PDA

View Full Version : Ако си под 18г., правят ли ти проблеми в дискотеката ?



d1d3nc3to
05-20-2008, 19:13
Ох искам да ви питам нещо... ставам в четвъртък на 16,в петък искам да отида на диско с приятелите ми... искам да попитам някой може ли да ми цитира закона за дискотеките..защото баща ми ми казва,че заради баловете ,понеже на 23 всички ще се излеят в дискотеките,ще има супер много проверки..и ми каза ,че ако нямаш 18 години ,и не си с придружител има здрави глоби и те вкарват в рпу-то... аз си знам по принцип ,че имаш ли 16,може свободно без придружител и тн да ходиш на дискотека... а само ако си под 16 трябва да си с член от семейството .. просто не искам да става някой гаф и ще съм благодарна ако някой даде линк или нещо ,в което си пише кратко точно и ясно кфо може и кфо не може на съответната възраст :)) мерси предварително :P :oops:



Moderated by miloto
т.7 от Правилника :!:

d1d3nc3to
05-20-2008, 19:35
а искам да попитам,придружител... какъв трябва да ми е ..просто приятел над 18,родител има ли значение... аз ще викна баща ми той поне е купонджия,за мен проблем няма да има ,но ще съм с др 7 4овека,които нямат 18..може ли той да е придружител на всички ни :?

MakeMeLaugh
05-20-2008, 19:43
Не си разбрала..

До 14 нямаш право дори да си с придружител. Щото и той загазва.
След 16 до 18 можеш да си с придружител.

Говоря за след 10 часа вечерта :)

d1d3nc3to
05-20-2008, 19:51
ох... гадните тъпиии кукиии :@ xahxah ... еми значи ще мъкна дъртия със мене... ама ме притесняват другите седмина,защото те няма да са с придружител и ако стане гаф..заради мен ще плащат глоби .. :) дори да имат 16...

d1d3nc3to
05-20-2008, 20:00
ooooooo да детски дискотеки много интересно... ние няма да сме пили,все пак ще сме с нашия..ама тъпо,чеее досегаа по дискотеките в града (от Плевен съм) ходеха по на 14 15 години пускаха ги без никакъв проблем,и ся се присетиха да правят големите глоби... явно са го закъсали с парите хьахьа

w0sh
05-20-2008, 20:00
ЧАК пък в рпу-то няма да те вкарат.

kindergarden
05-20-2008, 20:14
споко бе и аз съм от Плевен и съм на 15 (скоро ги направих) :D в Анакондата никой ма не спира или пита нещо :D вярно,че ходя само,когато сестра ми се върне ама все пак :D

d1d3nc3to
05-20-2008, 20:25
аьхьахьа в анаконда Стоят собстеника пуска и 12 годишни ако става на въпрос..ама аз искам в Бижу... че ми писна в тая а2 :)

Jeuelle
05-20-2008, 20:28
аьхьахьа в анаконда Стоят собстеника пуска и 12 годишни ако става на въпрос..ама аз искам в Бижу... че ми писна в тая а2 :)
Aaaaбе , ти в Плевен ли :)
Въобще не се притеснявай.
Моя приятелка няма 18 , обаче си ходи редовно там (Бижу) ... без придружител.

d1d3nc3to
05-20-2008, 20:31
еми не се притеснявам ,ама ме наплашиха тука с тея проверки...3 години нямаше жива кука да хой да проверява и след едно сбиване наскоро (около месец де) почнаха масово...

Alcohooligan
05-20-2008, 20:31
ЧАК пък в рпу-то няма да те вкарат.

айде бе...

MakeMeLaugh
05-20-2008, 20:36
детски истории..
и кво като идеш в бижу..
все келеш ше си останеш, дали там или тука.. голямата разлика.. хах
трябва да има фейс контрол. не може лапетата навсякъде да се врат.. тъпо е. тей че куките са си прави ;]

Jeuelle
05-20-2008, 20:37
ЧАК пък в рпу-то няма да те вкарат.

айде бе...
Aко си натряскан до козирката и правиш мизерии в бара , много ясно, че ще те вкарат ;)

kindergarden
05-20-2008, 20:38
споко бе ходи си :) за да те пуснат май трябва да си с придружител и родителите ти да знаят кой е и да са сигурни нещо такова иначе по закон ако те хванат след 10 часа те водят в РПУто и трябва те прибират ваще и да плащат глоба няква

d1d3nc3to
05-20-2008, 21:06
Make_Me_Laugh хех,леко шерифе...може да не ми викаш келеш ако обичаш... Ем сори,да малка съм на 16.но ми е интересно,искам да отидаа ,ходила съм преди и ми харесва,тва ми е мерака сега .... просто питах как седят нещата за да знам .ти пък сега като си по-голям и айде immortal ...

d1d3nc3to
05-20-2008, 21:14
хахаа и къде видя какво ми е отношението... според мен напълно нормално...зададох въпроси,изразих мнение..както и да е ,няма да се занимавам сега с глупости ;)

d1d3nc3to
05-20-2008, 21:18
ем очевидно съм го казала на базик ... кат ще да е ;)

d1d3nc3to
05-20-2008, 21:25
еми знам... малко пъти съм ходила,но доста страшни неща съм виждала ... опасно си е , ама ... :)

vra4ka
05-20-2008, 21:33
Хахах ще те разочаровам-
обиколила съм много дискотеки и барове в София -
единствената дискотека, където са ме пуснали въз основа на това, че имам придружител е Ликьор.
Другаде най- вероятно ще ти се изсмеят за придружителя, почти никъде не минава номера.
А и наистина са не е най- подходящия момент да ходиш на дискотеки без пълнолетие.

Единствения разумен начин е да вземеш личната карта на някоя приятелка, с която си приличате поне малко ( цвят на очи и коса поне).

А навсякъде зависи дали ще те пуснат без документ - въпрос на късмет е.

Но ако искаш да отидеш в точно някоя дискотека - не ги пробвай шмекериите с придружител или забравена карта. Не минава номера.

Най- добре ти казвам вземи на някоя позната или приятелка, така нищо не рискуваш :D


Аре успех от мене :)) Стискам ти палци, и на мен на твойта възраст мнооооого ми се ходеше по дискотеки

BlueDevil
05-20-2008, 21:51
Хм, много глупости изприказвахте май.
Първо, това, че имаш 16 никого не го топли, трябва да си пълнолетен за нощни купони (с изключение на домашните, ама то там е тънък лед...); второ - ако те сгащят в дискотеката си те качват в бялата астра, карат те в РПУ-то и мама или тате идват да те вземат, след около месец ти пристига и честитката у вас - акт, обикновено 50 лв. като за първи път; трето, за придружителите - може да бъдат само близки роднини (мама, тате, кака, батко). Това е по закон. А иначе ако си с някой батко, който каже, че си му приятелка, може и да те пусне охраната, зависи къде е.
Абе по-добре си стой на дупарата да си нямаш проблеми, ама явно ти се ходи, така че върви и умната ;)

Alcohooligan
05-21-2008, 10:48
вариант 1 - с придружител.
вариант 2 - с фалшива лична карта (има много чалъми как да си промениш егн-то на личната карта, примерно ако си набор 91, единицата да я направиш на нула)
вариант 3 - кеш, ама не минава навсякъде.

Ivalinka
05-21-2008, 12:21
мен никъде не ме пускат в дискотеки без придружител(роднина)..ама това са дискотеки,в които няма по-млади от 20-годишни :)

dqdo_mraz
05-21-2008, 16:00
подаваш личната карта с лика на някой възрожденски деец на нея и си вътре...

machoka
05-23-2008, 08:25
подаваш личната карта с лика на някой възрожденски деец на нея и си вътре...

Хаххаха, това минаваше едно време, когато фейс контрола беше само един човек.. в момента навсякъде са по цяла тълпа охрана на входа, и не възрожденски деец, ами цяла чета ти трябва за да влезеш.. което си е нерентабилно от където и да го погледнеш.

Придружител, по закон, САМО най-близък роднина - майка,баща,брат,сестра. Братовчед НЕ МОЖЕ.

Експлойтед - не съм убеден, че няма да има проверки. И аз мисля, че точно сега покрай баловете ще тръгнат едни показни акции на МВР, за пред медиите - нали трябва да отчетат дейност. Всички знаят, че покрай баловете куцо и сакато влиза в дискотеките-клубо-барове. ЗАДЪЛЖЕНИ са да те отведат до районното, ако си под 18, от където да те приберат мама или тате.

machoka
05-23-2008, 09:06
Пътна полиция имаше бая тия дни.. даже акт ми писаха, сефте първия за толкова време, за най-тъпото нарушение което можеш да си представиш, но както и да е.. явно са ги юрнали, щото при мене се случиха със звезда на пагоните, и както ме спряха, веднага ми взеха документите и започнаха да пишат..

По заведенията съм ги виждал, убеден съм че сега ще се навъртат най-малкото ОКОЛО тях, все пак се очакват пиянски свади, нарушения на обществения ред по нощите и подобни..

Нещо интересно и различно в БИАД след ремонта?, заслужава ли си да си загубиш времето там една вечер, че се чудим с приятели за днес какво да измислим )

HenykucT
05-23-2008, 09:31
В дискотека след 12 часа вечерта може да се влезне само с предружител ... и то предружителя трябва да ти е роднина и то най-близка, която има пълнолетие ( Брат, Майка, Баща ) ... И той трябва да отговаря за теб през цялото време ...

PinkFloydSound
05-23-2008, 10:03
еми на бъзик ти казвам, че дискотеките не са за малки деца...
И аз съм на това мнение, но някои от моите съученички, които дори нямат 14, още са на 13, ходят почти всяка вечер. :o
И на другата сутрин се клатят като разнебитени колиби.
Няма да излезат свестни хора от тях. :o

pathetic
05-25-2008, 06:26
в Биад и на мен ми искаха лична карта... ебаси...


ти в БИАД? 8-)




(аз пък снощи бях в Тантра за около половин час :razz:)

Не знам гавриш ли се с тая Тантра, ама там майката си е ебало от гнилоч всякаква.

..
Емо кукла, то и от теб може да не излезе човек (камо ли свестен), какви ги разправяш.

Puky
05-25-2008, 12:29
ако нямаш 18 (пълнолетие) няма как да си сама в диското, освен с придружител...

обаче около баловете баш има най-малко проверки ;)
+1 Ама аз пак влизам макар и рядко да ходя на бар пак успявам да влезна :grin: :grin:

w0sh
05-25-2008, 12:53
Откакто съм почти 190 санта спряха да ми искат лична карта.

d1d3nc3to
05-25-2008, 22:32
vajnoto beshe 4e uspqh da vlezna,nqmashe nikakvi proverki v nito edna ot diskotekite v koito bqh...izkarah si super na rd-to ... :>

p.s s0rry za latinicata no se precaka flextype :?

5StaR
05-26-2008, 00:04
На мен не ми искат лична, макар и да нямам 18 още :>

LustForSk8ing
05-26-2008, 07:57
nikoga

techCandy
05-27-2008, 22:38
амиииии аз бях с абитуриенти и беше тъпканица...

май не си заслужава много, а след ремонта не е нищо особено... ние седяхме около час (да гаврътнем две бутилки) и се изнесохме към Кабаре
Кабаре е страхотен клуб, който за съжаление стана много популярен, а е
прекалено малък...направо е грехота, че толкова много хора разбраха за него и почнаха там да се влачат...
А по темата, много мраза да ида в някоя дискотека и да ми се мотаят в краката некви 16 годишни...ходете си по детските дискотеки и не ме занимавайте...

stealthyGirl
05-28-2008, 18:08
Ходи на детска и не му бери грижа!! 8-)

Олелеи, представявам си се с баба да кажем на диско - охохохохохохох ..:lol:

blufer_1
05-28-2008, 19:07
всеки си има номера :) как да влиза по дискотеките :) но се разкриват трудно :)