
Не е ли неуважение жената да чисти , готви цял ден , да се приготвя за съпруга си , а той да не се прибере вечерта , че на всичкото отгоре тя няма право да се оплаква??? Тя полага усилия дома да бъде чист и не очаква награда за това , защото и е задължение , но не заслужава ли поне мнението и да бъде чуто? Тя трябва да му събуе обувките след дългия работен ден , а нейните изморени крака има ли кой да разтрие , или мъжът и е твърде зает да се обтяга в "най-мекото кресло"?
Ето това е поне което мен ме подразни.

Дано поне някой да го е прочел

BlackWings
05-18-2008, 17:23
Ти работила ли си поне един ден?
Работя от 15 годишна всяко лято по 3 месеца , на 3 работни места съм била, на пълен работен ден. А ти прекарал ли си поне един ден в готвене и чистене и гледане на деца и поддържане на домашния уют?

BlackWings
05-18-2008, 17:37
Готвене - да
чистене - да
гледане на деца - мдаааам, ама не мои
поддържане на домаше уют - конкретизирай



След като си работила толкова много имала ли си работодател, който е искал от теб да не си изпълняваш задълженията, да му говориш на въпреки и винаги да му досаждаш с дребни проблеми?
Tой ми е бил работодател , а не съпруг с който съм се свързала и създала семейсво , и сме длъжни двамата заедно да го изхранваме :) Аз съм си изпълнявала съвестно работните задължения , ще изпълнявам и съпружеските по същия начин , но държа и да ме уважават :) А уважение най малкото значи изслушване на думите ми.

А, и браво , евала , че ти се е случило да домакинстваш , peace V :)

Canis_Dirus
05-18-2008, 17:51
аз съм живял в една къща с 13 момичета и бях единствения, който се сещаше да чисти или да си сготви...

на собствена воля нещо не им се получаваше.. :)
Много вярно. Къде как се съберат само жени да живеят е голяма кочина. Или, ако не е се изпокрават след месец. Трябва мъж да има!

BlackWings
05-18-2008, 17:54
аз съм живял в една къща с 13 момичета и бях единствения, който се сещаше да чисти или да си сготви...

на собствена воля нещо не им се получаваше.. :)

Ми незнам , явно не си бил тяхната строга "глава на семейството" който да се връща "изморен , че му се налага да ходи на работа , и то заради тях". Незнам каква е била ситуацията ,но едва ли ти е харесвало така , само ти да си чистиш да готвиш , и никой да не ти помага и да не те слуша :)

BlackWings
05-18-2008, 18:25
няма и да бъда тяхната строга глава на семейството и да- след 13-14 часа работа, не бях в настроение да слушам техните простотии и драми, а просто си готвех или отивах да пазарувам, а в единствения ми свободен ден през седмицата се перях и чистех.

Мадамите бяха заети да дебелеят...

ама важното е, че не са роби на никой нали :)
Дам , вероятно и те не са били в настроение да ти слушат простотиите че переш и чистиш и си изморен:)
Но както и да е , спирам да коментирам тая тема , просто исках да кажа какво ме подразни. Но няма да продължавам да се опитвам да убедя някого , който определено не чува и не приема мнения различни от неговото. И освен това искрено ти пожелавам да си намериш такава жена каквато искаш ,която само да мълчи и да си изпълнява задълженията без да има право на мнение и на глас - ако вече не си я намерил. Макар че се съмнявам :)

bulgarcheto
05-18-2008, 21:16
Започвам да мисля, че женския пол е по-разхвърлян и неподреден изцяло. Най-простия пример - стаята. Някои си имат собствени стаи...в първия момент си представих 2 момичешки и 2 момчешки стаи. Първите за които се сетих (мъча се да не мисля за други) са коренно разлчини. Едните подредени, а другите разхвърляни. Женските са разхвърляните, с боклучетата навсякъде.
Мразя да бърша прах! На някои места си позволявам да го оставя да се трупа в големи количества. Ама...стаята ми лъщи! Т'ва момичетата...има ли такова с подредена стая? Продължавам да се сещам за още и още разджуркани момичешки стаи! В повечето случаи не знаят кое къде им е. И аз преди бях разхвърлян, но знаех кое къде ми е. Не пазя чистото и подреденост. Като стане кочинката повече от колкото я желая...подреждам и пак на ново.

Уф! Нищо общо с темата няма това мнение, ама...аз да си кажа своето, че да спя спокйно ;)

Ако бъдат разменени ролите, кой ще оцелее на "чуждото" място?

Пак прост пример: колко са бойците жени, а колко мъжете готвачи?

А за децата? Кой ги разглезва и кой ги строява (прави сериозни и отговорни) в повечето случаи?

RAWRRR
05-19-2008, 15:37
И в крайна сметка,за какво на нужни жените,щом в нищо не ги бива?

Защо мъжете се женят въобще?

Кой е по-прецакан този който яде баницата,или този който му я дава? :)

Canis_Dirus
05-19-2008, 15:39
Жени, ако изглеждате така:
http://www.t-nation.com/img/photos/2008/08-094-training/image044.jpg

Ви е простено да не можете да готвите, чистите, гладите и гледате деца!

shadow4e
05-19-2008, 15:49
Е, сега ще падне масово изрусяване. :D

dqdo_mraz
05-19-2008, 15:53
Жени, ако изглеждате така:
Ви е простено да не можете да готвите, чистите, гладите и гледате деца!
и на нея не и е простено !!!

dqdo_mraz
05-19-2008, 17:55
И в крайна сметка,за какво на нужни жените,щом в нищо не ги бива?

Защо мъжете се женят въобще?

Кой е по-прецакан този който яде баницата,или този който му я дава? :)Може би само, за да продължим рода си...
и да ги побием малко... 8-)

Glam
05-19-2008, 23:13
Жените за разплод хахах :D

LeT`Me`Break`The`Ice
05-20-2008, 20:57
След прочетеното съм склонна да съжалявам мъжете, по-голямата част от тях естествено, защото винаги има изключение и аз познавам такива :)
Наистина според религиозните представи жената е създадена, за да служи на мъжа, в миналото нежните създания не са имали никакви права- нито да работят, нито да гласуват и да участват в изборите, нито да се разпореждат със семейния бюджет. Били са употребявани като вещи, гордостта и достойнството им са били потъпквани. Дори Библията е казала и никой не може да оспори това- първият човек е бил мъж. Но и от научна, и от биологична, и от каквото и да е гледна точка, всяко следващо нещо е по-съвършено и по-изключително от предишното. Няма смисъл да обяснявам какво искам да кажа, жената е създадена по-късно следователно е ПО-ПО от мъжът.
Не съм съгласна с мненията ви, че жената не може да бъде домакиня и майка и да развива успешна кариера едновременно. Много жени го могат, защото сме по-силни, защото имаме инстинкти и интуиция, които при мъжете липсват. От момента в който заченем до мига в който затворим очите си, ние обичаме. Постоянно, непрекъснато. 9 месеца носим живота в себе си. Никой мъж не може да усети, дори не може да си представи усещането. Целта оправдава средствата и повярвайте съвременната жена ще се влачи, ще работи 24 часа в денонощието, ще се скъсва от работа, но никога няма да падне на колене през мъжа си и да помоли за помощ. Мога да дам хиляди примери за жени, съчетали и двете занимания безпроблемно- печелят пари и в същото време имат здраво семейство.
Относно това ръководство по домакинство и вестника... статии... без смисъл...
Един истински мъж никога не би се отнасял по този абсурден начин със своята жена. Най-малкото, защото е бил дете, виждал е колко труд и воля е откъснала от сърцето си майка му, за да го отгледа, възпита и направи личност. Само неблагодарните и разглезени "мамини синчета" могат да напишат подобна простотия, унизяващи жените, дарили ги с живот... но силните жени не се раждат... тях ги създават слабите мъже... като тези, съгласни със статията, като тези, измислили статията... мъжете са "силния" пол и зад това определение не се крие нищо друго освен физическа мощ... докато извор на истинската духовна и нравствена сила е била, е и ще бъде жената...
Публикуваното показва ограничението и безхарактерността на автора :)
Дори да бях мъж никога не бих се отнасял по подобен начин с жените. Как ще се почувства майка ми, ако напиша подобна статия? Че не съм я карала да ме отглежда, тя си е избрала тая задача, тя си е виновна и че е била длъжна да ми сменя пелените, да ми готви, да ми помага с домашните... как се почувствам аз, ако видя някакъв келеш да се отнася така с дъщеря ми ? :)
Така че, момичета, не обръщайте внимание на подобн комплексарски постове, ние сме и ще бъдем началото... ще носим живота в себе си и ще го отглеждаме... и ще възпитаваме достойни мъже, уважаващи и нас и приятелките си :) Със или без отговорен и разбран мъж до нас, ние ще побеждаме винаги :)

Boot
05-20-2008, 21:12
:razz: :razz:

Canis_Dirus
05-20-2008, 21:15
LeT`Me`Break`The`Ice, тази прочувствена и патетична реч е в състояние да трогне всеки. Но мъжете не сме всеки!
Смърт на феминизма! Всички феминистки на заточение в кухнята!

LeT`Me`Break`The`Ice
05-20-2008, 22:36
Драги ми неандерталецо, разбирам, че се ядосваш от самата истина, но я приеми, въпреки че боли. Да, действителността е сурова.

Относно кариерата- възможно е. Това че вие мъжете не може да намерите златната среда, си е ваш проблем. Решавайте си го. Отгледана съм от майка, която постоянно пътува и търчи напред-назад в различни страни. Адвокат е. Имало е периоди, в които не сме се виждали седмици и повече, но не е имало момент, в който да съм имала нужда от нея и тя да не е била до мен. Чувахме се всеки ден, никога не ми е отказала помощ, винаги ми е съветвала, а когато съм изпадала в големи каши е зарязвала всичко, за да ми помогне. Няма минута, в която да съм усетила липсата й. Дори на хиляди километри разстояние, боли то в Лондон, Прага и т.н., ме контролираше изкъсо, знаеше за всеки проблем, следеше оценките и поведението ми, постоянно контактуваше и с класната, и останалите учители, не ми е позволяла никакви своеволия. Имах и имам всичко, от което се нуждая. Не ми е липсвало внимание, намирала съм утеха в кризисни ситуации, прекарвала съм невероятно ваканциите и уикендите с нея. Издъня ли се, няма да ме упрекне, няма да започне да ми крещи и вика, а ще ме успокои и ще ми посочи верния път, по който да тръгна. Започна ли да пропадам, ще е долу, за да ме хване. Да, майка ми се "юрна" да твори кариера и да печели пари, докато баща ми си поддържа хотелчето на морето и не се интересува коя съм аз, как се казвам и на колко години съм. Когато бях на 6 дойде за рожденния ми ден и ми подари хамстер... не помня друг мил жест от негова страна... когато му отидох на гости на 10 години ме караше да се обаждам по телефона и да му уреждам проститутки за петък вечер... не съм използвала никога думата "татко"... защо ли... а на 14 вечер имах братче от сериозната му любовница, която напусна преди Коледа... от материална гледна точка- майка ми е поела грижите за всичко- дрехи, храна, джобни и т.н., а баща ми... един път ми даде 5 лв. ... и ми каза да ида до супермаркета да му купя бира... дали съм израстнала сама? Не. Имам майка си. И когато имах нужда от обич и прегръдка... тя беше там. Кариерата й е се развива успешно, има собствен офис във Виена, но има и дъщеря, която никога не е чувствала липсата й. Колко странно...

А когато един мъж иска да продължи рода си и да има здраво семейство... би трябвало да си седне на задника и да се държи като баща и съпруг. Ест- да печели задоволителна сума пари, да уважава и покрепя жена си и децата си, независимо от обстоятелствата, а не да се държи като кретен... да се прави на изморен от дългия работен ден, да се оплаква от "тъпия" шеф, който пак не е харесал доклада му, да псува жена си, да бие децата задето имат по някоя и друга двойка... после да се напорка като свиня и да очаква почит... ХА ХА ХА

Всички жени сме си наясно, че не знаете нито да готвите, нито да си изперете мръсните чорапи, захвърлени в ъгъла на квартирата ви, обитавана само от мишки и хлебарки, нито да приемете недостатъците си като съвсем обикновено явление... да знаем, че можете да седите на дивана, докато ви поднасят цацата и пържените картофки, знаем, че няма да обърнете внимание на рисунката на детето си и ще я захвърлите настрани... знаем го... осъзнайте го и вие...

И ако твоите деца (горките!) висят по уличните стълбовете и останат само блед спомен в съзнанието ти... или обитават някоя влажна и мръсна килия... то моите деца няма да са такива!

Felis_Dirus
05-20-2008, 22:57
Този тип теми много ме радва, винаги се заливам от смях, четейки написаното и се изумявам на хората - най-често девойките, които се палят толкова... уиърд, хъх. :?

Felis_Dirus
05-20-2008, 23:06
Този тип теми много ме радва, винаги се заливам от смях, четейки написаното и се изумявам на хората - най-често девойките, които се палят толкова... уиърд, хъх. :?

Болни амбиции за доказване...

не мога да разбера защо някои момичета искат да се сравняват с мъжете, защо не се сравняват една с друга? Мразя думата комплекси, ама понякога трябва да я употребяваме. Цялата тази слюнка, която се мята в емоционалните изблици на някои момиченца, които искат да се наложат са просто смешни и жалки.
Затова и обичам да пиша дивотии в такива теми и да ги подкокоросвам да се излагат.

Мда.. именно. Изумява ме точно това - вие ги поднасята и вече пяна избива по устата им. :-D

Felis_Dirus
05-20-2008, 23:16
Хах, знам, знам.. на мен ми е забавно, дъвчете се. 8-)

SINDEL
05-21-2008, 05:12
Малиииии... Лет ми брейк дъ айс се е заляла :D
Никога не бях виждала през живота си толкова дълъг пост, пълен с толкова много глупости :D

Виж, мацка, на колко си? Ако не си на пове4е от 16, няма проблем - разбираемо е защо така със зъби и нокти се мъ4иш да изкараш жените нещо пове4е от мъжете. Като порастнеш малко, ще се усетиш как седят нещата всъщност ;)

bulgarcheto
05-21-2008, 09:24
Понеже сестра ми роди миналата семица, майка ми си взе отпуска за тази. Вчера я бъзикнах, че вече си е на мястото - домакиня. Много се зарадвах, като ми каза че е точно така. Как първите години е искала да работи, а не да си стои постоянни вкъщи, но вече не е така.

Замислете се наистина...кои са задачите на жените вкъщи? Кой пере, кой чисти, кой готви? Не че мъжете не го правят, но това си е типично женкско занимание. Много ли ви е приятно да сте на работа по цял де, а като се приберете тепърва да се захванете с миене на чинии, подредба на дома и т.н.?

Или пък това са задълженията на мъжа? Не че много мъжеще са съгласни, ама мислите ли за по-добре вие да работите, а той да си стои вкъщи?

hole
05-21-2008, 10:39
баси забавната тема :-D

LeT`Me`Break`The`Ice
05-21-2008, 12:46
exploitedteen, би ли ми посочил къде по-точно поставям вас мъжете под общ знаменател и къде съм казала, че всички сте малоумни кретени и идиоти? Примера с баща ми го дадох само и единствено, за да ти докажа, че независимо от трудностите една жена би могла да се справи със всичко и едновременно да отглежда дете и да прави кариера, което на теб ти се струва мисията невъзможна. Да, майка ми ми е липсвала често, но никога не съм се чувствала самотна (самото хрумване е абсурдно), изоставена и предадена. Питаш ме дали съм получила всичко- категорично мога да заявя, че дори повече от всичко. Да, баща ми е задник, настояваше да му купувам цигари и със стотинките ресто ми позволяваше да си взимам само някаква мижава близалка или дъвка, независимо, че на мен ми се е ядяло кроасан, снакс и т.н. Висеше по баровете и клубовете в Бургас, а мен ме оставяше при многобройните си обожателки, които ме щипеха и искаха да ме гримирват... нз какво определение би му подхождало. Изрод? Внимавай само и ти да не се превърнеш в негово подобие, тръгнал си по стъпките му... и той винаги е смятал, че жена му трябва да му бърше задника в тоалетната, да му събува вонящите чорапи и да му целува краката. Да, майка ми е имала отношения с този човек и в крайна сметка не го счита за грешка заради резултата. И така... ти твърдиш, че заради милия ми татко... аз мразя и ненавиждам всички мъже, мисля, че са подобие на дявола, че излъчват някаква сатанинска енергия? Напълно грешиш, заобиколена съм от приятели момчета, имам си гадже, обожавам да съм в тяхната компания. За щастие нито един от тях не твърди, че жените са длъжни да им слугуват и да вървят след гъзъ им. Чистосърдечно са споделяли, че винаги биха пускали прахосмукачката, ако приятелката им има главоболие. Дори когато веднъж звъннах на Антон, за да ходим на кафе, той отсече, че има един кош с дрехи за простиране и в близкия 1 час няма да е свободен. Но разбира се според австралийското ръководсво той трябваше да зачатка по главата Мариела, задето си позволява да учи за изпит вместо да си върши задълженията. Относно с "облъчването"... напоявана съм единсвено с любов. Баща ми... ами не, не съм го обвинявала за нищо, той е пропуснал много след като ме е отписал от живота си. Но от него не може да се очаква друго, освен да се "ебава тънко" с някоя, докато тя не усеща и не зацепва кво животно стои пред нея... да той не може друго освен да се хвали, подпрял се на егото и високото си самочувсвие (да, хората със самочувстви са срахотни). Защо да си прави труда да ми чете приказки, да ми каже "Лека нощ" или "Обичам те"... и не, въпреки това не ми е липсвала обич, не съм станала затворена и вглъбена в себе си. Да, определено се радвам, че бащата на твоя приятел не го е хвърлил в някой дом или не го е метнал в някоя канавка. Но аз никъде не съм споменала, че мъжете са безхарактерни и безотговорни и не могат да гледат деца. Просто доказвах, че една жена, в случая моята майка (а има и хиляди други), може да се отдаде и на работата си, и на детето си. И че жените трябва да имат равни права с мъжете, въпреки че вие продължавате да си мислите, че ние сме вещи за употребяване. Та... освен сега да ида да пия някое хапче за успокоение... че гледайте много взех да се паля... пяна взе да ми излиза от устата... или по-скоро ще разваля от натискане клавишите на клавиатурата... направо да ида да се скрия, че взех да се излагам и не мога да имам собствено мнение... нали съм жена... ама не, чакайте, предпочитам да доставям удоволсвие на морж и групичката, да ги забавлявам с историята на баща ми, да му се радвам на постъпките и да вземат пример от него... ;] ами да и той е такъв... и той се ръководи от австралийкия наръчник... смята, че жените просто трябва да се разкрачват пред него, да ги оправи набързо и да ги прати след тва в тоалетната да плачат...

Barbie
05-21-2008, 16:03
Е, не можах да го изчета всичкото това дето сте го изписали! Честно, опитах...

С приятеля ми имаме лек спор по въпроса. Аз съм му казала, че домакиня няма да ставам. Той иска да ходи на работа - и аз искам да ходя на работа. Ако той се прибира вкъщи, сяда на дивана пред телевизора с ракийката и си качва краката на таборетката...еми, аз ще си седна до него с пилата за нокти, джинчето и книжката и толкоз. Ако и двамата съпрузи ходят на работа, то и двамата трябва да взимат еднакво участие и в домакинската работа, и в отговорностите свързани с децата им. Или поне трябва да намерят начин да се съобразяват един с друг.

И честно казано, дори не зависи от пола. Зависи от индивидуалния човек. Аз може да съм крайно лабилна, работата ми да ме изтисква емоционално и физически, докато съпругът ми да е с по-силен и издръжлив характер - с времето двамата партньори се нагодяват към взаимните си нужди. (В семейството ми майка ми ходи на работа, но тя толкоз нерви хвърля, че после е абсолютно неспособна да домакинства. Баща ми се занимава с хиляди работи, не почива уийкендите, но често се случва да се върне в 10 вечерта и да се хване да готви. И самият той казва, че му е ясно, че двамата с нея имат различен праг на издръжливост. В крайна сметка той е мъж.)

Кой мъж би желал жена му по цял ден да си седи затворена вкъщи и да бели картофи?! Ако съпругът ми някой ден очаква това от мен, бих била крайно разочарована - той не желае пълноценен човек до себе си, а кухненски уред.

Barbie
05-21-2008, 16:32
Или пък това са задълженията на мъжа? Не че много мъжеще са съгласни, ама мислите ли за по-добре вие да работите, а той да си стои вкъщи?

Мммм...*размишлява*...а защо трябва единият да си стои вкъщи? Не бих желала партньорът ми да няма лични цели и амбиции, интереси, нещо, което да стимулира съзнанието му. И на себе си не бих го причинила. Аз съм активна, амбициозна, мислеща личност - имам нужда да се развивам. Всеки има. Но това не пречи на двама души да създадат семейство - напротив. Двамата се подкрепят в работата си и страничните си занимания, помагат си и се отменят взаимно в домашните задължения, споделят моментите си на щастие и успехи, радват се и се грижат за децата си - това прави съвместния живот щастлив.

bulgarcheto
05-21-2008, 23:36
Попринцип да. Майка ми обаче какво каза: "единствено ми се спира интелектуалното развитие" и "прибера се, изкарам си го на вас и за какво..вие не сте виновни, а аз ви навикам". Някои неща идват в повече понякога

Barbie
05-22-2008, 01:46
Монетата винаги има две страни. И моята майка се изнервя на работа. Но не желае да напусне. Изобщо няма реална необходимост да работи - единствената причина е личната й нужда. В един момент не работеше и помня каква драстична промяна последва след като тръгна на работа. Естествено, натоварва се, изнервя се, оплаква се...но пък преди стоеше затворена, водеше някакъв съвсем ограничен социален живот...и като цяло беше много подтисната. Аз самата бих предпочела натоварваща работа пред депресиращо бездействие (не че наричам домакинската работа "бездействие", напротив, но човек се нуждае от контакт с други хора, от някакъв стимул...)

SINDEL
05-22-2008, 09:41
Абе уотевър бе!
Да се оправят кой както може..
Аз ще стана перфектната жена, пък другите да правят квото знаят :-P

Ophelia
05-22-2008, 19:45
Хаха ОТЖИВЕЛИЦИ.Сега е мъже ако искате секс от съпругите си изчистете цялата къща и дайте цялата си заплата.

zvezdichkaaa
05-22-2008, 20:18
17. Помнете - той е глава на семейството - не искайте от него да ви обяснява действията си или да ви дава сметка за тях.

И накрая най-култовото:

И още от <Ръководство по домакинство>, от частта <Съвети за мъжете>След като свършите интимния акт със съпругата си, вие трябва да й позволите да отиде до банята, даже да не й е необходимо. Дайте й време да остане за малко сама. Тя може да иска да поплаче.


Божееее какви откачаций хаха :lol:

FreAK_
05-22-2008, 22:05
Хаах щом има още жени, които търпят мъжките прищевки и не се решават на кариера - прав им път, но се надявам преди да станат на 80 да се осъзнаят че си пропиляват живота!!!

Canis_Dirus едно нещо ме интересува-
аватара ти какво символизира ?

Felis_Dirus
05-23-2008, 03:10
няма и да бъда тяхната строга глава на семейството и да- след 13-14 часа работа, не бях в настроение да слушам техните простотии и драми, а просто си готвех или отивах да пазарувам, а в единствения ми свободен ден през седмицата се перях и чистех.

Мадамите бяха заети да дебелеят...

ама важното е, че не са роби на никой нали :)
Дам , вероятно и те не са били в настроение да ти слушат простотиите че переш и чистиш и си изморен:)
Но както и да е , спирам да коментирам тая тема , просто исках да кажа какво ме подразни. Но няма да продължавам да се опитвам да убедя някого , който определено не чува и не приема мнения различни от неговото. И освен това искрено ти пожелавам да си намериш такава жена каквато искаш ,която само да мълчи и да си изпълнява задълженията без да има право на мнение и на глас - ако вече не си я намерил. Макар че се съмнявам :)

Пхах, нормално да не "чува" мнения, различни от неговото, тъй като е прав. На мъжа работата не е да готви и да тича подир задника на лигави пиченца, сещаш ли се? Всяка жаба да си знае гьола...

Ама, какво ми пука? За този тип девойки има две възможности - първата - да останат стари моми с един куп котки у тях, които да "лекуват" самотата им, а другият - да се омъжат за путьовци. И двата не са оферта от моя гледна точка. :)

Canis_Dirus
05-23-2008, 08:04
Canis_Dirus едно нещо ме интересува-
аватара ти какво символизира ?
Божественото начало у човека :lol:

Аз съм си на аватара :)

BlackWings
05-23-2008, 15:47
няма и да бъда тяхната строга глава на семейството и да- след 13-14 часа работа, не бях в настроение да слушам техните простотии и драми, а просто си готвех или отивах да пазарувам, а в единствения ми свободен ден през седмицата се перях и чистех.

Мадамите бяха заети да дебелеят...

ама важното е, че не са роби на никой нали :)
Дам , вероятно и те не са били в настроение да ти слушат простотиите че переш и чистиш и си изморен:)
Но както и да е , спирам да коментирам тая тема , просто исках да кажа какво ме подразни. Но няма да продължавам да се опитвам да убедя някого , който определено не чува и не приема мнения различни от неговото. И освен това искрено ти пожелавам да си намериш такава жена каквато искаш ,която само да мълчи и да си изпълнява задълженията без да има право на мнение и на глас - ако вече не си я намерил. Макар че се съмнявам :)

Пхах, нормално да не "чува" мнения, различни от неговото, тъй като е прав. На мъжа работата не е да готви и да тича подир задника на лигави пиченца, сещаш ли се? Всяка жаба да си знае гьола...

Ама, какво ми пука? За този тип девойки има две възможности - първата - да останат стари моми с един куп котки у тях, които да "лекуват" самотата им, а другият - да се омъжат за путьовци. И двата не са оферта от моя гледна точка. :)

Той , както и ти , "чувате" единствено това , което ви харесва и което ви е от полза :D :D

BlackWings
05-23-2008, 17:47
а ти директно ме започна с "неандерталец", но всъщност си много извисена и толерантна личност?

моля ти се..

Не разбрах дали към мен беше тва обръщение , ако е било към мен - съжалявам ама като спориш с някой поне си прави труда да гледаш как му е ника или ако ти е трудно поне аватара , че да знаеш на кой човек говориш. Щото неандерталец не съм ти викала , нито съм те обиждала по какъвто и да е начин. Ако не вярваш прочети ми пак постовете. И да за разлика от теб съм напълно толерантна личност :wink:

FreAK_
05-23-2008, 21:55
Canis_Dirus едно нещо ме интересува-
аватара ти какво символизира ?
Божественото начало у човека :lol:

Аз съм си на аватара :)

Сори пич, имах предвид
Felis_Dirus

обърках имената .. :)
Та сега очаквам отговор :)

Felis_Dirus
05-24-2008, 05:51
Canis_Dirus едно нещо ме интересува-
аватара ти какво символизира ?
Божественото начало у човека :lol:

Аз съм си на аватара :)

Сори пич, имах предвид
Felis_Dirus

обърках имената .. :)
Та сега очаквам отговор :)

Не е ли повече от ясно? :) Снимката е достатъчно красноречива. Ако все още искаш някакво обяснение - моля на лс, няма да разводнявам темата.

Блек уингс, шери, каква ми е ползата от това, което "чувам"? Затруднявам се в опитите си да ти проследя мисълта, та обясни ми.

ThunderGoddess
05-25-2008, 14:18
Жените са по-ниско от мъжете. Дори в Билията го пише
"Отпред вървяха мъжете, а отзад животните и жените"

Имайте страх от Бога!

Пука ми са тъпата ти Библия :D :D :D . Писана е преди 2000 години, бая е отживляла. Там пише и че света е плосък, ама нейсе - не е. Жената е много по-високо от мъжа, защото за разлика от него тя може да върши едновременно цялата мъжка и цялата женска работа и да се справи брилянтно. Освен това в днешни времена вече не са нужни мъже, за да се правят деца, науката направи така. Т.е фактически мъже изобщо не са нужни. Ако закъсаме за храна по света, ще предложа първо да убием мъжете. В днешни времена жената може да прави кариера като мъжа и дори да се справя по-добре от него, да изкарва повече пари и т.н. Освевн това тя се грижи за децата, къщата, готви и изпълнява всичките си традиционни задължения. Демонстративното ти оношение на мъж-деспот е ... ъъъ ... тъпо, всяка би те изхвърлила и забравила бързичко :-D . У нас баща ми само спи или се прави, че работи, но дефакто сам си харчи парите, защото лично мен те не ме греят. Майка ми изкарва парите и върши всичко у нас - включаемо цепенето на дървета, боядисването, полагането на халчия на прозорците, затварянето на компотите, паленето на парното и много, много други неща. Имам и един брат, но той е прекалено егоистичен, за да направи нещо за другите, същия като баща ми е.
ПС: Ако има бог, то той е създал първо мъжа, защото се е УПРАЖНЯВАЛ, мъжа му е бил черновата, ахахахаха :)

ScionOfStorm
05-25-2008, 14:24
За всичко е виновна Лилит, защото е избягала от Рая и на нейно място е дошла Ева.

I tell ya.

ThunderGoddess
05-25-2008, 14:25
Уплашила се е от Адам, толко е бил зле, аххахахаа!

ScionOfStorm
05-25-2008, 14:28
Ама отива като една от четирите невести на Самаил, който пак може да го броим като мъж, а ;]

LeT`Me`Break`The`Ice
05-25-2008, 14:32
ПС: Ако има бог, то той е създал първо мъжа, защото се е УПРАЖНЯВАЛ, мъжа му е бил черновата, ахахахаха :)

Гениална си :smt082

ThunderGoddess
05-25-2008, 14:40
Ама отива като една от четирите невести на Самаил, който пак може да го броим като мъж, а ;]
У п***та ми е. Не ми пука. Библията е измислица. Залових се за нея, за да дразня индивиди, които се вързват за подобни изказвания. А за Let me break the ice ще кажа - да, гениална съм :D :D

ScionOfStorm
05-25-2008, 14:56
То това не идва особено от Библията...

judeism.

Loshotia
05-25-2008, 16:26
Аман от кариеристки- омъжете се за работата си най- добре. Винаги трябва да се правят компромиси- историята помни достатъчно примери за велики мъже и също толкова велики жени. А да се дават примери от Библията според мен е глупаво- нещата за 2000години са се променили достатъчно много.

Briseis
05-26-2008, 13:09
По света има хиляди жени, които се чувстват самотни и неразбрани.

Някои от тях обаче отказват да повярват, че ако си самотен и неразбран, то е най-вероятно защото имаш кофти характер.

Тези жени не търсят причината за проблемите в себе си, а в другите. И стават феминистки.

Това, което ги обединява, е че се чувстват прецакани от това, че раждат деца, че нямат оргазъм, че имат мензис, че вече нямат мензис и т.н.

И за всичко това според тях са виновни мъжете!

Това е странна логика (няма да я наричам “женска логика”, че ще гракнат срещу мен), но тази логика има много привърженички, обединени в организации с имена като “Грозни, но горди”, “За един свят без мъже” или “Дилдото зове”.

Чувал съм дори, че има феминистки-фундаменталистки, които вярват, че светът ще стане по-добро място за живеене, ако всички мъже бъдат кастрирани.

Най-хубавото на феминистките е, че убежденията им са краткотрайни. Като си намерят мъж, мирясват.

Източник: http://www.ivosiromahov.com/2_article/a9-4.html

BlackWings
05-26-2008, 14:06
Съжалявам за оф топика , ама тука от източника на aLL|aLoNe случайно намерих много точно описание на някой потребители на форума от мъжки пол :) Показвам , да се уверите 8-)

Интернет форумите
Едва когато се поразрови из два , три форума , човек разбира защо наричат интернет "глобалното село". Форумите са пълни с хора , чиято селяния наистина е глобална. Те мразят целият свят (едит от мен - жените , които не са на тяхното мнение) и най голямата им радост е да изсипват помията си върху всичко. Анонимността дава криле на омразата ( едит - заяждането и хапливите забележки) им , и те се опияняват от безнаказаното плюене. В повечето случаи зад гръмки никове , като Александър Велики или Разбивача ( и тука замалко да добавя нещо , ама се отказах) се крият невзрачни , неосъществени лузъри с големи мечти и нищожни възможности

:razz: :razz:
Още един "плосък пример" :razz:
Не се заяждам бе , само показвам какво пише.

ThunderGoddess
05-26-2008, 14:06
якото е, че си вярвате и давате толкова плоски примери, че чак ми е смешно...

Започвам да се чудя, защо жените след като са толкова способни, велики и недостижими изобщо ходите по мъже?

А, дам... тия великите не ходят, а завършват живота си обградени от котки. Силни и горди...

дам...


амазонките на батко :)
А щом сте толкова велики, що ходите по жени? И що има жена на аватара ти?

Canis_Dirus
05-26-2008, 14:15
Съжалявам за оф топика , ама тука от източника на aLL|aLoNe случайно намерих много точно описание на някой потребители на форума от мъжки пол :) Показвам , да се уверите 8-)

Интернет форумите
Едва когато се поразрови из два , три форума , човек разбира защо наричат интернет "глобалното село". Форумите са пълни с хора , чиято селяния наистина е глобална. Те мразят целият свят (едит от мен - жените , които не са на тяхното мнение) и най голямата им радост е да изсипват помията си върху всичко. Анонимността дава криле на омразата ( едит - заяждането и хапливите забележки) им , и те се опияняват от безнаказаното плюене. В повечето случаи зад гръмки никове , като Александър Велики или Разбивача ( и тука замалко да добавя нещо , ама се отказах) се крият невзрачни , неосъществени лузъри с големи мечти и нищожни възможности

:razz: :razz:
Още един "плосък пример" :razz:
Не се заяждам бе , само показвам какво пише.
E, аз ако сложа един вместо целия свят "мъжете, понеже са незадоволени фригидни кучки"? Човека си го е каза много добре. Жените, които не са не на нашето мнение са някаква част от света. Не се величайте толкова!

А щом сте толкова велики, що ходите по жени?
защото сме благородни и се смиляваме над низшите същества. Природата зове. За нас секса е като среането - необходимост :D

BlackWings
05-26-2008, 14:20
:razz: :razz:

i_hate_you_but_i_love_you
05-26-2008, 16:15
Аз не съм слугиня или робиня, за да вървя подир г*за на бъдещия ми мъж, който и да е той.. :-x :-x :-x

Lunatic-
05-26-2008, 16:18
Аз не съм слугиня или робиня, за да вървя подир г*за на бъдещия ми мъж, който и да е той.. :-x :-x :-x
разбира се, че си
жените сте родени да служите вярно на мъжете
и да изпълнявате заповедите им
ясно ли е ? 8-)

LeT`Me`Break`The`Ice
05-27-2008, 12:48
ThunderGoddess, просто не е виждал никога голо женско тяло, освен по порно филмите, анимацийки, клипчета и картинки 8) Та затова... тъй по цял ден виси по форуми и няма възможност да впечатли с някоя жена (коя би се трогнала от "Ще те трепя, бия, газя, мачкам, а ти ше ми готвиш, шеташ и переш") е решил да му се наслаждава от аватара си :lol:

LeT`Me`Break`The`Ice
05-27-2008, 12:52
Не се и съмнявам, то им е в кръвта на мъжете ;]

Canis_Dirus
05-27-2008, 12:58
Голите жени са гнусни! Аз съм гей!

kefito
05-28-2008, 20:51
Pff Koq Ovca 6e zpazva teq Skapani Pravila 8) 8)

kefito
05-28-2008, 20:51
Pff Koq Ovca 6e zpazva teq Skapani Pravila 8) 8)

mulgore
05-28-2008, 21:29
Голите жени са гнусни! Аз съм гей! :cry: :cry: :cry: 8-)

cherinka
05-29-2008, 14:43
Tova e hubava mechta, no samo za majete :D
I vse pak moite mechti ne se prostirat do tam da buda domakinq.

Sajalqqm za latinskite bukvichki ama trudno se pishe s chervenite bukvi :D

BrokenInnocence
05-29-2008, 20:12
Хахаха, аз затова няма да се омъжвам.

Felis_Dirus
05-29-2008, 21:40
Ей, аз предпочитам мъж, отколкото котка. Ако е мъж на място - ще се държи като такъв. Ако е путка - ще го правя крив и ще ми тича след задника. В интерес на истината предпочитам първото..

CtrlAltDel
01-24-2009, 00:21
Времената вече са такива, че всяка жена може да направи своя избор в живота. Някои искат да бъдат домакини - окей, щом им харесва. Но има разлика във това да бъдеш съпруга и да бъдеш робиня. Да се грижиш за мъжа си, защото го обичаш е разбираемо, но да гледаш да му угодиш, защото се чувстваш задължена, или защото те е страх да не го ядосаш - това мислене не го одобрявам. Едно такова семейство, не може да бъде здраво. Изборът да си домакиня или кариеристка трябва да е направен доброволно, а не заради следване на някакви стереотипи.

По отношение на децата - да, отсъствието на родителите е голям проблем, но защо трябва задължително майката да се грижи за тях? Всяко дете има нужда и от баща. Ако двама души се решат на такава стъпка, то ще трябва да се направят жертви, няма начин. И все пак особено в първите години майките имат главна роля в живота на малките вредители. И тогава се налага застой в професионално отношение. Но не виждам защо е лошо да има работещи майки, ако все пак намират достатъчно време, което да отделят на децата си.

Вярвам, че всеки човек има право да осъществи мечтите си. Аз искам да работя. Да се реализирам в "мъжка" сфера на дейност, която ме влече. Не съм просто "мъж" или "жена", аз съм личност и се водя по моите собствени интереси, които много често не съвпадат с тези на пола ми. Никога не съм харесвала "женската" работа. Ако един ден си намеря мъж, предполагам, и двамата ще работим и ще си делим домакинството. Ако не намеря мъж, който да ме приеме такава - това ще са последиците от избора ми и ще ми се наложи да ги приема.

Каквато и да е ролята на жената, най-важното е да се допълва с тази на мъжа (и обратно).

b0Nb0n
01-24-2009, 00:45
Аз не съм слугиня или робиня, за да вървя подир г*за на бъдещия ми мъж, който и да е той.. :-x :-x :-x
разбира се, че си
жените сте родени да служите вярно на мъжете
и да изпълнявате заповедите им
ясно ли е ? 8-)
koi e nai dobriq priqtel na muja vqrnata mu ku4ka razbirase :lol:

Sarityyy
01-29-2009, 19:04
Това не са задължения за съпруга към съпруг, а за робиня към господар. Не съм съгласна тва е гавра с женското общество!!! :-x :booooomb:

Sarityyy
01-29-2009, 19:05
Това не са задължения за съпруга към съпруг, а за робиня към господар. Не съм съгласна тва е гавра с женското общество!!! :-x :booooomb:

hardball
01-29-2009, 19:11
Е значи жената мъж й я издържа, както и цялата къща и децата, обаче тя трябва да седи кълка връз кълка, така ли мислите, принцеските на мама?
Аз ако ходя на работа, а вкъщи ме чака семейство, за което се грижа и аз ще искам да ям на тихо. Такива са били нещата, това е било общоприето, какво пискате, вие сте от поколението жени, които работят наравно с мъжете...

Jesus
01-29-2009, 19:14
Малко сексистки изказвания, но общо взето са вярни :)

hardball
01-29-2009, 19:17
Моето ли ?