PDA

View Full Version : Темата на Нова-Емо?-вашето мнение



Seducti0n
05-18-2008, 19:49
Знам, че темата свързана с емотата е твърде преекспонирана, но може би днес, за първи път медия обърна внимание на това явление/наричам го така, защото не съм запозната с живота им, с вярванията им със вътрешние им свят и т.н.
Та, малко се поотплеснах, но все пак трябва да има някаква встъпителна част.Тааа, обръщам се към тези от вас, които гледах днес Темата на Нова.Според вас достатъчно ли реалистично бе показано какво точно представлява живота на едно емо, имайки се предвид, че голяма част от зрителите/като изключим тийновете/ си нямат и на идея какво всъщтност представляват емотата.
Интересно ми е мнението ви.А също така да споделите дали имате познати емота и ми е интересно също така какво е отношението в семейството им.Тоест дали родителите им ги възприемат, е такива работи.
Пак казвам, знам, че има много теми свързани с емотата, но тази е някак си според мен по-различна.

MaLkaBira
05-18-2008, 20:33
Аи .. аз незнам кфа е тая огромна суета покрай тея емота ...
тва е стил ,като стил кфо има да им разбираш ...
Ако,примерно си мислите че всички пънкари пушат трева и се шлаят из парковете денонощно ... повярвайте ми не е така ! Или пък металите се напиват до припадък всяка нощ !
Въобще не е така ,това е просто един ши**н стил - коса,дрехи и музика - нищо повече ! А защо медия им обраща внимание - ами според мен защото въпросът е много нашумял и можеби сега това е новата мода в България ... незнам ... :)

bulgarcheto
05-18-2008, 20:34
Мачока беше казал, че теми за емотата повече няма да има :-D

Казват, че "истинското емо е мъртвото емо". Тез емиловци по улицата едва ли са наясно с "живота истинските" емота. Май по-скоро е нова мода на обличане. Семейството..."те всички деца се обличат така, защо не", "повечето момичета имат обици на езика, мойто не е различно", "всяко 3-то момиче има татуировка на кръста, защо моята Ели да няма, щом го иска...няма да я ограничавам, в противен случай ще е различна. Та нали трябва да е от стадото"

:? :-o

psychopath
05-18-2008, 20:35
предполагам са го качили някъде...някой може ли да даде линк

kindergarden
05-18-2008, 20:37
Аи .. аз незнам кфа е тая огромна суета покрай тея емота ...
тва е стил ,като стил кфо има да им разбираш ...
Ако,примерно си мислите че всички пънкари пушат трева и се шлаят из парковете денонощно ... повярвайте ми не е така ! Или пък металите се напиват до припадък всяка нощ !
Въобще не е така ,това е просто един ши**н стил - коса,дрехи и музика - нищо повече ! А защо медия им обраща внимание - ами според мен защото въпросът е много нашумял и можеби сега това е новата мода в България ... незнам ... :) напълно съм съгласна...какво толкова се филмирате за някакъв стил музика :? това било начин на живот...ама моля ви се :razz: :razz: :razz: след няколко години това ще отшуми и повечето от вас ще бъдете обикновени хора гледащи работата си :)

Seducti0n
05-18-2008, 20:45
Пуснах темичката, просто защото ми стана интересно.
Колкото и тъпо да звучи не бях виждала точно такива емота в България. :oops:
П.С-До колкото знам, емото не е само един стил... :?

klamer4e
05-18-2008, 20:46
Ох и аз се уморих от такива теми... Но да може би беше добре да се намери линк на това, което са давали по телевизията... А дотогава...
Мда, имам приятелка емо. Най-добрата ми приятелка... От 2 месеца ходи с една тумба от 10-15 депресанти навсякъде. Лошото е, че те както и тя имат прекалено изкривена представа за това какво точно е емо. И ако ги питаш и да искат няма да могат да ти отговорят.
Иначе моята приятелка живее с баба си и баба и я приема такава каквато е. Едва на 13 тя си боядиса част от косата розова, после беше зелена, жълта...... Но повечето родители просто се отказват да се "борят" срещу това в което се превръщат децата им.

Seducti0n
05-18-2008, 20:52
Да знам, че е е досадно, но емотата са част от обществото, в което живеем независимо от това дали на нас ни харесва или не.
Много от вас не ги разбират, не мислите ли, че трябва да се опитаме да го направим, а не само да ги съдим заради това, което са и заради пътя по който са тръгнали, неотвеждащ до нищо добро....?!

NH3
05-18-2008, 20:54
пълна пумия е тва имощината нека се режат и да се свърши цялата дъндания

v_shveda
05-18-2008, 20:59
Те са си избрали да бъдат ЕМО не е като дасе родиш и то да е заложено в теб.Щом искат нека си режат вените и нека си правят някакви ритуални самоубиства тяхна си работа те са си го избрали това


http://vbox7.com/play:a8b57eb0-Един от репортажите за Емотата

kindergarden
05-18-2008, 21:01
Да знам, че е е досадно, но емотата са част от обществото, в което живеем независимо от това дали на нас ни харесва или не.
Много от вас не ги разбират, не мислите ли, че трябва да се опитаме да го направим, а не само да ги съдим заради това, което са и заради пътя по който са тръгнали, неотвеждащ до нищо добро....?!мхм и колко от тях наистина са депресирани :-o не мисля,че това е нещо,което са,по-скоро музика,начин да изпъкнат,да бъдат забелязани...абе не знам :) защо изобща трябва да се обсъжда толкова много...хора са...това е достатъчно да ни накара да оставим на мира всички и да бъдат свободни да правят,каквото искат...защо трябва да се разделяме така :?

Seducti0n
05-18-2008, 21:06
Защо пък не.
Да всеки има право на избор, понякога този избор опира до живота и смъртта.Има много страдащи хора, с много сериозни проблеми, но това не означава, че всички те трябва да станат емота за да покажат на света, че не им е лесно. :?

Shadow_Walker
05-18-2008, 21:57
не съм гледал темата на нова и нямам идея какво са давали там...
за мен повечето имота са просто тейнове, които искат внимание...
или разни лапета, харесали "паник ат дъ диско" и айде вече сме депресирани и с модни прически...
ох, не знам...всъщност не ме и интересува.

п.с. и в часът на мама са говорили за имото (поне според реклама, която гледах)

XceSS
05-18-2008, 22:34
Ето линк към цялото предаване на NOVA

Цъкни тук (http://vbox7.com/play:10b4bc58)

run
05-19-2008, 05:37
Аи .. аз незнам кфа е тая огромна суета покрай тея емота ...
тва е стил ,като стил кфо има да им разбираш ...
Ако,примерно си мислите че всички пънкари пушат трева и се шлаят из парковете денонощно ... повярвайте ми не е така ! Или пък металите се напиват до припадък всяка нощ !
Въобще не е така ,това е просто един ши**н стил - коса,дрехи и музика - нищо повече ! А защо медия им обраща внимание - ами според мен защото въпросът е много нашумял и можеби сега това е новата мода в България ... незнам ... :) напълно съм съгласна...какво толкова се филмирате за някакъв стил музика :? това било начин на живот...ама моля ви се :razz: :razz: :razz: след няколко години това ще отшуми и повечето от вас ще бъдете обикновени хора гледащи работата си :)
Напълно съгласен...А тия дни попаднах на късните новини пак по Нова и тея изкараха емотата кат някфа секта и че било задължително да се срежеш и някфи такива :D Яко всяват паника, докато истинското зло (чалгарите) си се въдят на воля :D

OtherDimension
05-19-2008, 06:17
благодаря за линка
аз лично се скъсах от смях :lol:
най-вече на местата, на които журналистката се опитваше да ги оправдава по някакъв начин и като каза, че липсата на вяра в религията ги прави толкова раними душици :razz:

Destructive
05-19-2008, 12:41
Какво вдигат толкова много шум за нищо!!! Те си го казаха в репортажа - ставали Емо,защото били отхвърлени, неразбрани, несподелена любов или проблеми в семейството. Какво ние другите нямаме ли ги тези проблеми?! И въобще как може родителите им да го позволяват и да ги оставят? Това да е мое дете, а тогава толкова бой ще изяде, на нивата царевица ще го пратя да бере, да видим кога ще има време да се депресира и да се реже!
Простащина и недорасла работа, но при днешното изпростяващо население въобще не се очудвам!!! Нека да се режат или по-скоро да скочат пред някой влак,хем по-бързо,хем по-безболезнено!!! :-x :smt013 :smt067 :smt075 #-o

Bolt_f
05-19-2008, 14:46
Абе най-смешно е, че се правят сякаш не разбират че всичките им
"проблеми" идват само от това че са емо. Очеизвадно е, че ако са си нормални дечица, няма нито да ги боли че са отхвърлени от света, нито че майките им и бащите им не ги разбират. И аз да имах такова нещо да ми се мотае през носа ден и нощ бих посегнала към алкохола.

Въобще, всички, дори и те, колкото и да го отричат, ужасно добре знаем, че цялата тая работа е за да им се обръща внимание. Но колкото повече всички го търсят това внимание и се правят на интересни, толкова по-малко им пука на всички за тях :)


А репортажа е просто Смешен! И главните герои там едно свястно изречение не могат да свържат... пък оная с боботещия глас, дневника и зелената играчка направо ме потопи в Болката на Разбитото си сърце от невероятно "необикновената" си история.

Бла, бла... емо=пубер

Точка.

dqdo_mraz
05-19-2008, 15:19
сополи секфи има...

bezumni_ste
05-19-2008, 16:42
Здравей, драги читателю. Целта на този сайт е една-да разсее нереалното количество глупости, които се изговориха в последните няколко месеца относно нашумялата мода наричана от новинарите “ЕМО”. Този текст е подходящ както и за родители, търсещи достоверна информация относно въпросната мода и нейното място в България, както и за множеството “експерти”, които обсъждат, плюят и защитават “ЕМО” без да имат и най-бегла представа за какво става дума.

Започваме с най-важните три неща, които трябва да се запомнят относно модата “ЕМО”.

1. Няма такова нещо като мода “ЕМО”.
2. Няма такова нещо като култ “ЕМО”
3. В България, към днешна дата няма нито един човек, който може да бъде назован като “иму”, както е във чужбина тази “титла”.

В медиите се изговориха купища глупости, обикновенно включващи вълнуващи истории за младежи, които били жертва на култа “ЕМО”, включително широко разпространеният девиз “Кухнята, ножът, вените, край на проблемите”. Както, надявам се по-интелигентният читател би забелязал, този изключително безумен лозунг трудно може да бъде възприет като реален. Изисква се изключително болно или отегчено съзнание, за да може той да бъде нечие мото, респективно може да приемем, че той е фалшив, измислен и преиначен от медиите.
Фалшивият лозунг ни води към измисленият и пропагандиран за истински култ “ЕМО”. Просто не съществува подобно нещо. Няма организация “ЕМО”, няма водачи “ЕМО”, няма никакъв кодекс “ЕМО”. Просто подобно нещо не съществува, камо ли децата на България да стават негови жертви. Малко адекватност, моля ви се.
От култа минаваме на по-голямото безумие, така наречената мода “ЕМО”. Отново несъществуващо понятие раздухвано наляво надясно като действително. Особено фрапиращи са така наречените “ЕМО” хейтъри, които са една много интересна прослойка на българското общество. Те критикуват несъществуващ стил, обявяват агресивното си отношение спрямо него и отправят заплахи. Естествено, единствените “ЕМОТА”, които са виждали са американски такива по интернет или бледият опит за такива по българските интернет сайтове, но важното е да се отправят заплахи към всеки и всичко.
В България няма “ЕМО” мода. В България има Scene Kids мода. Най-лесният начин да се обясни какво представлява това е неговият превод – позиори. Това са хора, вземащи някаква идея от чужбина и повдигаща я на родна почва като стил. Това са почти ексклузивно момичета на възраст 12-18 години, които полагат изключително усилие да изглеждат като “американските емовци”. Не случайно безумната и неадекватна статия в списание “Тема”, която бе посветена на несъществуващата мода “ЕМО” бе интервю с едно момиче, което уж държи някакъв “ЕМО” портал. В изключително хумористичният текст на тази статия, въпросната девойка бе споделила страхотните си проблеми-карала се със своя приятелка, имала лоши оценки в училище и била направила опит за самоубийство в следствие на това.
Единственото, което ми дойде на ум след прочита на това този безумен текст бе “Ах на бати, милото позиорче”.

До момента бяха изяснени две неща, първото е, че не съществува култ “ЕМО”. Децата ви са в безопасност, доколкото употребата на думата безопасност е възможна в България. Втората, е че не съществува мода “ЕМО”, това е безумно изявление използвано предимно от некомпетентни скандалджий. Рок музиката, която уж се свързва с модата “ЕМО” е нещо съвсем отделно. Музиката и Scene Kids модата не са едно цяло, едното не произлиза от другото и vice versa.

За да бъде един човек “иму”, както е правилната употреба на този термин в чужбина, той трябва да е слушател и посетител на post-hardcore/punk-rock сцената. Подобни хора в България няма, защото подобна сцена не съществува. Като изключим шепа банди, които имат редки участия в някой от родните клубове, не можем да говорим за каквато и да е “иму” музикална сцена.

Време е да се спре с безумието наречено “ЕМО” в България. Скандалите, агресията и безумното плещене на глупости по темата ескалираха до невъзможни нива. От една страна са абсолютно безумните Scene Kids, които в най-добрият случаи могат да бъдат наречени неадекватни. От другата страна на барикадата са множеството “EMO” хейтъри, които впечатляват с далновидни и добре обосновани аргументи от сорта на “ми ъ ъ ъ емото е тъпо и емовците са тъпи”. Третата в “спора” медиите и страничните наблюдатели, които объркани от цялостната история започват да промотират нереални факти като посоченият в началото на статията девиз “Кухнята, ножът, вените, край на проблемите”.

Заобиколени от невежеството на целокупна България и потресени от ширещата се простотия по темата, ние авторите на този сайт се опитахме да дадем адекватно становище по темата. Ако има проблем, който се разпространява в нашата родина и той трябва да бъде коментиран, то това е така наречения cutting. Тази “чудна” идея, свита от американските Scene Kids представлява концепцията от себенараняване чрез порязване с остър предмет. На сайта fallchildren е предоставена достатъчна информация относно рок музиката стояща зад истинските “имута” и има ли почва тя у нас.

Авторите на този сайт стоят само зад една идея и тя е “Малко Адекватност”. Това е нашият лозунг, девиз и мото. Не намираме за нормално цяла България да се разкъсва по фрапантният “ЕМО” казус, който дори не е реален проблем. Истината е, че зад тази раздухана “мода” стоят шепа виновници.
Първо претендиращите за “ЕМОТА” личностти, които с неосведомеността си и желание да бъдат различни, превърнаха слушателите на модерната рок музика в България на посмешище.
На второ място стоят множеството хора, очевидно без работа, които се изявиха като критикари на горе посочената група. За съжаление, вместо да плюят по истинският проблем, а той е изкривяването на чужд стил и тоталното преобръщане на идеите му, те започнаха да скандират с омраза “гадни, тъпи емовци”. Защо са гадни и тъпи не се разбра, но явно са такива. Има един термин в английският език за подобни критикари и той е red necks. В превод на български, селяндури. Вадете си сами изводите.
Третият виновник за целият “сеир” са родните медии, които в най-добрия случаи могат да бъдат определени като неадекватни. Наум ми идват и по-тежки определения като “жалка прослойка неграмотни пишман журналисти, търсещи евтина сензация под формата на фалшиви и изфабрикувани факти.

dqdo_mraz
05-19-2008, 16:46
сополи секфи има...

mar71n
05-19-2008, 17:52
Депресирани безполови педерастчета ( говоря за "момчетата" )

MaLkaBira
05-19-2008, 18:57
Започваме с най-важните три неща, които трябва да се запомнят относно модата “ЕМО”.

1. Няма такова нещо като мода “ЕМО”.
2. Няма такова нещо като култ “ЕМО”
3. В България, към днешна дата няма нито един човек, който може да бъде назован като “иму”, както е във чужбина тази “титла”.

Здравей ,ами аз пък не мисля като теб ... вярно е не съм ЕМО хейтърка или ЕМО ,но си имам мнение.
Харесвам начина им на обличане ... но наистина мисля ,че има поне десетина истински емота тук в българия,но и това е вярно ,че почти всички са позъори...
Хах като например ведъж ми се случи около 2-3 седмици да си чатя с едно "емо" и без да иска се изпусна ,че една от любимите му песни е на Камелия .Направо един час съм се смяла после като се опита да ми обеснява,че е било грешка.
Но все пак това,което казваш,че само американските деца са ЕМО ,а нашите позиори е напълно грешно ,ми тЪ това е стил,нормално е да се зароди някъде - дали ще е в Америка,в Германия или в България няма значение ... след това нашумява и става известен навсякъде по света... Незнам ти какъв си,но според теб от къде са дошли пънкарите,рокаджийте,метъл ите и т.н. ?!?! Да не би от небето да е паднъл стилът ?!?!
Абе така си ги пишете едни неща ...!
Водещата беше много права като каза - "Когато на човек му е мъчно ,търси утеха в нещо ,дали ще е алкохол,опиати,наркотици или кръв той си решава !"
Тва бе хора ... може би те искат просто да се самонараняват,вместо да изпушат 5 цигари джойнт и да се спукват от смях цяла нощ ,секи мисли различно!


Проблемът е, че вече има (едно или две бяха) самоубили се "емо-та" !!!

Ами всЪщност си с грешно осведомен,защото таква в България няма!Не съм чувала за такива и в Америка!
А за тези две момичета,за които говориш те просто са се самонаранили,близко са до нашия град ... и знам кфа им е била целта - популяризирането на ЕМО, и повече внимание към тях!
Мога да пиша още,но ще се въздаржа ....

bezumni_ste
05-19-2008, 20:05
Глупости дрънкате пак. Това, което го казах и във въпросната статия за един сайт, и ще го повторя тук, е че има огромна разлика между слушащи дадена музика и scene kids. И точно липсата на тази осъзната разлика, води до целият сеир. 'Емотата' показани по нова са банда селяндурчета, които бих се зарадвал ако бъдат пребити с нещо. Това, че имат някакви проблеми мен слабо ме интересува, по-смешното е как разправят, навлечени със точно scene kids парцалки, как били ЕМОТА. Няма нищо общо разбираш ли.

Резултата е, че всякаква паплач чула-недочула започва да коментира какви били ЕМОВЦИТЕ. За новинарите не ми се и говори, особено прословутият конкурс за ЕМО НА СИГНАЛНО ЖЪЛТО. Единственото, което трябва да стане ясно, е че няма нищо ЕМО в българските SCENE KIDS, които ненапразно са наричани в чужбина 'lame goth kids'. Аз личен проблем нямам особено от това, защото никой не ме взема на подбив. Доста далеч съм от 'кльощаво педерастче'. Но няма начин да не се дразня от цялата селска дискриминация и плещене на абсурдни глупости наляво, надясно. И колкото и да е смешно точно teenproblem е добро място за 'просвещаване' за какво точно става дума, защото сайта генерира огромен трафик от тиинове.

otherworldly
05-19-2008, 20:27
Охо рязали са се друг път, тва емо Динко ли е, Дидко ли е незнае как да си пореже вените поне :shock:

punkrock
05-19-2008, 20:43
Тва със стила ЕМо вече стана до болка отегчително.

Просто в момента няма такова нещо като истинско емо, не разбрахте ли. Дори тези които са показани във филма са поредните псевдо овце, които следват тълпата.

Просто няма смисъл да се обсъжда, 'емо' беше поредната мания, на която и идва края...

1921
05-19-2008, 21:23
В България има момиченц, които се самоубиха поради т"събкултурата" си, квос е прайте на ударени... а за такива момченца само кубинки и тукати в носа, дейба... И някой беше писал, че пънкарите пушели само трева.. у тоа форум мн запозанти 13-14 годишни имовки

kuklichka_bg
05-19-2008, 21:53
Аи .. аз незнам кфа е тая огромна суета покрай тея емота ...
тва е стил ,като стил кфо има да им разбираш ...
Ако,примерно си мислите че всички пънкари пушат трева и се шлаят из парковете денонощно ... повярвайте ми не е така ! Или пък металите се напиват до припадък всяка нощ !
Въобще не е така ,това е просто един ши**н стил - коса,дрехи и музика - нищо повече ! А защо медия им обраща внимание - ами според мен защото въпросът е много нашумял и можеби сега това е новата мода в България ... незнам ... :)

stilll "kak da umrem""
tui si e 4ista sekta te daje tei mu vikat ve4e tui ne sa hora be na takava vazrast da mi se ot4aivat ot jivota pPFp PSIHOPAT4ETA

Glam
05-19-2008, 22:00
Гнусни имота :-x
само БОЙ БОЙ и БОЙ!!!
Не мога да ги трая вече! По-тъпа "мода" никога в човешката история не е имало :smt045

tokio_hotel_4ever
05-20-2008, 19:35
ЦЕНЗУРА

2 точка от правилата
moderated by Coki

s1NNer
05-20-2008, 19:39
^^ Tokio Hotel са си баш емо групичка ... погледни вокалистката 8-) :lol: ... Емовците са жалки ... :P

И не ви мразят само заради това - мразят ви и защото групата е супер жалка ..

Swinkenhoffer
05-20-2008, 19:45
Има много яки мъжки ема.. другото не ме вълнува.

InitialD
05-20-2008, 22:42
Тия емовци от предаването няма такива пози!!!Пък и като ги чух как говорят вместо да казват "се" казват "са" .. изобщо от кой град ги изровиха?!!?!? И оная поза "бъни" застанала ми на НДК-то ... сигурно само за репортажа щото иначе щеше да изяде я някой скейт я някоя кубинка в главата си!!!
Абе просто не ми се говори .. наложи се да обяснявам на баща ми какво е емо .. след като му обясних той за пореден път каза че тая държава не отива на никъде!!!И е прав човека! :o :?

Kassu
05-20-2008, 23:42
вокалистката 8-) :lol:

AHAHAHAHAHAHAHAAHH1!!! :razz:
Токио Хотел нямат нито 1 момиче, смразяващо нали? :lol:
Както и да е.. водят се за емо и поп рок, сорка 8-)

Deliverance
05-21-2008, 00:20
Тва не е вокалистка, нито е вокалист, ве. Кога ще се научите. :-P Правилната дума е вокало. Точка. :P

Bolt_f
05-21-2008, 00:29
Тва не е вокалистка, нито е вокалист, ве. Кога ще се научите. :-P Правилната дума е вокало. Точка. :P Може ли "Цокало"? 8-)

Deliverance
05-21-2008, 00:31
Може.. абе, всичко, що е в среден род. :-P

s1NNer
05-21-2008, 05:03
Kassu пфф не ме плашиш ... перфектно знам ,че сички са "мъже" ... ама въпросния Бил си е баш жена ..

Kassu
05-21-2008, 11:24
Всички са "мъже", спор няма 8-)

voodoodoll1
05-21-2008, 12:03
Аз не го гледах :( :( :(

MidnightCreep
05-21-2008, 12:13
Има готини емота,иначе не ме интересуват.

PinkFloydSound
05-21-2008, 12:16
Ох, какво огромно желание имам относно това да си сменя ника!
Не се ли навърта някой батко администратор тука?! :oops:

the_black_heart
05-21-2008, 13:19
Като гледах предаването направо се изплаших- винаги съм си мислела, 4е просто имат нужда от пове4ко внимание :-o

TheBlackStranger
05-21-2008, 14:31
Kassu пфф не ме плашиш ... перфектно знам ,че сички са "мъже" ... ама въпросния Бил си е баш жена .. Абе незнам за Бил ама ТХ не са имо група. Иначе и аз като го видях за първи път си помислих, че е момиче. Най-лошото е, че ми се видя хубава. :D :D

HopeLesss
05-21-2008, 17:24
Най-смешно ми е когато се жалват, че всеки минувач ги гледа странно, че не получават разбиране. Ми да се погледнат в огледалото и дасе видят на какво приличат :? Всеки сам решава какво да прави с живота си. За мен това са комплексирани дечица, търсещи внимание...

MaLkaBira
05-21-2008, 19:50
В България има момиченц, които се самоубиха поради т"събкултурата" си, квос е прайте на ударени... а за такива момченца само кубинки и тукати в носа, дейба... И някой беше писал, че пънкарите пушели само трева.. у тоа форум мн запозанти 13-14 годишни имовки
Мила незнам на колко си ,но те съветвам преди да коментираш дадено мнение първо го прочети наистина !
Аз напиах за пънкарите ,но повече няма да коментирам !

Mirelchetoo14
05-21-2008, 21:05
Ооо хайде,хайде.Субкултура....За хияден път - Няма емо,има недостатъчно здрав пердах.Емота стават само разглезени изнежени баш-гражданчета,живеещи в малки кутийки,които не мога т да излязат да свършат работа на двора,да седнат да почетат книга,а само могат да се напият,наебат и да почнат да си режат вените......Ми да ги режат,и без това са безполезни...Ту,как допреди 3-4 години нямаше ни Емо,ни фИеШаН...Децата мног се вкарват у филми... :?

Aryan88
05-22-2008, 07:05
Това е един вид пропаганда подтикваща хлапетата към тази глупост..
Всички хлапета като ги гледат и си викат "А супер са готини искам и аз да стана такъв/такава.." и от там тръгва цялата помия
К*Р ЗА ЕМО ! Само бой заслужава тая сган..

techCandy
05-22-2008, 13:44
Ама те в предаването на Нова нищо не казаха тея! Супер прости емота
бяха заснели, аз само като им слушах начин на изразяване ми се ревеше. Те и те милите не са наясно какво са и за какво се борят. Малко са емотата, които знаят какво са, останалите са много объркани млади хора, които не знаята какво да правят със себе си....

SuNsEt
05-22-2008, 20:23
И все още не разбирам,защо им се обръща толкова внимание???Умръзна ми да се говори навсякъде само за ЕМО!Не стига,че в училище е пълно със превземки,които си мислят,че са емо... :shock: Защо не обърнаха по-рано внимание на този"проблем"????А чак сега,когато стана...МОДЕРНО да си емо?! :-o Всички,които са емота или се мислят за такива имат СЛАБА ПСИХИКА.И тока,което казаха в темата на Нова за емотата,че са здраво стъпили на земята е супер грешно!Кое му здравото?Да се режеш,щото живота ти бил скапан.Все едно само те имат проблеми...Глупаци...

Seducti0n
05-22-2008, 21:15
И според мен на много късен етап, темата се засегна в медиите, но все пак по-добре късно от колкото никога.
Според мен времето, което отделиха/около 15 минути/, не беше достатъчно, защото темата е доста обширна и не може да се изчерпи в репортаж с подобна продължителност.
Като че ли и самите журналисти не са наясно с това, което коментират.Опитват се от тук, от там да придърпат нещо, но очевидно е, че не се получи особено успешно...
Говорят за плашеща емоционалност в началото на 80-те години, за музиканти, скандализиращи с поведението си.Някой може ли да ми даде примел и лин дори към някакво парче, за да видя за какво точно става въпрос и дали именно това не е разковничето, емотата да се изникват като гъби след дъжд... :-D

tItEufFf
05-22-2008, 21:46
Бой!!! .. Нали искат внимание .. само така ще се опраят "горките отчаяни дечица" ... Гледам аз оня ден едно "емо" и я/го питам: Що си станал/а емо, ве? ... "ми родителите ми се развеждат!" А той/тя на 15-16 .. Наще като се разведоха бях на 7 ... нито съм тръгнала да си режа вените, нито да се напивам, нпушвам и т.н. Няма човек без проблеми. И винаги има изход. Но те са намерили възможно най-глупавия. Ако изобщо може да се нарече изход

run
05-24-2008, 09:28
И според мен на много късен етап, темата се засегна в медиите, но все пак по-добре късно от колкото никога.
Според мен времето, което отделиха/около 15 минути/, не беше достатъчно, защото темата е доста обширна и не може да се изчерпи в репортаж с подобна продължителност.
Като че ли и самите журналисти не са наясно с това, което коментират.Опитват се от тук, от там да придърпат нещо, но очевидно е, че не се получи особено успешно...
Говорят за плашеща емоционалност в началото на 80-те години, за музиканти, скандализиращи с поведението си.Някой може ли да ми даде примел и лин дори към някакво парче, за да видя за какво точно става въпрос и дали именно това не е разковничето, емотата да се изникват като гъби след дъжд... :-D
Reporterite nqma kak da znaqt kfo e, kakto i nikoi vyzrasten...Kogato te sa bili na 14-17 (po BaiToshovo vreme) takiva ne6ta ne e moglo da ima...V dr strani sig zn pove4e po temata i sig tfa si4koto ot6umqva mn po-byrzo..No v na6ata "mila" rodina si4kite filmi sa sys zakysnenie...

tohsaka_
05-29-2008, 13:21
Емото е просто стиллл.. музика, дрехи, повечето го възприемат твърде навътре. В смисъл, че някой амм... тинейджъри да кажем решават, че ще са различни и интересни като си сложат емо дрешки и си драскат по кецовете. Аз лично познавам емота и не са чак толкова различни. просто са хора, които не се страхуват да показват чувсвата си. Пък и тия моите са си весели, смеят се, и като носят черепи и носят гердани с ножчета :Д друг въпрос. И аз слушам депресарски песни и нося черепи и кецове и тн, ама нито съм емо, нито съм тръгнала да се режа. Но наистина хората имат предрасъдъци- достатъчно е да мине един човек, облечен в черно и с гребен или със скейт или някакъв там "различен" и всички почват да си мърморят... Мен лично са ме гледали сякаш съм паднала от марс, и то просто защото носех потник с черепи- нито бретон, нито кецове... Еми това е. Нова не могат да разберат точно какво се крие зад емотата, аз лично не съм виждала досега 30 годишно емо И още- всеки се депресира поне веднъж в живота си. не е нужно за тази цел да си емо :Д

BrokenInnocence
05-29-2008, 20:42
Тея нашите "емота" и понятие си нямат за какво става въпрос, ама айде нали сме българи, трябва да се набутаме навсякъде. Позьори и комплексари търсещи внимание, слабохарактерни мекотели, които вместо да се вземат в ръце и да се спрявт с проблемчетата са, които дори не са и толкова сложни, се самосъжаляват... Жалка картинка.

glam0r0us
05-29-2008, 20:50
Тия в Темата на Нова не знаеха къде се намират!! Само е оплакваха от живота и представиха емото точно в най - грешната му светлина. Защото емото е музика. Емотата не се режат. Просто слух като този за блондинките. Напълно подкрепям мненията на MaLkaBira. Евалата ти поне си запознат/а с нещата.

EMO_freak
07-31-2008, 12:15
:( :( Някои хора си имат проблеми с семеиството и наистина е така както изглежда
За сажеление ,ние емотата сме хора ,които сме мразени и некоига няма да бъдем обичани ... то1но заради нещата кото говорят по TV... :( :( :(

h4x0r
07-31-2008, 13:08
АКО НЯКОЕ СУПЕР ТЪПО И ДЕПРЕСИРАНО ЕМО ЧЕТЕ ТОВА:
:smt097 :smt097 :smt097
ХОДИ СЕ РЕЖИ, СВЕТЪТ ЩЕ Е ПО-ДОБРО МЯСТО БЕЗ ТЕБ!

drun-drun!
07-31-2008, 15:04
Емо и честен депутат в България НЯМА!!!!! РАЗБЕРЕТЕ ТОВА НЯМА ЕМОТА В БГ

Endo
07-31-2008, 19:07
Няма живи ЕМО-та :)

PeopleAlwaysLeave
07-31-2008, 19:28
Емотата са си емота. Не ме късае какво правят, защото животите са си техни и те решават как да живеят. Имам приятели емо-та и честно казано не мисля, че родителите им се интересуват и изобщо знаят, че децата им принадлежат към така нареченото емо-движение. Те по-скоро възприемат външният им вид като поредната модна тенденция и не виждат нищо ненормално в това, че синовете им ходят с дълги бретони, прилепнали дънки, розови блузки с черепи и т.н. Пък и не смятам, че само прическата и дрехите те превръщат в Емо. Приятелите ми се имат за Емо-та, но не мисля, че дълбоко в себе си осъзнават какво същност е да си Емо

SeXyL[!]Nk@
07-31-2008, 19:46
Емотата са си шантави.Според мен стилът им е адски грозен.
Знам,че истинските емота,които са по чужбина си режат вените,за да видят малко кръв,защото това ги кефи.
И истинската емо музика е много лигав 'рок',както те твърдат,че е 'рок'.Много е особенно ,емо културата.Те си имат,някакви специялни ритуали,които примерно ей така си режат вениите,и се самоубиват.

Deliverance
07-31-2008, 23:55
Първо, такова нещо като 'емо музика' няма (и по-добре), щото двете понятия са несъвместими. http://otkrovenia.com/forum/Smileys/default/icon_lol.gif

Второ, емотата са презадоволени лигавета, чиито чувства до такава степен са закърняли от безделие, че въпросните дечица решават да прикрият "апатията" и "депресията" си с разни изсмукани от пръстите оправдания как светът не ги разбирал, бля-бля-бля. Трето, ако един човек наистина е отчаян и безпътен, няма да го демонстрира с разни смешни тенекета-ножчета и тоалетни хартии с черепчета и сърчица. Ако изобщо някога реши да го афишира де, щото безсилието въобще не е причина за няква гордост.

Гега за емотата, гадни тъпи копеленца. Да не говорим, че без коланчетата и кецовете, целият им стил е ебати постната грозотия.

СВАСТИКА
08-01-2008, 00:05
Пуснах темичката, просто защото ми стана интересно.
Колкото и тъпо да звучи не бях виждала точно такива емота в България. :oops:
П.С-До колкото знам, емото не е само един стил... :?
И на нас ни бе интересна темата от 16 страница, ако не се лъжа, но Мачока я заключи... Нима трябва една тема да е интересна на модератор за да просъществува? Странно, Тайсън, вижда ми се смешно...
Тръгнали сте да обсъждате Имо стила, повярвайте ми, чете се Имо, не ЕМО, Емо е име, Имо е стил, но както и да е. Дава началото си в чужбина от различните стилове музика, стила на пеене кара феновете да бъдат тъжни, скапани... с една дума Имо. Да си Имо в България е интересно и завладяващо (казват Имотата), ако не можеш да бъдеш интересен със себе си, ставаш интересен с модата. Реженето на вените е комерсиално, дължи се на лабилна психика.

machoka
08-01-2008, 00:28
До тук с тази тема - тема за ЕМОТА, метъл вс. чалга и т.н. не са позволени отдавна.

Приятна вечер.