PDA

View Full Version : фитнес,плуване хелп



lother92
05-17-2008, 12:00
Здравейте

Започвам с това 4е сам 55кг момче на 15 :( Реших да почна фитнес и плуване на 1 или ще е по добре пурво 1то след време и другото и кое пурво да почна ? Мислех 2те на 1 щото с фитнеса да трупам маса а плуването да се стягам.Дано сте ме разбрали мамкаму че оплесках яко :)

Ifchencety
05-17-2008, 12:57
Еми тренирала съм плуване и са си яки тренировки. Няма за 1 месец да стане тва, което искаш. Тъй че измисли си някакъв режим и почни фитнес, а догодина или лятото плуване. ;) :D

AntiLAG
05-17-2008, 13:05
Аз тренирам тази комбинация. Общо 6 пъти седмично. Неделя почивам. 2 пъти седмично плуване, другите фитнес. Обаче плуването е вид аеробика, следователно пречи на натрупването на мускулна маса от фитнеса. При плуването за "стягане" се иска дългогодишно трениране.

thefreak
05-17-2008, 13:31
Аз бих предпочел плуването всеки път пред фитнеса, а правя и двете.
Зависи какво искаш, тяло, мускули, издръжливост, да си атлет?
Каква ти е точно целта? Ако просто искаш да си по тежък и внушителен, яж повече и ходи на фитнес.

peshev
05-20-2008, 14:04
Почни с фитнеса

MidnightCreep
05-20-2008, 21:02
Залягай на фитнеса повече,плуването го остави 2 пъти по час(след фитнес) за разпускане.За раменете и ръчичките става,обаче крачетата остават тънки(нагледно доказателство:Майкъл Фелпс 8-) ).

xvd
05-21-2008, 11:58
По - добре ходи първо на плуване, а след известно време и на фитнес, като може да взимаш и протеини, ако искаш да станеш по - внушителен.

Scouse
05-21-2008, 17:35
Аз тренирам тази комбинация. Общо 6 пъти седмично. Неделя почивам. 2 пъти седмично плуване, другите фитнес. Обаче плуването е вид аеробика, следователно пречи на натрупването на мускулна маса от фитнеса. При плуването за "стягане" се иска дългогодишно трениране.

и как я праиш тая магия ?

иначе почни с тфа което те влече повече :)

AntiLAG
05-21-2008, 19:25
Аз тренирам тази комбинация. Общо 6 пъти седмично. Неделя почивам. 2 пъти седмично плуване, другите фитнес. Обаче плуването е вид аеробика, следователно пречи на натрупването на мускулна маса от фитнеса. При плуването за "стягане" се иска дългогодишно трениране.

и как я праиш тая магия ?

иначе почни с тфа което те влече повече :)
С много мерак и разпределяне на време. Все пак съм 12 клас. В момента съм само на протеин и глутамин, скоро ще вкарам и креатина пак за ударен месец.
По-нагоре пишеше плуване след фитнес. Груба грешка. Първо че не можеш да плуваш от умора и второ, само действаш отрицателно на мускулите. Говоря за активни тренировки, а не помайване в залата и плацикане в басейна...

Drago9205
06-21-2008, 07:49
аз не съм някакъв спортист. Просто си плувам ей така за кеф. Но според мен плуването е 5 пъти по добро отколкото да киснеш на едно място във фитнеса. Аж повече плувай и тичай да речем

redbul2
06-21-2008, 21:05
Понеже си на 15 най-добре плувай 2-3 години.А после започни сериозно фитнес.Първо ще се научиш добре да плуваш.И второ с плуването тялото се стяга и мускулите ще заякнат.После във фитнесзалата ще ти е много по-лесно.Ще имаш сила за по-тежките упражнения.Ще бъдеш в по-добра форма и ще избегнеш контузиите и травмите.Те се получават точно при новаците в спорта заради слабата им все още физика.А фитнеса е по-добър за момчетата.Дава голяма физическа сила и бърз растеж на мускулатурата.Но като втори етап за физическа подготовка.По-добре е да почнеш фитнес с добре тренирано тяло отколкото съвсем начинаещ в спорта

xaxa
06-25-2008, 13:19
pi4 ako kai6 4e fitnesa ne e za stqgane prosto..........