PDA

View Full Version : Ha колко години е нормално, момиче да взима противозачатъчни



bazzil
05-17-2008, 15:19
Хора кажете ми на колко години е нормално момичето да взима противозачатъчни, аз съм чувал че минимум трябва да има 16. Искам да видя вашите мнения ???? :)

TheBlackStranger
05-17-2008, 15:20
15-16?

princesa_viki
05-17-2008, 15:30
Когато аз ходих на гинеколог,имах леки проблеми и един от начините за "лекуване"бяха противозачатъчни,обаче гинеколожката ми каза,че под 18 не предписва противозачатъчни,защото настъпват нарушения в хормоните.
Една приятелка на 14 години й се наложило да пие,предписани от лекар,но...вместо да помогнат се появило окосмяване по гърба,по корема,по врата.
Аз мисля,че под 18(освен ако не е наложително)не бива да се пият

alex_devv
05-17-2008, 16:20
още от детската

samonervi
05-18-2008, 10:35
Ами като отидеш на лекар,ако ти ги предпише и трябва да ги пиеш може и да си на 14.Но ако искаш да ги пиеш без да ти е предписан лекар на колкото и години да си ,ако вземеш погрешни хапчета ще ти се объркат съвсем хормоните.Отиди на гинеколог и му кажи причините поради които искаш да ги пиеш и той ще прецени кои хапчета ще ти повлияят най - добре

maybelline
05-18-2008, 11:04
Момичето трябва да се консултира с личен лекар или лекар-гинеколог. Има нискохормонални противозачатъчни, които не влияят зле на организма по никакъв начин и могат да се вземат дори и на 13 да си. Това "15-16 години" е за по-високо хормоналните, от които може да има по-неприятни странични ефекти - напълняване, акне и др. Противозачатъчни могат да ти предпишат ако имаш хормонален проблем (примерно по-високо ниво на тестостерон). На мен ми предписаха противозачатъчни по подобна причина и откакто ги пия не съм напълняла и с килограм (т.е. не действат така ;) ), освен това акнето ми се изчисти, косата по-трудно се омазнява и изобщо имат страхотен ефект. Няма значение на колко години си стига да ти ги предпише лекар, който разбира от такива неща. Препоръчвам ти гинеколог, защото личния лекар има прекалено "общи" знания и не може да проведе тестове за каквото и да е, а само да те пренасочи към специалист (т.е. към гинеколог пак).

varnen4e
05-18-2008, 11:34
Ами аз мисля, че по принцип не е много хубаво да се пият противозачатъчни... имат много странични ефекти и се пълнее много от тях. ;)

blackfate
05-18-2008, 14:50
Ами аз мисля, че по принцип не е много хубаво да се пият противозачатъчни... имат много странични ефекти и се пълнее много от тях. ;)

Как ли пък не - нещо си в мнооого голяма грешка. Пълнее се от противозачатъчни, ако не са правилно подбрани. Тъй като има различни организми, така има и различни противозачатъчни. Ако сами си предписвате простивозачатъчни, логично е да дебелеете, защото те не са за вашия организъм и те ги отхвърлят. Затова се ходи на лекар.
Гинекологът ТРЯБВА (да не говорим дали е така) да назначи кръвни проби и всичките им простотии, за да може да се намери перфектното противозачатъчно за организма. И от това лекарство НЕ се пълнее, ами даже то ти регулира редовността на цикъла.
С една дума - противозачатъчните НЕ са вредни, но за да се вземе противозачатъчно - марш при доктора...

А иначе по темата - 16-17 години мисля че е минималната граница, защото в повечето случай организмите не са достатъчмо развити и не се знае какви "катаклизми" може да настъпят, защото за организма това си е стрес.
Личен опит - Аз съм на 15 и половина, и като бях на гинеколог за рутинен преглед, каза че ако съм била поне с 1-2 години по голяма е щяла да ми изпише противозачатъчни за болките по време на цикъл... обаче понеже съм малка ... се друсам с Аулин ...
Така че, да поне 17, желателно и 17.
И нека 1во посетите гинеколог и тогава хапчетата. 1то е изключително важно.

VerryBerry
05-18-2008, 16:05
И аз съм чувала,че под 18 не бива да се пият заради страничните ефекти,но е важно все пак да се направи консултация с гинеколог-те си знаят :)

beb4eto0o
05-18-2008, 17:33
Хора кажете ми на колко години е нормално момичето да взима противозачатъчни, аз съм чувал че минимум трябва да има 16. Искам да видя вашите мнения ???? :)
neizpolzvam противозачатъчни i neznam i neme interesyva,a i na vsqka opavka s takavi hap4eta pi6e koga se izpolzvat ,za da razbere6 nai to4no.

Virgin
05-18-2008, 22:02
И аз съм чувала,че под 18 не бива да се пият заради страничните ефекти,но е важно все пак да се направи консултация с гинеколог-те си знаят :)

аз съм на 16, пия си противозачатъчни и съм супер доволна! само да ви светна, че в листовката на Yasmin не пише нищо за възрастова граница, а това на каква мисъл ви навежда...? :smt101 просто отиваш при гинеколога, заявяваш му, че искаш да пиеш противозачатъчни и ако има някакъв проблем относно това, той/тя ще ти каже. иначе, ще ти препоръча именно Yasmin, понеже те са най-ниско хормонално дозирани, т.е. имат най-малко странични ефекти, всички от които се наблюдават между 1 на 100 и 1 на 1000 момичета. изводът мисля, че е ясен :smt115

Scouse
05-19-2008, 05:33
Хора кажете ми на колко години е нормално момичето да взима противозачатъчни, аз съм чувал че минимум трябва да има 16. Искам да видя вашите мнения ???? :)

#-o

parkourgirlss
05-19-2008, 05:37
И аз мисля, че минимум 18...

RAWRRR
05-19-2008, 07:48
Говорите за физиологи4еските зависимости от противоза4атъ4ните,никой не спомена за психологи4еските..

Според мен,за да пиеш противоза4атъ4ни трябва малко или много да си отговорен и зрял..и понеже тези понятия са размити,ще сложа една граница от минимум 20-22 години.

Противоза4атъ4ните са за хора с дълготрайни връзки,за хора които могат да пазят не само своето но и здравето на половинката си.С две думи..не са за лапетии.

SINDEL
05-19-2008, 07:52
Ами колкото пъти сме говорили с моята гинеколожка, тя винаги е казвала, 4е на моми4ета под 18 не би препоръ4ала, освен ако не става въпрос за някакъв здравословен проблем, при който това е наложително.
За мен и 18 са малко, но пък то аз като цяло съм против противоза4атъ4ните, така 4е...

krem4et0
05-19-2008, 10:43
Ами аз мисля, че по принцип не е много хубаво да се пият противозачатъчни... имат много странични ефекти и се пълнее много от тях. ;)
Противозачатъчните задържат вода и е нормално първите 1-2 месеца да качиш 2-3 килца, докато свикнеш. но не и повече.

за справка:Противозачатъчни съм започнала да пия(но не непрекъснато а за по 2-3 месеца) от 16-17 годишна. От 19 годишна ги пия непрекъснато. Правя си естествено нужните паузи. След 2 седмици ставам на 23. На 16 тежах с около 10 килограма повече от сега.

И при мен си действат обратно-с противозачатъчни поддържам нормалното си тегло, а спра ли ги напълнявам. За 3 месеца последния път бях качила 6-7 кг, а ядях както обикновено. Говорих със специалист и той ми каза, че при някои жени точно приема на противозачатъчни им помага д поддържат фигурата си. При други-пълнеят. И пак казвам, че килограми в повече по принцип има, но това не са мазнини, а вода. когато бъбрците ти функционират добре, тогава няма и да качиш. Аз имам такива бъбреци. Пишкам през 30-60 минути, а нощем се буда по 1-2 пъти.

princesa_viki
05-19-2008, 10:48
Ами колкото пъти сме говорили с моята гинеколожка, тя винаги е казвала, 4е на моми4ета под 18 не би препоръ4ала, освен ако не става въпрос за някакъв здравословен проблем, при който това е наложително.
За мен и 18 са малко, но пък то аз като цяло съм против противоза4атъ4ните, така 4е...
На мен дори при здравословен проблем не ми предписа.Имах киста на яйчника и тя каза,че може да ми помогнат,но нямам 18 и за това няма да ми предписва