PDA

View Full Version : ЧАЛГАТА СИ ОТИВА ?!?!!? - ЙЕЕЕЕ !!!!



fuck_brainpants
05-17-2008, 18:58
В Интернет пространството в последните дни се разпространява интересно предложение - да се направи нещо подобно на Disco Demolition Night (масово изгаряне на диско албуми в САЩ през 1979 - бел.ред.), само че този път в България и да е за чалгата.

Дали публичното унищожаване на дискове и касетки с чалга музика би имало ефект? Защо не, най-малкото ще бъде скандално. В България трябва да има скандал за да се забележи нещо. Освен това телевизиите не биха пропуснали да излъчат кадри от мястото на събитието. Представете си новината: "Чалгата пламна! На стадион еди-кой си в София бяха запалени еди-колко си поп-фолк албуми. Албумите изгоряха тотално."

Що се отнася до поп-фолка - явно наистина си отива като жанр, щом изпълнителки като Анелия и Десислава вече налагат нов имидж на творчеството си и все повече се откъсват от поп-фолк и чалга музиката. Тези две певици започват все повече да се доближават до поп музиката като стил. И с право. Много досегашни фенове на лекия жанр са на мнение, че чалгата вече е демоде и не може да им предложи нищо ново.

Все още не е известно дали тази проява наистина ще се състои, но съдейки по количеството на форумите и блоговете, които обсъждат новината, това събитие може и да се случи. Най-вероятно за целта ще бъде нает футболен стадион в София.

"По-добре да пея диско или поп, от колкото чалга от типа на "Не любов, а мъни дай". Право да си кажа поп-фолка няма никакво бъдеще. Не искам да ме смятат "за проста чалгарка", аз пея поп-фолк само защото това се търси. Предлагането е според търсенето, това е маркетингов трик. Но търсенето на поп-фолк драстично намалява в последно време, не с дни, ами с часове", коментира поп-фолк певица, пожелала анонимност.

"Щом като това е станало с готина музика като диското, защо да не стане с чалгата?", коментират бивши фенове на жанра.

Догодина се навършват 30 години от Disco Demolition Night и има идея, че това е подходящо време да се случи подоен хепънинг в България.

ЕPu
05-17-2008, 19:05
R.I.P dear чалга :cry:

VilleBaby
05-17-2008, 19:06
чалгари е имало , има и винаги ще има независимо от броят им... :?

psychopath
05-17-2008, 19:22
поп-фолк не слушаме...


обаче слушаме ЧАЛГАААА

BoRiTo0o
05-17-2008, 19:24
чалгари е имало , има и винаги ще има независимо от броят им... :?
+1

Thoughtless
05-17-2008, 19:37
Нали се сещаш, че като си замине чалгата, ще дойде нещо друго? (може би по-лошо)

LINKNOT
05-17-2008, 19:38
Абе вие луди ли сте? Все едно всички чалгари да се обединят и да направят така с музиката,която всеки от нас харесва. :? Ако действително се осъществи тази идея,знаете ли какво деление ще се получи в обществото ... Сега пак си го има,но тогава ще е в пъти повече ... Иначе би било чудесно българите да отсеят музиката,която избират да слушат,отхвърляйки чалгата,ала за да е ефективно трябва всеки сам да вземе това решение. Насила нищо няма да се постигне ...

enola
05-17-2008, 19:52
Незнам какво пречи хората да слушат чалга ?! На който му харесва-да слуша,на който не - да не слуша :?

Kaos_Urbano
05-17-2008, 19:57
Дам,слушам ЧАЛГА по ЦЯЛ ДЕН!...

kocko
05-17-2008, 20:24
слу6ат си4ки но само като пият така съм и аз но аз непия така4е се свежда до минимум

The_69
05-17-2008, 20:26
4алгарите са си 4алгари-ако се премахне музиката и сборищата им, къде мислите ще се насо4и гетото им :? ???? Ще осквернят нашата музика и тя ще загуби своята индивидуалност :? - а др вариант е да стане още по- търсена и желана, именно защото е забранена и отхвърлена- да ви напомня за нещооооо??? :-o

BaBy_bS
05-17-2008, 20:27
направо ви се чудя ... замисляте ли се,че има различни хора-различни мнение-различни интереси-различни желания.не можеш да съдиш за човека по музиката,която слуша.адски тъпо и комплексарско е... я вземете да пораснете и да се осъзнаете ...

Shadow_Walker
05-17-2008, 20:35
по-добре да я има... така няма други стилове да се комерсиализират и да се обезсмисли съществуването им.

valentinka_1990
05-17-2008, 20:40
Какво против имате чалгата и хората,които я слушат?
Както говорите все едно това са хора,които са нещо заразни и от тях следват само вреди.Как можете да го казвате?всеки има право да избира какво да слуша.Като изгорите дисковете нищо няма да се получи,поне нищо добро.аз пък не харесвам метълите и метъла като стил музика.Бившата ми най-добра приятелка беше метълка.Все се събирах с тях,но започнах да затъвам.Повечето бяха постоянно депресирани,говореха за самоубийства,дрогираха се пред мен и малко или много започнах да приличам на тях,но успях да се "измъкна".
Въпреки това толерирам различните и никого не съм обидила някой с думите "долен метъл" или "мри бе".

SiNiStEr
05-17-2008, 20:58
по-добре да я има... така няма други стилове да се комерсиализират и да се обезсмисли съществуването им.
мхм
на мен чалгата не ми пречи... :-o

fuck_brainpants
05-17-2008, 21:00
Как бее ?!!?! Естествено, че музиката е един от водещите фактори !!!! Тя е част от самия теб !!!! ...

Nightalak
05-17-2008, 21:29
не слушам чалга ... но не бих искал металисти с грим по очите .. голямите ботушки и вериги в ръце да се разхождат по улиците.. и в БГ само този стил да се слуша , защото във форумите дето посещавам така стана , нанесоха се металисти .. изгониха всички форумци със тъпите си теми , или по точно се правят на тъпи и така.. (нищо лично )

fuck_brainpants
05-17-2008, 21:48
Ае не ви говоря за война м/у метъл и чалга !!!! :P Говоря ви за истинска музика с/у чалгата :)

slavito007
05-17-2008, 22:17
Бе вие да не сте на 10 ?:lol: В България попфолка е най-продаваната музика, така че докато се купува (продава) ще я има.

Rock & Roll King
05-18-2008, 08:36
Това за Chalga Demolition Night съм го говорил още преди 3-4 години 8)

BOOK_FAN
05-18-2008, 08:53
Нали се сещаш, че като си замине чалгата, ще дойде нещо друго? (може би по-лошо)
Тва е най-верно! +1

hottie
05-18-2008, 09:13
Абе да се маха тая чалга, че направо ме хваща срам от България понякога! :o

Escarina
05-18-2008, 13:07
Ти простака колкото и да го риташ, пак ще си остане прост.. Просто ни е такъв манталитета на населението. За съжаление и да ти се осъществи идеята най-много само да ги нахъсаш олигофрените... Все пак - важно е да си FиIеШqH :D

DjBaloon
05-18-2008, 13:17
Драги ми читатели!?!? ах-ах-ха-ах : :lol:

Чалгата замира? :razz: :razz: :razz:

Моля автора на темата да се прегледа :)

В поп-фолка се наливат изключително много пари,че никой не може да им попречи с каквото и да е :)
Поп-фолка продължава да е най-известната музика и най-лансираната,както в България,така и на Балканите :)
И чалгата в бъдещите 100 години няма и начин да бъде заличена... защото тя продължава и ще продължава да носи невероятни приходи;]

Автора на темата ходи ли в клубове?
Знае ли каква музика се пуска там или поне в 90% ОТ КЛУБОВЕТЕ 8-)

Бъдете реалисти,този стил музика ще го има докато сте живи а децата на децата ни,за тях вече не се знае 8-)
Нека това да ви е надеждата и да ви крепи,че след 100 години може и да няма,но в бъдещите 100,няма кой да мръдне чалгата от Балканите :)

DjBaloon
05-18-2008, 13:32
4алгарите са си 4алгари-ако се премахне музиката и сборищата им, къде мислите ще се насо4и гетото им :? ???? Ще осквернят нашата музика и тя ще загуби своята индивидуалност :? - а др вариант е да стане още по- търсена и желана, именно защото е забранена и отхвърлена- да ви напомня за нещооооо??? :-o

Начи само тъпите хора слушат чалга? :D

А ти щом не си от тях.. си от умните?? :lol:

Много обичам това да ми го казва някой!!! 8-)

Винаги така се излагат всички с това изказване,че умирам от кеф! 8-)

Говори ми,говори ми,аз съм чалгар,ако искаш да поспорим да те видя колко си интелигентна 8-)

cinderellaa
05-18-2008, 14:50
ааааа да се маха

DjBaloon
05-18-2008, 15:54
ааааа да се маха

То така става 8-)

RoyTheReaper
05-18-2008, 17:02
Горете, като си нямате работа.

Blo0dyBitch
05-18-2008, 18:05
не слушам чалга/поп-фолк,но не ми и пречи-всеки си има индивидуални предпочитания...
не мисля,че с горенето и ще се постигне нещо :oops:
на мен ако ми забранят музиката,аз няма да спра да я харесвам/слушам
и да,напълно съм съгласна с едно от предходните мнения (по-добре да я има... така няма други стилове да се комерсиализират и да се обезсмисли съществуването им.)

fuck_brainpants
05-19-2008, 07:58
Балканите ..... ой боже я тръгни в реалния свят (огледай се) ! Чалгата не е ветовната музика ! Световната музика са старите хитове !!! Повечето от тях - рок и олд скуул парчета ! Т'ва, че в една България и още няколко страни е "NUMBER ONE CHALGA" не означава, че в тези страни са изчезнали ценителите, DjBaloon !!!!!! Не мисля, че чалгата има особено място във Бъглария, тъй като само "до опустушава" останките запазени от нея ..... Като започнем от "хаус-наркоманчетата" до "имо позите" = СЛЕДСТВИЕ ОТ ЧАЛГАТА !!! Така, че моля DjBaloon да си затвориш тъпата МИСИОНЕРСКА ПРОПАДНАЛА ТЪПА УСТИЧКА и да ходиш да лапаш пишки :smt068 :smt068 :smt068

air_J
05-19-2008, 09:59
Песни за любов, раздели, интриги, изневери и тем подобни пуберски изпълнения ще бъдат вечно търсени, затова и чалгата и поп музиката никога няма да умрат. Ебати разбирачите сте, деба, направо тънки специалисти... Чалгата се съмнявам някой в този форум да доживее нейната смърт, ако такава се осъществи някога. Много лесно ще се види дали чалгата умира след 2 месеца на турнето. Ако на всеки стадион има по 15+ хиляди зрители за каква смърт ще говорим?!? Клинична, физическа? Много подценявате Митьо Пайньера, а в същото време много надценявате хаус, Мики Маус, поп, рап, рок и т.н. В България за жалост чалгата е много по-слушана от другите стилове музика, въпреки че аз също наблюдавам спад в интереса към чалгата, смятам че е твърде рано да и слагаме надгробния камък... 8)

enrique_fenka
05-19-2008, 12:30
Не я слушам :P

music_pirate
05-19-2008, 13:20
4алгарите са си 4алгари-ако се премахне музиката и сборищата им, къде мислите ще се насо4и гетото им :? ???? Ще осквернят нашата музика и тя ще загуби своята индивидуалност :? - а др вариант е да стане още по- търсена и желана, именно защото е забранена и отхвърлена- да ви напомня за нещооооо??? :-o

И аз така мисля :-D , оставете ги да слушат чалга, че да не прецакват нашите стилове :o
а по анкетата ... разбира се че не слушам

cold_arrow
05-19-2008, 15:48
Аз неслушам чалга, но на който му харесва да я слуша. Кфо от тфа всеки си има вкус. :o

malkata_kukli4ka
05-19-2008, 16:48
Само това слушам.Няма лошо,всеки с вкуса си! :P

Glam
05-19-2008, 16:49
Не слушам :x

ArTanDra
05-19-2008, 16:57
Балканите ..... ой боже я тръгни в реалния свят (огледай се) ! Чалгата не е ветовната музика ! Световната музика са старите хитове !!! Повечето от тях - рок и олд скуул парчета ! Т'ва, че в една България и още няколко страни е "NUMBER ONE CHALGA" не означава, че в тези страни са изчезнали ценителите, DjBaloon !!!!!! Не мисля, че чалгата има особено място във Бъглария, тъй като само "до опустушава" останките запазени от нея ..... Като започнем от "хаус-наркоманчетата" до "имо позите" = СЛЕДСТВИЕ ОТ ЧАЛГАТА !!! Така, че моля DjBaloon да си затвориш тъпата МИСИОНЕРСКА ПРОПАДНАЛА ТЪПА УСТИЧКА и да ходиш да лапаш пишки :smt068 :smt068 :smt068

Той е прав.. целия свят се е залял от комерсиална музика точно както чалгата. Тези - Rihanna, Avril Lavigne и още тем подобни какви мислиш, че са? Те са американска помия, докато чалгата е българско-сръбска-гръцка помия нека да го кажем по накратно Балканска ;) Слушам си и чалга (поп - фолк) и ретро хитове за които ти сигурно не си чувала.. и сега в коя категория съм тъпа или умна? Слушам и комерсиалната, слушам и "качествената", защото всичко е много относително. Ама ще те помоля да ми кажеш за какво се пее в рока или "олд скуул" парчета (каквото и да значи това). Във всеки стил се въртят едни и същи теми с различна мелодия запомнете го (може би изкючение прави метъла с по - изкривените си текстове, но иначе тенденцията си е една и съща)

lsd43
05-19-2008, 18:03
Чалгата е голяма простотия ,но винаги ще я има независимо дали ни се иска или не винаги ще има хора които да я слушат.Затова аз лично си бича айляк и хич не ме засяга кво става с чалгата и тези които я слушат! И стига теми от рода "Мразите ли чалга?" ,"Слушате ли чалга?" вече е пълно с подобни теми.

slavito007
05-19-2008, 18:06
А пък това, че наркоманчетата и емотата са в следствие на чагата беше пък унакално тъпо :lol:

5StaR
05-19-2008, 21:03
Абе недейте бе... аз като се напия мн обичам да слушам чалга

Deliverance
05-19-2008, 23:06
Простотията по хората ходи, не по гората, е, мой :? ква смърт на чалгата, кви 5 лева, ква кофа с кръв..


Песни за любов, раздели, интриги, изневери и тем подобни пуберски изпълнения
Кое викаш, било 'пуберски изпълнения'? :?

DjBaloon
05-20-2008, 12:13
Балканите ..... ой боже я тръгни в реалния свят (огледай се) ! Чалгата не е ветовната музика ! Световната музика са старите хитове !!! Повечето от тях - рок и олд скуул парчета ! Т'ва, че в една България и още няколко страни е "NUMBER ONE CHALGA" не означава, че в тези страни са изчезнали ценителите, DjBaloon !!!!!! Не мисля, че чалгата има особено място във Бъглария, тъй като само "до опустушава" останките запазени от нея ..... Като започнем от "хаус-наркоманчетата" до "имо позите" = СЛЕДСТВИЕ ОТ ЧАЛГАТА !!! Така, че моля DjBaloon да си затвориш тъпата МИСИОНЕРСКА ПРОПАДНАЛА ТЪПА УСТИЧКА и да ходиш да лапаш пишки :smt068 :smt068 :smt068
Момента с псувните ще го порпусна,той обикновено показва липсата и невъзможноста на опонента да защити тезата си или мнението си :)
Кой е казал че няма други стилове музика,че не се слуша друга музика? 8-)
Май май си четеш избирателно.. нищо вече намекнах горе че не си от умните(да кажа че сигурно не си разбрал.. уж чалгарите бяхме тъпите тц тц тц)
Разбира се че има други стилове.. други почитатели.. аз казах че ЧАЛГАТА Е МАСОВИЯ СТИЛ,пиша го с големи букви.. за да го видиш,а дали ще го разбереш се съмнявам.. явно пиша прекалено сложно
И това е факт,че това е масовата музика,което не значи че няма друга музика и т.н.т
На тебе ако не ти харесва това или не я слушаи(както правят хората,а не да се вайкат по форумите че има чалга), или си зимаи багажа и отивай при световната музика :)

LaDy_DaQnA
05-20-2008, 12:33
amii mene za da ne me drazni tolkova nali ne q slu6am....

Presli
05-20-2008, 12:45
От дълго време не слушам чалга, слушам я само когато сме на маса, защото неможе в кръчмата да се слуша Хаус, Ретро, Рок и т.н, но има песнички, който от време на време си ги слушам.

Отговорът ми е Понякога :)

Glam
05-20-2008, 15:12
слушам я само когато сме на маса, защото неможе в кръчмата да се слуша Хаус, Ретро, Рок и т.н
Може, може 8) Особенно рок

ubuntu
05-21-2008, 13:12
Чалгата си отива .. ДА ДА :D :D :lol: :lol: :lol:
А тези които казват че я мразят и нея слушат ... всъщност я слушат повече от тези които си признават че си слушат чалгичка ....
Хаусър=Чалгар под прекритие .....
Метъл(човек)=Виждал съм как върти кючеци като преди тва се кълнеше че мрази чалга ...
PAYNER MUSIC Е като Х.Ботев - ТОЙ НЕ УМИРА :grin: :grin: :grin: :grin:

пЛюш!нкаАа~
05-21-2008, 16:18
бееееее рока хауса и дискотечните парчета..това се казва истинска музика :grin: а не чалгията ..пф дори стават банални тез фолк певици с този силикон и пластични операции само и само да ги покрива заради тва,че им липсва глас :D ей тая простотия я има само в България

LaDy_DaQnA
05-22-2008, 08:51
Кажи, че аз съм първата последната
и всичко невъзможно вече съм ти дала.
За тебе ставам русата и чернара,
не спирай да ме правиш влюбена.

:grin: :grin: :grin: :grin: :grin:


omg kak moje da sy6testvuvat takiva tupi pesni...az priznavam 4e ima tam 4-5 pesni koito mi haresvat ama tez typizmi omg :O :shock:

50cent
05-22-2008, 09:06
да мрът тия дискове дееба

Briseis
05-22-2008, 11:36
Кажи, че аз съм първата последната
и всичко невъзможно вече съм ти дала.
За тебе ставам русата и чернара,
не спирай да ме правиш влюбена.

:grin: :grin: :grin: :grin: :grin:

machoka
05-23-2008, 09:11
Подобни теми не са желани, вече бъкат от изобилие.