PDA

View Full Version : Как се прави татоо с къна?



wersa4e
05-20-2008, 20:35
Moje da e malko glupav vaprosa mi, no niakoj moje li da mi obiasni kak se risuva s kana? Triabvat li niakakvi specialni materiali... i izob6to tehnologiata. Blagodarq predvaritelno. :)

TheNewReligion
05-20-2008, 21:59
Не зная , но последиците са отвратителни ! :) Братовчедка ми си направи след , което кожата и се възпали и си ... :? По-добре не го прави !

Scouse
05-21-2008, 04:43
Не зная , но последиците са отвратителни ! :) Братовчедка ми си направи след , което кожата и се възпали и си ... :? По-добре не го прави !

доколкото знам е безвредна.. тея дето рисуват по морето(например) на улиците ползват къна...такава специално за тази цел-къна за татоо,индийска или както там я наричат !
иначе правиш си рисунката , ако си мн добра рисуваш направо, ако не с макетче и след тфа повтаряш с каната.... клечката за уши става за писец :)

Mademoiselle
05-21-2008, 05:20
az predi se bqh navila da se risuvam i prou4ih,4e se izpolzva specialna kana,koqto moje da q ima v indiiskite magazini,no e po-dobre da otide6 v studio,za da sa ti po-avtenti4ni risunkite.Stoi okolo mesec varhu kojata,no e trudno da nameri6 4erna.
p.s. nqma ni6to ob6to s kanata za kosa!!!

ILiAnKa
05-21-2008, 09:30
edna moq priqtelka imashe na krusta.. i sled kato i padna sled okolo 1 mesec.. kosmite i se bqha ocvetili sushto..i sega i sa po tumni ot drugite.. :?

babity
05-21-2008, 16:45
Приятелски съвет: не си прави такава татуировка! Аз имах, на рамото, не беше сполучлив опит. Особено сега в жегата... Ще се потиш, ще се измие за няма и седмица. Така стана с моята, а толкова я пазих и от дрехи и от водата като се къпех. Ако си я направи с туш ще е по - яко и по - трайно.

MaDdNeSs_GirL
05-21-2008, 16:48
Моля ви не изказвайте некомпетентни мнения.
Аз се занимавам с временни татуировки професионално и си поръчвам оригинална Индийска Хенна, специално за такива, нямам недоволни клиенти досега, още по-малко пък нежелани странични ефекти.

Общо взето аз я рисувам с клечка за зъби и с четка, стои около 2 седмици , бавно съхне, не трябва да мърдаш, отнема около няколко часа за перфектното й крайно състояние и стои върху кожата около 2 седмици, като по всяко време ако решиш да я махнеш можеш да вземеш една груба гъба и да жулиш , докато не я отстраниш, в края на краищата не влиза под кожата. Ако имаш допълнителни въпроси заповядай. Аз съм на разположение :) .

TheNewReligion
05-21-2008, 19:57
Моля ви не изказвайте некомпетентни мнения.
Аз се занимавам с временни татуировки професионално и си поръчвам оригинална Индийска Хенна, специално за такива, нямам недоволни клиенти досега, още по-малко пък нежелани странични ефекти.

Общо взето аз я рисувам с клечка за зъби и с четка, стои около 2 седмици , бавно съхне, не трябва да мърдаш, отнема около няколко часа за перфектното й крайно състояние и стои върху кожата около 2 седмици, като по всяко време ако решиш да я махнеш можеш да вземеш една груба гъба и да жулиш , докато не я отстраниш, в края на краищата не влиза под кожата. Ако имаш допълнителни въпроси заповядай. Аз съм на разположение :) .
Ем , не зная колко съм компетентна , но казвам какво стана с братовчедка ми , която си я прави пак при момиче като теб . Естествено , че не се получават усложнения при всеки , но има и хора с чувствителна кожа като на братчедката и може да стане голяма беля. :? Това ,че те рисува специалист не гарантива , че няма да има усложнения , ако не си се съобразил с това , че кожата ти е чувствителна ! :)

wersa4e
05-24-2008, 21:20
Благодаря на компетентните и на некомпетентните за разясненирто на моя въпрос :)

PollyPoi
05-25-2008, 08:27
Моля ви не изказвайте некомпетентни мнения.
Аз се занимавам с временни татуировки професионално и си поръчвам оригинална Индийска Хенна, специално за такива, нямам недоволни клиенти досега, още по-малко пък нежелани странични ефекти.

Общо взето аз я рисувам с клечка за зъби и с четка, стои около 2 седмици , бавно съхне, не трябва да мърдаш, отнема около няколко часа за перфектното й крайно състояние и стои върху кожата около 2 седмици, като по всяко време ако решиш да я махнеш можеш да вземеш една груба гъба и да жулиш , докато не я отстраниш, в края на краищата не влиза под кожата. Ако имаш допълнителни въпроси заповядай. Аз съм на разположение :) .
Напълно съгласна съм с теб!
Аз лятото си бях направила на морето,за 5лв беше и докъто ми я правеше човека го питах какво е това черното,и той ми каза че е индийска къна и някакъв окислител и каза че ако искаме да си правим в домашни условия да си купим от индийските магазини и точно както ти каза с клечка за зъби се рисува :)

ReaLLy_SweeT
05-25-2008, 10:38
Не зная , но последиците са отвратителни ! :) Братовчедка ми си направи след , което кожата и се възпали и си ... :? По-добре не го прави !
Не я обеждавай да не си прави се пак зависи и от кожата :) може при нея да няма раздразнение от продукта а зависи от небрежноста на този който я е рисувал :)

ReaLLy_SweeT
05-25-2008, 10:39
А и още нещо една приятелка си направи и седя 3 месеца ( да къпеше се всеки ден ) :) но зависи може и повече да седи имат си някакви принципи там аз съм чувала че имало такива дето седели 1 година :shock: :shock:

i'm so excited!
05-25-2008, 10:45
има, и се рисуват на принципа на перманентния грим. много грозно.

MaDdNeSs_GirL
05-26-2008, 20:35
Моля ви не изказвайте некомпетентни мнения.
Аз се занимавам с временни татуировки професионално и си поръчвам оригинална Индийска Хенна, специално за такива, нямам недоволни клиенти досега, още по-малко пък нежелани странични ефекти.

Общо взето аз я рисувам с клечка за зъби и с четка, стои около 2 седмици , бавно съхне, не трябва да мърдаш, отнема около няколко часа за перфектното й крайно състояние и стои върху кожата около 2 седмици, като по всяко време ако решиш да я махнеш можеш да вземеш една груба гъба и да жулиш , докато не я отстраниш, в края на краищата не влиза под кожата. Ако имаш допълнителни въпроси заповядай. Аз съм на разположение :) .
Ем , не зная колко съм компетентна , но казвам какво стана с братовчедка ми , която си я прави пак при момиче като теб . Естествено , че не се получават усложнения при всеки , но има и хора с чувствителна кожа като на братчедката и може да стане голяма беля. :? Това ,че те рисува специалист не гарантива , че няма да има усложнения , ако не си се съобразил с това , че кожата ти е чувствителна ! :)

Ами не знам дали осъзнаваш, че човек може да бъде алергичен дори от елементарни "предмети", с които се среща в ежедневието. Плюс това има значение кой ще я направи, защото е много важно сместа ( от къна и специална емулсия Механди ойл ) да бъде приготвена коректно, нито прекалено, нито в дефицит.
Понякога дори алергията може да бъде следствие от наши глупави действия, като ровене из калта :lol: или въобще някакъв тип замърсяване, което няма нищо общото с боята, колкото с ефекта на бактериите върху нея.

TheNewReligion
05-26-2008, 20:55
Не зная , но последиците са отвратителни ! :) Братовчедка ми си направи след , което кожата и се възпали и си ... :? По-добре не го прави !
Не я обеждавай да не си прави се пак зависи и от кожата :) може при нея да няма раздразнение от продукта а зависи от небрежноста на този който я е рисувал :)
Така е ! Зависи от типа кожа , но това , което казах е нещо като предупреждение , ако кожата и е чувствителна да не рискува ! :)

TheNewReligion
05-26-2008, 20:58
Моля ви не изказвайте некомпетентни мнения.
Аз се занимавам с временни татуировки професионално и си поръчвам оригинална Индийска Хенна, специално за такива, нямам недоволни клиенти досега, още по-малко пък нежелани странични ефекти.

Общо взето аз я рисувам с клечка за зъби и с четка, стои около 2 седмици , бавно съхне, не трябва да мърдаш, отнема около няколко часа за перфектното й крайно състояние и стои върху кожата около 2 седмици, като по всяко време ако решиш да я махнеш можеш да вземеш една груба гъба и да жулиш , докато не я отстраниш, в края на краищата не влиза под кожата. Ако имаш допълнителни въпроси заповядай. Аз съм на разположение :) .
Ем , не зная колко съм компетентна , но казвам какво стана с братовчедка ми , която си я прави пак при момиче като теб . Естествено , че не се получават усложнения при всеки , но има и хора с чувствителна кожа като на братчедката и може да стане голяма беля. :? Това ,че те рисува специалист не гарантива , че няма да има усложнения , ако не си се съобразил с това , че кожата ти е чувствителна ! :)

Ами не знам дали осъзнаваш, че човек може да бъде алергичен дори от елементарни "предмети", с които се среща в ежедневието. Плюс това има значение кой ще я направи, защото е много важно сместа ( от къна и специална емулсия Механди ойл ) да бъде приготвена коректно, нито прекалено, нито в дефицит.
Понякога дори алергията може да бъде следствие от наши глупави действия, като ровене из калта :lol: или въобще някакъв тип замърсяване, което няма нищо общото с боята, колкото с ефекта на бактериите върху нея.
Да , ясно . :) :) :) Точно за това , казах че правенето при специалист не гарантира ,ч е няма да има усложнения , ако не си съобразил с типа кожа , който имаш , алергиите (ако имаш ) и хигиените си навици ! :) :) :)

ma7rix2
07-22-2010, 20:26
я кажи как става сместа за каната и от къде мога да я зема :)

Harum_Scarum
07-22-2010, 20:47
Няма гаранция,че като е "хена от Индия" няма шанс да е алергична. :)

stelkastel
07-22-2010, 21:46
MaDdNeSs_GirL, ама ти си чааак в Монтана! :( :(

ioni
08-10-2010, 21:20
nqkoi znae li ot kade moga da si kupq kana da si napravq tattos