PDA

View Full Version : Меню за рожден ден



IvOnDa
05-15-2008, 19:08
Не съм сигурна дали тук е точното място,но все пак да ви попитам:
На 22 май имам рожден ден и искам да ми дадете някаква идея за меню за рожден ден.Какви ястия и мезета да сервирам на гостите си...?Благодаря предварително на всички :-)

miloto_girl_4e
05-15-2008, 19:50
Еми.. правиш сандвичи със салатки, с месо, с лютеница, пастет и т.н
Купуваш чипсове, снаксове, солетки, ядки...
Сладки нещица, алкохол, пиене .....
Ако искаш изпържи картофки, направи салатка..
Това е като цяло :)

IvOnDa
05-15-2008, 19:50
ммммммммм ти така ли си празнуваш рожденните дни???

miloto_girl_4e
05-15-2008, 19:59
ммммммммм ти така ли си празнуваш рожденните дни???


Еми такива неща купуваме нашата компания за РДта, ти какво очакваш?
Пържоли, кюфтета и домашни сладки?
Ти питаш, аз ти отговорих =)

TheNewReligion
05-15-2008, 20:01
Еми.. правиш сандвичи със салатки, с месо, с лютеница, пастет и т.н
Купуваш чипсове, снаксове, солетки, ядки...
Сладки нещица, алкохол, пиене .....
Ако искаш изпържи картофки, направи салатка..
Това е като цяло :)
+1

IvOnDa
05-15-2008, 20:03
ми в смисъл нз нещо по-сериозно,щото в нашата компания се пие винаги ракийка и салатите са задължителни.исках някаква идея за основни ястия,предястия и мезета абе нз ей такива работи...

IvOnDa
05-15-2008, 20:04
тия сандвичи и сладки са за по-малките.да за кюфтета и пържоли говорех

XceSS
05-15-2008, 20:20
Нямате ли нещо билла, пикадили някой супермаркет там би трябвало да приготвят всичко, кюфтета, кебапчета, салати абе всичко, ако имате във вашия град направо от там си купувай.

IvOnDa
05-15-2008, 20:28
ами да имаме била и кауфланд,но аз исках все пак и аз да приготвя нещо по-специално.Благодаря все пак :-)

XceSS
05-15-2008, 20:30
ами да имаме била и кауфланд,но аз исках все пак и аз да приготвя нещо по-специално.Благодаря все пак :-)

Баница, някоя салата може да измислиш :)

MidnightCreep
05-16-2008, 18:57
За мезе може да сложиш листчета шунка с руска салата,навити на пурички и кашкавал,много вкусно става,пък и по-добре от тъпите сандвичи.За основно салата и месце някакво,пържола или пилешко филе с плънка,има го по топлите витрини.За десерт черпиш с шоколадови бонбони и с домашна торта.Няма нужда да има тонове храна,трудно се танцува като си преял. :-D

ПС.Може да сложиш и няколко чинии с кръглите хлебчета,дето ги има в Билла и май навсякъде.

ElisaDay
05-17-2008, 08:40
Еми .. ние отдавна не сме на сандвичи :D
За мезе може да вземеш луканка и някакви салатки - снежанка и руска ;
за онсовното ядене зимаш от топлата витрина на Билла или Кауфланд или там някой голям магазин - кюфтенца и кебапчета , пържиш едни картофки и си готова :)
Алкохол задължително пък и някакви безалкохолни, щото не сички пият алкохол;
а и хляб :)
и за накрая една торта и кутия бонбони
и това е май :)

sw3e7_baby
05-17-2008, 12:38
na4i ako ne 6te6 da prai6 klasikata v janra se prai slednoto:
Описание: 5 пържоли във фолио - месно ястие, много бърза вечеря със свинско

Съставки:
5 по-дебели пържоли
зеелнчуци - каквито имаме
1 водна чаша вино или бира

Приготвяне:
Всяка пържола се слага във фолио - отгоре и слагаме зеленчуци, каквито имаме, домат, черен пипер, чесън, лук .... завиваме във фолиото и поставяме в йенска чиния и заливаме с вино или бира. Печем на силна фурна 1 час.

Бележки:
Време за приготвяне: 1 час 15 мин
Трудност: много лесна
Порции: 5 порции

e tfa ne moje da ne moje6 da go naprai6 mejdu drugoto moje6 predi da go zavie6 v1v folioto da sloji6 malko soev sos na men li4no mn mi haresva

http://www.mandja.com/index.php?option=com_garyscookbook&Itemid=36&func=detail&id=5712

tyk i dr qki i vkusni recepti moje6 da nameri6

IvOnDa
05-18-2008, 12:44
много благодаря за последните мнения :grin: .бях се отчаяла с тези сандвичи и солетки :-P

sw3e7_baby
05-18-2008, 14:08
np az sam spec po tiq raboti imam brat i sestra tai 4e po 3 pati godi6no praq takiva raboti :D :D :D :D

jozefina_93
05-18-2008, 19:09
Na kolko stava6?Az puk imam rd na 21 mai :grin:

bib4o
08-05-2011, 13:32
Здравейте на всички,
аз съм от по-малките рожденнички и ще ви помоля да ми помогнете...
Менюто ми ще бъде на шведска маса.
Тази година мисля да отрупам 1-2 маси така ,че давайте идеи.

vakanciqta
08-05-2011, 14:35
Солети , сандвичи, чипс, безалкохолно , форнети , плодове , тортички и сладки , бисквити , соленки , кроасани . От всичко по няколко вида и си ОК :grin: :-D

bib4o
08-05-2011, 14:42
Мерси давайте още идеи
миналата година правих палачинки и плодови шишчета
добавяйте още неща

fenkaaa
08-05-2011, 16:34
Ами за предястие може да сложиш на масата 2-3 салати (нали пиете ракия,значи да са подходящи за ракия). Пък и може да не са 2-3,зависи от това колко хора ще сте,колко ще е голяма масата и т.н.Просто не слагай за всеки по порция салата,че ще се наядат още преди основното :D.Сложи фъстъци и луканка или някакъв салам да замезвате там и ето ти предястието е готово.

Ястието е лесно.. и си е по твой избор,може да е всякакво ( е без гозби ;д ) Да речем слагаш за всеки по 1 чиния с 1 кюфте,1 кебапче,1 кърначе придружени с пържени картофки и лютеница или кетчуп.. и ето и това ти е готово :D

А за десерт,.. мисля че няма нужда,като те гледам не си малка и не ти трябва торта ;)

bib4o
08-05-2011, 18:37
благодаря наистина ще сложа кебапче кюфте и кърначе с лютеница
но който има други идеи да казва