PDA

View Full Version : Помощ за пускане на интернет на два компа



crashover
05-17-2008, 13:58
Пускам темата в отговор на @45Calibre

zdr iskam da popitam dali nqkoi ot vas znae za na4in za svarzvane na dva komputara v mreja,taka 4e i dvata da imat internet...be6e ne6to svarzano s vtora lan karta i kabel ot purviq do vtoriq komuter no nz to4no kak stava ...ako nqkoi moje da mi kaje da pi6e blagodarq vi predvaritelno
Та попринцип можеш да го направиш по два начина единия е да си купиш РУТЕр който е между 70 и 80 лева , а другия е да си вземеш една лан карта за лап-топ (usb lan между 10 и 20 лева са) за да може като видиш, че монтажистите на i-neta ти идват да дръпнеш картата и да я скриеш!та трябва да набиеш IP и да дадеш share на ланкартата от която ти идва нета а е
ако искаш ми пиши допълнително за да ти обясня skype:kazan_hack :)

ziky
05-18-2008, 23:05
Ех дееба никво желание нямах да пиша по тая тема ама айде от мене да мине ше се прежава в 2 без 5 нощеска :D
В нас съм така вързал съм три компа ... за жалост ми остават още няколко и нямам места за лан карти...а и сестрата постоянно нещо ме разпитва...за тва ми е болна тема...та мисълта ми беше слагаш две лан карти на компа който е главния смисал в който влиза нета...след това в едната си вкарваш нета тая дето си ти е нали главната.Важно е да е в нея щото мак адреса иначе тряаа се променя.След което в другата лан карта вкарваш КРОСНАТ кабел който има две букси на двата края и подчертавам трябва да е КРОСНАТ.Вкарваш във втората лан карета единия край другия край в лан картата на другия комп.После влизаш в контрол панел и от там в ляво в лентата имаш едно Create small office or home network нещо такова беше избираш там че компа ти се свързва директно в интернет а другите минават през него след това си избираш ланкартата дето ти е главната дето ти влиза кабела даваш там некст некст пишеш уоркгруп некст некст и накрая чакаш.После отиваш на втория комп и пак влизаш в контрол панел и пак избираш тва там само че тоя път му казваш че компа се включва през друг комп който е пуснат към нета.некст некст там същите простотии чакаш и финиш.Рестартираш двете машини и воала!Дефакто първия комп съзава Network Bridge и се пада рутер :)

ПП:Трябва и двете лан карти да са активни смисал ако едната е вградена да я пуснеш от биоса.

japixloops
05-19-2008, 09:46
вземи си Рутер Роотер , или там еди кво си в нас са 4 компа свързани на него :)