PDA

View Full Version : Бръсненето - един малък ад всеки ден



Presli
05-20-2008, 13:44
http://store.picbg.net/pubpic/B0/C7/8d6d5402ed17b0c7.jpg

Бръсненето е съществена част от задълженията на мъжа. Често пристъпваме към този сутрешен / за някои вечерен / ритуал с огромна доза нежелание. Кожата ни пари, разранява се, боли, а ние стържем ли стържем отгоре...

Знам, че е дразнещо всеки ден да започва така, но отърсете се от нагласата да претупвате това задължение, колкото се може по-бързо. Като сложите по-малко гел или се обръснете на голо пестите време, но съсипвате кожата си.

Предлагаме ви няколко елементарни стъпки , с които може да превърнете бръсненето от ад в нещо далеч не толкова болезнено и доста по-щадящо.

1. Когато усетите, че ножчето ви се затъпява, сменете го. Една нова самобръсначка няма чак толкова да обърка бюджета ви.

2. Използвайте винаги пяна или гел за бръснене. Сапунът изсушава кожата много, а сами си представяте какво е да се бръснеш така.

3. НЕ! http://store.picbg.net/pubpic/FD/B6/a04ce572e192fdb6.jpg

Подсушавайте лицето си преди да нанесете пяна. Винаги го правете докато е леко мокро. Така се съхранява влагата в кожата.

4. Ръцете ви и кърпата задължително трябва да са чисти. По време на бръснене самобръсначката изстъргва част от повърхностния слой на кожата, и ако кърпата, с която ще се подсушавате или ръцете ви са мръсни, може да замърсите неволно лицето си.

5. Оставете за последно коварните места по лицето, където кожата ви е най-чувствителна. Така ще дадете време на омекотяващия ефект на гела или пяната да подейства повече време.

6. Никога не претупвайте бръсненето! Гледайте движенията ви с бръснача да не са резки, а по-внимателни. Така ще избегнете разранявания, порязвания и пристъргване на кожата.

7. Накрая нанесете успокояващ гел за след бръснене, задължително върху леко навлажнена кожа. Въздържайте се от одеколона върху прясно обръснатото лице. Този обичай, много актуален в миналото на бащите ни, е доста вреден за и без това раздразнената кожа.

InSoMn1aC
05-20-2008, 14:05
Това ми хареса. :)

stealthyGirl
05-20-2008, 14:35
Абе вие тия работи не ги ли знаете? :shock: Аз, че не си бръсна лицето всеки ден знам, пък вие...

Presli
05-20-2008, 15:34
Просто споделям с другарчетата :D

enola
05-20-2008, 16:20
Абе вие тия работи не ги ли знаете? :shock: Аз, че не си бръсна лицето всеки ден знам, пък вие... +1

Canis_Dirus
05-20-2008, 17:12
сапун за бръснене е най-добре!
След това е крема.
Пяната и гела са отврат. Нищо, което се държи в тубичка под налягане не струва.

Изобщо написаното е много непълно. Никога не се бръснете веднага след ставане от сън. Преди бръснене навлажнете лицето с ТОПЛА вода - отпуска кожата и косъма се реже по-лесно.
Нанасянето на сапун за бръснене или крем е най-добре да става с четка (от естествен косъм).

Бръснача щади лицето най-добре и дава най-добър резултат. ПОвече ножчета не значи по-добър резултат.

След бръснене лицето се измива със СТУДЕНА вода - затваря порите.

Афтършейфа да е без алкохол (алкохола изсушава кожата).

Presli
05-20-2008, 17:21
Това което написа ми хареса :) Просто тази тема ми стана интересна в един друг сайт, и реших да я споделя с вас, за да видя вие какво мислите и какво ще споделите по темата :)

_princess_
05-20-2008, 19:31
това, че не се налага да си бръснем лицата всеки ден е едно от малкото предимства, че сме жени...

Presli
05-21-2008, 11:13
Жената е създадена, за да бъде нежна :) :-)

Swinkenhoffer
05-21-2008, 11:21
Става ми мъчно за мъжете, когато си помисля, че трябва да се бръснат... :( Това е едно от най-гадните неща, които може да си причиниш на кожата.. блах.

Pifcho
05-23-2008, 14:52
аз пък от скоро имам ел. самобръсначка. Доста скубе честно да си кажа, но нито разранява кожата, нито има нужда от гел, афтършейф и такива неща... :)