PDA

View Full Version : Премахване на бенки?



gasi
05-19-2008, 17:31
Имам голяма,изпъкнала бенка и близо до моя град има място където ги махат.Искам да попитам дали има риск нещо да ми стане,защото бенките са ракови образования все пак???

babity
05-19-2008, 17:33
моя позната си направи операция за премахване на бенка на брадичката и сега всичко си и е 6+, но всеки организъм си е различен, вместо да чакаш за лаишките ни отговори се консултирай с лекаря си.

mumiikataa
05-19-2008, 17:39
Ако дерматолога е на ниво, няма да има никакви проблеми. Не се притеснявай!

donkihot
05-19-2008, 17:50
и аз ще си правя,мисла че няма нищо страшно щом е при специалисти

silver_moon
05-19-2008, 17:51
зависи...ако бенката е мн тъмна не я пипай,забрави че я има

sexa_na_kompleksa
05-19-2008, 17:53
Може да има някакви усложнения, като при всяка операция. Консултирай се със специалист.

pinkdiamonds
05-19-2008, 18:07
По опасно е да си я оставиш,особено ако е тъмна на цвят.Имам две приятелки които си ги махнаха ,няма страшно

gasi
05-19-2008, 18:17
Ами да черна си е направо.
Една жена на 50 години си махна текава бенка или нещо подобно и след точа умря от рак на кръвта.И точно за това питам,защото точно това ме претеснява да не стане нещо такова.

mumiikataa
05-19-2008, 18:18
Разучете първо за добър дерматолог. Иди с вашите. Ако нямат доверие на един, идете при друг.А щом е черна, по-добре да се махне.

IdiOtKa
05-20-2008, 06:47
нз мен ми сеструва опасно ...

mumiikataa
05-20-2008, 06:54
нз мен ми сеструва опасно ...
Разговаряла съм с дерматолог на тази тема. Той каза, че има опасни, които задължително трябва да се махнат... Просто това са ракови образувания и ако се разчопли,почеша или потече кръв може да стане мнооого опасно... С бенките шега не бива...Колкото и безобидни да изглеждат.

neboise
05-21-2008, 13:01
нз мен ми сеструва опасно ...
Разговаряла съм с дерматолог на тази тема. Той каза, че има опасни, които задължително трябва да се махнат... Просто това са ракови образувания и ако се разчопли,почеша или потече кръв може да стане мнооого опасно... С бенките шега не бива...Колкото и безобидни да изглеждат.

Aми аз дето имам една мноого малка и мноого тънка светла бенка на под мишницата, та тя е резчепкана от епилатор ама е мноо мънинка ама все пак има ли некаква опасност?

Shtastl1va
05-21-2008, 14:41
Не знам какво да ти кажа. И аз имам бенки, които искам да махна, но ме е страх и то доста по простата причина, че в града ни през миналия месец само си отидоха две момичета заради бенки... Ако ще правиш нещо - иди при наистина Добър Специалист... :?

TopTa
05-21-2008, 14:44
as imah golqma i gadna bemka na korema, mahnah q pri mn dobra dermatolojka i .... sega imam beleg :? ti si re6ava6! beleg ili bemka?

pinkdiamonds
05-21-2008, 15:25
Черните бемки трябвада се махат,а пред дилемата бемка или белег аз лично съм за белега(все пак говорим за голяма черна бемка,а не за нещо чаровно нали)

i_bleed
05-21-2008, 15:36
аз съм си махала бенка, преди 6 години мисля беше. Малко под пъпа, доста голяма, с неправилна форма, наболяваше ме (затова я маханаха). Нищо ми няма досега (да чукна на дърво :) ), обаче! бенката ми я махна хирург след консултация с дерматолог. Имам белегче, на мен не ми пречи. Иначе има местна упойка, няколко шева, следоперационни превръзки, премахване на конци

Ivencety
07-02-2008, 13:55
Искам да попитам,може ли някой,който вече си е премахвал бенка да ми каже,след колко време се възстановява оперираното място?Вчера ходих на лекар,като му обясних,че ще заминавам на почивка и затова той ми каза,че ще е по-добре да ми махне бенката след като се върна.Но аз може би забравих да спомена,че заминавам след 10 дена и той сигурно е останал с погрешното впечатление,че тръгвам съвсем скоро.Иначе каза,че няма никакъв проблем и сега да я оперира,но се страхувал да няма възпаление.А много искам да я махна преди морето... Дали 10 дена или 7-8 са достатъчни за възстановяването? Толкова много искам да я махна...супер грозна е..ама и малко ме е страх... :cry: :cry: :cry: :cry: Моля за спешен отговор. :( :( :(

ELiTyYy
07-02-2008, 16:50
аз имам до нослето една...не мн голяма,но ме дразни просто..
искам да знам,като я махна ще има ли белег?

Jesus
07-02-2008, 17:01
Някой знае ли колко струва премахването ?

mumiikataa
07-02-2008, 17:01
Искам да попитам,може ли някой,който вече си е премахвал бенка да ми каже,след колко време се възстановява оперираното място?Вчера ходих на лекар,като му обясних,че ще заминавам на почивка и затова той ми каза,че ще е по-добре да ми махне бенката след като се върна.Но аз може би забравих да спомена,че заминавам след 10 дена и той сигурно е останал с погрешното впечатление,че тръгвам съвсем скоро.Иначе каза,че няма никакъв проблем и сега да я оперира,но се страхувал да няма възпаление.А много искам да я махна преди морето... Дали 10 дена или 7-8 са достатъчни за възстановяването? Толкова много искам да я махна...супер грозна е..ама и малко ме е страх... :cry: :cry: :cry: :cry: Моля за спешен отговор. :( :( :(
Около 2 седмици са нужни.Не рискувай.
@ELiTyYy ,няма да има белег или ако има ще е много нищожен и няма да си личи...

Ivencety
07-02-2008, 17:23
Аммм тъй като тя е на гърба и аз нямам намерение да се пека по гръб и + ми казаха за някакви фотопротекторни лепенки дето защитавали от слънцето...дали наистина ще има някакъв проблем...просто супер много искам да я махна..ужасна е...не ми се ще хич да се появявам с нея на морето #-o

^Sweet_Secret^
07-02-2008, 17:35
хммм аз пък имам друг въпрос - някой може ли да предложи наистина специялист в тази област -изпитан ? говорим за София :)

Ivencety
07-02-2008, 17:40
Ами аз не съм от София,обаче е най-добре първо да отидеш на дерматолог и той да ти препоръча хирурга,така ще си по-сигурна в специалиста. :)

PollyPoi
07-02-2008, 18:41
Ох и аз имам една гадна бенка ама ме е страх да ме оперират или нещо такова :( :(

mumiikataa
07-02-2008, 19:32
хммм аз пък имам друг въпрос - някой може ли да предложи наистина специялист в тази област -изпитан ? говорим за София :)
В "Лозенец" има една частна клиника.На ул."Персенк" се намира.Там на татко му махнаха бенката.Много е доволен.И аз съм ходила на преглед.Страхотни са лекарите.
@Ivencety , мисля,че е по-добре да изчакаш.Не мисля,че ще ти е приятно да се изпечеш на лепенка,а и солената вода в този случай може да ти направи инфекця.

Fx1
07-02-2008, 19:57
Отиваш при дерматолог и той ще ти каже опасна ли е или не. За твое успокоение изпъкналите бенки обикновено не са опасни - най-опасни са мъничките, черни, плоски такива!

От премахването на бенка, от хирург (в никакъв случай от козметик в някакво си студио!) , чрез изрязване (ако се махне с лазер не може да се направи history), не може да ти стане нещо.

Ако стане, това означава, единствено, че си махнал/а бенката прекалено късно! По-добре е да се премахнат, особено ако са на места, където често се закачат и разраняват.

Цената е около 40-50 лв на бенка, но зависи...

VIP_kukli4k@
07-03-2008, 19:36
По опасно е да си я оставиш,особено ако е тъмна на цвят.Имам две приятелки които си ги махнаха ,няма страшно

+1

gotinkata0a95
08-10-2009, 18:26
am stava samo s operaciq ili s lazer :shock: :lol:

gotinkata0a95
08-10-2009, 18:27
По опасно е да си я оставиш,особено ако е тъмна на цвят.Имам две приятелки които си ги махнаха ,няма страшно

+1

YouCantStopMe
08-10-2009, 18:28
ПРЕСТАНИ,влечуго такова.
За какво изкара темата...

ameli
08-10-2009, 18:33
и аз имам много бемки, релефни, изпъкнали, черни, къвто модел си пожелаеш. ходихме на дерматолог, гледа ги с лупи рани и ми даде някакъв спирт да ги мажа, да се отчупят. също и плажно масло с 50+ да слагам по-обилно и това е. но преди да ги махаш се консултирай :)

dem00n
10-26-2009, 23:36
Aко някои има желание да премахне нежеланите си релефни бенки може да ме потърси на e-mail : dem00n@abv.bg
Процедурата е много проста и не изисква никаква оперативна намеса. Изпитано е и мога да гарантирам за ефикасността и безопасността на процедурата.
Всичко се изразява в намазването на въпросната бенка с мехлем който е разработен от мой близък чешки лекар работещ в бранша с премахването на бенки от 40 год. Мехлема не е патентован и не се продава а е запазено ноу-хау.

Е това е от мен. За въпросите които не съм разискал пишете ми

KoRnFlAkE
10-27-2009, 00:04
Aко някои има желание да премахне нежеланите си релефни бенки може да ме потърси на e-mail : dem00n@abv.bg
Процедурата е много проста и не изисква никаква оперативна намеса. Изпитано е и мога да гарантирам за ефикасността и безопасността на процедурата.
Всичко се изразява в намазването на въпросната бенка с мехлем който е разработен от мой близък чешки лекар работещ в бранша с премахването на бенки от 40 год. Мехлема не е патентован и не се продава а е запазено ноу-хау.

Е това е от мен. За въпросите които не съм разискал пишете ми

вервай си. :lol:

dem00n
10-27-2009, 14:49
Aко някои има желание да премахне нежеланите си релефни бенки може да ме потърси на e-mail : dem00n@abv.bg
Процедурата е много проста и не изисква никаква оперативна намеса. Изпитано е и мога да гарантирам за ефикасността и безопасността на процедурата.
Всичко се изразява в намазването на въпросната бенка с мехлем който е разработен от мой близък чешки лекар работещ в бранша с премахването на бенки от 40 год. Мехлема не е патентован и не се продава а е запазено ноу-хау.

Е това е от мен. За въпросите които не съм разискал пишете ми

вервай си. :lol:

Виж кво тва ,че ти си неинформиран и неразбираш от такива работи и неси и чул за това е друг въпрос ! Прочети малко тук там и тогава коментраи!

Hilary_
10-28-2009, 10:53
Може да има някакви усложнения, като при всяка операция. Консултирай се със специалист.

++++

awerw
05-09-2010, 18:54
и аз имам една до пъпа голяма и изпъкнала мн е грозна но свкнах с нея се пак съм се родил с нея и аз искам да я махна но съм страхлив и ще си остана с нея ако няма усложнения :)

Kallyn4eto
05-09-2010, 21:02
толкова ли ти пречи?
ии както казаха - първо се консълтирай със специалист ;)

ivettaa
07-30-2010, 16:12
Здравейте,
прочетох в доста форуми за премахването на бенки всеки казва различни начини и процедури но аз искам да попитам пак значи на 15 години съм и имам бенка която е на лицето голяма е колкото грахово зърно може и малко по голяма да е и е равна не е изпъкнала и искам да си кажете мнението по какъв начин е най добре да я махна и дали има някакъв риск понеже съм тинейджърка.Благодаря на всички предварително.Моля без обиди.

ElinoOor
07-30-2010, 16:27
Аз няколко пъти съм махала моите по цялото тяло с лазер. Малко боли,но не е страшно. Уверете се първо,че човека който ще извърши процедурата има съответното образование. Все пак няма нищо лошо да попитате. :)

Изчакайте до зимата,защото след това не трябва да се излагате на слънце. А и 'изгореното' място е буквално като открита рана 8-)
После се къпете само с антибактериален сапун,без душ-гелове,без лосиони,бутери,спрейове и така нататък. :)