PDA

View Full Version : текста или мелодията...



mm...
05-19-2008, 20:21
.. абе според вас трябва ли да разбираш смисъла на някоя песен или поне какво се пее в нея, за да я харесваш? Защотто аз сега за 1ва год. уча англ.ез. и не разбирам някой песни, но пък ми харесват.. ??

psychopath
05-19-2008, 20:26
.. абе според вас трябва ли да разбираш смисъла на някоя песен или поне какво се пее в нея, за да я харесваш? Защотто аз сега за 1ва год. уча англ.ез. и не разбирам някой песни, но пък ми харесват.. ??май сама си отговори :)

иначе..аз също мога да харесам някоя песен заради мелодията, но предпочитам да се вслушам в текста...защото има много смислени
пък и така се разбира посланието на песента :D

NaughtyWhisper
05-20-2008, 15:46
Ако песента има хубав инструментал и тъп текст не я харесва, но това не важи в обратната ситуация. При мен е така. различни хора, различни предпочитания.

Glam
05-20-2008, 15:51
Първо мелодията ме грабва.... после текста 8) но зависи...

Jamalska
05-20-2008, 16:24
Както беше казал някой мъдър рапер...'не си рапер ако не разбираш английски'.В моята музикална насоченост текстът е адски важен.Но принципно всичко е комплексно.

morti :)
05-20-2008, 17:09
Според мен няма лоша мелодия. Всяка една музика се харесва,дори и от различни хора,тя все пак се харесва. Но мисля,че мелодията грабва първо :)

AliceSw
05-20-2008, 17:39
има песни, които са зарибяващи като цяло - весела мелодийка, приятен вокал, обаче повечето си любими песни съм ги търсила с редчета от текста в гугъл...таа, хубаво веселка песничка, още по-хубаво и с весел текст

Deliverance
05-20-2008, 23:47
uthg

RAWRRR
05-21-2008, 01:50
Всъщност и двете.Но ако трябва да избирам между двете,залагам на текста,защото именно той е този ,който те ангажира с някакво послание.

Ето песен която съчетава и двете:
http://youtube.com/watch?v=W4pkNcE8nsM

Whatever happened to Leon Trotsky?
He got an ice pick
That made his ears burn
Whatever happened to dear old Lenny?
The great Elmyra and Sancho Panza?
Whatever happened to the heroes?

No more heroes anymore

Whatever happened to all the heroes?
All the Shakespearoes?
They watched their Rome burn
Whatever happened to the heroes?

No more heroes anymore

MissInd3p3nd3nt
05-21-2008, 15:19
ем то трябва да се разбира за какво се пее в някоя песен ама мен първо ме грабва мелодията :)

Jeuelle
05-21-2008, 15:40
Ще дам един конкретен пример:
Една от любимите ми песни е на Bryan Adams - Have you ever ...

Любима ми е , точно заради текста. Естествено , че и музиката е зашеметяваща , но текста ...... ааааааах този текст :-)