PDA

View Full Version : Лингвални брекети



delf
05-19-2008, 11:28
ИСкам да попитам има ли хора които носят лингвални брекети и фъфлели ли са от началото има ли са проблеми с хигиената и виждат ли се от части Моля да пишат хора само които са носили такива .
Благодаря предварително

mumiikataa
05-19-2008, 15:52
Здравейте,

От 4 дни съм с лингвални брекети на горната челюст. Виждам, че няма друг чак толкова суетен като мен, за да си сложи тази система Very Happy. Доста е гадничко. Боли от опъването, особено първите 2 дни. Езика ми се разрани вече на 2 места. Фъфля. Всичко до тук търпя с мълчаливо достойнство, обаче ме побърква това, че не мога да дъвча дъвка, нито да ям пуканки (вчера бях на кино, ми то все едно не бях без пуканките), нито ядки, да не говорим за един хубав телешки стек примерно. Но най-големия проблем се яви правенето на френска любов, с извинение за откровенията, но ако някой друг е решил да слага лингвални, да си знае

Дъвката мисля, че ще се полепи на части по тях, а пуканките така ще се заклещят м/у зъби, тел, пружини и прочее, че няма почистване после. Освен това кътните зъби почти не ми се допират и няма сдъвкване на по-твърди храни. А и все ми се струва, че ще ги отлепя, ако сдъвча с тях, вместо със зъбите. Но дори и да преглътнах проблемите с храната, както и шъшкането и фъфленето, това, че не мога да правя на гаджето ми ... онези неща направо ме депресира сериозно Сложих лингвални, за да нямам естетически проблеми, но сега пък имам сексуални.
Това инфо намерих.
Като цена
Моите са 1900 евро за горна челюст, ще ги нося около година и половина. Имам един силно стърчащ кучешки зъб и другите не са ми особено равни. Вече съжалявам, че не си сложих външни сапфирени, но се надявам все пак да свикна в един момент с този уред за инквизиция в устата ми.
След това се пооправят нещата,ма докато се свикне.