PDA

View Full Version : ИСТИНСКОТО ЩАСТИЕ -МИТ ИЛИ РЕАЛНОСТ?!?!?!



Ch0c0la73
05-20-2008, 13:35
Еми кажете има ли истинско щастие на този свят изпитва ли ли сте го..? истинско щастие истинка любов..? нз мечтая си за нещо истинско .. все едно сам на сцената играя някакви роли..и качи ли всеки е с гаджето си заради хората..Незнам кажете какво мислите по темата..Има ли ги тези неопределими неща истинската любов и истинското щастие..май варвят за рака но се пак..


:?

Lucho
05-20-2008, 13:36
Нищо от горепосоченото не съм изпитвал /все още/ :( :( :(

mir4ovski
05-20-2008, 13:42
I az sum se 4uvstvala kato teb,sqka6 igraq rolq.ima gi tezi neshta.obiknoveno te vrahlitat vsi4ki nabvednaj-pone pri men taka se slu4i.no vinagi vqravqt i s drugi 4uvstva.pri men be6e ujasno silna lubov,stra6na obi4 i ednovremenno nepreodolima taga,zashtoto togava ne mojeh da buda blizo do 4oveka.sega sme zaedno ve4e pove4e ot godina i se taka se 4uvstvam sqka6 ne stapvam na zemqta.ima gi tezi 4uvstva,az mislq 4e idvat kogato si na danoto,kogato ne o4akvash.

InSoMn1aC
05-20-2008, 14:37
Въпреки, че не съм ги изпитвал, така да кажа, "силно" все още, вярвам че ги има. Досега всяко щастие/любов, което съм имал е било за кратко. :(

mysterious93
05-20-2008, 14:43
"Мит или реалност?"-нещо средно :-P За мен е по скоро реалност,но винаги ще се намери нещо или някой да ти развали кефа 8)

SunShinePearl
05-20-2008, 14:52
dosega ne sam bila istinski 6tasliva nadqvam se vsi4ko keoto iskam da go napravq i togava 6te sam istinski 6tasliva,vinagi sam mislela 4e istinsko 6tastie ima,ako go nqma6e za kakvo da jiveem?

slun4ice_90
05-20-2008, 14:58
Човек,никога,не е нито толкова нещастен,нито толкова щастлив,колкото си мисли, че е.Тайната е в баланса.Едно нещо не се ли балансира,не е ли в рамките на нормалното..става ужасно.. :) :-P

hahavteen
05-20-2008, 15:17
Аз пък съм щастлива и без да имам гадже. :grin: Човек винаги може да намери нещо на което да се радва в каквато и да е ситуация. Пък и си мисля че не трябва щастието да зависи от това дали имаме или нямаме нещо,дали сме влюбени,дали сме постигнали еди какво си... Ако непрекъснато мислим че не можем да сме щастливи докато не се сдобием с нещо си никога няма да открием щастието. Ок и аз имам моменти в които ми е тъжно или съм ядосана но бързо се оправям и през по-голямата част от времето съм щастлива просто защото дишам :grin:

MaLkaTa_LaDy
05-20-2008, 15:33
Ох... Болна тема, но лично според мен не съществува нито едно от двете. Няма нищо истинско, всичко е фалшиво и относително. И най-фалшиви са имено хората. Просто истинско ли е чувството, то не е трайно. А ако е трайно, то то не е изцяло истинско.

vamp
05-20-2008, 15:41
Всичко е илюзия!
Живей за малките неща.Бил съм истински щастлив,само мигове,секунди в годините.Бях щастлив когато тръгнах с НЕЯ за 1-ви път,когато я целунах за 1-ви път и ТЯ беше най-щастливото нещо в живота ми,бях щастлив когато и държах ръката и си прибирахме към утях.Бях щастлив когато направих страшна простотия и имах рани а ТЯ се страхуваше да ме прегърне заради тях.Няма да забравя и вечерта когато тя ми стискаше ръката и казваше,че няма да позволи да ми се случи нищо,после си спомням и вечерта когато ми казваше,че няма друг а просто иска да е сама и скъсахме.От любовта толкова,после бам,всичко на пух и прах.
Попринцип от другата част от живота рядко съм бил щастлив.Аз съм класическия антигерой,седя си на масата с много хора,нямам приятели вече,но безброй много познати,които други на мое място биха нарекли приятели...Имам си гадното семейство,което ми вдига нервите редовно,никога не ми помага.
Живей за малките неща,живей за мига,иначе някой ден ще се окажеш на покрива на някой висок блок и ще се чудиш да скочиш ли,защото няма за какво да живееш.

slun4ice_90
05-20-2008, 15:44
Всичко е илюзия!
Живей за малките неща.Бил съм истински щастлив,само мигове,секунди в годините.Бях щастлив когато тръгнах с НЕЯ за 1-ви път,когато я целунах за 1-ви път и ТЯ беше най-щастливото нещо в живота ми,бях щастлив когато и държах ръката и си прибирахме към утях.Бях щастлив когато направих страшна простотия и имах рани а ТЯ се страхуваше да ме прегърне заради тях.Няма да забравя и вечерта когато тя ми стискаше ръката и казваше,че няма да позволи да ми се случи нищо,после си спомням и вечерта когато ми казваше,че няма друг а просто иска да е сама и скъсахме.От любовта толкова,после бам,всичко на пух и прах.
Попринцип от другата част от живота рядко съм бил щастлив.Аз съм класическия антигерой,седя си на масата с много хора,нямам приятели вече,но безброй много познати,които други на мое място биха нарекли приятели...Имам си гадното семейство,което ми вдига нервите редовно,никога не ми помага.
Живей за малките неща,живей за мига,иначе някой ден ще се окажеш на покрива на някой висок блок и ще се чудиш да скочиш ли,защото няма за какво да живееш.Съгласна,много ми харесва,начина ти на мислене. :oops: :-P :)

Python5
05-20-2008, 15:47
Философският отговор на въпроса ти би отнел няколко тома дебели книги.

Сбито мога да кажа само това:

Като абстрактно понятие щастието Е мит. С други думи щастието не може да бъде дефинирано за X брой хора (X>1).

Като индивидуално чувство е напълно реално. Всеки човек е способен да изпитва щастие по един или друг начин. Прилагателното, което използваш ("истинско") е относително, затова не мога да преценя колко истинско щастие търсиш. Нищо в битието не е 100% истинско (доказва го присъствието на небитието).

Тъй като по-горното едва ли ще ти е полезно (освен за някой изпит по философия) - да, има истинско щастие, всеки е способен да го изпита. За много хора това е любовта, за други е друго (кариера, слава, знания, екстремни усещания, и тн.).

След като пишеш в този раздел, предполагам че и за теб е любовта - пожелавам ти успех в намирането на идеалния човек.

5StaR
05-20-2008, 15:50
Реалност мн ясно..."йа сам мноу шаслиф"

xvd
05-20-2008, 15:55
За някои съществува, за други - не.
И най - тъжното, според мен, е, че хора на по 50 и повече години не са изпитали и няма да изпитат нещо доближаващо се до щастието. Така че който се чувства на седмото небе, намерил момиче или момче, между които е пламнала искра, щото за мен това е най - голямото щастие - да срещнещ някой, който те привлича на мига, и този някой да ти отвърне, трябва да се чувства късметлия, нещо като богоизбран.
Малко хора имат възможността да изпитат това удоволствие и трябва човек да свикне с мисълта, че може никога през живота си да не изпита това щастие. Но т'ва е живота - за едни хубав, за други - не чак толкова.

И още нещо, че забравих - който казва, че парите, гъзарията нямат значение, не са прави, поне според моите наблюдения. Едно момче може да е страшен пич,хубав, да не е лиглю, абе да си е гъзе на място, а не некъв селтак, и пак някой олигофрен(без извинение) ще дойде и ще вземе момичето, щото просто има пари, яка кола и прочие. Зависи и от момичето, но става въпрос за хубава мацка. Т'ва е - парите са възможност - най - малкото за забавления. Щастието е пари, но да имаш пари, а да си болен пак не е много хубаво.

vilinanova
05-20-2008, 17:07
Ами всъщност и аз си мечтая за истинска любов, истинско щастие и с всеки ден се убеждавам, че това за мен не съществува! :neutral:

thedutchess
05-20-2008, 17:21
За мен щастието... това са мимолетни мигове на духовно извисяване, когато чувстваш, че нищо не ти липсва, че си грабил от живота с пълни шепи и вече няма нещо, което може да те разколебае... Чувстваш, че нямаш проблеми и грижи, можеш да направиш, каквото поискаш и дори и да умреш след 2 секунди ще знаеш че си е заслужавало... Ето това според мен ти минава през главата, когато мислиш, че това, което чувстваш е щастие... Защото за мен щастието е чувство, а не простсо абстрактно понятие...
За любовта не знам... Още не съм сигурна, че съм я изпитала, въпреки, че имам приятел, но мисля, че ако наистина има такова нещо, то тя е пряко свързана с щастието...

JaySun
05-20-2008, 17:55
Никой не е разбрал що е то - истинското щастие, ако не е усетил Джейсъна близо до себе си /или в себе си - за жените/.

Джейсън е ИЗВОР на щастие и други материални и нематериални субстанции, дори на различни ОДОРИ :o

Към Джейсъна трябва да се подхожда с грижа и респект и той ще ви се отплати подобаващо :shock:

Bubbly
05-20-2008, 19:40
През 90 процента от времето съм истински щастлива. Истинска любов съм изпитвала, обаче не такава, за каквато вие говорите. Все пак за всичко си има време. Според мен истинското щастие и истинската любов съществуват до доказване на противното. 8)

Fantomche
05-20-2008, 19:43
znae6 li kakvo ozna4ava "istinski 6tastliv 4ovek " ... Spored men tova sa hora koito se radvat na malkite ne6ta.Na malkite "pobedi" v ejednevieto ni.Primero tova 4e si se spravil s klasno.Nqi ti e dal pregrudka.4e si usmihnat.4e pti4kite peqt ... Tova za men e istinsko 6tastie ... A za istinskata lubov ohh tova e golqma burkotiq vseki si znae za nego nai dobre a i na 15 god kakva istinska lubov zaboga ?!

Bubbly
05-20-2008, 19:48
Ох... Болна тема, но лично според мен не съществува нито едно от двете. Няма нищо истинско, всичко е фалшиво и относително. И най-фалшиви са имено хората. Просто истинско ли е чувството, то не е трайно. А ако е трайно, то то не е изцяло истинско.
Все пак трябва да уточним какво разбираме под истинско. Естествено, че не съществува нищо 100процентово, обаче така или иначе не разбирам какво имате предвид под фалшиво чувство или фалшиво щастие.

[B]a[N]D[i]T[k]a
05-21-2008, 02:15
има разбира се!! изпитвала съм истинско щастие.. (говорим за щастие породено от любов..) (: охх луда бях по това момче леле .. обърка целия ми свят .. . и аз обърках неговия .. по принцип мразя да говоря от името на друг но тои толкова пъти ми го е казвал че .. ;) разделихме се да :( защото не живеехме в 1 град но и до ден днешен много се имаме с това момче.. ужасно много го обичам ужасно много го ценя и съм готова ако някои го нарани да му разбия лицето.. *приятелска обич* не друго.. много съм му признателна .. винаги когато съм тъжна ми звънии и си говориим.. когато му казах че заминавам от България .. казах му го 2 дена преди да тръгна и тои още на следващия ден доиде да се видим като за "последно" .. пихме кафе нищо не е ставало което доказва че стара любов хваща ръжда .. anyway.. когато с него бяхме повече от фрс беше невероятно .. охх спомням си как делеше ни 1 шибана стена и пак се съдирахме да си пишем смс-и защото не можеше да мръднем от стаите си.. колко време само седяхме гушнати и мечтаеики .. колко врееме седяхме и просто си говорехме .. как гледахме филми вечеряхме и се смяхме заедно .. наистина ме направи много щастлива и сега също съм щастлива ЗАЩОТО ТОИ ВСЕ ОЩЕ Е В МОЯ ЖИВОТ!! :) дори само като приятел.. на мен това ми стига .. и знам че мога да разчитам на него.. винаги.. ;)

MoOnLiGhT_ShAdOw
05-21-2008, 04:58
Преди да подредиш живота си, да станеш цялостно изградена личност, което едва ли става преди 25 години, за какво истинско щастие става дума? А пък и цял живот да търсиш пълно щастие, ще си останеш с пръст в уста - такова животно няма.
Иначе съм се чувствала щастлива. Но никога не е издържало повече от 2, максимум 3 дни, после се успокоявам. Не мисля, че това е било истинско щастие.
Също и с любовта - чувствата ми са споделени, момчето ми ме обича повече от всичко на света, но кой е казал, че на 16 чувствата са толкова дълбоки и връзките издържат до живот?

пЛюш!нкаАа~
05-21-2008, 09:45
Всичко е илюзия!
Живей за малките неща.Бил съм истински щастлив,само мигове,секунди в годините.Бях щастлив когато тръгнах с НЕЯ за 1-ви път,когато я целунах за 1-ви път и ТЯ беше най-щастливото нещо в живота ми,бях щастлив когато и държах ръката и си прибирахме към утях.Бях щастлив когато направих страшна простотия и имах рани а ТЯ се страхуваше да ме прегърне заради тях.Няма да забравя и вечерта когато тя ми стискаше ръката и казваше,че няма да позволи да ми се случи нищо,после си спомням и вечерта когато ми казваше,че няма друг а просто иска да е сама и скъсахме.От любовта толкова,после бам,всичко на пух и прах.
Попринцип от другата част от живота рядко съм бил щастлив.Аз съм класическия антигерой,седя си на масата с много хора,нямам приятели вече,но безброй много познати,които други на мое място биха нарекли приятели...Имам си гадното семейство,което ми вдига нервите редовно,никога не ми помага.
Живей за малките неща,живей за мига,иначе някой ден ще се окажеш на покрива на някой висок блок и ще се чудиш да скочиш ли,защото няма за какво да живееш.Съгласна,много ми харесва,начина ти на мислене. :oops: :-P :) +1 :-D

NeLLy_BaBy
05-21-2008, 10:28
Да аз мога да кажа че съм изпитвала такива чувства и в момента ги изпитвам със сегашния ми приятел.той човека,който мога да кажа че наистна обичам и не бих си представила живота без него. :)

mickelangelo
05-21-2008, 10:39
" Ако не носиш, Любовта в себе си ... не ще я намериш никога "
Просто ... не играйте роля ... опитвайте се да бъдете себе си ... и казвайте това което мислите не играйте роля защото всички го правят .. вие не сте всички всеки е индивидуален .. и трябва да бъде себе си ... мечтайте ... спрете ли да обичате умирате ... :) изпитвайте Радост от всичко .. ... " Усмихнете се на живота, и той също ще ви се усмихне ....

ПС: Имам 1 познат който .. винаги когато го попитам как е ... той отвръща "чудесно" и веднъж го попитах ... добре де как може винаги да си д0бре ... и той ми отвърна ... " когато си помислиш че може да е много по лошо например да си с отрязана рака .. и се чувствам чудесно " така че ... мислете позитивно ... това е най важното ;)

Ivalinka
05-21-2008, 12:06
съществуват...няма да се обосновавам...всеки да си мисли каквото си иска :)

yuyuto
05-21-2008, 13:29
Абе човек не може да е напълно 100% щастлив... Винаги ще има нещо малко, някаква малка препънка... Ама въпроса е да не им обръщаме внимание на дребните неща... :P

GregoryHouse
05-21-2008, 16:02
Щастието е временна емоция...сори.
Аз предпочитам да съм си нещастен...поне е временно... :D

Ch0c0la73
05-21-2008, 17:03
Да аз мога да кажа че съм изпитвала такива чувства и в момента ги изпитвам със сегашния ми приятел.той човека,който мога да кажа че наистна обичам и не бих си представила живота без него. :) tolkova sladko ti zavijdam..nz kasmet horaa ei taka da ste ;]