PDA

View Full Version : За ФОТО разбирачи !!



S_T_E_V_E
05-21-2008, 17:11
Двоумя се между OLYMPUS SP-560 и SONY DSC H50
кажете ми кой PLS ? :? :? :? :? :?

Aileen
05-21-2008, 18:31
Според това, което намерих като информация за моделите, Олимпус-а ми се струва по-добър избор. Всичко си зависи обаче и от твоите потребности, както и дали си професионален фотограф. Ако си още начинаещ/тепърва напредващ може би е по добре си вземи някой не толкова скъп и хубав фотоапарат (т.нар. "сапунерки") за 250-300лв, а когато вече се поошлайфаш си вземи такъв. Мога да ти препоръчам един доста хубав фотоапарат на Практика, за който знам че е такъв тъй като и аз съм с него - Praktica luxmedia 10-x3. Ако вече си минал през периодa на ошлайфането - препоръчвам ти Олимпус-а. :) И въпреки всичко, независимо кой фотоапарат ще избереш, помни че не фотоапарът прави хубавите, запомнящи се снимки, а фотографът! Успехи с фотографията и се надявам да съм била полезна! :)

S_T_E_V_E
05-21-2008, 18:39
Ами аз от доста време съм с сапунерка и искам нещо по-добро за да правя по-качествени снимки. А до колкото за толкова пари имам и това мога да си взема за това време. Само, че едни ми казват Olympus-a други Sony-то и мн се чудя.

LizZz
05-21-2008, 18:57
Според това, което намерих като информация за моделите, Олимпус-а ми се струва по-добър избор. Всичко си зависи обаче и от твоите потребности, както и дали си професионален фотограф. Ако си още начинаещ/тепърва напредващ може би е по добре си вземи някой не толкова скъп и хубав фотоапарат (т.нар. "сапунерки") за 250-300лв, а когато вече се поошлайфаш си вземи такъв. Мога да ти препоръчам един доста хубав фотоапарат на Практика, за който знам че е такъв тъй като и аз съм с него - Praktica luxmedia 10-x3. Ако вече си минал през периодa на ошлайфането - препоръчвам ти Олимпус-а. :) И въпреки всичко, независимо кой фотоапарат ще избереш, помни че не фотоапарът прави хубавите, запомнящи се снимки, а фотографът! Успехи с фотографията и се надявам да съм била полезна! :)
И аз съм за олимпуса.
Колко пари горе-долу е той?

S_T_E_V_E
05-21-2008, 18:59
Ами в Техномаркета 699 лв. а в Хенди 799 тея са луди там.

LizZz
05-21-2008, 19:10
Ами в Техномаркета 699 лв. а в Хенди 799 тея са луди там.
За к'ва фотография викаш, че ще го ползваш?
Защото за тея пари можеш да си вземеш някой DSLR 2-ра ръка..

Xanibal
05-21-2008, 19:27
Според мен SONY DSC H50.Той е 9,1мегапикс. а другият е 8 :)

КЛИК (http://www.sony.bg/view/ShowProduct.action?product=DSC-H50&productsku=DSCH50B.CEE9&site=odw_bg_BG&pageType=Overview&imageType=3D&category=DSC+H+Series)
Не гледай само пикселите а характеристиките итака на татък zoom ала бала има много други характеристики който да се гледат
Аз бих си взел OLYMPUS SP-560 правят най качествените фотоапарати докато сони са боклуци само игри могат да правят (хубави)

S_T_E_V_E
05-21-2008, 19:37
Еми знам, че мога да си зема хубав 2ра ръка но не ми се рискува пък и то само тялото му на втора ръка е за тея пари на някой готин апарат. Snoop Doggy Dogg занимаваш ли се с фотографиика ?

LizZz
05-21-2008, 20:29
Според мен SONY DSC H50.Той е 9,1мегапикс. а другият е 8 :)

КЛИК (http://www.sony.bg/view/ShowProduct.action?product=DSC-H50&productsku=DSCH50B.CEE9&site=odw_bg_BG&pageType=Overview&imageType=3D&category=DSC+H+Series)
Не гледай само пикселите а характеристиките итака на татък zoom ала бала има много други характеристики който да се гледат
Аз бих си взел OLYMPUS SP-560 правят най качествените фотоапарати докато сони са боклуци само игри могат да правят (хубави)
Пикселите не са важни, по-важна е големината на матрицата.
Рових се, но не можах да намеря големината на матрицата нито на олимпуса, нито на сонито..
Взимай олимпуса като начало, а по-нататък, ако прецениш ще минеш на DSLR.

Xanibal
05-21-2008, 21:46
Според мен SONY DSC H50.Той е 9,1мегапикс. а другият е 8 :)

КЛИК (http://www.sony.bg/view/ShowProduct.action?product=DSC-H50&productsku=DSCH50B.CEE9&site=odw_bg_BG&pageType=Overview&imageType=3D&category=DSC+H+Series)
Не гледай само пикселите а характеристиките итака на татък zoom ала бала има много други характеристики който да се гледат
Аз бих си взел OLYMPUS SP-560 правят най качествените фотоапарати докато сони са боклуци само игри могат да правят (хубави)
Пикселите не са важни, по-важна е големината на матрицата.
Рових се, но не можах да намеря големината на матрицата нито на олимпуса, нито на сонито..
Взимай олимпуса като начало, а по-нататък, ако прецениш ще минеш на DSLR.
Total съгласен :) Аааз искам да се занимавам с фотография ,но нямам апарат а искам да си взема един Пентакс който е перфектен ама е 1600 лв :D иначе познавам доста хора в този бизнес :)

LizZz
05-21-2008, 22:29
Къв пентакс?

Xanibal
05-21-2008, 22:38
Скъп :D ,аз още не ги разбирам много но този пентакс ми е мечтата

LizZz
05-22-2008, 04:52
Скъп :D ,аз още не ги разбирам много но този пентакс ми е мечтата
Като ги поразучиш ще си харесаш някой Канон или Никон, сигурен съм. ;)

inSane_baby
05-22-2008, 20:12
Аз съм с olympus от няколко месеца, вземай го! Това според мен е най- добрия избор за фотоапарат.

LizZz
05-22-2008, 21:37
Аз съм с olympus от няколко месеца, вземай го! Това според мен е най- добрия избор за фотоапарат.
Какъв Олимпус?

Ilarion_III
05-22-2008, 23:25
Sony си е Sony. Аз съм привърженик така че моя глас е там.

KisskilleRcHe
05-23-2008, 07:23
Сонито..... Без спор

S_T_E_V_E
05-23-2008, 15:45
Мерси и аз това реших вече. :) :)

LizZz
05-23-2008, 20:13
Мерси и аз това реших вече. :) :)
Казвам ти, че има мноого голяма вероятност да се запалиш и ще трябва да минаваш на никонска/канонска система заради повечето обективи и по-ниската им цена.
Аз не съм за нито един от двата фотоапарата, но ти си решаваш.
ТУК ще намериш основните техники, определения и фактори във фотографията. (http://photo-forum.net/ebook/start.htm)