PDA

View Full Version : Химичен аборт



_butterfly_
05-22-2008, 20:17
Позната скоро разбра, че има извън маточна и ще абортира чрез този вид аборт т.е чрез инжекции с някакакъв медикамент. Въпросът ми е знаете ли нещо повече по въпроса, защото аз честно се учидих като разбрах за аборт чрез инжекции.

jim_beam
05-22-2008, 20:29
mi dokolkoto sam osvedomena tova e vazmojno samo prez 1-viq mesec... no pove4e nemoga da ti pomogna sorry... :-o

mrssmith
05-22-2008, 22:46
Възможно е, но в България още не се прилага като метод. В чужбина е възможно да се абортира и със специални хапчета. Тук единственият начин си е старият метод за аборт. Най-добре да не губи време. :wink:

_butterfly_
05-23-2008, 06:52
Възможно е, но в България още не се прилага като метод. В чужбина е възможно да се абортира и със специални хапчета. Тук единственият начин си е старият метод за аборт. Най-добре да не губи време. :wink:
Явно отскоро вече е възможно понеже гинеколожката й казала, че ще абортира по този начин и от понеделник ще започне с инжекциите.
Нз, но според мен това може би е един по-малко стресиращ и болезнен начин да абортираш.

mrssmith
05-24-2008, 21:43
Така е, добре, че е оправила работите. А в кой град е това,ако не е тайна,понеже аз при нас питах и никой не е чувал за това... :?:

kalpazanka
05-25-2008, 09:42
Явно отскоро вече е възможно понеже гинеколожката й казала, че ще абортира по този начин и от понеделник ще започне с инжекциите.

Мен ме налъгаха в университета, че при такава диагноза не се чака до утре, камо ли "до понеделник" :? Както и да е.. А и като питах преди време за аборт с инжекции ми казаха, че това си е чист NaCl :?

Възможно е, но в България още не се прилага като метод. В чужбина е възможно да се абортира и със специални хапчета. Тук единственият начин си е старият метод за аборт. Най-добре да не губи време. :wink:
И тук се абортира с медикаменти, споки ;) Само че гинеколозите предпочитат стандартната процедура :booooomb:

_butterfly_
05-25-2008, 10:56
Така е, добре, че е оправила работите. А в кой град е това,ако не е тайна,понеже аз при нас питах и никой не е чувал за това... :?:
Бургас

fake
05-25-2008, 11:25
всъщност е болезнен доста. предизвикват се контракции, понякога плодът се разкъсва и излиза на части, понякога и цял...
абе неприятна работа, то приятен начин да се абортира май няма.
успех на твойта приятелка.

parkourgirlss
05-25-2008, 11:28
stana mi interesno ... nqkoi ima li info po temata?

fake
05-25-2008, 11:31
Простагландинов или химичен аборт

- специални медикаменти и химикали се инжектират в жената. Те предизвикват силни контракции на матката и бебето се изхвърля навън, обикновено живо. Понякога контракциите са толкова силни, че при някои бебета се откъсват части от тялото (глава, ръце, крак). А някои жени не издържат, получават инфаркт и умират.

http://nerodenite.org/index.php?option=com_content&task=blogsection&id=18&Itemid=58

http://www.aborti.ru/abort_miniabort/

http://abort73.com/HTML/I-A-3-techniques.html#

parkourgirlss
05-25-2008, 11:42
male mnogo gadno ... :(

kalpazanka
05-25-2008, 11:51
Хм, дали в tuba uterina плодът ще може да нарастне дотолкова, че да има и главичка, и ръчички, и крачета?!

fake
05-25-2008, 12:43
^да бе, не се замислих.
може, да. съществува опасност плодът да нарасне и да спука въпросната tuba uterina или маточна тръба. ако се уцели момента в който това още не е станало или разкъсването е още леко, се прави тубарен аборт. а ако не се уцели...разкъсване, тежък вътрешен кръвоизлив, операция.
в случая обаче щом ще се прави химичен аборт явно бременноста е в начален стадий.

_butterfly_
05-25-2008, 16:11
^да бе, не се замислих.
може, да. съществува опасност плодът да нарасне и да спука въпросната tuba uterina или маточна тръба. ако се уцели момента в който това още не е станало или разкъсването е още леко, се прави тубарен аборт. а ако не се уцели...разкъсване, тежък вътрешен кръвоизлив, операция.
в случая обаче щом ще се прави химичен аборт явно бременноста е в начален стадий.
Дам доколкото аз разбрах се прави до 50тия ден от последната менструация на жената т.е такива разкъсвания на бебето (което звучи доста ужасяващо) няма понеже плодът не се е развил.

bazzil
05-29-2008, 15:09
Значи една позната на брат ми направи подобно нещо, сега ще ви кажа какво знам. Значи това е аборт чрез инжекция нз кво инжектират и може да се направи до втория месец от бременноста, след това шансовете са малки. След като се инжектира това, някъде след около 30-40мин трябва да и потече мензиса, поне така каза брат ми, и аз това казвам, след това може да има странични ефекти като гадене,главоболие или световъртеж, но те отшумяват за няколко часа. Ако аборта е направен до 2-я месец няма никакъв проблем, бебето ще падне и няма никакъв риск за жената. Познатата на брат ми е от Варна там си го е направила и инжекцията и струвала 25лв. Надявам се да съм бил от полза !!!

nani77
11-18-2008, 13:28
Здравейте! Моля бихте ли ми казали каде в София може да се направи химичен аборт. Благодаря Ви предварително.

darla
11-18-2008, 14:28
Възможно е, но в България още не се прилага като метод. В чужбина е възможно да се абортира и със специални хапчета. Тук единственият начин си е старият метод за аборт. Най-добре да не губи време. :wink:
opredeleno ne si naqsno s ne6tata.
1vo-v bg se prilaga medicinski abort s hap4eta,no samo prez purvite 2-3sedmici ot bremennostta!
2ro-"stariqt metod za abort" se izpolzva vse po-rqdko,vse pove4e i pove4e e predpo4itan i prilagan t.nar."vakum"

Molq,ne pi6i naizusteni gluposti!

SomeGirl
11-19-2008, 19:45
Възможно е, но в България още не се прилага като метод. В чужбина е възможно да се абортира и със специални хапчета. Тук единственият начин си е старият метод за аборт. Най-добре да не губи време. :wink:
opredeleno ne si naqsno s ne6tata.
1vo-v bg se prilaga medicinski abort s hap4eta,no samo prez purvite 2-3sedmici ot bremennostta!
2ro-"stariqt metod za abort" se izpolzva vse po-rqdko,vse pove4e i pove4e e predpo4itan i prilagan t.nar."vakum"

Molq,ne pi6i naizusteni gluposti!

a koi e t.nar. star metod v BG?

kalpazanka
11-20-2008, 16:30
Кюретаж.

darla
11-20-2008, 16:40
Възможно е, но в България още не се прилага като метод. В чужбина е възможно да се абортира и със специални хапчета. Тук единственият начин си е старият метод за аборт. Най-добре да не губи време. :wink:
opredeleno ne si naqsno s ne6tata.
1vo-v bg se prilaga medicinski abort s hap4eta,no samo prez purvite 2-3sedmici ot bremennostta!
2ro-"stariqt metod za abort" se izpolzva vse po-rqdko,vse pove4e i pove4e e predpo4itan i prilagan t.nar."vakum"

Molq,ne pi6i naizusteni gluposti!

a koi e t.nar. star metod v BG?

Kiurtaj(izvinqvam se,no na latinica ne moga da go napi6a qsno).no tozi metdo se izpolzva vse po-rqdko,dokolkoto az znam.ot opit moga da govorq samo za vakuum-a!

CECOOO
03-08-2010, 13:57
www americanpregnancy org/unplannedpregnancy/medicalabortions.html

Ако разбирате английски :)

MTX е начин за медикален аборт и се използва до първите седем седмици от бременността

- Methotrexate се дава орално, чрез инжектиране през първата визита в офиса
- Misoprostol (таблетки) се дават орално или се вкарват вагинално през втората визита, която е след 5 до 7 дни
- Ще се приберете в къщи, където misoprostol-а ще предизвика контракции и плодът ще бъде изхвърлен. Това може да стане до няколко часа или до няколко дни
- До 7 дни се прави преглед, за да се провери дали няма проблеми

Странични ефекти:
- При 10% от случаите не е ефективен метод, за това трябва да бъде завършен по оперативен метод
- Повдигане, спазми, диария, кървене, треска
- не се препоръчва за жени имащи анемия, проблеми с бъбреците и черния дроб...

(груб превод)

amk933
03-08-2010, 16:53
Темата доста е поостаряла