PDA

View Full Version : inhaltsangabe



claraa
05-22-2008, 09:01
добър вечер..имам огромен проблен със съставянето на inhaltsangabe(немски),а мн ми трябва,защото яко си прецаках успеха...Ако все пак има хора,които биха ми помогнали-да пишат лично съобщение (текста не е мн дълъг)...

LetiCherry
05-24-2008, 15:18
napi6i go na bulgariski i 6et ti go preveda.

kamMm
11-05-2008, 06:38
az sy6to imam problem sys inhaltsangabe-to a imam da pravq na "In Der Hand Schindlers" ako ima nqkoi koito moje da mi pomogne molq da pi6e... :S

Buhtaaa
11-05-2008, 13:52
къв тоз текст дето му даваш заглавието ...

И един съвет за туй инхалтсангабе по лесно от това няма ...
Аз как ги правя превеждам ги и след това правя сбит преразказ на текста после превеждам тоя сбитпреразказ на немски и готово не ми отнема повече от 30 мин

kamMm
11-05-2008, 21:11
mi to tva e kniga...i nikak ne e lesno na cqla kniga da se napravi sbit prerazkaz na bg 4e kamoli na nemski... :(

LoveYou3
04-14-2009, 06:17
къв тоз текст дето му даваш заглавието ...

И един съвет за туй инхалтсангабе по лесно от това няма ...
Аз как ги правя превеждам ги и след това правя сбит преразказ на текста после превеждам тоя сбитпреразказ на немски и готово не ми отнема повече от 30 мин
честно казано това е супер глупаво, много по-бързо и лесно става, ако мислиш на немски :-o не че нещо лично, просто давам съвет. 8)

love_sdv
04-14-2009, 15:14
поле, василена е, виж как се засичаме по форумите вече ;)
По темата: ако я мислиш всеки път някой да ти превежда не става...
Ама иначе наистина е лесно...
Почваш с das ist ein tekst mit dem titel... Der text ist von edi koi si geschrieben und beschaeftigt sich mit dem aktuellen (ako e aktualna de) duer... (die liebe zum beispiel)...
и в новия абзац почваш поред. За да ти е по-лесно, докато свикнеш, си представяй нещо от сорта, че някой те пита абе яко ли е т,ва, да го чета ли и ти му викаш "ми ес геет ум айн медхен, дето е мн проста и пуска на всички примерно не знам си какво си" и понеже винаги накрая немските текстове тр да се окажат супер яки и възвишени и велики, на тоя въображаемия му казваш как auf eine interessante weise e suepr wichtig thematik zu sehen i kak der autor ya e sowohl lustig, als auch serios vorgestellt i kak vidish li na toya roman/tekst.razkaz/ligotiya shte promeni sveta ;)