PDA

View Full Version : Защо?!



TheMaggie
05-23-2008, 16:46
Хм...доста се дразня от факта,че хората често премълчават нещо.Дори приятелите ти.Знам,че истината боли,но не е ли по-добре да знаеш какво другите мислят за теб и да разбереш какво ги дразни,просто за да бъдеш по-добър човек или най-малкото да улесниш и тях.Трябва ли да носим маски,за да се харесаме на някой друг. :?
Кажете вашето мнение по въпроса.

MissSun
05-23-2008, 16:49
Права си.Аз лично винаги искам най-добрата ми приятелка да си изкаже мнението, независимо дали не ще ми хареса.Много обичам хора, които си казват истина в очите, макар и после някои да се сърдят, а не постоянно да лицемерничат и да ти говорят зад гърба. :?

Rossmary
05-23-2008, 16:55
Ако държа на човека, държа и на искреното му мнение.

mon4eto
05-23-2008, 17:41
Ponqkoga prosto se nalaga da gi "slagame" tezi maski...A kolkoto do istinata saglasna sam 4e trqbva da si q kazvame v o4ite kolkoto i boleznena i da e tq...no...

Blab
05-23-2008, 17:58
Хората забравиха да бъдат хора.

slavito007
05-23-2008, 19:42
Според мене е супер грубо да казваш абсолютно всичко в очите на човека, защото може да се обиди. Някои неща просто трябва да премълчиш колкото и да те дразнят. Разбира се, че е по-добре отколкото да му говориш зад гърба, но хайде да бъдем реалисти - кой обича да му излагат всички кирливи ризи на показ? Аз не, предполагам и вие.
Sorry, че се отплеснах, ама се сетих за 1 "човек", който за нещастие познавам :?

ArTanDra
05-23-2008, 21:17
Понякога някои неща трябва да си останат за теб! Не е хубаво да се казва всичко и това да си премълчаваш от време на време не значи, че не си искрен и че не държиш на човека до себе си ;)

chocoleptic
05-23-2008, 21:54
Права си.Аз лично винаги искам най-добрата ми приятелка да си изкаже мнението, независимо дали не ще ми хареса.Много обичам хора, които си казват истина в очите, макар и после някои да се сърдят, а не постоянно да лицемерничат и да ти говорят зад гърба. :?
Да ама за съжаление повечето не ги обичат ..

5StaR
05-23-2008, 22:57
Не, всъщност понякога да примълчиш нещо е много по-добре от колкото да го кажеш.. "Голям залък лапни, голяма дума не казвай" или "благородната лъжа" .. но според зависи от ситуацията де.. Ако става въпрос за лицемерието - да, това го мразя най-много от всички човешки черти.

Presley
05-24-2008, 12:18
...а истинското в двете му ръце-пред матовото,тройно огледало...

Freeminded
05-24-2008, 12:32
Да сте чували за неща от сорта на "благородна лъжа". Не винаги е необходимо да казваш всичко, което мислиш независмо дали се отнася за най-добрия ти приятел. Все пак после ще си казвате "Какво сега, казах му каквото мислех и той/тя с обиди." Понякога е хубаво тънко тънко да се намекват определени неща, които неотложно е добре да се кажат, но не и да се казват пряко. Например гаджето на приятелката ти е много тъпо, ама ти юе и кажеш ли веднага "как може да си толкова проста, че да ходиш с тоя загубеняк?" Няма да го кажеш така, нали? Или може би въобще няма да и го кажеш? Ти как смяташ, а?

BOOK_FAN
05-24-2008, 15:49
Права си.Аз лично винаги искам най-добрата ми приятелка да си изкаже мнението, независимо дали не ще ми хареса.Много обичам хора, които си казват истина в очите, макар и после някои да се сърдят, а не постоянно да лицемерничат и да ти говорят зад гърба. :?
:) :) :)

ThunderGoddess
05-24-2008, 16:02
Трябва, дам. Без маски не можем. Не можем да бъдем уязвими пред другите. Имам една даскалка. Тя попринцип е душица. На никой няма да направи зло, но доста добре се прави на някакъв безомпромисен даскал. Нужно й е за работата, защото иначе учениците ще й се качат на главата, а в момента всички изпитват страхопочитание към нея. Същото е и с хората около теб. Как очакваш от даден човек веднага да се разкрие като чувствителен и прощаващ пред непознати? Че след време че ще го правят на нищо и че го мачкат. Някои неща трябва да се премълчават. Но когато имам предвид премълчават означава да си останат за теб, завинаги! Против лицемерниченето съм. Смисъл такъв ако има нещо, което в даден човек не ми харесваи съм толкова на зор да го обсъдя с другите, преди това ще го кажа на човека.

Pedigree
05-25-2008, 08:58
Не е нужно, естествено. По - добре е да бъдеш себе си. А това, че не всички казват това, което всъщност мислят за теб, е тъпо, да, но понякога хората преценяват, че е по - добре да премълчиш, може би, за да не те наранят. :)

TheMaggie
05-25-2008, 10:55
Не е нужно, естествено. По - добре е да бъдеш себе си. А това, че не всички казват това, което всъщност мислят за теб, е тъпо, да, но понякога хората преценяват, че е по - добре да премълчиш, може би, за да не те наранят. :)
А според мен е по-добре да те наранят,за да не грешиш отново. :)
Нямам предвид да си вадим керливите ризи,а лицемерието.Защо просто някой като те дразни на момента просто не му кажеш "Кпл,спри - нервиш ме.",вместо после да изтичаш при някого и да запчнеш да му обясняваш колко е тъп "не знам - си - кой".. :?

Pedigree
05-25-2008, 16:03
Не е нужно, естествено. По - добре е да бъдеш себе си. А това, че не всички казват това, което всъщност мислят за теб, е тъпо, да, но понякога хората преценяват, че е по - добре да премълчиш, може би, за да не те наранят. :)
А според мен е по-добре да те наранят,за да не грешиш отново. :)
Нямам предвид да си вадим керливите ризи,а лицемерието.Защо просто някой като те дразни на момента просто не му кажеш "Кпл,спри - нервиш ме.",вместо после да изтичаш при някого и да запчнеш да му обясняваш колко е тъп "не знам - си - кой".. :?

Това, за което говориш се нарича двуличие. Просто хората са такива... двулични, така е, по - добре е да си кажат какво мислят, но не можеш да ги промениш. :)

laila_94
05-25-2008, 16:05
Чудесно щеше да е ,ако някой ти казва лошите страни,но светът е така устроен,че сам трябва да откриваш грешките си :oops:

Bubbly
05-25-2008, 16:24
Естествено, че не е необходимо да бъдем лицемерни, за да се харесаме на някого, но пък определено е полезно понякога да премълчаваме някои неща. Не разбирам какво лошо има в това понякога да запазим мнението си само за себе си. Все пак, ако всеки казваше всичките глупости, които му хрумват в моменти на ярост, не мисля, че щяхме да спечелим много.

zorikost90
05-26-2008, 16:27
Маските са най-гадното нещо, на което е способен човек! Може би затова трябва да се научим да казваме истината на хората в очите, независимо каква е тя!

TheMaggie
05-29-2008, 17:17
Естествено, че не е необходимо да бъдем лицемерни, за да се харесаме на някого, но пък определено е полезно понякога да премълчаваме някои неща. Не разбирам какво лошо има в това понякога да запазим мнението си само за себе си. Все пак, ако всеки казваше всичките глупости, които му хрумват в моменти на ярост, не мисля, че щяхме да спечелим много.
За това може да се поспори.... :)

Chrissie
05-30-2008, 11:15
Всъщност,истинският отговор е не.Не е нужно да носим маски и да се показваме такива,каквито не сме.За кой ли път ще кажа,че ние сме хора,а хората трябва да са честни и искрени,както със себи си,така и с околните.Много се ядосвам на хора,които се представят за такива,каквито не са и още повече,за да се харесат на някой.Не е нужно да си някой друг,за да те харесат.Просто бъди себе си!Толкова ли е трудно?! :? Ами всъщност,не.Напротив,доста по-лесно е от това,да сложиш маската.

ThunderGoddess
05-31-2008, 17:11
Естествено, че не е необходимо да бъдем лицемерни, за да се харесаме на някого, но пък определено е полезно понякога да премълчаваме някои неща. Не разбирам какво лошо има в това понякога да запазим мнението си само за себе си. Все пак, ако всеки казваше всичките глупости, които му хрумват в моменти на ярост, не мисля, че щяхме да спечелим много.
За това може да се поспори.... :)
Айде, де. Аз мисля, че е правилно. Защо точно аз пък да трябва да застана и да нараня най-добия си приятел заради някоя негова греша. Примерно една фр тръгна с едно момче, което ги земаше само за бройки, нали. Аз отначало и бях казала. "Не се занимавай, той е бройкаджия." Тя не ме послуша и започна да се жалва след време. И аз какво да й кажа? Ти си супер тъпа ма, погледни се, мързи те да мислиш, а си тръгнала с момчета да се занимаваш. На нищо не ми приличаш напоследък. Не върви, нали? Въпреки, че така си мислех тогава ;) Особено за моментите на ярост, защо трябва да нагрубя някого, да започна да говоря генерално ( простотии от рода на "ти винаги" и "ти никога"), които определено са неверни, само за да си го изкарам. И после к'во? Ташак. Да отиваш да се извиняваш на някого. Лично аз пък съм супер чувствителна и ако някой ми избухгне оптереде и почне да ми говори такива неща, много се разстройвам и определено не ми е приятно и бих предпочела да си го бяха спестили ...

[B]a[N]D[i]T[k]a
06-01-2008, 04:03
да .... хубаво е да казваш истината но наистина понякоа трябва да я премълчиш.. не казвам да лъжеш ... а просто да не казваш нищо все пак .. различно е с приятелите ако ти бяха приятели щяха да знаят че ти предпочиташ да знаеш истината и да ти я казват.. нз така ги виждам нещата ако наистина искаш да чуеш истината защо не да ти я кажат.. .... аз за щастие последните 2 години съм нямала такъв проблем :-o

4eere6ka_kiss
06-01-2008, 13:28
Щото ТАКЪВ И ЖИВОТА ! :D Сори ...

Jessika_MG
06-01-2008, 13:37
В тоя свят не можеш да оцелееш без маска. Мисля, че единствено ни остава да бъдем себе си пред самите нас и най-близките ни хора.

TheMaggie
06-06-2008, 07:22
a[N]D[i]T[k]a]да .... хубаво е да казваш истината но наистина понякоа трябва да я премълчиш.. не казвам да лъжеш ... а просто да не казваш нищо все пак .. различно е с приятелите ако ти бяха приятели щяха да знаят че ти предпочиташ да знаеш истината и да ти я казват.. нз така ги виждам нещата ако наистина искаш да чуеш истината защо не да ти я кажат.. .... аз за щастие последните 2 години съм нямала такъв проблем :-o
Да,но е глупаво да виждам как когато си говоря с приятелки те просто премълчават,дори и да ги питам,те отново нищо не били помислили.ПОне да лъжат като хората.Супер дразнещо е.

unfaithful1234
06-06-2008, 07:35
a[N]D[i]T[k]a]да .... хубаво е да казваш истината но наистина понякоа трябва да я премълчиш.. не казвам да лъжеш ... а просто да не казваш нищо все пак .. различно е с приятелите ако ти бяха приятели щяха да знаят че ти предпочиташ да знаеш истината и да ти я казват.. нз така ги виждам нещата ако наистина искаш да чуеш истината защо не да ти я кажат.. .... аз за щастие последните 2 години съм нямала такъв проблем :-o
Да,но е глупаво да виждам как когато си говоря с приятелки те просто премълчават,дори и да ги питам,те отново нищо не били помислили.ПОне да лъжат като хората.Супер дразнещо е.
Хубава тема!Лицемери има навсякъде,аз също не го одобрявам.Нещата,които имам да казавам против някого ги казвам само на майка ми!От това трудно можеш да се предпазиш,просо са много малко хората,които са искрени.А до приятелките ти:Аз също съм в подобна ситуация и те лъжат,защото искат да са по-добри от теб,например.Мериш някаква блуза и ги питаш как ти стои и те казват :"Мнооого добре" А всъщност не ти стои хубаво и те го знаят....

MoHuTo
06-06-2008, 23:47
Лицемерието днес е на по-предна позиция от истината... няма как.. много малко останаха искрените хора... :)

psychopath
06-06-2008, 23:49
понякога е хубаво да си тактичен...но понякога и това е дразнещо :D

FunkyFresh
06-07-2008, 06:56
Не може винаги да казваш това което мислиш за даден човек..понякога се налага да премълчаваме истината за да не нараним другите.Прекаленото откровение не е чак на толкова хубаво...

Isabelle
06-07-2008, 07:03
ами така е лицемери сме

music_pirate
06-07-2008, 16:32
щом премълчават и не казват истината не са истински приятели .... хората които ти я казват са много малко :)

п.п. според мен трябва да се казва всичко, дори и да е гадно ...