PDA

View Full Version : Разликата м/у r&b, hiphop и рап ?



psihqsala
05-16-2008, 18:25
Кои са точно изпълнителите на рНб, хип-хоп и рап и каква е разликата м/у тези трите?

s1NNer
05-16-2008, 18:26
Че едните изпълнители са на R&B другите на рап ,а третите на HipHop :P 8-)

vachko=]
05-16-2008, 18:30
хех... еми поне за мен има някаква разлика, в смисъл, р`н`б-то поне у нас са накви лигочи тако шамарчета, гумени глави....с тъпите песнички от рода на `кучко, космата хвани ме за тръбата..```` тоето си е тъмо пък истинския хип-хоп си е една култура.Поне на ен бг хип-хопа си ми харесва от рода на Спенс, Зелената Камора, Ьпсурт, ДИС и т.н. А истинския черен хип-хом са всички без соджа боят...крис браун ти-пейн и пр и пр...само развалят имиджа..хип-хопа е музика, с която не бива да се ебаваш....

Jamalska
05-16-2008, 18:42
Така.1во такова чудо като музика хип-хоп няма.оже да се каже хип-хоп музика и това е рап.Хип-хоп е цялата култура,която включва там брейкденс,рап,графити,дидж йинг(бийтбокс,"познание,език,стил на обличане и поведение")...
Изяснихме понятието "хип-хоп"...Рап както казах е музиката на тая култура...за пример Lords of the underground,Onyx,Delinquent Habits,KRS-1 и тн.Рапът е социална музика,прави ми впечатление,че от години по тв почти не се пускат рап клипове...тъжно,тъжно.
А за рънъбъ-то...еми това си е за мен чиста лиготия ама ако ти се танцува и прелъстява мъж си е доста подходящо...Mat Pokora например.

punkrock
05-16-2008, 18:47
В хип хопа почти няма пеене, а рапиране и повечето е само бийт. А в R&B се пее. 8-) Нещо такова :D

kocko
05-16-2008, 19:23
Така.1во такова чудо като музика хип-хоп няма.оже да се каже хип-хоп музика и това е рап.Хип-хоп е цялата култура,която включва там брейкденс,рап,графити,дидж йинг(бийтбокс,"познание,език,стил на обличане и поведение")...
Изяснихме понятието "хип-хоп"...Рап както казах е музиката на тая култура...за пример Lords of the underground,Onyx,Delinquent Habits,KRS-1 и тн.Рапът е социална музика,прави ми впечатление,че от години по тв почти не се пускат рап клипове...тъжно,тъжно.
А за рънъбъ-то...еми това си е за мен чиста лиготия ама ако ти се танцува и прелъстява мъж си е доста подходящо...Mat Pokora например.

евало пи4 поне ти разбира6 не6то там др и понятие си нямат хип хоп било мизика мн са забажни :razz:

5StaR
05-16-2008, 23:32
Кои са точно изпълнителите на рНб, хип-хоп и рап и каква е разликата м/у тези трите?

РнБ - chriss brown primerno
hip-hop - 50 cent primerno
rap - eminem

макар че рнб и хип хоп си приличат

Diam0nD
05-17-2008, 05:13
Кои са точно изпълнителите на рНб, хип-хоп и рап и каква е разликата м/у тези трите?

РнБ - chriss brown primerno
hip-hop - 50 cent primerno
rap - eminem

макар че рнб и хип хоп си приличат1во kocko жамалска е мацка ... 2ро може ли след поста на жамалска да има такива постове (като тоя дет цитирам) ??хип хоп и 50 цент нямат нищо общо ... е преди да стане комерсиален има 2 албума ,ма та са мега тъпи... баси как ги класифицира ... само бъркаш хората .... а оня пост "р`н`б-то поне у нас са накви лигочи тако шамарчета, гумени глави....с тъпите песнички от рода на `кучко, космата хвани ме за тръбата..```` " пък то ко нищо общо на гумени глави с р'н'б ..... пфф научете ги малко ....