PDA

View Full Version : Помогнете ми да си избера маска..



Shtastl1va
05-25-2008, 16:28
Здравейте всички :) Знам, че има доста теми вече с маски, но все не намирам това, което ми трябва. Имам проглем с косата. Преди 2 години беше 2 пъти по-гъста, но започна да пада много и сега вече е такава тъничка.. :( Пробвах с маската на Dove за косопад, но нещо не ми хареса. Пробвах и една домашна с яйце, но от нея косата ми изглеждаше мазна :? Искам пак да си върна гъстотата, да не се омазнява за 2 дена по някакъв начин да и придам обем и поне малко блясък... много рабути станаха :D Още повече, че от няколко седмици насам, все я суша със сешуара, че бретона ми се подвива като опашка на куче :D супер смешно седи.
Та за сега съм се спряла на маската с Тривитаминол, но виждам, че има няколко вариянта за нея. :-o Не съм и сигурна дали е най-доброто решение.. Ако имате предложения за друга маска... Ще съм много благодарна. :oops:

barbie_94
05-25-2008, 16:30
Козметика
Има различни продукти, които са насочени към лекуване и предотвратяване на косопад. Честа грешка е, че хората започват да експериментират върху главата си и използват много продукти, като най-често повечето от тях оказват неблагоприятно на вашата коса. Наблюдения за вашата коса пряко и постоянно обикновено има вашият фризьор, ако не го сменяте често, ето защо е от значение, той да бъде достатъчно добър и заинтересован, към косата на своите клиенти. Така можете лесно да се ориентирате върху подходящи продукти, за които пряко наблюдение може да осъществява вашият фризьор. Заздравяващи шампоани и козметика би била подходяща.

Проявление и въздействие
Косопада най-често се появява в по-късен етап. Важна особеност е, че ако бъде забелязан навреме, лекуването му може да бъде значително по-ефикасно. Причините могат да са както генетични, така и да са в резултат от използване на неподходяща козметика. Избягвайте изтощаващите косата продукти.
Храната също може да въздейства добре на вашата коса, увеличете значително консумирането на зеленчуци и плодове и това ще ви помогне.

Shtastl1va
05-25-2008, 16:40
Благодаря ти. Аз си имах фризиорка, но ме разочарова и не съм ходила повече при нея, така че 1вата част от статииката отпада :D а по 2та ще се водя :) :) :)

barbie_94
05-25-2008, 16:46
Ами това успях да намеря,дано съм ти полезна :)

Liar
05-25-2008, 17:53
А преди пак ли ти се омазняваше така косата?

TheNewReligion
05-25-2008, 18:16
Tератавитиминол или нещо от сорта съм чувала ,.ч е помага , но не е маска . Още може да се намери и под името "Витамин АДЗЕ " ! :)

Shtastl1va
05-25-2008, 19:22
А преди пак ли ти се омазняваше така косата?
Да, винаги съм си имала този проблем, но сега съм решила да потърся начин и да се преборя с него. :)

donkihot
05-26-2008, 04:56
trivitaminol,maska s huma,hininova voda,ampuli s placenta. Kombinirai i shte imash efekt sled mesec,dva

bega4ki_
05-26-2008, 07:31
2 с.л. тривитаминол (ново име- АД3Е/мастна основа, Виалитон/водна основа)- купува се от ветеринарна аптека, струва около 4-5 лв за 100 мл.
1 с.л. свинска мас - заменя се с бадемово масло (най - мощният стимулант за израстване на коса); зехтин; масло от гроздови семена (за регулиране на омазняването); масло от пшеничен зародиш (за много суха, накъсана, цъфтяща коса), масло от шеа/карите , масло от жожоба,
1 с.л. ракия - или друг алкохол - водка, ром, коняк
1 с.л оцет - за да се избегне миризмата на салата, можете да замените с лимонов сок
2-3 капки газ - за блясък ако е с изтекъл срок на годност мирише по - слабо. Купува се от железария или евентуално магазин за домашни потреби.
Маската се нанася в корените и се разнася по цялата дължина на суха коса, преди миене. Косата се прибира в найлонова шапка /торбичка и се завива с кърпа или се увива в потопена в гореща вода и добре отцедена кърпа. След 2 часа се измива.
Прави се 2-3 пъти седмично (зависи от честотата на миене) за период от 2 месеца (една опаковка тривитаминол/АД3Е е достатъчна за около месец при посочените по - горе количества на продуктите), след което се почива месец - два, за да не се пренасити косата и да не се предизвика обратен ефект.

Carmen_Kass
05-26-2008, 12:55
Маска за коса с плацента,има я във всеки магазин за козметика.

Shtastl1va
05-26-2008, 17:12
neshtastno^vliubena как да ги комбинирам? Смисъл малката с хума и тривитамола? Защото гледам да не си мия косата особено рядко мах 3 пъти в седмицата? Иначе хининивата вода ще я пропусна, че на мен нещо не ми действа добре :D
Благодаря много на всички ви :oops: :P

Shtastl1va
05-26-2008, 17:16
1 с.л. свинска мас - заменя се с бадемово масло (най - мощният стимулант за израстване на коса); зехтин; масло от гроздови семена (за регулиране на омазняването); масло от пшеничен зародиш (за много суха, накъсана, цъфтяща коса), масло от шеа/карите , масло от жожоба,

а мога ли да изсипя всичкото без свинската мас? :D смисъл бадемово масло, масло от гроздови семена и масло от пшеничен зародиш? И тези в дрогериите ли да ги търся?