PDA

View Full Version : Проблем с контактни лещи



TarkCougar
05-17-2008, 09:24
Купих си 3 - месечни контактни лещи.Да ама ,проблема беше ,че не се научих да си ги слагам и ги изоставих в опаковката им с почистващия разтвор.Сега,около 3 месеца по-късно ,искам отново да се опитам да се науча да си ги слагам тея лещи(взех да не разпознавам хорате,но очилата все още не се навивам да ги нося за постоянно :( ) Да обаче не знам дали : 3 месеца важат като цяло :shock: или 3 месеца ,когато са носени??? :shock:

meni18
05-17-2008, 09:45
Ами мисля че са годни до 3 месеца след като си ги купила,независимо дали са носени или са били в разтвора.Поне моите са така.А щом не можеш да си ги слагаш,може да минеш едно обучение примерно.Там от където си си ги взела трябва да има,струва 5-10 лева.Или пък ако имаш познат с лещи го помоли да те научи :) Не е голяма философия ако някой ти покаже :) Успех

TarkCougar
05-17-2008, 17:58
А в случай ,че си ги сложа,какво може да стане,след като срока е изтекъл вече :?
П.П момче съм :) :)

hottie
05-17-2008, 21:35
Аз нося 3 месечни лещо. Можеш да ги носиш още около 2-3 седмици, но не е много препоръчително, видимостта намалява и като цяло... не е полезно. Можеш да тренираш с тях да си ги слагаш и махаш. Аз се научих за около седмица. Ама от третия път нататък вече става много лесно а след месец ги слагаш и махаш за 2 секунди.
Купи си нови, не струват скъпо.Моите 2 лещи за 3 месеца са 24лв.

TarkCougar
05-18-2008, 10:53
Не става и не мога и... :booooomb: :booooomb: :booooomb: Опитах се да ги сложа по този начин:
-
*Поставете средния пръст на същата ръка близо до линията на миглите на долния клепач и опънете надолу.
**С показалеца или средния пръст на другата ръка повдигнете горния клепач. Поставете лещата на очната ябълка.
***Внимателно отпуснете клепача и мигнете.
****Ако описания начин е труден за Вас, то офталмологът може да Ви препопъча друг.

Но просто когато приближа лещата към окото и я допра към очната ябълката или мигам,или тъпата леща просто не иска да се задържи на окото. :( :( Ядосан съм и съм отчаян и вече не знам какво да се прави..

hottie
05-18-2008, 11:34
Аз ги слагам по следния начин :

слагам си лещата предварително на десния показалец. С левия среден пръст си повдигам горния клепач, като си хващам миглите.С десния среден пръст свалям долния(пак за миглите) и през това време с десния показалец поставям лещата. Важното е да НЕ натискаш лешата.Тя допре ли се, и добре ли е овлажнено окото сама ще се лепне. Не е нужно да натискаш, защото по този начин си раздразваш окото и мигаш.
Пробвай и упорствай, все ще стане! Аз първия път се мъчих 4 часа!!Ако окото ти много се умори, почини и после пак.

dimanushka
05-18-2008, 16:38
mi vij sega.... az nosq absolutno su6tite le6ti:trimese4ni s dioptur i purvite 2-3 dena stoqh pred ogledala po polovin 4as dokato gi sloja i o6te tolkova dokato gi svalq. nqma absolutno ot kakvo da te e strah. az nai lesno si gi slagam po sledniq na4in: le6tata q slagam na pokazaleca na dqsnata si ruka; s prustita na lqva ruka si drupvam gornite migli a s sredniq prust na dqsnata ruka si opuvam malko dolniq klepa4. probvai da go napravi6 tova bez le6ta i 6te vidi6 4e e mn lesno i stabilno. i posle ve4e znae6 tq sami4ka si se zalepq za okoto kato q dolepi6 do nego. 6te ti e trudno v na4aloto nqma kak. az sum se tru6kala i sum gi izturvala milion puti. ama sled 1-2 se nau4ih da gi slagam za otricatelno vreme. malko po trudno mi be6e s svalqneto 6toto me be6e strah da si "burkam" v okoto ama to daje ne e i burkane 6toto trqbva da napravi6 su6toto :da si opune6 klepa4ite po su6tiq na4in i da si dolepi6 paleca i pokazaleca do le6tata i samo da gi subere6 malko. tq sama seotlepq bez problem... 6te svikne6... ne se predavai.. puk ina4 ne polzvai su6tite za vseki slu4ai. to i bez tova raztvora trqbva da se smenq. te le6tite sa si ok po princip ama raztvora kato ne e smenqn nedei da riskuva6 da ne si dokara6 nqkoe vuzpalenie.... konuktivid 4e e otvratitelno. az vednuj imah takova ma ne be6e ot tova 4e ne si poddurjam le6tite ami za6toto bqh nastinala i me udari to4no tam nastinkata.
taka de.... nqma da se pritesnqva6.. otivai si kupuvai novi ke6ti i go slagai smelo :P

TarkCougar
05-18-2008, 21:10
Първо ви благодаря за усилията,в близките 2-3 дни започвам битката 8-) ,но имам малко въпросчета : на къде гледа трябва да гледа окото,когато я поставяш? и другото е :трябва ли да усетиш,че си допрял очната ябълка през самата леща с пръста си ,когато я поставяш(малко трудно ми е за обяснение,надявам се все пак да сте ме разбрали какво имам предвид :) )

hottie
05-18-2008, 21:45
Разбирам те какво имаш предвид.
Значи аз като си ги поставям винаги гледам нагоре.Не знам дали това е правило по принцип, но аз правя така. Имам чувството, че така ми е по-лесно.
При допира се усеща едно нежно плавно вакумче.Дори не е вакумче. Просто се усеща. Но ти като я сложиш не си затваряи на секундата окото.Постави лещата, изчакай две секунди, затвори бавно окото и ако знаеш, че е вутре мигни няколко пъти.
Дръж ни в течение!