PDA

View Full Version : Защо търсим изход в самоубийството?



loveme123
05-18-2008, 18:17
Имах приятел....ходехме година и 9 месеца.... вчера се разделихме.... скарахме се както винаги за глупости... накрая той ми се развика и аз си заминах...просто не издържах на това напрежение...Той ми се обади и ми каза сбогом питах го какво мисли да прави а той каза че ще разбера от техните или по новините...много пъти ми е говорил че ще се хвърли в Дунава... или че ще се блъсне с колата...вианги намирах начин как да подходя и да го спра...но вчера не намерих..бях напълно безсилна .. и дори му звънях но той ми затвори...тогава се обадих на майка му в отчаянието си... знаех че вече съм го загубила..но не исках да спирам поне да го вижам...знам че това може да е поредната филмирана история за вас, но се случва.. и не мога да разбера защо младите вече търсят изход от проблемите си в самоубийство...как да поговоря с него... как да го предразположа и да му докажа че го обичам... той се предава с всеки изминал ден повече ,а не трябва.Как да му обясня как да му повлияя за да спре повече да говори за смърт..Днес дори майка му се учуди и се разплака защото не знаеше какво да направи... Искам да му помогна.Толкова много ме боли че младежите не търсят начин за забавление, а си мислят за край на живота си? Моля ви не се подигравайте... искам да му помогна и да го обгърна пак с цялата си любов... 8-[

_FaShIoN_
05-18-2008, 19:01
За мене самоубийството не е начин за решаване на проблемите...но повече младежи го правят,защото това в по-лесният на4ин за избавяне от проблемите,според тях....А как да поговориш с него,не му звъни,защото е нормално да не ти вдига,ами го намери и бъди убедителнма и не го лъжи,кажи му единствено и само истината.... :)

sweet_baby_cool
05-18-2008, 20:16
ami mili4ka az mislq 4e moje da mu zadade6 vaprosi ot roda na : I kakvo o4akva6 sled kato se samoubie6,4e 6te otide6 v raq li, v raq kadeto nqma problemi? ; I tezi koito te obi4at 6te stradat za teb, 4e te nqma,no ti razbira se se misli6 za tqh. Ne se li interesuva6 ot tqh? .... i dr
uspeh!!!

ANTIHUMAN
05-19-2008, 19:55
Самоубийството не е решение ,а избавление! Аз също като всеки тийн съм си мислел за самоубийство ,признавам си.Това е най-лесния начин ,ще се отървеш от всичко което ти се е случило,което ти се случва и което ще ти се случи.Какво по-хубаво от това?,,
Има 2-вида хора без проблеми.Едните са тези които не са се родили ,а другите които са умрели!''

Все пак си мисля ,че живея на пук на другите.Печеля си врагове и то успешно ,губя приятели също много успешно и всичко защото аз искам така! Живеем един живот ,нека да го живеем до край!

5StaR
05-19-2008, 20:30
И какво скочи ли пича?

psychopath
05-19-2008, 20:57
щото сме лигави малки келеши (така де вие) :D

Water_lili
05-19-2008, 21:12
проблема е в това ,че все по малко хора (младежи) имат смелост да се изправят срещу проблемите си и тарсят най –лесния начин :? супер тъпо , но в екстремни ситуации човек не знае какво прави и мисли и за това в такива моменти има нужда от истински приятели да му покажат, че една раздяла или каквото и да е било там не е краят на света. Надявам се всичко с приятеля ти да е ок

Freeminded
05-20-2008, 05:57
Много лесно манипулируема си. Никой няма да се самоубие! Ако се съгласиш отново да сте заедно, значи си с децки акъл и не го обичаш, а просто го съжаляваш!

Pedigree
05-20-2008, 06:11
Защото някои яко са във филма. :)

Защото правят работи, без да помислят дори за секунда дали е необходимо това нещо, или не. Защото не мислят трезво, защото са заблудени, дори не осъзнават, че животът е пред тях, и имат куп работи за правене. Защото не умеят да се забавляват.

Мога да си изброявам така до утре. Приятелят ти уби ли се в крайна сметка? Не, нали? Май само драматизира. Говори с него, кажи, че го обичаш, и че искаш да си с него. Ама то ако е така, представям си какво ще стане, ако го зарежеш. Голям филм, кажи му, по - леко да го кара.

Scouse
05-20-2008, 08:31
ми не...като си заобиколен от олигофрени и ти писва...вкъщи олигофрени , в училище , в трамвая , в дискотеката , на работата ,
във форума ( it's me :lol: ) , но тфа не е начина треа да се бориш с проблемите не да бегаш от тях :)

Presli
05-20-2008, 13:04
Самоубийството не е решение на проблемите, даже е фателен удар за вашите родители, представи си какво ще стане с тях, и тяхната психика, ако чуят това за сина си или дъщерята? Аз повече нейскам да пиша по темата, това са мойте думи за самоубийството ... !

dare_93
05-20-2008, 16:18
.. защото е най-лесно :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x

Lucho
05-20-2008, 16:19
.. защото е най-лесно :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x

:wink: