PDA

View Full Version : Фобии



cookie_power
05-24-2008, 12:35
:) мм просто ми стана интересно какви фобии имате вие? примерно буболечки, височини.. некфи такива? та кажете :)

BaBy_bS
05-24-2008, 12:38
червеи :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Synthetic__
05-24-2008, 12:42
не се бях замислял до сега кви фобии имам...може би..болка,но не и физическа(ако това може да се нарече фобия де..)

Naman07
05-24-2008, 12:48
клаустрофобия... :o и буби 8-)

ioancheto
05-24-2008, 12:56
Imam Fobiq ot dalboko :shock:

kalpazanka
05-24-2008, 13:21
от пътуване по море, от смъртта, от деца (от създаването и отглеждането им), страх от създаване на семейство, страх от болка, страх от това да не ме погребат жива....

beti_niki
05-24-2008, 13:59
червей паяци :-o и от високото имам фобия

XxPunkyStreetXx
05-24-2008, 14:12
височината ми е фобия... :smt119 :smt087

b3b3_j0
05-24-2008, 14:29
emm men super mn me e strax ot paqci...i kato vidq nqkoi i pochvam da reva v povecheto sluchai :D smisal ako e nqkade mn blizo do men

Korrnyy
05-24-2008, 14:51
emm men super mn me e strax ot paqci...i kato vidq nqkoi i pochvam da reva v povecheto sluchai :D smisal ako e nqkade mn blizo do men
Nqma6 si i predstava kolko te razbiram :-o Vedbaj edin me polazi i az kato se razpi6tqh i kato po4nah da ti4am i da podska4am iz cqlata ka6ta... :-o Nakraq revnah...ne znam za6to :(

*.~*` *~* anaRial *.~*.`*
05-24-2008, 15:56
Ot hlebarki :D i nqkvi takiva gileshti nasekomi, ot tia golemite :shock: aaa.. gadost! :D:D Nz, vednug taka kakto si spqh i useshtam neshto po rukata i si mislq, che e urgana, ma psle pochna da se dvigi i az zapalih lampata i kat vidqh edna sredno golqma h;lebarka na legloto mi i kat se razpishtqh kat nenormalna :lol: :razz: :razz: I nashte mi vikaty i mi se smeqt i az hem mi e smeshno, hem me e strah, ne znam zashto i se hila i vikam mamoo - ubii qqqqq!!! :lol: :razz: :razz: :razz: ugas.. ta taka.. :D:D inache ot paqci ne se strahuvam:)

VilleBaby
05-24-2008, 15:59
ОТ КУКЛИ :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: ама ония старите, порцелановите със стъклените очи :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :(

fiama
05-24-2008, 16:02
Имам фобия от височина и от хлабарки- изпадам в ужас при вида им.

sladka_no_opasna
05-24-2008, 17:10
Имам фобия от висо4ини и от плъхове :shock:

H8_mE
05-24-2008, 19:14
ПАяци и затворено.
Помня,че веднъж когато имаше един ужасен паяк в стаята ми ,се бях качила на един стол треперех цялата,плаках и се изпотих.Само .защото не знаех къде отиде иначе тъкмо щях да го убия и имах чувството,че ме лази по цялото тяло! После катоси легнах в другата стая санувах кошмар,че от другата стая идва при мен :( и се стрясках и пак заспивах и така кошмарии ужасссс

Yancheto
05-24-2008, 19:16
От оси , пчели и стършели. :( Като видя нещо подобно,изпадам в ужас.

fuck_brainpants
05-24-2008, 19:25
Ами, когато съм на тясно .... разни буболечки (ужас !!!) имам фобия и от един в класа ми :D

AnChItOoOo
05-24-2008, 19:56
emm men super mn me e strax ot paqci...i kato vidq nqkoi i pochvam da reva v povecheto sluchai :D smisal ako e nqkade mn blizo do men

И аз така :smt089 :smt103

hahavteen
05-24-2008, 20:29
От риби в големи алвариуми (като в зоологическите градини например) направо се побърквам! :? Също изпитвам паника при мисълта че се задушавам. Случвало ми се е мн пъти да не мога да дишам и да припадам и направо ужас (астматичка съм)

Chery
05-24-2008, 21:06
От тъмно,тясно и от змии :D

Spider4eto
05-24-2008, 21:15
от тъмно(само ако съм сама) и от оси, и там мъжкото на осата, стършел май беше ам не съм сиг, някво като оса ама много голямо и зло :cry: един път видях как едно такова яде оса направо щях да умра, само крилата не и изяде :cry:

TellMeYourName
05-24-2008, 22:01
Като се замисля,нямам фобии :?

la4ezara
05-25-2008, 06:45
От тъмното и извънземните

Fluffy^;pp
05-26-2008, 04:59
Ами изпитвам ужас от паяци..направо като видя такава гадина-умирам.става ми лошо..започва да ми се гади..подкосяват ми се кракат..побиват ме тръпки и т.н :D от лалета ме е страх ;Д имам чувството ,че ме гледат о.О :shock: също и от шампоан,,хаха....страх ме е да не ми влезе в очите ..друго..другоо..хм..от гъсеници..от височини..А впрочем в нета бях намерила една статия с най-странните фобии..на който му е интересно > http://www.segabg.com/online/article.asp?issueid=2428&sectionid=21&id=0001601 8-)

Carmen_Kass
05-26-2008, 15:07
змии :smt119 пфф мразя гиии
много се кефя обаче като видя някоя чанта или обувки от змия :smt067
тогава умирам от кеф,че са убили някоя гадна питонка или някоя нейна брачедка :evil: :smt096 хихихихи

zvezdichkaaa
05-26-2008, 15:23
От кукли и от играчки клоуни.Братовчедка ми има един такъв и откачам,като го видя.Имам чувството,че ме зяпа.А от куклите са ей тея,с който малките деца си играят на родители.А и да не забравя паяците и може би до известна степен хлебарки и стоножки :? .

fake
05-26-2008, 16:17
от боси крака(ми отвратителни са) и гълъби

kateto_sladkata
05-26-2008, 19:19
височината ми е фобия... :smt119 :smt087

+1 :lol:

Ice
05-26-2008, 20:44
Колострофобия, паяци, хлебарки и такива гадини.Също от тъмното, от високото.. :)

chocoleptic
05-27-2008, 07:06
Височина , Жаба .. !!

kissy_
05-27-2008, 12:33
змии :shock:

LadyDy
05-28-2008, 11:25
Имам фобия към хлебарки.....аааа като видя такова нещо направо ми иде не знам какво да направя... :o :shock: :-x Страх ме е от високото, тъмното и всякакви гадни буболечки.....

mim4ety_sara
05-30-2008, 12:41
ot tesni i ogromni mesta,vsqkakwi gadinki,edin pat otvarqm az vratata i pred mene edin pl1h sedi i me gleda az kato po4nah da pi6ta iz celiq dvor kato otka4ena,a to se okaza 4e e martav,no s otvoreni o4i :-D

Kassu
05-30-2008, 13:03
Фобии нямам (или поне така мисля), но определено много се дразня от мухи :shock:
Също така паяците са ми симпатични, още от преди, когато бях видял един сочен зелен паяк, беше много готин, а майка ми искаше да го убие.. казах й да не го убива ми да го пусне навънка.. ама тя май го смачка 8-)

Pepincetyy
05-30-2008, 15:52
от буболечки,независимо какви са.

JustBecko
05-30-2008, 16:19
И какво общо има тази тема със "здравни проблеми и болести"

Иначе:Буболечки, високо

AutumnTears
05-30-2008, 16:34
imam fobiq ot :lol:
1 paqci
2 klouni
3 fotoaparati i vsqkakvi snima4ni aparati
4 nqkoi vidove kukli i bebeta igra4ki

mumiikataa
05-30-2008, 16:34
Змии,буби,паяци.Медузи,ако не знам точната дълбочина на един басейн или море просто не влизам,щото умираммм...От водорасли :-D От високо,когато е тясно почвам да залитам/т'ва не е толко фобия де ама.../Още...А от тъмно.Това ми е най-ужасния страх.Страх ме е от катастрофи,от игли и от операции.Май е това :D

FanTaZy{}
05-30-2008, 16:56
Страх ме е от змии :( също така от медузи (миналата година целия плаж ме чу как крещя като видях 1-2, че после срам... :( ) и всякакви такива гадни животинчета :x

Evanescencefan
05-30-2008, 17:32
ot tesni i ogromni mesta,vsqkakwi gadinki,edin pat otvarqm az vratata i pred mene edin pl1h sedi i me gleda az kato po4nah da pi6ta iz celiq dvor kato otka4ena,a to se okaza 4e e martav,no s otvoreni o4i :-D :lol: :razz:
Ina4e imam fobiq ot vsi4ko s pove4e ot 4 kraka.

ElisaDay
05-30-2008, 17:45
Имасм фобия от хотелски стаи и часовници :(

AutumnTears
05-30-2008, 18:00
Имасм фобия от хотелски стаи и часовници :(
propusnah fobiqta mi ot hotelski stai :shock:

koes007
05-30-2008, 18:57
когато съм сам някаде в чужда къща или апартамент или хотел,
от водата, от мравките! :oops:

sweet_baby_cool
05-30-2008, 21:08
1. ot paqci-polazvat me trapki i vikam,pla4a ili izpadam v ne6to kato bezsaznanie (no ne pripadam i govorq nesvarzano)
2. ot tqsno- kolostrofobiq-prosto otka4am i se zadu6avam na tqsno
3.ot detski igra4ki-imam 4uvstvoto 4e me gledat i sledqtq a izglqjdat mili i dibri4ki, no az go priemam kato valk v agne6ka koja

KariZma
05-30-2008, 22:04
нощни пеперуди! :shock: :-# :smt120

Xades
05-30-2008, 23:43
от нищо нямам фобии машина съм си :)

aenema
05-30-2008, 23:45
bubi i zybolekari
poveche ot zybolekari :shock:

FOREVAR_ALONE
05-31-2008, 15:02
ot prilepi :shock: :shock: :shock: mnogo 4esto kato izlqza ve4erta na terasata i vijdam nqkoi prilep da si leti :shock: :shock: vednaj dori be6e vlqzal v deckata mi i po4na da se blaska v stenite...6tqh da pripadna ot strah :shock: :shock: ot togava me e strah ve4erta da otvarqm vratata na terasata :shock: :shock: kato znam 4e vanka ima takova letq6to me pobivat trapki :shock: :shock: sno6ti se 4uva6e edin prilep da piska...ujasno be6e :shock: :shock:

mumiikataa
05-31-2008, 16:36
ot prilepi :shock: :shock: :shock: mnogo 4esto kato izlqza ve4erta na terasata i vijdam nqkoi prilep da si leti :shock: :shock: vednaj dori be6e vlqzal v deckata mi i po4na da se blaska v stenite...6tqh da pripadna ot strah :shock: :shock: ot togava me e strah ve4erta da otvarqm vratata na terasata :shock: :shock: kato znam 4e vanka ima takova letq6to me pobivat trapki :shock: :shock: sno6ti se 4uva6e edin prilep da piska...ujasno be6e :shock: :shock:
Ау защо.Супер сладки същества.Като малка си гледах едно прилепче няколко дена :-) :-) :-)

FOREVAR_ALONE
05-31-2008, 16:39
ot prilepi :shock: :shock: :shock: mnogo 4esto kato izlqza ve4erta na terasata i vijdam nqkoi prilep da si leti :shock: :shock: vednaj dori be6e vlqzal v deckata mi i po4na da se blaska v stenite...6tqh da pripadna ot strah :shock: :shock: ot togava me e strah ve4erta da otvarqm vratata na terasata :shock: :shock: kato znam 4e vanka ima takova letq6to me pobivat trapki :shock: :shock: sno6ti se 4uva6e edin prilep da piska...ujasno be6e :shock: :shock:
Ау защо.Супер сладки същества.Като малка си гледах едно прилепче няколко дена :-) :-) :-)


:shock: ama ti seriozno li

mumiikataa
05-31-2008, 17:37
ot prilepi :shock: :shock: :shock: mnogo 4esto kato izlqza ve4erta na terasata i vijdam nqkoi prilep da si leti :shock: :shock: vednaj dori be6e vlqzal v deckata mi i po4na da se blaska v stenite...6tqh da pripadna ot strah :shock: :shock: ot togava me e strah ve4erta da otvarqm vratata na terasata :shock: :shock: kato znam 4e vanka ima takova letq6to me pobivat trapki :shock: :shock: sno6ti se 4uva6e edin prilep da piska...ujasno be6e :shock: :shock:
Ау защо.Супер сладки същества.Като малка си гледах едно прилепче няколко дена :-) :-) :-)


:shock: ama ti seriozno li
напълно

little_elf
06-02-2008, 22:04
змии :shock: :shock:

roxi
06-03-2008, 08:07
насекоми (няма значение какви)!Видя ли насекомо..... :shock: 8-[ :-& ....И понякога започвам да рева,все едно е дошъл краят на света :-o

Viche
06-03-2008, 08:50
мии не знам да имам някакви фобии,в смисъл от високо ме е горе-долу страх да гледам ама чак фобия нямам,от хлебарки ме е гнус ама щом имам вестник и чехла нямам проблеми :D :D

mumiikataa
06-03-2008, 11:02
аз се сетих за още една фобия...от гръмотевици и светкавици...

*.~*` *~* anaRial *.~*.`*
06-03-2008, 11:26
Bqh zabravila za fobiata ot igli :D Ne sum sig dali e tochno fobia, no e super gadno :D

Forester
06-04-2008, 20:30
От високо,от тясни помещения,от това да ме погребат жива (някой го беше писал и аз се сетих ,че от това ме е страх) .. от духове/призраци :)

ReBeL
06-05-2008, 17:21
имам фобия от паяци и от големи тълпи хора, както и клаустрофобия :( :-# ](*,)

ice_skater
06-05-2008, 20:30
мии буби най-вече стоножки ии смърт на близки
един път на село съм седнала на леглото и гледам нещо черно и дълго на другия край на леглото.ии се преместих да вида кво е аа то се оказа стоножка ама като мръднах и се мушна под леглото! там обаче има една дъска закована за стената и тва чудо точно там се мушна ии не можах да го извада! толковаа беше гнусно! едно черно ии с мн крака аа и голямо...направоо :smt118 ии не спах цялата нощ..имах чувството че постоянно ме лази тая гадост :razz:

venitywe
06-06-2008, 07:00
може да прозвъчи странно, но имам фобия от крещене... когато някой кресне, се побърквам... и почвам и аз да крещя... много е гадно :(

unfaithful1234
06-06-2008, 07:09
Аз изпадам в ужас,когато съм в тясно затворено помещение...

vesinka91
06-06-2008, 15:07
ne me e strah ot ni6to :) za shtastie :)

dare_93
06-06-2008, 15:11
vsi4ko se preodolqva no vse pak kato vseki 4ovek i az si imam fobii koqgato nqkoi mi kre6ti ili govori po silno po4vam da treperq , strahuvam se ot tova 4e moje da se zadu6a postoqno dori kogato sam si v staqta, ot nasekomi , nedostig na vazduha vav voda ili da ne me pogrebat jiva :shock: :shock: smart na nai blizkite mi hora napravo e ujas
kre6teneto i zadu6avaneto sa mi nai nai gadni i vsekidnevno mi se slu4vat ujasno e :shock: :shock: :shock:

miloto_girl_4e
06-06-2008, 15:38
Фобии нямам, но са ми неприятни онези по едрите светли паяци, с тънките крака, хлебарките също са ми доста неприятни, червеите ме отвращават..
и по-големите буболечки, които летят са ми доста неприятни..

gothic_angel
06-06-2008, 16:30
Височината и тесни помещения

Missing19
06-07-2008, 07:38
Амии аз имам няколко фобии.. Имам страх от кукли (мисля, че беше гленофобия..), страх от клоуни :oops: (коулрофобия), страх от високо, от почти ВСЯКАКВИ насекоми (най-мразя хлебарки и стоножки... :-s ) ии това са... Ето един списък с имената на фобиите, който на мерих в интернет:
Аблютофобия: страх от миене и водни процедури
Авиофобия: 1. Натрапчив страх от птици, 2. Невротичен страх от пътуване със самолет
Агорафобия: 1. Страх от пространството, открити места, площади, 2. Страх от струпване на хора
Аерофобия: Страх от течение (в стаята)
Айхмофобия: Натрапчив страх от остри предмети, от докосване с тях по тялото
Акарофобия: натрапчив страх, страх да се заразиш с краста, страх от кърлежи
Акнефобия: страх от появяване на пъпки по кожата,
Акрибофобия: натрапчив страх, опасение да не би да не разбереш смисъла на прочетеното,
Алгофобия: страх от болка,
Аматофобия: натрапчив страх, страх от прах,
Амихофобия: натрапчив страх от повреждане на кожата
Ангинофобия: натрапчив страх от стенокардични пристъпи,
Анемофобия: натрапчив страх, страх да бъдеш застигнат от вятър, буря
Апейрофобия: Натрапчив страх от безкрайността,
Апифобия: страх от пчели и оси,
Апопатофобия: натрапчив страх от влизане в тоалетни
Аритмофобия: Натрапчив страх, придобиващ индивидуална значимост за болния от броя (болни),
Астроофобия: Страх от звездите (в небето),
Атаксиофобия: Страх от нарушаване на координацията на движенията
Аурорафобия: Страх от северните сияния
Аутомизофобия: страх от измърсяване, заставящ болния непрекъснато да се мие, да си мие ръцете,
Аутофобия: натрапчив страх от самотата,
Базофобия: Страх от ходене,
Бактериофобия: страх да не се заразиш с бактерии от инфицирани предмети,
Барофобия: натрапчив страх от вдигане на тежести,
Батеофобия: Страх от височината
Беленофобия: Страх от остри предмети, да не се убодеш, да не глътнеш игла
Блаптофобия: Страх да не нанесеш някому щета/поражение,
Бромгидрофобия: Страх, че околните могат да забележат лош мирис от тялото, потливост на болния
Бронтофобия: Страх от гръм, от мълнии
Венерофобия: страх да не се заразиш с венерическа болест
Вермифобия: Страх от червеи и и сдързаните с тях болести, понягота е свързана с танатофобията
Вертигофобия: Страх от виене на свят,
Винофобия: натрапчив страх да се употребява вино
Вомитофобия: страх от повръщане
Геронтофобия: 1. Страх от общуване със старци, 2. Страх от старостта, остаряването,
Гинекофобия: натрапчив страх, страх от жени,
Гленофобия: Страх от погледа на кукла
Гравидофобия: 1. Страх, често суеверен, от среща с бременна, 2. Страх от бременност,
Графофобия: натрапчив страх, Страх от писане, да вземеш в ръка писмени принадлежности
Декстрофобия: Страх от предмети, намиращи се отдясно на болния,
Демонофобия: Страх от дявола, от злия дух, нечистата сила
Демофобия: Страх от струпване на хора, от тълпата
Дерматопатофобия: натрапчив страх, страх от заболяване от кожна болест
Динофобия: Страх от световъртеж,
Дисморфофобия: представа за мнимо уродство, страх телесни промени,
Дорофобия: Страх от получаване и даване на подаръци
Ейзоптрофобия: Страх от огледала
Ейхофобия: Страх от произнасяне или изслушване на добри пожелания, суеверно тяхно избягване
Електрофобия: Страх от електричеството,
Еозофобия: Страх от дневната част от денонощието,
Епистаксофобия: Страх от течене на кръв от носа,
Ергазиофобия: Страх от извършване на някакво действие, движение,
Ерейтофобия: страх, възникващ при разглеждане на оцветени в червено предмети, възможно напомнящи кръв,
Еремофобия: Страх да се намираш на безлюдно място, да си сам,
Еритрофобия: (Вж. синоним: Ерейтофобия)
Зоофобия: Страх от животни, най-често от определен вид (котки, кокошки и др.),
Иерофобия: Страх от среща с предмети на религиозен култ,
Изолофобия: Страх от самотата в живота,
Иофобия: Страх от отрови, от възможността за случайно отравяне
Кайрофобия: Страх от нови ситуации, свързани с смяна на място, появяване на непознати хора, от обстановка, изискваща повишено внимание, предявяваща повишени изисквания,
Канцерофобия: натрапчив страх от заболяване от злокачествен рак,
Кардиофобия: възникващо на пристъпи чувство на страх, отнасящо се към дейността на сърцето
Кейрофобия: натрапчив страх при бръснарите и фризьорите, страх да не порежеш клиента
Кенофобия: Страх от големи незапълнени пространства, например от празна сграда или безлюден площад,
Кераунофобия: Страх от гръм и мълния,
Кипридофобия: страх да не се заразиш от венерическо заболяване,
Клаустрофобия: Страх от затворени помещения,
Клептофобия: страх от крадци,
Климакофобия: Страх от ходене по стълби(ще),
Койнофобия: Страх от влизане в помещение, в което са се събирали много хора
Кометофобия: Страх от комети,
Контрафобия: стремеж към противопоставяне на ситуация, предизвикваща страх, целта на който е да се получи възможност за получаване на определени, обичайно остри преживявания, без при това да се изпитва чувство на страх,
Копофобия: Страх от преуморяване
Космикофобия: Страх от космическите явления
Криминофобия: натрапчив страх да не се извърши престъпление
Криофобия: Страх от студа, леда и мраза,
Кристаллофобия: Страх от докосване до стъклени предмети,
Лалофобия: Страх от говорене, заради възникващо заекване,
Латерофобия: Страх от лежане на една страна, най-често – на лявата (при кардиофобията),
Лепрофобия: страх от заразяване с лепра (проказа) (което е направо смешно – 97% от всички хора по земята имат естествен имунитет срещу проказата)
Лигирофобия: Страх от силен шум,
Лисофобия: (същото като маниофобия),
Логофобия: Страх от нарушаване на способността за експресивна реч, произнасяне на думи,
Луофобия: страх от заразяване със сифилис,
Маниофобия: страх от заболяване от психическа болест (синоним: Лисофобия),
Мелисоффобия: страх от пчели и оси (синоним: Апиофобия),
Менофобия: Страх от менструаците и предстоящите във връзка с това неприятни, болеви усещания
Металлофобия: Страх от метали и метални предмети,
Метеорофобия: Страх от метеорити,
Метрофобия: натрапчив страх от поезия
Мизофобия: Страх от замърсяване, стремеж да се избягва докосване до окръжаващите предмети,
Микрофобия: страх от малки предмети,
Миксеофобия: Страх от извършване на полов акт поради необходимостта да се оголят половите органи, да се докоснеш до тялото на партньора,
Мирмекофобия: Страх от мравки,
Монофобия: 1. Страх да останеш сам. 2. Единствен вид страх, който не се съчетава с другите,
Морфинофобия: Страх от пристрастяване към морфин,
Моттефобия: Страх от молци,
Некрофобия: Страх от трупове и погребални принадлежности,
Неофобия: натрапчив страх всимка ново (сменяне на работа, окръжаваща обстановка),
Нефофобия: Страх от облаците
Никтофобия: Страх от настъпването на нощта – заради тъмнината, предчувствие за мъчително безсъние, кошмарни сънища,
Нозофобия: Страх от от заболяване от някаква болест,
Одонтофобия: Страх от отивани при зъболекар и лекуване на зъбите
Ойкофобия: Страх от връщане ввкъщи, в семейството след изписване от психиатрична болест,
Оксифобия: Страх от остри предмети,
Омброфобия: Страх да не те навали дъжд,
Онанофобия: Страх от вредните последствия от онанизма
Офидиофобия: Страх от змии,
Охлофобия: същото като Демофобия,
Пантофобия: Страх от всичко, което може да се случи – всякакви събития, действия на болния и околните, от някакви промени във външната и окръжаващата среда, страх от всичко наоколо,
Паразитофобия: 1. Натрапчив страх, страх от насекоми-паразити (бълхи, дървеници), 2. Натрапчив страх от заболяване от паразитарно кожно заболяване,
Паралипофобия: Страх, че лекомислени и грешни действия могат да причинят вреда на близките,
Патройофобия: Страх от наследствеността, особено от наследствени заболявания,
Педофобия: 1. Страх от деца, 2. Страх от раждането на дете в семейството, 3. Страх от кукли, приличащи на кърмачета, на малки деца,
Пейрафобия: Страх от публични изяви (произнасяне на реч, явяване на изпит),
Пеладофобия: Страх от оплешивяване,
Пениафобия: Страх от обедняване,
Петтофобия: Страх от незадържане на стомашните газове в присъствието на странични хора,
Пирофобия: Страх от огън, от пожар,
Полифобия: Страх от много неща,
Потамофобия: възникване на страх при съзерцаване на стремително движение на водата, бързо течение на река, водовъртежи,
Психрофобия: Страх от студа,
Рабдофобия: Страх от наказания,
Ректофобия: Страх да нямаш стол,
Рипофобия: Страх от кал и нечистотии
Руброфобия: (Вж. синоним: Еритрофобия),
Сатанофобия: (Вж. синоним: Демонофобия),
Селафобия: Страх от проблясвания на светлина
Селенофобия: Страх от Луната
Сидеродромофобия: Страх от пътуване с железопътен транспорт, особено при ускорено движение,
Симболофобия: Натрапчив страх, страх от предмети, събития, явления, сънища, които носят особен, скрит смисъл и се възприемат като знак за неблагоприятни предзнаменования
Ситиофобия: (Вж. синоним: Ситофобия),
Ситофобия: 1. Страх от приемане на храна, 2. Страх от приемане на храна при заболявания на органите от апарата за хранене
Сифилофобия: страх от заразяване със сифилис,
Скабиофобия: Страх от заболяване с краста,
Скопофобия: Страх да не станеш смешен, да не привлечеш към себе си вниманието
Скоптофобия: (Вж. синоним: Скопофобия),
Скотомофобия: страх от ослепяване,
Скотофобия: Страх от тъмнината,
Социофобия: страх от контакти, социални ситуации, от оценката на околните,
Спектрофобия: страх от огледала,
Спинофобия: Страх да не се заразиш със СПИН,
Стазобазофобия: Страх от стоене и ходене,
Табофобия: Страх от заболяване от гръбна сухотка (среща се крайно рядко),
Таласофобия: Страх от морето (от къпане, морски пътешествия),
Танатофобия: страх от смъртта
Тафефобия: 1. Страх да не бъдеш погребан жив, 2. Страх от погребения и свързаните с тях ритуали,
Телеофобия: страх от религиозни ритуали,
Телефонофобия: Страх от ползване на телефон, най-често от очаквано телефонно позвъняване с неприятна новина,
Тениофобия: Страх да не се заразиш с глисти,
Теофобия: Страх от бога, от божието наказание, от вмешателство на бога в съдбата ати,
Термофобия: Страх от горещина, от горещи помещения,
Токофобия: Страх от раждане,
Токсикофобия: Страх от отравяне,
Топофобия: Страх от остване сам в помещение. Страх, че няма да можеш да се спасиш, ако възникне пожар или земетресение, или че няма да има кой да ти окаже помощ,
Тремофобия: Страх от треперенето,
Трихофобия: Страх от попадане на косъм в храната, върху дрехите, върху тялото,
Тройдекафобия: Страх от числото тринадесет,
Тропофобия: страх от промени,
Туберкулезофобия: Страх от заболяване от туберкулоза,
Туннелефобия: Страх от преминаване с транспорт или пеша през тунел,
Уранофобия: Страх от гледане към небето,
Урофобия: Страх от вазникване на нужда от изпикаване в условия, в които то не може да бъде реализирано,
Фагофобия: Страх от приемане на храназаради опасение, че ще се задавиш с нея
Фазмофобия: Страх от призраци, духове, дяволи и други фантастични същества,
Фармакофобия: Страх от приемане на лекарства,
Фенгофобия: Страх от слънчевата светлина,
Фобофобия: Страх от появяване на симптоми на страх, да не се проявиш като страхливец
Фонофобия: (Вж. синоним: Акустикофобия),
Фотоауглиафобия: Страх от ярка светлина,
Фотофобия: Страх от светлината,
Фтириофобия: Страх от въшлясване,
Хайрофобия: Страх от появяване на чувство за радости, веселие в неподходяща обстановка, например на погребение
Хаптофобия: Страх от докосване от окръжаващите хора
Харпаксофобия: Страх от разбойници,
Хедонофобия: Страх от наслаждения,
Хелиофобия: Страх от престой на слънце, страх от инсолация,
Хелминтофобия: (синоним, вж. Вермифобия),
Хепенгиофобия: Страх от поемане на отговорност,
Херпетофобия: Страх от змии,
Хефирофобия: Страх от минаване по мост, разновидност на батеофобията,
Хидрозофобия: Натрапчив страх, страх да не се изпотиш и простудиш, или да станеш източник на неприятна миризма,
Хидрофобия: Страх от възникване на гърчове при опит да отпиеш глътка вода, появява се дори само като видиш вода или ти се спомене за нея,
Хилофобия: Страх от гората (да не се загубиш, да не срещнеш диви зверове),
Хипенгиофобия: страх от отговорност,
Хипнофобия: Страх от заспиване, мотивирана от опасение да не умреш в съня си,
Хипофобия: недостаточно чувство за страх, появяващо се при някои психически разстройства, алкохолно опиянение,
Хомилофобия: Страх от общуване с околните поради опасение да не са покажеш нисъстоятелен, да не им се сториш смешен или подозрителен, да не привлечеш вниманието към себе си
Хомицидофобия: Страх да не извършиш убийство
Хрематофобия: Страх от докосване до хартиени пари, монети,
Хроматофобия: Страх от някой цвят и оцветени в него предмети,
Хронофобия: Невротичен страх от времето,
Чеймофобия: (Вж. синоним: Психрофобия)

SW_madi
06-07-2008, 11:56
Az imam herpetofobiq :shock: -mrazq gi tezi zmii,kakto i ot viso4ini me e malko strah :?

Miss_Perfekt
06-07-2008, 12:16
Аз съм огромен бъзльо :D имам огромен страх от дълбочини :shock: мразя някви летви или тънки дъски по които да се минава равновесието ми е ................. мразя и паяци

deo<3
06-07-2008, 15:03
И аз имам страх от клоуни и то голям още от малка и страх от самотата :?

N0_feAR
06-07-2008, 20:22
Страх ме е от насекоми, най-вече от оси...направо полудявам при вида им.....тогава гледайте как се бяга с 100 км/ч и как се вика...леле въобще не е приятна гледката :D 8-)