PDA

View Full Version : Противозачатъчни хапчета????



macka123
05-21-2008, 20:55
Значи ... Интересува ме полезно ли е на 16 годишна възраст да се приемат , има ли някакво забавяне в растежа и общо взето дали може да ми стане нещо ако ги приемам на тази възраст?

Мерси предварително :)

Ophelia
05-21-2008, 20:59
Ами ако пушиш не е добре да ги приемаш.Аз съм на 15 и като отидох при гениколог той ми каза да изчакам още 2 години.Най-добре говори с гениколог

unauthorized
05-21-2008, 21:00
Значи ... Интересува ме полезно ли е на 16 годишна възраст да се приемат , има ли някакво забавяне в растежа и общо взето дали може да ми стане нещо ако ги приемам на тази възраст?

Мерси предварително :)

Искаш да ги приемаш по свое желание или като лекарство, предписано от гинеколог....Някакви странични ефекти няма до колкото аз съм запознат...има 1-2 месеца по-неприятни,в които отранизмът ти свиква, но при всички положения този въпрос го задай не тук, а в кабинета на гинеколога си, защото абсолютно той трябва да ти избере и предпише хапчетата...Все пак съм момче де, някое момиче по-добре да пише...но малко или мн се понаучих покрай причтелката ми...успех

erma
05-22-2008, 05:44
За възрастта немога да ти кажа дали е вредно да започнеш, но като цяло противозачатъчните днес са доста по леки и с доста по-малко странични ефекти.ИМа и големи плюсове - като например не те боли корем при менструация, тя трае 3 дни, гърдите ти стават по-големи, а лошите са че при пиене повече от 1 година без прекъсване се наблюдава напълняване...това е в общи линии