PDA

View Full Version : Промяна на профил в училище в 10ти клас



GreenStreet
05-19-2008, 17:15
Въпросът ми е следният:
Директорът има ли право да променя профил на паралелки, при положение, че сме 10ти клас и в това училище сме влезли с определен профил, който в последствие се променя от скапания директор? Промените не трябва ли да засягат тези, които сега кандидатстват и ще са 8ми клас..?Все пак всеки си избира училището именно заради предметите които иска да изучава и накрая те да се променят заради някаква прищявка? Интересува ме дали има юридически права за тези промени директорът ?

olive_oil
05-19-2008, 17:48
според мен

GreenStreet
05-19-2008, 17:54
според мен

Какво според теб?

MaLkaBira
05-19-2008, 18:10
Ми щом го е направил значи има.За какви профили става въпрос?

olive_oil
05-19-2008, 18:14
според мен

Какво според теб? оо сори. Спред мен неможе

GreenStreet
05-19-2008, 18:18
Ми щом го е направил значи има.За какви профили става въпрос?

Примерно профил Химия, ако се пада да имаме в 12ти клас по 9 часа на седмица... сега са заменени с 3 часа литература.. т.е след тази промяна се очертава : 6 часа химия, а не 9 за сметка на другия предмет..

Loshotia
05-19-2008, 18:46
според мен
И според мен 8-)
По темата: мисля, че не може

olive_oil
05-19-2008, 19:00
може би паралелката е с разширено изучаване на химия или такива там науки (хуманитарни, ако не се лъжа) А тези три часа БЕЛ може би са добавени заради нашумелите матури, за да се повиши нивото на литературната подготовка може би.

GreenStreet
05-19-2008, 19:06
може би паралелката е с разширено изучаване на химия или такива там науки (хуманитарни, ако не се лъжа) А тези три часа БЕЛ може би са добавени заради нашумелите матури, за да се повиши нивото на литературната подготовка може би.

Да, точно така е! Обаче когато съм влизал в това училище не случайно съм си избрал този профил и може би искам в бъдеще да се занимавам с него и накрая всичко се прецаква, заради скапания директор.. ако съм искал да уча литература съм щял да ида в езикова гимназия или подобна...

olive_oil
05-19-2008, 19:22
може би паралелката е с разширено изучаване на химия или такива там науки (хуманитарни, ако не се лъжа) А тези три часа БЕЛ може би са добавени заради нашумелите матури, за да се повиши нивото на литературната подготовка може би.

Да, точно така е! Обаче когато съм влизал в това училище не случайно съм си избрал този профил и може би искам в бъдеще да се занимавам с него и накрая всичко се прецаква, заради скапания директор.. ако съм искал да уча литература съм щял да ида в езикова гимназия или подобна...
абсолютно си прав, но все пак вземи под внимание, че ако не издържиш матурата по БЕЛ, ще получиш само СВИДЕТЕЛСТВО(мисля) за завършено средно образование. А за да можеш да кандидатстваш висше трябва да имаш издържани матури. Иначе наистина е тъпо това, но не мисля, че е виновен директора, а в случаявлизането ни в евросъюза и в частност - промените в сферата и на образованието.

Seducti0n
05-19-2008, 19:58
Според мен може да се променят, правилата така да се каже, стига да не са ощетени учениците... :-o

GreenStreet
05-19-2008, 20:25
Според мен може да се променят, правилата така да се каже, стига да не са ощетени учениците... :-o

Доста е относително..защото примерно аз съм ощетен в този случай, но пък за друг е по-добре да е така..

GreenStreet
05-19-2008, 20:28
А доколкото си спомням този пич, който беше в Music Idol 2 на предварителни кастинги, дето беше осъдил министъра ли нз кой за матурите..и именно това мисля, че му беше довода, че той вече е бил учил по "старата система", когато са били въведени матурите.. горе-долу е същото и с този мой проблем..

5StaR
05-19-2008, 20:32
Според мен - няма..
Аз сега примерно съм Водно Строителство с Английски .. ако ме сменят с геодезия/ нещо такова ще убия директорката

MaLkaBira
05-20-2008, 15:33
Абе хора как да не може ? Щом го е направл,значи може !!!
Направено е точно заради матурите ! Тва е !

5StaR
05-20-2008, 15:48
Абе хора как да не може ? Щом го е направл,значи може !!!
Направено е точно заради матурите ! Тва е !

И аз мога да убия човек, ама това не означава че е законно нали?