PDA

View Full Version : Заили Против децата с умсвени увреждания внормалното училище



Lucho
05-18-2008, 17:33
Създавам темата за да разбера вашето мнение по въпроса,защото аз съм твърдо против.2-ра година уча с такива "деца",и мога да ви кажа че ми е писнало от тях. :? По простата причина че уж щом учим заедно сме на едно ниво,то друго се оказва...Уж сме на едно ниво,пък аз правя тест за ниво 6 клас, те /в класа са 3-ма куку-та/ правят тест на ниво 2 клас ??!?!!? това нормално ли е ? :o Класната през седмица воде разговор с мен на тема "защо ги подценавяш "децата" кажете си мнението,моля ви !!!!

nicolepcd
05-18-2008, 17:35
Ами аз не съм учила с такива деца, но пък и те са хора... Чувстват се по - добре в нормална среда, при нормални деца... :( Може и да имаш право, но те не са виновни...

Lucho
05-18-2008, 17:37
Ами аз не съм учила с такива деца, но пък и те са хора... Чувстват се по - добре в нормална среда, при нормални деца... :( Може и да имаш право, но те не са виновни...

В час по Математика ми пишат по английйски,в час по английски - пишат по математика.... :-x :-x :-x Еми и аз имам нерви пьпьму стара.. :? :? :?

silver_moon
05-18-2008, 17:45
ako децата "кукувци" са събрани в отделни класове съм съгласна.но иначе ако в клас с нормални деца има и такива които са изостанали те ще забавят напредъка на целия клас

Bubbly
05-18-2008, 17:46
Доста е крайно да наричаш друго човешко същество "урод", още повече, че те не са виновни, че имат някакви увреждания. Иначе съм против такива деца и младежи да учат в нормални училища по простата причина, че както за "нормалните", така и за тях няма да има никаква полза. Най-много да бъдат обиждани от някои като автора на темата. До sixxkiller - ти по-добре живей своя живот и остави всички останали да живеят техния. Няма смисъл да се озлобяваш и да се ядосваш за неща, които нито зависят, нито имат много общо с теб. 8)

Kurvata
05-18-2008, 17:46
Пффф не ми напомняйте,в даскалото имаме един такъв добре,че не е от моя клас :shock: Ма аз ви казвам той е напълно луд,ходи само по коридорите и ръси некви глупости,показва средни пръсти,посяга над другите,веднъж щеше да ме удари :x баси и лудия олигофрен.Верно,че и те са хора,ама си има училища за малумни,просто не им е мястото при нормалните хора,само незнам защо нашта тъпа директорка още го държи :-x

Lucho
05-18-2008, 17:52
Мойто училище изпитва огромна нужда за ученици,и всякъкви деца набират,абсолютно "всякъкви"....Знаете ли за кое се озлобявам ? Заради това,че ако аз направя някоя поразия или беля в даскалото,класната и конско ще ми прочете и при директорката ще ме заведе....а на тях това им е ежедневие,и никой копче не им казва....Ако не влязат в някой час - оо..те са на Логопед....добро клише,тъпи учители... :-x :-x :-x еми как да не се нервя ? :-x :-x :-x

Kurvata
05-18-2008, 17:59
Мойто училище изпитва огромна нужда за ученици,и всякъкви деца набират,абсолютно "всякъкви"....Знаете ли за кое се озлобявам ? Заради това,че ако аз направя някоя поразия или беля в даскалото,класната и конско ще ми прочете и при директорката ще ме заведе....а на тях това им е ежедневие,и никой копче не им казва....Ако не влязат в някой час - оо..те са на Логопед....добро клише,тъпи учители... :-x :-x :-x еми как да не се нервя ? :-x :-x :-x
И нашто даскало е така,имам чувството,че всички са некви нереални същества и понеже има малко деца и за тва ги събират идиоти отвсякъде :-o

nikinkaa
05-18-2008, 18:00
Мойто училище изпитва огромна нужда за ученици,и всякъкви деца набират,абсолютно "всякъкви"....Знаете ли за кое се озлобявам ? Заради това,че ако аз направя някоя поразия или беля в даскалото,класната и конско ще ми прочете и при директорката ще ме заведе....а на тях това им е ежедневие,и никой копче не им казва....Ако не влязат в някой час - оо..те са на Логопед....добро клише,тъпи учители... :-x :-x :-x еми как да не се нервя ? :-x :-x :-x
Пример:ако ти,нормалният,убиеш ЧОВЕК и си над 18,би трябвало да влезеш в затвор.
А ако един "ненормален" или "урод",както ти ги наричаш,убие ЧОВЕК,няма да го съдят,защото е НЕВМЕНЯЕМ .

ObScuReNikoQ
05-18-2008, 18:34
ako децата "кукувци" са събрани в отделни класове съм съгласна.но иначе ако в клас с нормални деца има и такива които са изостанали те ще забавят напредъка на целия клас

кратко и ясно...
а sexkiller, ти защо се сравняваш с "уродите" ? :D
сравнявай се с останалите.

ина1е и аз съм простив, ако са размесени. това забавя напредъка на "нормалните" и се появяват точно такива "дразнещи се" и злобеещи, клюки, обсъждания на ниво "6ти клас" :razz:
по-добре да оставят на мира децата и да не ги подлагат на тези, нападки, които "кадърните" им съученици им отправят... :D :?

mhmhmhmhm
05-18-2008, 18:42
кво по-хубаво от това да правиш тест за 2ри клас?
иначе за другото -да,кофти е
ако толкова те дразни-премести се

XceSS
05-18-2008, 18:50
И аз съм против такива деца в нормалните училища.
Първо че забавят напредъка на класа
Второ че точно пък в България всеки смята, че ако човек е различен, значи е смотаняк, олигофрен, урод и т.н.
Трето че и за тях няма е добре, защото всеки ще ги ебава.

Duvessa
05-18-2008, 18:53
Против съм. Във всички ситуации няма смисъл от това, да ги приемат в нормални училища. Обикновено или пречат в часовете, като целият клас страда или има подигравки, отправени към тях. И двете страни нямат полза от това. Самият смисъл, да растат в една нормална обстановка е хубав, но няма как да се осъществи, просто защото след като ги поставят в нормална среда тя престава да е такава. :/ Ще дам пример- в сегашното ми училище имаме 1 такъв, който беше преди година в моя клас. Първо , след 7-ми клас влиза поради медицински причини и заема мястото на някой, който се е съсипал от учене. Поне някакви знания да имаше, ама и това му липсва. Не мисля, че е правилно, щом искат да има равенство между всички, някои да си съдират г*за от учене, а други да не правят нищо и да бъдат приети. Специално в неговия случай, имаше увреждания, но реално не му пречеха да учи. Така- ние не обръщахме внимание на проблема, който имаше и го приемахме като нормален, равен на нас. Вместо това обаче, той започна да се гаври с нас. Пречеше в часовете умишлено. Беше арогантен с всички, явно приемаше заболяването си като нещо, което му дава правото да се държи както иска. Учителите обикновено или отделяха по 15-20 минути от часа да се разправят с него или просто спираха да преподават. Всички бяхме бесни, но нямаше какво да направим. Нямаше и как да го убедим, а с бой не става- пък и е глупаво да посегнеш на човек, който не може да се защитава. В момента е в друг клас, там хората обаче се оказаха не толкова толерантни, колкото нас. Гаврят се с него постоянно, а това му се отразява много. Наистина е жалко да се гледа такава картинка. В крайна сметка- никой няма полза от това, както казах в началото. Такива деца или пречат на нормалната атмосфера в часовете или биват обиждани, като идеята те самите да се считат за равни на другите пропада.

_FaShIoN_
05-18-2008, 18:58
Не трябва да се подиграме на тази деца,защото те не са си избрали да са такива...но въпреки всичко аз съм против....в моя клас има един такъв,той е глухоням,но е адски невъзпитан и циничен и нали ушким трябва да се държиме по-добре с тях,ама кфо да се държиме по-добре с тях като той е пълен идиот...смятам че за тях трябва да си има отделни училища или отделни класове,защото нито за нас има полза от тях,нито те имат полза от нас... :)

Blo0dyBitch
05-18-2008, 19:22
колкото и нехуманно да звучи,аз съм против
в бившия ми клас имаше едно такова момче и повечето часове протичаха доста мъчително(предимно заради него)
да,и те са хора,и те трябва да си получат образованието,но... знам ли... много е трудно за нас,а и понякога и за тях,въпросното момче го тормозеха защото е различен и той ставаше по-зле
има си специализирани училища и там им е мястото на тези деца :oops:

nefchi_bs
05-18-2008, 19:36
и в моя клас имаше едно такова момче...на мен не ми пречеше но другите много го гавреха а той нищо не им правеше просто беше по-бавен сички го гавреха и то мочето го преместиха...а по темета аз съм за защото и те са хора и имат право да са сред "нормалните" и това че ги делим е жалко..

Loshotia
05-18-2008, 19:57
ako децата "кукувци" са събрани в отделни класове съм съгласна.но иначе ако в клас с нормални деца има и такива които са изостанали те ще забавят напредъка на целия клас

кратко и ясно...
а sexkiller, ти защо се сравняваш с "уродите" ? :D
сравнявай се с останалите.

ина1е и аз съм простив, ако са размесени. това забавя напредъка на "нормалните" и се появяват точно такива "дразнещи се" и злобеещи, клюки, обсъждания на ниво "6ти клас" :razz:
по-добре да оставят на мира децата и да не ги подлагат на тези, нападки, които "кадърните" им съученици им отправят... :D :?

Абсолютно съм съгласна. Умствено изостаналите да си седят в специализирани училища- там ще се съобразяват с нивото им и със заболяването им и ще получат адекватно отношение.

chocoleptic
05-18-2008, 20:45
против
те децата не разбират дали им е хубаво или не ..
нямат разсъдък
деца с физически увреждания може,но не и с умствени ..
те изпадат и в различни кризистни състояния и ще пречат на другите..
:?

*.~*` *~* anaRial *.~*.`*
05-19-2008, 00:25
Absolutno protiv. Dage se chudq zashto nqkoi e reshil, che tova e neobhodimo i shte e dobre za decata?! :shock: Vse edno da izpishesh nqkoi ot bolnicata, predi da e ozdravql i da go pratish da si givee normalnia givot.. Malko neskoposano go obqsnih, ama tezi deca se nugdaqt ot sprecializirani grigi za tqhnoto zdrave, to pri takiva iz*** kato dneshnite "normalni" deca, koito biqt suuchenicite si i tem podobni ugasii.. ne vigdam kak shte oceleqt.. Glupava ideq.. :? To svetut nakude e trugnal, ima nugda ot mn drugi neshta, ne ot tova....

kPuCkA
05-19-2008, 07:46
ЦЕНЗУРА

2 точка от правилата
moderated by Coki

great_mari
05-19-2008, 08:31
Лично аз съм против - имаме 1 такова момиче в клас.
1.На мен ми е неприятно и даже съм изпитвала страх от това момиче,защото един път в часа посегна да ме удря?!( с какво съм го заслужила при полойение че в същия момент говорех с учителката)
2.Много от съучениците я дразнят и тя започва да крещи,реве и т.н. и после целият клас си го отнася( и к'ва полза от тва)
3.Защо са създадени тези специализирани училища - за да учат такива деца там!
НЕ подкрепям това умствено изостанали деца да учат заедно с нормалните :? :? :?

Lucho
05-19-2008, 10:58
Дразнят ме,защото като решим да избягаме класа от някой час,трябва да ги мъкнем с нас като малки деца,те немогат сами да разсъждават,6 клас са , РОДИТЕЛИТЕ ИМ ГИ ВОДЯТ И ГИ ВЗИМАТ ОТ УЧИЛИЩЕ :shock: :shock: :shock: Кажете ми,сега аз ли несъм прав или те ? Веднъж да решим да направим нещо класа,все ще ни попречат тея нещо....било то за екскурзия например - ако и те идвали,трябвало и родителите им да са с тах :? :? :? :? ,и точно с едно от момичетата и разправий са ставали с родителите им... :-x :-x :-x :-x Класната 5-6 пъти замалко не ме изгони от часа,и то единият път на теста ми вика: Иди седни до едното от "децата" /без да обиждам/.... :x :-x аз им викам: По-добре на земята да седя или 2-ка ми пишете,но до тая нема да седна посмъртно... :-x :-x :-x

Абсолютно съм съгласен с предишното мнение.

stealthyGirl
05-19-2008, 11:09
Аз съм против.. Просто и нормалните деца, и самите те няма да се чувстват удобно заедно... Също така не обичам да се грижа за някой, кйто БИ ТРЯБВАЛО да има същите възможности като мен(за което не е виновен, но не може да го промени), не съм длъжна също, но ако не го правя бих била наречена ''зла, гаднярка, непукистска или безразлична"...... Съжалявам, че нямат същите възможности като "нормалните", но само токова. За нищо НЕ съм длъжна-нито да ги съжалявам, нито да им помагам, нито дори да ги търпя (аз не търпя някои съученици и никой не възразява, а когато примерно не обърнеш внимание на такова дете си едва ли не чудовище)...

Baby_b
05-19-2008, 11:56
Доста е крайно да наричаш друго човешко същество "урод", още повече, че те не са виновни, че имат някакви увреждания. Иначе съм против такива деца и младежи да учат в нормални училища по простата причина, че както за "нормалните", така и за тях няма да има никаква полза. Най-много да бъдат обиждани от някои като автора на темата. До sixxkiller - ти по-добре живей своя живот и остави всички останали да живеят техния. Няма смисъл да се озлобяваш и да се ядосваш за неща, които нито зависят, нито имат много общо с теб. 8)
syglasna

ANTIHUMAN
05-19-2008, 12:20
Аз съм против тези деца в нормално съществуване!

Представете си 1 клас деца и някакво дете с увреждания да е в него клас.

1.Ще стресира останалите деца! /това и в гимназийте е така/
2.Ще забавя процеса на знания /той колкото е забавен/
3.Знаете ли какво може да направи едно дете с увреждания /представете си да убие някое друго Нормално дете/ виновни няма да има разбира се.

Аз само минуси виждам! 8)

simba007
05-19-2008, 13:04
Аз съм за защото никой не е застрахован че утре неговото дете няма да има увеждане.И кво ще го отбягват всички и няма да ви е хубаво нали,всички да се присмиват и да странят от детето ви. Така че ЗА

stealthyGirl
05-19-2008, 13:17
Аз съм за защото никой не е застрахован че утре неговото дете няма да има увеждане.И кво ще го отбягват всички и няма да ви е хубаво нали,всички да се присмиват и да странят от детето ви. Така че ЗАИзвинявай, ама ще му се подиграват само, ако имат акъл за това-->ако са ''нормални''. А ако си е в специално у-ще където ще полагат СПЕЦИАЛНИ грижи за него никой нищо няма да му каже. ;)
Пък и ние говорим за деца с умствени проблеми, а не физически, ако беше второто то тогава може спокойно да си ходи, в каквото и което си у-ще иска, защото на никого няма да пречи. :smt051

Lucho
05-19-2008, 13:50
Аз съм за защото никой не е застрахован че утре неговото дете няма да има увеждане.И кво ще го отбягват всички и няма да ви е хубаво нали,всички да се присмиват и да странят от детето ви. Така че ЗА

Струва ми се,че бъркате понятието...Аз говоря за умствени увреждания,защото има разлика ако детето неможе да ходи,но пък е отличник в училище и се разбира с останалите деца...
И правилно - ако всички деца с умствени увреждания са в специализирано за целта училище (Както повечето хора от обществото го наричат "бавно") то там всички деца са като тях,и никой няма да се присмее на другия...

ObScuReNikoQ
05-19-2008, 15:04
ЦЕНЗУРА

2 точка от правилата
moderated by Coki

AnChItOoOo
05-19-2008, 15:48
Уфф и аз съм против...Просто няма смисъл да гледаме на тях като равни,защото не са и това всеки го знае....Нямам предвид да ги отделят или изолират от останалите хора,но все пак....

Lucho
05-19-2008, 17:42
Аз ще си я напишех правилно,ако не беше ограничението на форума за заглавие.Добре.Разбрахме се.Но както на теб,така и на мен тея деца няма да ни стъпят на нивото никога,абсолютно никога... :-o
А да те питам,ти по комунистко имаше ли такива деца в нормалните училища,а ? Май нямаше,даже в бавното училище се пращаха и ученици,които се бяха съвсем наред,,но имат и калпава дисциплина.Какво ни вика класната ония ден,вика ни:
Пазете ги 3-ката,защото /те имат лош навик както са си в час,и изчепят извън училището,крият се в тоалетните и т.н.. / няма да ви заведа на екскурзия или ще ви се карам...Е СОРРИ,АМА АЗ НЕ СЪМ ПАЗАЧ ! АЗ СЪМ ТАМ ЗА ДА УЧА,А Е ЗА ДА ПАЗЯ НЕНОРМАЛНИ... :-x :-x :-x :-x :-x

Spider4eto
05-19-2008, 18:23
ами аз съм напълно раздвоена. Наистина и те се деца и те имат право да се развиват наравно с другите, но съм имала такива деца в класа и беше доста трудно. Общо взето всички ги отбягваха или им се подиграваха което беше доста отвратително. И те също усещаха разликата и тва някак си пречеше на развитието им. Не съм толкова навътре, но според мен тези деца трябва да си учат в специализирано училище, ще са с такива като тях и ще се чувстват по-спокойно :)

zvezdichkaaa
05-19-2008, 19:04
В нашето даскало има 1 такъв...Елате вие на мое място.Плюе децата,излежда мръсен и неподдържан,държи се ужасно,псува по коридорите иии да неизброявам още.ПРОТИВ,ПРОТИВ И ПАК ПРОТИВ!Глупаво е какво приобщават...грънци!Ние не се чувстваме добре те също,какъв е смисала тогава.ВСЕКИ божи ден го бият и обиждат и всеки божи ден НИЕ търпим неговите идиотски изпълнения.

chocoleptic
05-19-2008, 19:09
Повечето от тези деца спират развитието си но 10-12 години .. Има хора с умствени увреждания които са на 20-30 години , а изглеждат като 13-14 ..
Така че не виждам какво да се развиват.Мозъчните увреждания пречат и на физическото развите.Освен това - ума им . Не можем да сравняваме нормално дете с децата с увреждания - те нямат толкова възможности.Ще забавят процеса на учене на учениците.Освен това в такова време с тези "зверове" в училище децата ще получават доста подигравки и обиди на които могат да реагират доста агресивно и да станат доста неща-все пак нямат достатъчно развит разум.Ще бъдат изолирани от останалите,всички ще странят от тях.
Няма ли да е по-добре да бъдат така както са-в специализирани училища с специално обучени учители за необходимата грижа която е нужна за тях.С равни възможности и отношение. ;-]

Pedigree
05-20-2008, 06:24
Ние имаме едно такова момиченце в класа, вече втора година. :)

Виж, може да се говори много по въпроса.

От една страна, не е хубаво да сте в един клас. Първо, защото една голяма част от класа са такива като теб - злобари. Ааама, тя прави по - лесни тестове, ааама тя е малоумна, ебаааси тъпата!

Ама ало? Ти нали се сещаш, че тя е на съвсем друг минимум. Нейните оценки са на друг минимум. Ти си на друго ниво. С нея ли ще се сравняваш, ако се чувстваш малоумен, с психични отклонения, окей, кажи на даскалката си, тя ще ти даде такъв тест.




От друга страна, е хубаво да сте един клас. Първо, защото тя не трябва да бъде изолирвана и делена от останалите. Трябва да е сред нормални хора, да прави това, което провят и останалите на нейната възраст. :)


Виж, просто не й обръщай такова огромно внимание. Момичето не е виновно. Не заслужава да я обиждат повече. А ти гледай своята паница. ;)

Lucho
05-20-2008, 11:47
Абе,то, донякъде имаш право,но и ние неможем да се примирим,защото и утре,когато станат на 20, някой от тези деца ще излезе навън,и ще направи нещо,като например невнимава и я блъсне кола - и ще трябва да си лежи присъдата шофьора,заради нейната глупост....така или иначе вече ще си гледам паницата.. :)

PsiHo_PatKa
05-20-2008, 14:04
Създавам темата за да разбера вашето мнение по въпроса,защото аз съм твърдо против.2-ра година уча с такива "деца",и мога да ви кажа че ми е писнало от тях. :? По простата причина че уж щом учим заедно сме на едно ниво,то друго се оказва...Уж сме на едно ниво,пък аз правя тест за ниво 6 клас, те /в класа са 3-ма куку-та/ правят тест на ниво 2 клас ??!?!!? това нормално ли е ? :o Класната през седмица воде разговор с мен на тема "защо ги подценавяш "децата" кажете си мнението,моля ви !!!!
Аз съм против това, не съм чела всички мнения, но мисля че някои няма да имат нищо против тези деца, но в същото време останалите могат да бъдат много груби с тях. вярно е, че децата с умствени увреждания биха се чувствали по добре в нормлна обстановка, но такава едва ли може да има...

mickelangelo
05-20-2008, 15:47
Не правя подбор на хората по външният им вид .. и мисля че би трябвало да се съобразяваме с хората с увреждания ... и те са ХОРА по дяволите твърдо ЗА !

s1NNer
05-20-2008, 16:30
Против ...

ANTIHUMAN
05-23-2008, 22:41
В НОРМАЛНИТЕ държави има такива специализирани училища! Но ние сме в България тук всичко ни е на обратно! Няма да ви опявам едно и също какъв е живота в Нашата Родина ,защото всеки от вас го вижда като излезе навънка.
Против съм тези деца да учат в обикновени училища! В миналото си уилище имаше едно такова дете.Оцели едно момче с камък (големичък беше) ,това беше игра ! Представяте ли си ,ако не бе?Момчето веднага се прибра слава богу нямаше му нищо ,но се пак!Ако беше станало най-лошото кого щяха да обвинят и близките и цялото общество?Болното дете не могат (!!!психично болните не носят отговорност за действията си независимо какви са те!!! ) ще обвинят учителите ,ама и те не са виновни! Кой е тогава?Еми парламента! Боклуците където ни управляват! Но и ние сме боклуци (гадно ми е да го кажа ,но е така) защото ние ги избираме! (родителите ни ,бабите ни и дядовците-засъжеление последните 2 роднини са комунисти ,но се пак . . . . . . ) Някой замисля ли се за обикновените хора? НЕ!
България колкото и да ми е гадно губя надежда да се оправи.Надявам се да греша и то много!!!

П.П. Приятна вечер!

5StaR
05-23-2008, 22:49
едит :За разлика от всички дето сте писали против, аз ще кажа -


Аз по принцип се бъзикам с всичко, но ще ви кажа да не говорите такива простотии ..Никога, НИКОГА не трябва да ги обиждате/обсъждате и тн., те не са виновни, че са такива .. Само ще ви кажа да "чукате на дърво" и да се радвате, че вие не сте такива и да се надяваш, че децата ви в бъдеще няма да са. А относно това дали трябва да са заедно - не виждам какъв е проблема, не гледай тях - гледате себе си .

gangstata
05-23-2008, 22:52
От една страна е добре да се интегрират и да водят нормален живот..От друга има много нетолерантни елементи в училищя и могат по някакъв начин да наранят човека..

AutumnTears
05-24-2008, 05:19
v moq klas ima edna takova momi4e vsi4ki mnogo q otbqgvat obijdat dori q butat po koridorite a az kogato vida takova ne4estno povedenie vednaga se namesvam sigurno ne vijdam vsi4ki slu4ai no vse pak se opitvam da i pomogna tq mnogo 4esto pla4e i vinagi sedi na posledniq 4in
spored men tq trqbva da vleze v specialen klas za6toto o4evidno ne se 4uvstva dobre v na6iq

mirelS
05-24-2008, 14:16
Mislq che decata s UMSTVENI uvrejdaniq trqbva da uchat otdelno ot .. 'normalnite' ,po bezbroi mnogo prichini ,a za decata s FIZICHESKI uvrejdaniq e vajno da sa zaobikoleni ot 'normalni' deca .. te ne sa v nikoi sluchai po-razlichni ot nas. Dori ne mislq che trqbva da pravim razlika mejdu decata s fizicheski vrejdaniq i 'normalnite' ..

p.s. Slagam normalni v kavichki,zashtoto decata s fizicheski uvrejdaniq sa mnogo po normalni ot nas .. uj normallnite (bez takiva uvrejdaniq) ..

ThunderGoddess
05-24-2008, 14:24
Против. Може да звуча много нехуманно, ама на първо място, в някои случаи те са ужасна гледка, от която ми се драйфа. Второ - на тях може да им е много хубаво в нормална среда, но на мен не ми е хубаво с тях, предполагам и на всеки нормален човек, колкото и да е милостив. Трябва да си имат специални учебни заведения и да си учат там, най-малкото щото имат специални нужди.Радвам се, че в моя клас няма такива. Но за децата с физически увреждания съм съгласна, че трябва да получат нормално образование, защото от тях може да стане нещо, което да е полезно за обществото :)

MidnightCreep
05-24-2008, 14:24
Може би тия програми се ръководят от теорията,че като постепенно се интегрират в общество от деца без проблеми,ще напреднат малко или много(оставяме финансовата страна).Иначе няма никаква полза и за двете страни изобщо.
8)

sladur4e_
05-24-2008, 14:47
Аз не мога да определя-за или против съм.Според мен в училищата трябва да има специални паралелки,в които децата в увреждания да учат.Така когато има междучасие,например, те да са сред децата и да се чувстват като нормални деца.Тези паралелки ще са в училищата и според мен тези деца ще бъдат с другите.

[B]a[N]D[i]T[k]a
05-24-2008, 15:20
не е хубаво така.. те си имат проблеми постави се на тяхно място как би се чувствала... нз не съм учила с такива деца така че нямам мнение по въпроса :-o

SuNsEt
05-24-2008, 16:49
Чакай малко беееее!Като не ти харесва училището,премести се!Щом не си доволен,тва е!
Първо на първо,никой не те пита дали ти харесва или не.
Второ,да не мислиш,че заради теб ще преместят както ги нарече "кукувиците"...или нещо подобно беше...
Освен тва,те са с предимство,ако не знаеш.
Не виждам друг начин,освен да отидеш в друго даскало.Щом не ти харесва, или ще търпиш или си хващай парцалките и отпрашвай в друга посока.Тва е.Така е в живота.Никой не се интересува от твоето мнение.Разбираш ли?

Dumb
05-24-2008, 16:53
Може би съм една от малкото които са "за". Ако децата не са умствено увредени. Замислете се малко . Казвате че са невъзпитани и не се държат добре Зашо ли? Те искат внимание. Единственото, което имат е училиштето. Искат да са като др-те.Искат да ги възприемат, като другите. Може би и за това се държат така. Може би искат да бъдат нахокани от учителите да са част от вас и съжалението в очите на хората ги плаши. Толкова много можебита! Заштото не сме на тахно масто не можем и за миг да си представи, че сме съштите. На една възраст с еднакви интереси и мечти ссамо дето едните могат да излезнат на вън и да ги обсъдат с приателите си, а другите са в къшти и само бленуват в самотата си. Първо сме хора и после сме различни ПС:s1jalqvam 4e sam zamenqla "q" s "a" i nqmam 6t no imam problem s klaviaturata

cookie_power
05-24-2008, 17:03
добре, знам, че те не са виновни, но просто наистина са тотално различни от останалите. не смятам че самите те ще се чувстват добре там, въпреки че едва ли ще осъзнаят. не знам, аз съм против, само ще има едно такова тягостно чувство сред съучениците ми и освен това наистина много ще забавят класа. просто това не е тяхната среда.

Lucho
05-24-2008, 17:23
Чакай малко беееее!Като не ти харесва училището,премести се!Щом не си доволен,тва е!
Първо на първо,никой не те пита дали ти харесва или не.
Второ,да не мислиш,че заради теб ще преместят както ги нарече "кукувиците"...или нещо подобно беше...
Освен тва,те са с предимство,ако не знаеш.
Не виждам друг начин,освен да отидеш в друго даскало.Щом не ти харесва, или ще търпиш или си хващай парцалките и отпрашвай в друга посока.Тва е.Така е в живота.Никой не се интересува от твоето мнение.Разбираш ли?

В мойто училище се борят със зъби и нокти за всеки един ученик...ако аз си тръгна,то как всички момчета сме набрали,то трябва от 24 човека да се тръгнем 15...един съученик се премести в друго школо,и всички учители замалко на колене да му паднат...а беше пълен 2-кар.... :razz: ,те за 10 човека и банкет ще ни вдгнат да останем...

sladka_no_opasna
05-24-2008, 17:32
Когато бях пети клас в класа ми имаше едно умствено изостанало дете и вси4ки му се подиграваха и го унижаваха.На мене ми беше много жал но неможех да му помогна.Ако това дете у4еше в у4илище за бавно развиващи се никой нямаше да му се подиграва и да го тормози.Затова мисля 4е умствено изостаналите деца не трябва да у4ат в обикновенни у4илища.

SuNsEt
05-24-2008, 17:42
Чакай малко беееее!Като не ти харесва училището,премести се!Щом не си доволен,тва е!
Първо на първо,никой не те пита дали ти харесва или не.
Второ,да не мислиш,че заради теб ще преместят както ги нарече "кукувиците"...или нещо подобно беше...
Освен тва,те са с предимство,ако не знаеш.
Не виждам друг начин,освен да отидеш в друго даскало.Щом не ти харесва, или ще търпиш или си хващай парцалките и отпрашвай в друга посока.Тва е.Така е в живота.Никой не се интересува от твоето мнение.Разбираш ли?

В мойто училище се борят със зъби и нокти за всеки един ученик...ако аз си тръгна,то как всички момчета сме набрали,то трябва от 24 човека да се тръгнем 15...един съученик се премести в друго школо,и всички учители замалко на колене да му паднат...а беше пълен 2-кар.... :razz: ,те за 10 човека и банкет ще ни вдгнат да останем...

И въпреки всичко,ако не ти харесва,никой не може да те накара насила да останеш,нали?... 8) НЕ виждам какъв е проблема...Аз ако бях на твое мястно хич да не ми дреме.Явно искаш повече внимание...За това и негодуваш.Казах ти кое според мен(а сигурно и много други ще се съгласят)-махни се от училището.Хем ще ти бъде по-спокойно,хем ще се запознаеш с нови хора.Ако не искаш-стой си в сегашното,но не се оплаквай,като се има напредвид,че имаш избор да отидеш в друго!

BrokenInnocence
05-24-2008, 18:14
Ако ще използваме хуманността като аргумент, дори от тази гледна точка е по- добре за умствено- изостаналите деца да са си в специализирани училища. Не съм учила с такива, но от историите, които прочетох в тая тема на нито едно такова дете не му е било особено готино от това, че е в "нормална" среда... Пък и повечето родители, които си пращат децата в обикновени училища са напълно наясно, че ще станат жертви на подигравки и грубо отношение, но игнорират тоя факт, защото така им излиза по ефтино... Пф.

alaska
05-24-2008, 18:47
колкото и нехуманно да звучи,аз съм против
в бившия ми клас имаше едно такова момче и повечето часове протичаха доста мъчително(предимно заради него)
да,и те са хора,и те трябва да си получат образованието,но... знам ли... много е трудно за нас,а и понякога и за тях,въпросното момче го тормозеха защото е различен и той ставаше по-зле
има си специализирани училища и там им е мястото на тези деца :oops:
Напълно съм съгласен с мнението ти все пак защо са направени специални училища ако ще учат в нормални а и все пак имат специални нужди, също така смятам че ще се чувстват по-нормално в среда с хора като тях а в нормалното училище ще са аутсайдери.

ANTIHUMAN
05-25-2008, 07:08
Може би съм една от малкото които са "за". Ако децата не са умствено увредени. Замислете се малко . Казвате че са невъзпитани и не се държат добре Зашо ли? Те искат внимание. Единственото, което имат е училиштето. Искат да са като др-те.Искат да ги възприемат, като другите. Може би и за това се държат така. Може би искат да бъдат нахокани от учителите да са част от вас и съжалението в очите на хората ги плаши. Толкова много можебита! Заштото не сме на тахно масто не можем и за миг да си представи, че сме съштите. На една възраст с еднакви интереси и мечти ссамо дето едните могат да излезнат на вън и да ги обсъдат с приателите си, а другите са в къшти и само бленуват в самотата си. Първо сме хора и после сме различни ПС:s1jalqvam 4e sam zamenqla "q" s "a" i nqmam 6t no imam problem s klaviaturata

Чакай малко!Защо ли са невъзпитани и не се държат добре?Защото са психично болни!Те са ненормални откъдето и да го погледнем!Искат да са като другите , но не могат.Искат да бъдат нахокани?Извинявай ,но аз като видя дете с психични отклонения бягам!Плашат ме такива хора и ми действат зле на психиката!Трамвират ме по един или друг начин!Едва ли съм единствения. Някой беше казал ,че има в даскалото си такова дете и то като направи нещо ,никой нищо не му казва ,а като този юзър бе направил нещо учителите му са се развикали.Става дума за едни и същи действия от въпросния юзър и психичноболното дете! Кво викаш да са равни с нас?Няма да стане!
П.П. Самозалъгвай се ,че са равни ,но всички знаем ,че не са и никога няма да бъдат!
Приятен ден. :)

twsd
05-25-2008, 08:56
Protiv.V povecheto uchilista e pulno s idioti samo shte im se podigravat i prochie.

Ellie
05-25-2008, 10:39
И аз съм против такива деца в нормалните училища.
Първо че забавят напредъка на класа
Второ че точно пък в България всеки смята, че ако човек е различен, значи е смотаняк, олигофрен, урод и т.н.
Трето че и за тях няма е добре, защото всеки ще ги ебава.

Абсолютно.

ThunderGoddess
05-25-2008, 12:03
Чакай малко беееее!Като не ти харесва училището,премести се!Щом не си доволен,тва е!
Първо на първо,никой не те пита дали ти харесва или не.
Второ,да не мислиш,че заради теб ще преместят както ги нарече "кукувиците"...или нещо подобно беше...
Освен тва,те са с предимство,ако не знаеш.
Не виждам друг начин,освен да отидеш в друго даскало.Щом не ти харесва, или ще търпиш или си хващай парцалките и отпрашвай в друга посока.Тва е.Така е в живота.Никой не се интересува от твоето мнение.Разбираш ли?
Що пък някой малоумник, който нищо няма да направи за бъдещето на страната си и е напразна инвестиция за държавата ще бъде с предимство пред нормално дете. От къде накъде пък, да бееее, то заради това сме стигнали до тука. Щото парите се дават на социално слабите мангали и по домовете и хората нямат стимул да уч1ат и да работят. К'во т'ва е. Въобще не е т'ва. Що да се мести заради някакъв такъв парцал, при положение, че си харесва даскалото и класа? Пфт ... омг.