PDA

View Full Version : тема за есе



icecream
05-24-2008, 15:35
plsss
спешно ми трябва есе по философия заглавието е :
Човекът е мярка ма всички неша , казал го е Протагор
някой мойе ли да ми помогнеееее

sexa_na_kompleksa
05-24-2008, 18:59
Виж това:


Човекът е мярка за всички неща

Есе


„Човекът е мярка за всички неща-заявява Протагор – и добавя – и за видимите и за невидимите”.

За да си човек трябва да имаш вяра-вярата в това, че си човек. Всеки човек е мярка за всички неща, защото той е уникален, личност, загадка , автор на съдбата си и отговаря сам за живота си.Той расте, върви и открива стъпка по стъпка целия свят и всичко разкрива, да всичко разкрива...Лицемерие. Лъжи. Блясък и фалш.., спазвайки девиза на Новото време-„Познай себе си”.
Човекът се лута по трудни пътища, по камъни стъпва, на тръни се дере,
но знае - тези стъпки са нужни, и затова всъщност не спира, върви..
Изкачва върхове. Стъпва. И пада... Нови хоризонти поема без страх,
нови врати отваря, а други – затваря и оставя след себе си блясък и прах.
Човекът мечтае. Той преследва мечтите си от люлката до края на житейския си път. Този въображаем свят на мечтите е колкото нереален , толкова и необходим. Но остава надеждата.
Човекът знае, че трябва да следва мечтите си и да ги осъществява, защото чрез тях, той ще полети в света на красивото. Човечеството се нуждае от хора, способни да мечтаят за неща, които никой не е виждал.Човекът е научил, че живота не е тест, при него няма грешен отговор, всеки отговор е правилен и ще отвори пред него нова врата, нов път, нова мечта. В живота няма истински провали. И провала може да бъде успех, а успеха огромно разочарование.Успеха не зависи само от него. Но дали ще се бори за мечтите си или ще допусне да се разбият на малки парченца-ето това е неговия личен избор. Човек може да моделира света според мярата си, дори може да види вечността в едно малко зрънце пясък. Човек не трябва да забравя, че свободата е сила, а силата е в неговите ръце и е научен да се справя с препятствията.
Човек е този, който дори да губи, може да прости и да живее. Човекът е ЧОВЕК, в момента ,в който пожелае да бъде.

icecream
05-24-2008, 21:29
eheee mersi mnogo ;)~ :grin: :grin:

gutfellow
11-20-2009, 09:55
da ama tova ese koeto si dal/a e po fillosofiq a trqbva po istoriq da e;];]

pipituyoni
10-03-2011, 15:14
На мен пък ми е по литература.

crazygirl13
10-03-2011, 15:52
ето ви още едно есе

http://virtualrhetoric.wordpress.com/2010/12/08/%D1%87%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D0%BA%D1%8A%D1%82-%D0%B5-%D0%BC%D1%8F%D1%80%D0%BA%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%B2%D1%81%D0%B8%D1%87%D0%BA%D0%B8-%D0%BD%D0%B5%D1%89%D0%B0/

Maraqqq
11-02-2011, 15:56
a neshto za "Chovekat e prosto sazdanie,koeto otkazva da bade kakvoto e"
ako mojete da mi daddete 6te sam blagodarna :( :)