PDA

View Full Version : Книга на Паулу Коелю



LipSoFAnAnGel
05-24-2008, 21:04
Някой да е чел новата книга на Паулу Коелю "Брида"...Кажете впечатлеенията си от нея дали е хубава, защото се чудя дали да си я купя ...Чела съм почти всички негови книги и най- ми харесват 11 минути и Захир...Споделете и вие любимите си книги от този автор

kaliiiiii
05-24-2008, 21:10
само 1 съм чела негова-Алхимикът.. много подтекст има,по философски подхожда,въпреки че използва обикновени епитети и метафори.не ми харесва

Seducti0n
05-24-2008, 23:09
Щом сме на тази вълна, какви са отзивите ви за-Вероника трябва да умре? :-o

Seducti0n
05-25-2008, 00:05
Щом сме на тази вълна, какви са отзивите ви за-Вероника трябва да умре? :-o

адски слаба, даже и за Коелю..

Няколко пъти я заглеждах, анотацията също прочетох не веднъж и всеки път ми се виждаше все по-бозава и по-бозава... :D

KiLLeR_InSTiNkT
05-25-2008, 01:09
Алхимикът много ме израдва, също и 11 минути... Този автор е невероятен.

Mementomori
05-26-2008, 16:09
Чела съм само 11 минути и то леко от кумова срам(хахахаха),голяма боза!

w0sh
05-26-2008, 16:13
Не си падам по Куелю. нямам си идея защо.

otherworldly
05-26-2008, 16:35
Щом сме на тази вълна, какви са отзивите ви за-Вероника трябва да умре? :-o
ХАха с голяма мъка е прочетох :-D

Decu
05-26-2008, 16:41
Препоръчайте някоя книжкааа. :)
Че сега си свърших "Спасителят в ръжта" и се чудя какво да почна.. :-o

fake
05-26-2008, 17:09
^ Factotum(Буковски)

i'm so excited!
05-26-2008, 17:15
да, приятна е factotum..

а относно коелю, пфф, де да знам... доста са еднотипни книгите му, от тези които съм прочела, оставам с впечатлението, че предъвква един и същи проблем, ама не може да го преглътне нещо.

psychopath
05-26-2008, 17:38
Не си падам по Куелю. нямам си идея защо.+1
8-)

DisciplineAndOrder
05-26-2008, 17:41
Щом сме на тази вълна, какви са отзивите ви за-Вероника трябва да умре? :-o

адски слаба, даже и за Коелю..

Няколко пъти я заглеждах, анотацията също прочетох не веднъж и всеки път ми се виждаше все по-бозава и по-бозава... :D

бозава е цялата

ArTanDra
05-26-2008, 17:56
Пише с най - обикн. фразички и някакви теми дето и едно дете да го хвана ще ми каже същото.. пълна помия с извинение!

П.С. Може и без извинение.....

Sashakiss
05-26-2008, 18:25
"Брида е много яка книга и всеки заслужава да я прочете!!"

Това каза малкият ми голям брат Никола, след като му показах темата. Той е чел всички негови книги, издадени в България.

hottie
05-26-2008, 20:45
Ами аз съм ги чела всичките, макар че не съм му голям фен. Прекалено се повтаря и е много банално в един момент. Брида е - една от всички останали книги.

Цвети: Вероника решава да умре е малко "бозава" на моменти но не е чак толкова лоша. В тази книжка някакси навлизаш в света на "лудите" и аз лично останах много впечатлена именно от това как той ги описва и определя.

InitialD
05-27-2008, 21:07
Като попитат някоя манекенка кой е любимият и автор тя казва -Паоло Коелю!!!Сетете се какви книги пише той .. и както беше казал един преподавател по теория на литературата от СУ "Моля ви!Ама много ви се моля не четете Паоло Коелю!" :lol:

Seducti0n
05-27-2008, 21:15
Хотти, толкова съм го запомнила заглавието.
Иначе, може и да я прочета някой ден.
Идеята ми беше в това, че за да те грабне една книжка трябва да има и завладяваща анотация.
Именно в това, според мен се крие ключа от палатката. :-D

sh3_1s_7h3_0n3
05-27-2008, 21:23
Абе, само на мен ли ми се струва, че "Алхимикът" е много блудкава книга? Специално в нея не намерих нищо завладяващо... накрая вече ми беше станало досадно да чета за толкова тривиални неща... всяко от които беше обяснено по изключително елементарен начин. пфф...

След тая толкова прехвалена книга, изобщо не се и замислих да пробвам с друга негова... Или може би Паулу Коелю просто не ми е по вкуса...

krem4et0
05-27-2008, 21:46
"Алхимикът" ме завладя, но нямах възможност да я дочета(беше ми четиво на компютъра по време на скучните лекции при 1-2-ма преподавателя). Не знам защо не я дочетох преди, че сега трябва наново да я почвам. Но 11 минути определено ми хареса.

П.С.Навита съм и аз да прочета всичките му книги, ам съм се заела да прочета сега "Отнесени от вихъра" и "скарлет"........а имам скоро и държавен изпит. Тия 4 книги има да ги чета сигурно 2-3 години с това темпо.

sherry
05-28-2008, 07:55
Мен пък ми прави впечатление, че много хора преди го възхваляваха, а откакто стана "модерно" да се говори за това, че манекенките го четяли, хората пък решиха да го критикуват. Хамелеонска работа....Аз съм чела само "Алхимикът", не е лоша книгата, интересна е. Не мога да кажа, че е супер и една от най-добрите, но не мога да кажа и че е зле.

Jessika_MG
05-28-2008, 15:54
Аз не обичам да чета по много книги от 1 автор, особено като Коелю. Чела съм Алхимикът, но за другите ... просто нямам желание. Мисля си, че няма да открия нищо ново в тях. С Дан Браун имах ужасен неуспех-прочетох шифара и цифрова крепост .. имах чувството, че чета една книга 2 пъти :D УЖАААСССС

Exothermic
05-28-2008, 22:18
Не знам какво толкова намирате в
този Коелю, не е нищо особено има къде по-стойностни автори. :?
Интересно ми е защо се прочу толкова този ... многоточие.... 8-)

pathetic
05-28-2008, 22:19
мм само аз ли не съм го чела тоя пич или?
:-o

hottie
05-29-2008, 09:48
Много е лековат

punkrock
05-30-2008, 18:09
Еми аз прочетох "Брида" и не е нещо кой знае какво. В смисъл не ме трогна особено, но е интересна. Даже бях малко разочарована, защото дадох 15 лв. :x

Разказва се за някакво момиче, което иска да открие своята 'дарба' и да учи магия. В последствие разбира, че тя се е прераждала много пъти и преди в миналите си животи е била вещица, душата и се е деляла на няколко други души, които са всъщност нейните 'други половини', демек ако срещне някои от тях значи ще преживее истинска любов. Така и всеки друг човек имал своята 'друга половина' и дрън дрън...
Абее става.. :D

vra4ka
05-31-2008, 15:29
11 минути :-D :-D
Стига сте се излагали....

Замете прочетете нещо стойностно, някоя класика, ако толкова ви се четат "чувствени" романи прочете Тес Д' Ърбървил, Джейн Еър или Брулени хълмове и тн.
Далеч далеч са по- качествени от Куелю...

SuMmEr_St0rM
05-31-2008, 20:05
На мен Коелю ми е един от любимите автори...нито съм манекенка,нито нищо! Най-много ме впечатлява начина по който той вижда нещата..различно от другите...
Засега съм прочела почти всичките му книги и тази която най-много ме запали да го чета е "Алхимикът" , също "11 минути" разглежда доста интересни въпроси.Като цяло съм много доволна и ми се ще да прочета и "Брида" много скоро... :P