PDA

View Full Version : От лекари докъде стигнах



samonervi
05-25-2008, 07:48
Здравейте! Искам да попитам за съвет,значи от лекар ми бяха предписани протияозачатъчни Линдинет 20 ,след 5 месеца употреба той ги смени на Линдинет 30 (които са по силни). Появиха ми се проблеми с месечния цикъл почна да ми идва през 15 дни и ми караше по десетина.Отидох пак на лекар,но при друг и той ми каза,че не е трябжало да пия Линдинет изобщо.Предписа ми Доксициклин 6 дни по 2 хапчета и Оргаметрил 20 дни по 2 хапчета,каза ми след като ми дойде да започна Регулон.Итака 5 дни преди да свърша Оргаметрила ми дойде.Започнах да пия Регулон,но проблема ,че вече съм на 11-тото хапче ,а все още не ми свършва и ми е някакво кафяво почти черно на цвят.Нормално противодействие от Регулона ли е?Възможно ли да ми е от цигарите(аз пуша по много)? Възможно ли е и да някакъв страничен ефект от чай "Сание"(и него го пия редовно)?

olive_oil
05-25-2008, 08:34
мисля, че този кафяво-черен секрет не е никаква реакция от каквото и да било, защото и аз го имам (понякога и в началото, но в края задължително).Мн е гаден наистина, ама какво да се прави. Аз не пия противозачатъчни, не пуша, не пия много(най-много един два пъти е месеца по бира-две). И така, мисля, че този проблем със секрета трябва да го разгледат отделно от противозачатъчните твоите лекари

Puky
05-25-2008, 09:32
Ами по принцип пушенето и противозачатъчни не са добра комбинация даже изобщо :? :? .. мился че не трябва да ти предписват по силни ако пушиш може нещо да се влоши .. спри да пушиш или не пии противозачатачни ,а прави секс с презерватити :) :) :)

Puky
05-25-2008, 09:33
мисля, че този кафяво-черен секрет не е никаква реакция от каквото и да било, защото и аз го имам (понякога и в началото, но в края задължително).Мн е гаден наистина, ама какво да се прави. Аз не пия противозачатъчни, не пуша, не пия много(най-много един два пъти е месеца по бира-две). И така, мисля, че този проблем със секрета трябва да го разгледат отделно от противозачатъчните твоите лекари
+1 и аз съм така но не пия противозачатъчни :)

kalpazanka
05-25-2008, 09:45
Възможно ли да ми е от цигарите(аз пуша по много)?

Цигари+противозачатъчни=по вишен риск от рак на млечната жлеза

И можеш да попиташ тук http://www.koog-vma.com , а да си запишеш час тук http://www.svmarina.com/

hottie
05-25-2008, 10:10
За да бъдеш сигурна дали понасяш добре регулона трябва да изчакаш поне още един-два цикъла. Нормално е първия месец да имаш някакви отклонения.